Προς το περιεχόμενο

2500k 4.5ghz και 70+ βαθμοι κατι καλυτερο??


Evilbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μονο να πειραματιστεις βλεπω λογω και να εξικοιωθεις με τον υπερσυγχρονισμο....

αλλιως γιατι σκοτωνεις τον επεξεργαστη σου με υπερσυγχρονισμο οταν με την καρτα γραφικων που εχεις μπορεις να εισαι μια χαρα και χωρις υπερσυγχρονισμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατι να ειναι αυτο δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό ..σου λεει εχει ρίξει ρεύμα και ειναι στο 4,5 .. Το πιο πιθανό ειναι ναι μη πατάει καλα η ψυχτρα;

 

Φίλε άκουσε με πατά ένα default στο bios και με στοκ δες ποσο έχεις full load σε prime..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρευμα δεν είναι τοσο τρομακτικο ώστε να πιανει 100αρες... να μιλουσαμε για 80-85 μαξ στους πυρήνες με την συγκεκριμένη ψυκτρα να σου πω οκ ...

 

Αλλα με τετοιες θερμοκρασιες που έχει η μονη λογική εξηγηση είναι ότι δεν πατάει σωστά η ψύκτρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει και αυτο. Εξαρχης ειπαμε να κανει reset το bios και να δοκιμασει αλλα απαντηση δεν πηραμε. 

 

Btw, η συγκεκριμενη ψυκτρα δεν ειναι για τετοια νουμερα. Και αποτι βλεπω, σε idle παιζει με 1,38 και κατι ρευμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μαγκες βρηκα φως τα βγαλα ολα παλι τιν εβαλα παλι πανω με μια παστα που εχω και την κουμποσα καλα..τωρα στα games παει μεχρι 60 στα 4 στα 4.5 δεν ξερω ακομα αλλα λογικα πανω απο 70 δεν νομιζω να πηγενει μεχρι να σινιθισει και ι παστα με τιν ψυχτρα και την cpu..το περιμενα καλυτερα καπως αλλα βεβαια θα μπορουσε να ταν πολι πιο χειροτερα..btw ι παστα τωρα που βαλα ειναι artic silver 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. Σορρυ αλλα δε καταλαβα τιποτα. Πως ξεπεταγονται τα νούμερα 4.0 και 4.5;; δεν έκανες reset στο bios και προτιμισες να λυσεις τη ψυκτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε με αυτο συστημα που εχεις θα τον πηγαινα το πολυ στα 4,2 μιας και δε θα εβλεπες καθολου διαφορες, αλλα με τασεις κατω απο το 1.30 και θα ημουν και μια χαρα απο θερμοκρασιες. Ή και ακομη καλυτερα στα 4 με auto. 

 

 

Δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι παταει καλα η ψυκτρα και οτι εχεις βαλει σωστα παστα φιλε μου κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε του τα έχουμε πεί 100 φορές.. εχει κολλήσει στο OC Και  το 4.5 ο φίλος . reset και τσέκαρε και ψύχτρα μπάς και εχει γίνει πατάτα. αυτά απο μένα αντιοζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στρεσαρε με prime και intel burn test στο maximum να δεις θερμοκρασίες πάλι.

επίσης μου φαίνεται ότι έχεις παραδώσει ρεύμα. δοκίμασε να παίξεις χαμηλότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...