Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλόγως που θα πας, αλλά ως επί το πλείστον θα σε ρωτήσει, αν φαίνεσαι πολύ μικρή, για το αν συμφωνούν.

 

ps σε ποιόν θα πας να στο βαρέσει;

 

εμμ.ουτε εγω δεν ξερω.εχω ακουσει για πολλους αλλα η μανα μου εχει φρικαρει γιατι λεει πως ειμαι πολυ μικρη (15.εχει καποιο δικιο αλλα...:P) και πρεπει να περιμενω κανα δυο χρονακια :-(:fear: τελος παντων, μαλλον με χενα με βλεπω να την βγαζω για τωρα :P αν και δεν ξερω που μπορω να κανω...:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 891
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 8 μήνες μετά...

Πήρα το φτυάρι μου και ξεθάβω αυτό το τόπικ.

Θα ήθελα να μου πείτε μερικά καλά (δοκιμασένα) μαγαζιά για tatoo στην Αθήνα με λογικές τιμές.

Πόσο περίπου κυμαίνονται;

Ευχαριστώ!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πήρα το φτυάρι μου και ξεθάβω αυτό το τόπικ.

Θα ήθελα να μου πείτε μερικά καλά (δοκιμασένα) μαγαζιά για tatoo στην Αθήνα με λογικές τιμές.

Πόσο περίπου κυμαίνονται;

Ευχαριστώ!

:-)

 

Οι τιμές κυμαίνονται ανάλογα με το σχέδιο και τη χρήση (ή μη) χρώματος. Άλλο να χτυπήσεις ένα μικρό σχεδιάκι στον ώμο, άλλο να κάνεις όλη την πλάτη.

 

ΥΓ: Δοκιμασμένο μαγαζί μπορώ να σου προτείνω στη Ραφήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές κυμαίνονται ανάλογα με το σχέδιο και τη χρήση (ή μη) χρώματος. Άλλο να χτυπήσεις ένα μικρό σχεδιάκι στον ώμο, άλλο να κάνεις όλη την πλάτη.

 

ΥΓ: Δοκιμασμένο μαγαζί μπορώ να σου προτείνω στη Ραφήνα...

 

Thanks paredwse.

Ραφήνα μου πέφτει μακριά για ένα tatoo... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά είναι κάποια πράγματα που πρέπει να κοιτάξεις πριν το κάνεις:

1. Το μαγαζί που θα πας να είναι δοκιμασμένο, αποστειρωμένο μέχρι αηδίας, γνωστό, να ενημερώσεις ότι έχεις διαβήτη.

2. ΠΟΛΥΥΥΥ προσοχή στο τατουάζ. Θεωρείται ανοιχτή πληγή άρα για εμάς τους διαβητικούς θέλει ιδιαίτερη προσοχή για μολύνσεις.(πολύ καλός καθαρισμός, ειδικά τις πρώτες μέρες. Από αυτά που θα σου πουν στο μαγαζί να κάνεις, θα κάνεις τα 2πλά)

3. Απέφυγε σημεία του σώματος σου που κάνεις τις ενέσεις ινσουλίνης για να κάνεις το τατουάζ για τον ίδιο λόγο με το 2.

4. Απέφυγε ευαίσθητα μέρη των διαβητικών όπως πόδια.

 

Εννοείται ότι το έχεις σκεφτεί πολύ καλά πριν, έχεις αποφασίσει ένα σχέδιο που θα το έχεις για πάντα πάνω σου (κ όχι επδ είναι της μόδας).

 

Επίσης, τέλειο θα ήταν να μπορούσαμε να κάνουμε με το ειδικό μελάνι για διαβητικούς (που αλλάζει χρώμα ανάλογα με το ζάχαρο στο αίμα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου!! θα το ψαξω παρα πολυ για το μαγαζι που θα παω... οπως και ολα οσα προανεφερες!!

Το σκεδιο το εχω ηδη σκεφτει... ειναι μικρουλι και λεω να το κανω στη μεσα μερια του καρπου μου... δε νομιζω εκει να εχω καποιο προβλημα ε?

