Προς το περιεχόμενο

Νέο Kinect: Τα μάτια και τα αυτιά του νέου Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 .Παγκοσμιως λεγεται το ιδιο,ακομα και στην Αμερικη.

 

οχι, εξω ειναι πολιτισμενοι, εδω ειμαστε οι ελληναραδες  :-D

 

εμεις υπονομευουμε την ms και επεσαν οι πωλησεις της , εξω δεν ειναι ετσι ολοι την αγαπουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπω full damage control για το XBOX ONE.

 

Αυτή τη στιγμή δεν βλέπω πώς μπορεί κάποιος να βλέπει πραγματικά με θετικό τρόπο το σύνολο του πακέτου που μας παρουσιάστηκε.

 

Ευτυχώς που υπάρχει άπειρος κόσμος που κράζει και αυτό δίνει ελπίδα ότι η MS ίσως να κάνει αλλαγές στους σχεδιασμούς της (always ON camera, pay fee for used games, connect to internet every 24 hours κλπ) . Ήδη έχουμε δεί να κωλοτουμπιιάζει η MS.

 

Μετά, τα MS fanboys, που έβρισκαν θετικά τα πάντα, μπορούν να ευχαριστήσουν αυτούς που έκραξαν και έγιναν οι όποιες αλλαγές προς όφελός όλων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εχεις να κρύψεις,

τραβα ολη μερα μαλακια μπροστα απο το xbox και δεν προκειται να σε κατασκοπεύσουν.

δεν θα μπορεις, θα σε κανουν ban....

θα το βαλουν και στο terms of service..

"no masturbation over one hour, in front of kinect"

 

και αμα κρυβεσαι κατω απο τις κουβερτες, πιανει σφυγμο, αλλαγη στο χρωμα προσωπου και βογγητα!!!

 

 

edit: εκτος αν ειναι μαγκες και το κανουν achievement, και βαλουν και leaderboard..να βλεπεις τι κανουνε και τα φιλαρακια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως αναφερεστε σε εμένα σαν fanboy (ταμπέλες, ταμπέλες..), θα πώ, ότι εγώ μίλησα μόνο για την εμπειρια μου για το Kinect. Σαν μηχανήματα αδιάφορα και τα δυο, για  laptop hαrdware καλο έχουν. Αλλα αν βγάλουν καλα παιχνίδια τότε αξίζουν.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη νεα τεχνολογια που εχει καποιο νοημα, πχ εμενα μου αρεσε πολυ ο προτζεκτορας που παρουσιασε η ms και "απλωνει" το παιχνιδι εξω απο τη tv , αυτο ειναι φοβερο

 

οχι ομως το kinect που ειναι φθηνος εντυπωσιασμος

guess what. o προτζεκτορας εκείνος για να λειτουργήσει, χρησιμοποιεί το kinnect! :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guess what. o προτζεκτορας εκείνος για να λειτουργήσει, χρησιμοποιεί το kinnect! :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Συνεχίζω να το θεωρώ πολύ καλό, έτσι θα αγόραζα κι εγώ κινεκτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει δεν ενθουσιάζομαι ιδιαίτερα τα περισσοτερά "futures" τα έχω δει πάνω σε processing και με την πρώτη γενία kinect !! Σίγουρα βέβαια θα έχει και θετικά αλλά μέχρι στιγμής εν αναμονή !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ τα θέματα σε αυτό το φορουμ εδώ και πολλά χρόνια.

Πραγματικά θλίβομαι όταν διαπιστώνω ότι οι ίδιοι άνθρωποι που χλευάζουν, ειρωνεύονται, μιλούν χωρίς επιχειρήματα, δε δέχονται άλλη άποψη, είναι αλαζόνες κλπ, είναι νέοι άνθρωποι που συμπεριφερονται με τον ίδιο τροπο σε όλους τους τομείς της καθημερινότητας τους και ψηφίζουν κιόλας. Με τα ίδια κριτήρια. Ελλάδα..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Big Brother is here.

