Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση πραγματος για βιδα


Giorgos09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι μου. Στο λαπ τοπ μου ξεκολησε το πραγμα στο οποιο βιδωνει ενα ποδι του heatsink. Αυτο το πραγμα εμπαινε στην μικρη τρυπα οπως φαινεται αλλα δεν προεξεχει για να σταθεροποιηθει αλλα ηταν κολημενο με ηλεκτροκοληση υποθετω. Εγω τωρα πως μπορω να το επαναφερω; Πρεπει να κανω κοληση με καλαι η μπορω να βρω αναλογο πραγμα που να προεξεχει ωστε να το σταθεροποιησω με παξιμαδι; Εννοειται πως οι θερμοκρασιες μου φτανουν στο πανω οροφο.

post-178621-0-88862500-1369721806_thumb.jpg

post-178621-0-61799600-1369721820_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εμένα μου μοιάζει με χειροπαξιμαδι. Το οποιο αν το κρατήσεις με το χερι απο την μια μερια θα μπορεσεις να σφίξεις την βιδα του απο την αλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτές είναι "σφηνωτές" και αν βγούν/ξεκκολήσουν είναι αδύνατον να ξαναμπούν στην θέση τους.

κόλλα κυανοακρυλική σαν αυτή εδώ

καλό καθάρισμα & 3 σταγονές περιμετρικά και το κολλάς. και δεν θα ξεκολλήσει ποτέ!

Screenshot_97.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα την κολλα και οντως ειναι αρκετα δυνατη ομως το πραγμα εχει διαφορα ξεραμενα πραγματα πανω του και ενω μπαινει πανω στη μητρικη στεκεται πιο πανω και το heatsink δε βιδωνει οσο κατω πρεπει. Πως μπορω να το καθαρισω η καλυτερα που μπορω να βρω αλλο πραγμα; Προς το παρον εχω βαλει χαρτια που οταν κουμπωνει το λαπ τοπ σπρωχνουν το heatsink στη θεση του.

 

Επισης πηρα 1 + 1 δωρο απο την κολλα. Οποιος θελει το δευτερο σωληναριο ανεπαφο με €1 ΠΜ για να του πω σταθμο ηλεκτρικου για συναντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κάποια στρογγυλή λίμα σιγά-σιγά και ομοιόμορφα να φάς τις κόλλες στην τρύπα.

στην βίδα μπορείς να χρησιμοποίησεις πλακέ λίμα,γιατί η στρογγυλή δεν θα το "πιάνει" ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...