Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείς τις φορές που δεν γαμάς, δεν δέρνεις και δεν είσαι κλασμένος μέχρι τα οστά από μπάφους ε;

 

ε δεν λέει σε συγκεκριμένες καταστάσεις να περνάς διπλα από μπάτσους και να γυρνάνε να σε κοιτάνε λες και τους σκότωσες την μάνα. Έχω βρει τρόπο αλλα αν με βλέπουν με tatoo θα σπάει η κάλυψη. :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχά. Αμέ. Ω ναι. Θα σε δείχνουν όλοι και δεν θα βρίσκεις δουλειές γιατί θα σε διώχνουν!

 

Επίσης μπορει να σου ξυρίσουν τα μαλλια και να σου κρεμάσουν μια ταμπελα από οτ λαιμό που θα γράφει τεντημποης... :P

 

Οχι σοβαρα αν τυχεις σε καποιο κομπλεξικο παιζει να εχεις προβλημα αλλά από την αλλη οπως εχω ξαναπει γιατι να θέλεις να πας να δουλέψεις για ενα τέτοιο κομπλεξικο ατομο;

 

Φλώροι όλοι σας!

 

yakuza-tattoo-designs.jpg

 

btw ειναι πανέμορφα αυτα τα ιαπωνικά σχεδια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλώροι όλοι σας!

 

 

yakuza-tattoo-designs.jpg

 

 

Κάποια στιγμή είχα δει ντοκυμαντέρ κι είχε ένα ασιάτη δάσκαλο ο οποίος είχε χτυπήσει όλο το σώμα του. Eίχε γεμίσει και τη μούρη του με αποτέλεσμα κάθε μέρα να βάζει μέηκ-απ για να τα καλύπτει και να πηγαίνει στο σχολείο. Πολλά λεφτά στο μεηκ-απ, πολλά.

 

Και πέραν αυτού, για να φτάσεις να γεμίσεις το σώμα σου, τα αγαπάς. Οπότε πόσο ξενέρα θα ναι όταν θα θες να κάνεις κι άλλο και απλά δεν θα έχεις χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Και πέραν αυτού, για να φτάσεις να γεμίσεις το σώμα σου, τα αγαπάς. Οπότε πόσο ξενέρα θα ναι όταν θα θες να κάνεις κι άλλο και απλά δεν θα έχεις χώρο.

Γι'αυτο υπαρχει η ριγα. Ειναι δικλειδα ασφαλειας, οταν πλεον σου εχει τελειωσει ο χωρος, πας εκει :P

Αληθεια αν το μετανιωσουν τι κανουν? j/k :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πέραν αυτού, για να φτάσεις να γεμίσεις το σώμα σου, τα αγαπάς. Οπότε πόσο ξενέρα θα ναι όταν θα θες να κάνεις κι άλλο και απλά δεν θα έχεις χώρο.

 

 

Υπερβολή. Ακόμα κι αν τα αγαπάς τόσο, το να καλύψεις όλο το σώμα είναι απλά υπερβολή.

Ωραίο και συνάμα αποκρουστικό στην όψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο υπαρχει η ριγα. Ειναι δικλειδα ασφαλειας, οταν πλεον σου εχει τελειωσει ο χωρος, πας εκει :P

Αληθεια αν το μετανιωσουν τι κανουν? j/k :lol:

Μπαίνουν σε ένα lazer chamber, καθαρίζουν και ξεκινάνε από την αρχή =ρ

 

 

Υπερβολή. Ακόμα κι αν τα αγαπάς τόσο, το να καλύψεις όλο το σώμα είναι απλά υπερβολή.

Ωραίο και συνάμα αποκρουστικό στην όψη.

Συμφωνώ, είναι του ματς ινφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαργαριτα ο barcode ειναι πολυ καλος.

