Προς το περιεχόμενο

Κλιματιστικά inverter -23% Kotsovolos


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε KoGi θα σου προτεινα να δεις το Hitachi RASE10HAG (462 στο Κωτσο) ως τριτη προταση.... Νομιζω πως αυτα τα τρια παιζουν ως δυνατες επιλογες στο 500αρικο.... Αν δεν θεωρεις σημαντικο τον πολυ απλο ιονιστη που εχουν τα μοντελα που λες, νομιζω πως το hitachi προηγειται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε KoGi θα σου προτεινα να δεις το Hitachi RASE10HAG (462 στο Κωτσο) ως τριτη προταση.... Νομιζω πως αυτα τα τρια παιζουν ως δυνατες επιλογες στο 500αρικο.... Αν δεν θεωρεις σημαντικο τον πολυ απλο ιονιστη που εχουν τα μοντελα που λες, νομιζω πως το hitachi προηγειται...

 

Το ειχα δει και αυτο το Hitachi, 9αρι μεν αλλα πολυ καλη απδοση, αλλα του λειπει οπως ειπες ο Ιονιστης, αλλα επισης υστερει και σε φιλτρα, απ'οσο ειδα στο pdf στο site της Hitachi, κι αυτο με χαλασε αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει KoGi αυτο που λες για τα φιλτρα αλλα υποθετω οτι δεν ειναι κατι σημαντικο επειδη "φτιαχτεται" με την εννοια οτι μπορεις να αγορασεις και να βαλεις καποια στιγμη πιο ποιοτικα φιλτρα. (δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι γινεται αλλα μου φενεται πολυ λογικο να γίνεται οπως π.χ συμβαινει με τα φιλτρα air condition  του αυτοκινητου.) Αλλωστε ετσι και αλλιως τα αρχικα φιλτρα θα αλλαχτουν αν εισαι τυπικος με τη συντηριση. Αυτο που "δεν φτιαχνεται" ειναι η αποδοση-οικονομια που εχει το κλιματιστικο. Αυτη ηταν η δικη μου προσεγγιση στην συγκριση...



Μπορει καποιος που γνωριζει να μας πει την πρακτικη χρηση και χρησιμοτητα του ιονιστη; Εγω αυτο που καταλαβα ειναι πως ειναι χρησιμος ο ιονιστης οταν δουλευει το κλιματιστικο παρα πολλες ωρες (ολη σχεδον τη μερα) ενω αν χρησιμοποιεις το κλιματιστικο λιγες ωρες και ανα διαστηματα ανοιγεις παραθυρα δεν ειναι σημαντικος ο ιονιστης. Επισης η χρηση του ιονιστη πρεπει να συνοδευετε με καλοσυντηρημενο κλιματιστικο για να εχει αποτελεσμα. Ισχυουν αυτα; Υπαρχει κατι αλλο σημαντικο σχετικα με τον ιονιστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...