Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα με σταματάνε καθημερινά στο δρόμο και μου τις λένε και τις 2 πάντως. Έχω βαρεθεί να τις ακούω ε, τις προάλλες μπήκα σε έναν ταρίφα και του λέω "ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΠΑΜΕ ΜΑΣΤΟΡΑ" και μου απαντάει "θα το κάνω κάπου να μην το βλέπω για να μην το βαρεθώ". Σκέψου τώρα να είχα περισσότερα τατουάζ ή να είχα κάνει το πρώτο όταν άκουγα isis πριν τους μάθει και η κουτσή Μαρία. Απορώ πως αντέχει ο firebreath.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όπως ξέρεις τι θέλεις θα βαρέσεις, έτσι ξέρεις και το ακριβές σημείο που θα το βαρέσεις. Πάνε πακέτο αυτά τα 2. Το να αποφεύγεις να βαρέσεις σε εμφανές σημείο για να μην το σχολιάζουν οι άλλοι είναι το ίδιο με το να βαράς για να το μοστράρεις στην παραλία, imho. Και στις 2 περιπτώσεις, ενεργείς με γνώμονα τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν πάνε και πάντα πακέτο, είχα αυτό το πρόβλημα με το 2ο σχέδιο που θέλω να κάνω, μου άρεσε, το ήθελα, αλλά δεν ήξερα που. Επίσης, εγώ έχω το ανάποδο πρόβλημα, θέλω ανά πάσα στιγμή να μπορώ να βλέπω το τατού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Θα το βαρεθείς κολλητέ. Χτύπα το στο δεξί κωλομέρι να το βλέπει μόνο το βρακί σου κειπέρα. Και θα μπορείς εύκολα όποτε θές να το βλέπεις με ένα καθρεφτάκι.".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γαμπα που το εκανα εγω δεν λεει τι ισχυει :P

 

Ήρθε η ώρα να μάθεις ότι το ταττού σου είναι αόρατο. Δεν μπορείς να το δεις εσύ ούτε οι άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ήρθε η ώρα να μάθεις ότι το ταττού σου είναι αόρατο. Δεν μπορείς να το δεις εσύ ούτε οι άλλοι.

Well played, αλλα υπαρχουν και βερμουδες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όπως ξέρεις τι θέλεις θα βαρέσεις, έτσι ξέρεις και το ακριβές σημείο που θα το βαρέσεις. Πάνε πακέτο αυτά τα 2. Το να αποφεύγεις να βαρέσεις σε εμφανές σημείο για να μην το σχολιάζουν οι άλλοι είναι το ίδιο με το να βαράς για να το μοστράρεις στην παραλία, imho. Και στις 2 περιπτώσεις, ενεργείς με γνώμονα τους άλλους.

μαζι σου σχεδον σε ολα.ποιος τον χεζει το κοσμο?το θεμα ειναι οτι η ελλαδα ειναι πισω σε αυτο το τομεα.και καποιοι κυριως μεγαλυτερης ηλικιας εχουν θεμα πχ σε 1 δουλεια να παρουν καποιον που εχει τατουαζ σε εμφανες σημειο.οσο αναφορα την ατακα με το κοντομανικο οπως σου ειπα δεν με απασχολει τι θα πει ο κοσμος.με απασχολει να μην μου τα σκοτιζουν στη δουλεια.

Lucifer φιλε αντεχω γιατι τα εκανα και για μενα κατι λενε αυτα τα τατουδια.δεν αντεχεις οταν κανεις μια μαλακια και μιση που δεν εχει νοημα απλα για να σε δουν στη παραλια και να πουν εχει τατουαζ ειναι μαγκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τατού που θα κάνεις για την παραλία θα το αντέχεις μια ζωή γιατί θα είναι μια τζενέρικ παπαριά που μετά από χρόνια θα την προσέχεις όσο μια ελιά ή ένα σημάδι.