επισης για το ποτε φευγει..αναλογα.αν χτυπησει 2 χρονια ημιμονιμο στον 1.5 χρονο ισως και λιγο λιγοτερο θα αρχισει να φευγει.βεβαι μπορεις παντα να το χτυπησεις σε λιγοτερο εμφανη σημειο.ωστε να μην χρειαζεσαι μακιγιαζ κλπ.

παντως αν σε ενδιαδερει η αποψη μου θεωρω οτι το ημιμονιμο ειναι αποτυχια.αν το γουσταρεις αυτο που εχεις στο μυαλο σου καντο κανονικο

 

nico89 αλητη τεντυμποι ζωγραφισμενε ^_^.τα μανικια κωλομετρανε αν ειναι καλα χτυπημενα.

αν και γουσταρω περισσοτερο full πλατη.εγω αρχισα τη δικια μου η οποια θα γινει σιγα σιγα κομματι κομματι.οσο για το θεμα δουλειας ειναι αναλογα που θα πεσεις.για ενα εργοδοτη μεγαλυτερης ηλικιας που μπορει να βλεπει γενικα στραβα τη φαση τα2 μπορει να παιξει σημαντικο ρολο δυστηχως.η ελλαδη ειναι πισω σε αυτο το θεμα.εξωτερικο που ειχα παει ειναι τελειος διαφορετικα μεχρι και σε χωρες και καλα λιγοτερο ανεπτυγμενες.Λιθουανια που ειχα παει ειχα δει τυπο σε δημοσια υπηρεσια με μανηκια τα οποια εφταναν μεχρι και στα δαχτυλα.

 

οσο για τους ασιατες.αλλη φαση.τα τατου που εχουν ειναι ιδεολογια.οσοι ειναι σε στυλ ολο το σωμα δεν ειναι τυχαια τα2.ειναι ολη η ζωη τους ζωγραφισμενη πανω τους.και δεν χτυπανε οπως εμεις οι φλωροι.με μηχανιματακι βελονα κλπ.βαρανε με κατι βελονες σαν εκεινες που πλεκουν οι γιαγιαδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημιμόνιμο τατουάζ με την έννοια του body painting, henna κλπ. οπου δεν εισάγεται χρωστική ουσία κάτω από το δέρμα, φυσικά και υπάρχει. Όλα τα άλλα που λένε απλά είναι μύθος. Θα έμενα μακριά από όποιον ισχυριζόταν οτι μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο και θα χαρακτήριζα ως ημιμαθή όποιον ισχυριζόταν οτι γίνεται κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ημιμόνιμο τατουάζ με την έννοια του body painting, henna κλπ. οπου δεν εισάγεται χρωστική ουσία κάτω από το δέρμα, φυσικά και υπάρχει. Όλα τα άλλα που λένε απλά είναι μύθος. Θα έμενα μακριά από όποιον ισχυριζόταν οτι μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο και θα χαρακτήριζα ως ημιμαθή όποιον ισχυριζόταν οτι γίνεται κάτι τέτοιο.

Αυτο το ειχα ρωτησει και εγω στο studio που ειχα παει, εντελως για την ιστορια. Βεβαια γνωριζοντας το πως γινεται ενα tattoo, δεν χωρανε αμφιβολιες τελικα αφου απο την στιγμη που μπαινει κατι (μελανι in our case στο στρωμα της επιδερμιδας) δεν μπορει απλως να εξαφανιστει (οπως αναφερεται και στο link του freedubus.

Παντως οσον αφορα τα περι μονιμοτητας του tattoo, εδω ειναι ενα ποστ του liopyr το οποιο (τελικα) με βρισκει 100% συμφωνο.

http://www.insomnia.gr/topic/290525-%ce%b5%cf%81%cf%89%cf%84%ce%ae%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-tattoo/page__view__findpost__p__2737407

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα και στο dermagrafics και μου ειπαν οτι ειναι μυθος

 

Απορω με τον αλλο που βγηκε κι ειπε κατι τετοιο στην tv!

 

Το body painting απο κοντα πως φαινεται;; Εχω δει μονο απο φωτο γι αυτο ρωταω..

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...