Προς το περιεχόμενο

Νέο Kinect: Τα μάτια και τα αυτιά του νέου Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μίλησα για προσωπική ζωή και κατασκοπία εγώ συγκεκριμένα; μάθε να διαβάζεις..

 

Το θέμα μας είναι μια κονσόλα παιχνιδιών όχι η αγάπη σου για τη ms

 

ΥΓ

 

Κανείς δηλαδή τα ίδια πράγματα με wii και kinect, για πες..

1. Το ποστ μου δεν πηγεναι σε εσενα μονο.

2. Με το wii απλα παιζεις χρησιμοποιοντας εκεινο το κοντρολ, με το Kinect χωρις να κρατας τιποτα παιζεις, και εχεις voice commands και το χρησιμοποιεις στο dashboard και σε apps.

 

To θεμα μας ειναι μαθε να λες την αποψη σου, με επιχειρηματα οταν κραζεις, και οχι με μπαρουφες. Εχω σιχαθει τυπακια του ειδους σου στο insomnia. Ληγει εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν ξερώ αν ειμαι hardcore ή mainstream η οτιδήποτε άλλο αλλα ξέρω ότι ξεκινησα να παίζω games απο τη δεκαετια 80  commodore 64. Μου αρεσαν τοσο πολυ που έγινα προγραματιστής. Ε απο το 2000 και μετα τα video games άρχισαν να με χαλάνε σαν gameplay. δέν είχα και χρόνο και  έτσι περιοριστικα μόνο σε pc.
 

To kinect μετα απο 10!! χρόνια με έκανε να πάρω κονσόλα xbox (παλια είχα playstation to 1). Σε όσους έχουν έρθει σπίτι μου έχουν κολλήσει και μιλάμε για ατομα απο 7-50 χρονών που οι περισσότεροι δεν ασχολουνται καν με βιντεοπαιχνίδια.

Το να παίζεις δηλαδη δεν ειναι διασκέδαση, να περνας καλά και μες παρέα αλλα είναι το  να είσαι καμένος 20 ώρες στο wow?

Για μένα λοιπον οι hardcore gamers είναι μεγαλυτερη πληγη για τα βιντεοπαιχνίδια που κοιτανε μόνο τα γραφικά, ειδικα οι τζαμπατζήδες που κανονικα δεν έπρεπε καν να έχουν λογο γιατι χάρη σε αυτους βγαίνουν όλο τα ίδια και τα ίδια παιχνίδια.

Σε ενα τεχνολογικο forum θα μου αρεσε οι νέοι ειδικα ανθρωποι να γουστάρουν την νέα τεχνολογία είτε να ειναι sony ή Microsoft ή καραμολέγκος.

Αν δεν επερνα xbox θα επερνα nindendo, γιατι αν θέλω γραφικα έχω το pc, που αυτο δεν σημαινει οτι αν μου γυαλισει κατι sto ps4 δεν θα το πάρω.


 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ταπα ? :lol: λες να μη ξερω οτι πουλησε ; ή λες να μη ξερω οτι πουλησαν και τα διαφορα wii που αν και καλυτερα ειχαν απλα μια casual χρηση και μετα κατεληξαν σε ντουλαπια να σκονιζονται

 

εγω απλα θιγω μια ηλιθια και αχρηστη μοδα η οποια οπως ειπες οδηγησε ηδη μια φορα το κοσμο στο να ξοδεψει λεφτα για κατι αχρηστο και τελικα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ και τωρα  ετοιμζονται να παρασυρουν ξανα το κοσμο να παρει την επομενη βελτιωμενη εκδοση για να ζησει ξανα το ιδιο fail

 

το οτι μερικοι ειστε gadgetακηδες (να το πουμε ετσι ) και ενθουσιαζεστε με "νεες καινοτομες τεχνολογιες"  δε σημαινει οτι πρεπει ολοι να τρωμε το σανο και καθε παπαρια που παρουσιαζεται να την θεωρουμε καλη , ειδικα οταν ξερουμε οτι δεν  ειναι και δε προκειται να ειναι

 

αν θες να βλεπεις το xbox σαν μια multimedia histerαδικη συσκευη για να εντυπωσιαζεις τους φιλους μου με το iphone και το galaxy s-κατι με γεια σου με χαρα σου, εγω συνεχιζω να το βλεπω ως παιχνιδομηχανη και απο αυτη την αποψη βλεπω και αυτη τη προσθηκη αχρηστη και μου κανει εντυπωση που επιμενουν (θα μου πεις η ms ειδικα ειναι επιμονη )

 

 

για να δουμε λοιπον ποσο επιτυχημενο θα ειναι στη πραξη το kinect :lol:   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειο! To xbox one ειναι τουμπανο και λατρευω που πλεον δεν ειναι μονο παιχνιδομηχανη. Το kinect 2  απλα τα σπαει!