Το τατού που θα κάνεις επειδή σήμερα λέει κάτι για σένα, μπορεί μια μέρα να σου γυρίσει ανάποδα όταν θα έχεις αλλάξει κοσμοθεωρία ή θα ΘΕΣ να αλλάξεις κοσμοθεωρία.

Όλα όσα έχω στο πρόγραμμα, καθώς και το ένα που έχω κάνει, είναι δικλείδες ακριβώς γι' αυτό το πράγμα, για να μου θυμίζουν πράγματα που δεν πρέπει να ξεχάσω.

Φαντάζομαι για κάποιον που είναι περισσότερο αισθαντικός τύπος ή πιο δημοκράτης με το μυαλό του, το να μην του κάτσει ως κάτι που πλέον δε το νοιώθει δικό του και το κουβαλά γα πάντα, είναι πιθανότερο. Όταν μπορείς να βαρεθείς πορείες ζωής, οικογένειες και τον εαυτό σου, δεν είναι το τατουάζ που θα ξεφύγει από το ενδεχόμενο να σε κουράσει. Επιπλέον, υπάρχει πάντα το πολύ απλό στράβωμα που μπορείς να φας "θα μπορούσα να είχα κάνει κάτι που είδα μετά στο ίδιο σημείο και θα το προτιμούσα" ή "θα μπορούσα να το είχα κάνει λίγο διαφορετικό τώρα που το ξανασκέφτηκα".

Γι' αυτό και το πρώτο και ως τώρα μοναδικό μου, φροντίζει να καλύπτει και τα παραπάνω ενδεχόμενα, πέρα του γενικότερου νοήματός του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι η ελλαδα ειναι πισω σε αυτο το τομεα.και καποιοι κυριως μεγαλυτερης ηλικιας εχουν θεμα πχ σε 1 δουλεια να παρουν καποιον που εχει τατουαζ σε εμφανες σημειο.οσο αναφορα την ατακα με το κοντομανικο οπως σου ειπα δεν με απασχολει τι θα πει ο κοσμος.με απασχολει να μην μου τα σκοτιζουν στη δουλεια.

 

Όπως έχει ξαναπεί κάποιος εδώ μέσα, πρώτος εγώ δεν θα ήθελα να δουλέψω για ένα άτομο με τέτοιες αντιλήψεις.

 

Το τατού που θα κάνεις για την παραλία θα το αντέχεις μια ζωή γιατί θα είναι μια τζενέρικ παπαριά που μετά από χρόνια θα την προσέχεις όσο μια ελιά ή ένα σημάδι.

Το τατού που θα κάνεις επειδή σήμερα λέει κάτι για σένα, μπορεί μια μέρα να σου γυρίσει ανάποδα όταν θα έχεις αλλάξει κοσμοθεωρία ή θα ΘΕΣ να αλλάξεις κοσμοθεωρία.Φαντάζομαι για κάποιον που είναι περισσότερο αισθαντικός τύπος ή πιο δημοκράτης με το μυαλό του, το να μην του κάτσει ως κάτι που πλέον δε το νοιώθει δικό του και το κουβαλά γα πάντα, είναι πιθανότερο. Όταν μπορείς να βαρεθείς πορείες ζωής, οικογένειες και τον εαυτό σου, δεν είναι το τατουάζ που θα ξεφύγει από το ενδεχόμενο να σε κουράσει. Επιπλέον, υπάρχει πάντα το πολύ απλό στράβωμα που μπορείς να φας "θα μπορούσα να είχα κάνει κάτι που είδα μετά στο ίδιο σημείο και θα το προτιμούσα" ή "θα μπορούσα να το είχα κάνει λίγο διαφορετικό τώρα που το ξανασκέφτηκα".