Για την κάμερα που έχουν οι τηλεοράσεις Samsung  ακούστηκε ότι την χακέρεψαν ήδη.

Αλλά ξέχασα η microsoft είναι διάσημη για την ασφάλεια της!!

Παρεμπιπτόντως ο χώρος στο βίντεο είναι κάτσε καλά. Σαλονάρα, αν και μάλλον είναι showroom.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά με εντυπωσιάζουν οι απαντήσεις μερικών MS fanboys που θεωρούν τα πάντα θετικά σε αυτή την πατάτα και on top of that προσπαθούν να αιτιολογήσουν και την πιθανότητα "κατασκοπίας".


Κοιμηθείτε προβατάκια όσο μπορείτε ακόμα λέγοντας στον εαυτό σας ότι όλα πάνε μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό τον τροπο θα είμαστε πιο ευάλωτοι σε επιθέσεις χακερς σαν την Samsung smart tv που απο την καμερα μπορούσαν να σε παρακολουθούν

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουαου!

Η Microsoft εβαλε Blue-ray οταν το PS3 το ειχε πριν 5 χρονια :D και το καλυερο απ'ολα...βαζει αυτες τις αηδιες τεχνολογιες που παιζει απο τους 10 οι 2 να παιζουν με καμερα και τετοια ετσι ωστε να κερδισουν πελατες....το οτι εχει DDR3 μνημη και το PS4 εχει GDDR5 και οτι εχει 0.50 Terraflop περισσοτερο δυναμη στη GPU γιατι δεν το λενε?

Και αφηστε που η παραπανω πατατα εχει bug στις πατουσες του σκελετου!

 

Εγω θα παρω PS4,πλεον εχει και αυτο πολυ καλα παιχνιδια(Killzone,CoD Ghost κι αλλο ενα θα παρω με δρακους και σπαθια και ισως και το Destiny.,,)

 

Και δεν ειμαι FanBoy δεν εχω τιποτα εναντιον του XboX,μαλιστα σκεφτομουν να παρω αλλα οπως εγραψα παραπανω υπαρχουν αρκετοι αποδεκτικοι λογοι που δεν θα το κανω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι τρομακτικό, αυτό ξεφεύγει κατά πολύ από τα πλάισια μιας απλής κονσόλας.. Νομίζω ότι πλέον δεν έχει νόημα ν μιλάμε κ ν τσακωνόμαστε για το τι παιζει κ τι όχι αυτη η κονσόλα.. Κοιτάμε το δέντρο και χάνοπυμε το δάσος..

Το θέμα εειναι ότι το συγκεκριμμένο θα έιναι το πρώτο του είδους του. Δεν θέλω να το πάιξω καταστροφολόγος, αλλά αν πάει καλά να δείτε ότι στο μέλλον όλες οι συσκευές θα βγαίνουν στο ίδιο πρότυπο.. 

Θα μου πέιτε πεερι fb κλπ κλπ, αλλά και εκει διαλέγεις εσυ τι θα ανεβάσεις και τι όχι.. Εδώ απλά εχεις τον ρουφιάνο , με πλήρη εικόνα  και ήχο μέσα στο σπίτι σου... και μιας και μιλάμε για συστήματα τα οποια χρησιμοποιούν το διαδίκτυο , δεν έχει νοημα να μιλάμε μόνο για τη microsoft k  τις εταιρίες που τα φτιάχνουν, αλλά και για τον καθένα που έχει προσβαση στο δίκτυο και μερικές ανω του μετριου ικανότητες στα δίκτυα, για ΄τι δεν νομίζω να χρησιμοποιεί και καμιά τρομερή κρυπτοποιηση , από την στιγμή που θα παράγεται τόσο μαζικα.... 

Μακάρι να κάνω λάθοςμ αλλά σε αυτα τα θέματα μόλις ανοιξει η πόρτα περνάνε τα πάντα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...