 

Να και ενα προτοτυπο σχολιο! :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν ξερώ αν ειμαι hardcore ή mainstream η οτιδήποτε άλλο αλλα ξέρω ότι ξεκινησα να παίζω games απο τη δεκαετια 80  commodore 64. Μου αρεσαν τοσο πολυ που έγινα προγραματιστής. Ε απο το 2000 και μετα τα video games άρχισαν να με χαλάνε σαν gameplay. δέν είχα και χρόνο και  έτσι περιοριστικα μόνο σε pc.

 

To kinect μετα απο 10!! χρόνια με έκανε να πάρω κονσόλα xbox (παλια είχα playstation to 1). Σε όσους έχουν έρθει σπίτι μου έχουν κολλήσει και μιλάμε για ατομα απο 7-50 χρονών που οι περισσότεροι δεν ασχολουνται καν με βιντεοπαιχνίδια.

 

 

ειλικρινα ποσο κρατησε αυτη η διασκεδαση ; 3 απογευματα ; 5 ; 

 

 

Το να παίζεις δηλαδη δεν ειναι διασκέδαση, να περνας καλά και μες παρέα αλλα είναι το  να είσαι καμένος 20 ώρες στο wow?

 

αυτο για μενα σιγουρα δεν ειναι διασκεδαση , για καποιον αλλον μπορει να ειναι 

 

τουλαχιστον ειναι διασκεδαση που αφορα το παιχνιδι

 

 

Για μένα λοιπον οι hardcore gamers είναι μεγαλυτερη πληγη για τα βιντεοπαιχνίδια που κοιτανε μόνο τα γραφικά, ειδικα οι τζαμπατζήδες που κανονικα δεν έπρεπε καν να έχουν λογο γιατι χάρη σε αυτους βγαίνουν όλο τα ίδια και τα ίδια παιχνίδια.

 

 

οι πληγες ειναι πολλες, αλλα σιγουρα το kinect δεν ειναι το φαρμακο, εκτος αν μιλαμε για της πωλησεις της ms 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ενα τεχνολογικο forum θα μου αρεσε οι νέοι ειδικα ανθρωποι να γουστάρουν την νέα τεχνολογία είτε να ειναι sony ή Microsoft ή καραμολέγκος.

 

 

 

Μιλας σε ενα τεχνολογικο φορουμ με ανθρωπους που δεν εχουν καταλαβει καν τι κανει το καινουργιο xbox απλα ειναι κολλημενοι σε ταμπελες και οχι στην τεχνολογια "ειναι ms το θεμα παμε να κραξουμε ολοι"χωρις λογο βεβαια..Δεν το καταλαβαινουν οποτε δεν μπορουν να εκφερουν αποψη απλα το ιντερνετ εδωσε δικαιωμα σε ολους να λενε οτι θελουν βαζω και μενα μεσα και ετσι γινεται ενα πανηγυρι χωρις ουσια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ενα τεχνολογικο forum θα μου αρεσε οι νέοι ειδικα ανθρωποι να γουστάρουν την νέα τεχνολογία είτε να ειναι sony ή Microsoft ή καραμολέγκος.

 

 

τη νεα τεχνολογια που εχει καποιο νοημα, πχ εμενα μου αρεσε πολυ ο προτζεκτορας που παρουσιασε η ms και "απλωνει" το παιχνιδι εξω απο τη tv , αυτο ειναι φοβερο

 

οχι ομως το kinect που ειναι φθηνος εντυπωσιασμος 

 

Μιλας σε ενα τεχνολογικο φορουμ με ανθρωπους που δεν εχουν καταλαβει καν τι κανει το καινουργιο xbox απλα ειναι κολλημενοι σε ταμπελες και οχι στην τεχνολογια "ειναι ms το θεμα παμε να κραξουμε ολοι"χωρις λογο βεβαια..Δεν το καταλαβαινουν οποτε δεν μπορουν να εκφερουν αποψη απλα το ιντερνετ εδωσε δικαιωμα σε ολους να λενε οτι θελουν βαζω και μενα μεσα και ετσι γινεται ενα πανηγυρι χωρις ουσια