 

Καλά όλα αυτά, αλλά μακάρι να σκεφτόμασταν με αντίστοιχο τρόπο και για άλλα πράγματα, πιο σημαντικά από ένα τατουάζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

freedubus υπαρχει και η εκδοχη που χρησιμοποιησα εγω.σε γραφω στα τετοια μου και αν δεν σου κανω διωξε με.

στο αλλο που ειπες δεν εχεις και αδικο.αλλα εγω θεωρω και το τα2 σημαντικο.δηλαδη οταν παρεις την αποφαση να σημαδεψεις το σωμα σου με κατι που το κουβαλας παντα(ναι υπαρχουν τεχνικες αφαιρεσης με λειζερ αλλα 100% επιτυχια δεν υπαρχει)νομιζω πως πρεπει να το σκεφτεις πολυ σοβαρα.

προσωπικα τα 5 τα2 απο τα 6 που εχω ηταν σχεδια και προσχεδια που ειχα απο 16 χρονων.

το τελευταιο εκατσε στη πορεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη οταν παρεις την αποφαση να σημαδεψεις το σωμα σου με κατι που το κουβαλας παντα(ναι υπαρχουν τεχνικες αφαιρεσης με λειζερ αλλα 100% επιτυχια δεν υπαρχει)νομιζω πως πρεπει να το σκεφτεις πολυ σοβαρα.

 

Συμφωνώ. Αυτό που μου φαίνεται λίγο αστείο ωστόσο, είναι οτι κάποιοι (αρκετοί) άνθρωποι το σκέφτονται αιώνια να κάνουν ένα τατού και το λιβανίζουν γιατί φοβούνται "μήπως το μετανιώσουν στο μέλλον όταν γίνουν 60-70 χρονών κλπ.". Δηλαδή σκέφτονται έτσι και σε όλα τα άλλα πράγματα στη ζωή τους; Δεν καπνίζουν, δεν πίνουν, δεν τρώνε μαλακίες, γυμνάζονται, ζούν καλά, τα κάνουν όλα τέλεια, για να μην το μετανιώσουν κάποια στιγμή στο μέλλον όταν γεράσουν; Όταν ο καπνιστής θα έχει χαλασμένα πνευμόνια, ο πότης χαλασμένο συκώτι, ο παχύσαρκος χαλασμένη καρδιά, κ.ο.κ. ; Δεν νομίζω. Γιατί όμως με το τατουάζ είναι τόσο αναποφάσιστοι; Και φυσικά συμφωνώ με αυτό που είπε ο λούσι, όμως κοσμοθεωρία μπορείς να αλλάξεις για τα πάντα, και ένα τατού είναι το λιγότερο σημαντικό πιστεύω. Κάποιος π.χ. που σήμερα κάνει φούλ ανθυγιεινή ζωή, μπορεί σε 5-10 χρόνια να αποκτήσει ένα παιδί και να τα δεί τελείως αλλιώς τα πράγματα και να μετανιώσει γι΄ αυτά που έκανε στο παρελθόν, όμως τα σημάδια στο σώμα του από τις καταχρήσεις να υπάρχουν πλέον για πάντα.

Τεσπά μην τα παραλέω, αυτό είναι το θέμα μου: γιατί τόση σχολαστική σκέψη και δισταγμός για ένα τατού, από τη στιγμή που σε τίποτε άλλο δεν (μπορούμε να) είμαστε τέλειοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπά μην τα παραλέω, αυτό είναι το θέμα μου: γιατί τόση σκέψη και δισταγμός για ένα τατού, από τη στιγμή που σε τίποτε άλλο δεν (μπορούμε να) είμαστε τέλειοι;

 

Kι όμως υπάρχει μερίδα που διατηρεί την αντίληψη "Τέτοια πράματα έκαναν οι φυλακισμένοι."

Άρα δεν μπορεί, για να χεις tattoo, θα χεις σκοτώσει και συ. Ή κάνεις ναρκωτικά. Σίγουρα κάτι έχεις κάνει πάντως. ΑΛΗΤΕΣ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...