 

Και αυτο με το ειδικο μελενι... απιθανη ιδεα!!! :-D μακαρι να γινοταν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ εγώ θα απέφευγα όλα τα άκρα (χέρια/πόδια στις άκρες τους), δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον λόγο που ο καρπός να είναι σημείο κινδύνου για τον διαβήτη. Οπότε go for it. Απλά πολύυυυυυυυυ προσοχή για τυχόν μολύνσεις (κουραστικός το ξέρω ότι γίνομαι αλλά είναι σημαντικό).

Βασικά το ειδικό μελάνι τα σπάει, φαντάσου του στο χέρι κάπου (πήχη ας πουμε), ένα τατουάζ (σχέδιο ότι θέλεις) κ να έχει γέμισμα με αυτό το μελάνι.Θα το ψάξω λίγο να δω αν το έχουν βάλει πουθενά σε εφαρμογή.

 

Και κάτι σχετικό που βρήκα στο youtube:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το σκεφτομαι ακομα για ολους αυτους τους λογους που λες... απλα θα μου αρεσε να κανω αυτο το τατουαζ... σημαινει πολλα για μενα... αλλα αν δεν ειμαι βεβαιη για ολα δεν το κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KristiValiant_peterpan.jpg

λοιπον ψήνομαι εδω και καιρο για το παραπανω σχεδιακη , χωρις βεβαια τον φοντο , τωρα αυτο που με εχει προβληματισει ειναι αν ειναι εφικτο να γινει στο εσωτερικο μερος του καρπου...

αποψεις???? κανενα καλο μαγαζι ξερετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Λοιπόν, αποφάσισα να βαρέσω 3 τατού (έτσι για το καλό).

Θέλω λίγο τα φώτα σας όμως.

 

Αρχικά πόσο πάει πάνω-κάτω ένα μαυρόασπρο 6-7 επί 3-4;

Πρόκειται για το άβαταρ, οπότε περισσότερο άσπρο από μαύρο, αλλά θέλω να πετάξω grayscale γύρω από το περίγραμμα, να μην είναι γραμμή και απ' έξω χρώμα δέρματος κατευθείαν.

Πόσο θα μου έβγαινε σε αξιοπρεπές τατουατζίδικο κάτω;

 

Βήτα, τελικά ταττού μέσα στις παλάμες παίζει ή θα φύγει σε μισό χρόνο;

 

Γάμμα και τελικόν, αν έχετε καμιά ιδέα για το που να σκάσω το σκιτσάκι, πείτε γιατί είμαι σε δίλημμα.

Αποκλείονται μόνο πόδια γιατί δεμαρέση και καρποί γιατί εκεί θα πέσουν άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αποφάσισα να βαρέσω 3 τατού (έτσι για το καλό).

Θέλω λίγο τα φώτα σας όμως.

 

Αρχικά πόσο πάει πάνω-κάτω ένα μαυρόασπρο 6-7 επί 3-4;

Πρόκειται για το άβαταρ, οπότε περισσότερο άσπρο από μαύρο, αλλά θέλω να πετάξω grayscale γύρω από το περίγραμμα, να μην είναι γραμμή και απ' έξω χρώμα δέρματος κατευθείαν.

Πόσο θα μου έβγαινε σε αξιοπρεπές τατουατζίδικο κάτω;

 

Βήτα, τελικά ταττού μέσα στις παλάμες παίζει ή θα φύγει σε μισό χρόνο;

 

Γάμμα και τελικόν, αν έχετε καμιά ιδέα για το που να σκάσω το σκιτσάκι, πείτε γιατί είμαι σε δίλημμα.

Αποκλείονται μόνο πόδια γιατί δεμαρέση και καρποί γιατί εκεί θα πέσουν άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις διαστασεις που θελεις περιπου απο 80-100€ maximum

Για σημειο του σωματος εγω θα σου προτεινα καπου που δεν θα το βλεπεις συνεχως

Σαν σημειο θα σου προτεινα στην σπονδυλικη στηλη λιγο κατω απο το λαιμο(εαν γυρισεις και μου πεις ρε man εκει δεν θα το βλεπω ποτε δικιο θα εχεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...