θελω να δω ποτε θα καταλαβεις κι εσυ και μερικοι αλλοι υποστηρικτες της ms με παρωπιδες, οτι δεν εχουμε καποιο θεμα με τη ms (ειδικα εγω που ειμαι και καλο πελατακι της) ετσι γενικα και αοριστα, αλλα με συγκεκριμενες τακτικες της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε μπροστα του μια πετσέτα :P

 

 

και πάλι αν θέλουν σου ρίχνουν άκυρο και σου λένε "υπάρχει εμπόδιο μπροστά απο τη κάμερα, αφερέστε το για να συνεχίσετε να κάνετε οτιδίποτε" 

 

και επίσης στο μικρόφωνο τι θα κάνεις ..θα του βάλεις ωτοασπίδες ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι αν θέλουν σου ρίχνουν άκυρο και σου λένε "υπάρχει εμπόδιο μπροστά απο τη κάμερα, αφερέστε το για να συνεχίσετε να κάνετε οτιδίποτε" 

 

και επίσης στο μικρόφωνο τι θα κάνεις ..θα του βάλεις ωτοασπίδες ;;

βγαλτο απο την πριζα!!! σοβαρα, τα πιστευετε αυτα που λετε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα ποσο κρατησε αυτη η διασκεδαση ; 3 απογευματα ; 5 ;

 

 

Απάντηση: παρασκευη πήρα το fitness evolution (original φυσικα). ¨Οποτε 2 χρονια  σχεδόν krat;aeiη διασκέδαση. Αυτο φυσικα δεν σημάινει ότι δεν θα παίξω ένα skyrim sto pc ή ότι πρέπι να παίζω αποκλειστηκά games kinect. Άλλωστε δεν έχβ πολυ χρόνο για games.

Aν δεν είστε όλοι φοιτητές εδω ξέρετε ποσο δυσκολη είναι η ζωή στην Ελλαδα του σήμερα αν εργάζεσε (και αν δεν) και δεν υπάρχει πολυς χρόνος.

Φυσικα επειδη εγω γουσταρα kinect  δεν είναι υποχρεωμενοι και οι αλλοι, αλλα αθτο ισχύει και απο την ανάποδη.

Τελευταιο, πιο ευκολο για μένα ειναι να δώσω 1500 για Kinect ή για αλλη νέα ίδεα στο gaming para 1000 για να πάρω την ΤΙΤΑΝ πχ και να βλέπω μερικα fps παραπάνω.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι αν θέλουν σου ρίχνουν άκυρο και σου λένε "υπάρχει εμπόδιο μπροστά απο τη κάμερα, αφερέστε το για να συνεχίσετε να κάνετε οτιδίποτε" 

 

και επίσης στο μικρόφωνο τι θα κάνεις ..θα του βάλεις ωτοασπίδες ;;

Αυτη η σιγουρια που ολοι θελουν να παρακολουθουν τις μοναδικες προσωπικοτητες σας ποτε δεν το καταλαβα.

Το οτι υπαρχει καμερα σε σχεδον σε καθε λαπτοπ που υπαρχει σχεδον απο ενα σε καθε σπιτι...;;;

 

καπως ετσι 4202334_700b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι αν θέλουν σου ρίχνουν άκυρο και σου λένε "υπάρχει εμπόδιο μπροστά απο τη κάμερα, αφερέστε το για να συνεχίσετε να κάνετε οτιδίποτε" 

 

και επίσης στο μικρόφωνο τι θα κάνεις ..θα του βάλεις ωτοασπίδες ;;

 

αδερφε το μνμ ηταν χαβαλετζιδικο.

Κοτσαρα και το εμοτικον για να γινει ποιο σαφες.

Τωρα σε θεωριες συνωμοσίας του στυλ "μαςπαρακολυθουν/ψεκαζουν/ραντιζουν" δεν μπαινω.

Αν εσυ οντως τις παιρνεις στα σοβαρα η μονη λυση να αποφυγεις οποιοδηποτε τετοιο ενδεχομενο ειναι,αφου πεταξεις το κινητο και το πισι,να βγαλεις την υπολοιπη ζωη σου σε μπανκερ κατω απο την γη ,με παχος τσιμεντου καμια 20αρια μετρα.(πετανε και εκεινοι οι ατιμοι οι δορυφοροι πανω απο τα κεφαλια μας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα fanboys της MS καρφωνονται,ενω ολοι ειδαμε τι σανο προσπαθει να εισαγει.

Εγω δεν εχω τπτ εναντια στην MS αλλα η πολιτικη της για το xbox 1,αντικειμενικα,ειναι για τον πεο!

Δειτε λιγο τα σχολια για το xbox.Παγκοσμιως λεγεται το ιδιο,ακομα και στην Αμερικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...