Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το λευκό Nexus 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πςς, που 'σαι μπρο, 299$ κάνει στην Αμερική. Οπότε μας συμφέρει ισχύουν τιμές Αμερικής και οπότε δεν μας συμφέρει τιμές Κίνας; Και έστω ότι το παίρνω από Αμερική 299$. Και μου χαλάει. Και το πάω στην LG. Φαντάζομαι πως ξέρεις τι θα πάρω έτσι; Οπότε πάει περίπατο η εγγύηση στα 299$.

 

αν είναι αγορασμένο από play store ισχύει η εγγύηση και στην Ελλάδα. υπάρχουν 2-3 παιδιά στο myphone που είχαν πρόβλημα και το service της LG ήταν άψογο.

 

στα ίδια λεφτά νομίζω ότι το nexus δεν έχει αντίπαλο. να το προτιμήσω απέναντι σε ένα s3 που είναι ακριβότερο ναι αλλά απέναντι σε nexus κινητό που έχει κοστολογηθει φτηνοτατα δεν φτουράει...

 

επίσης όσες αναβαθμίσεις να βγάζει η oppo δεν πλησιάζει καν την pure Android εμπειρία που περνει τις αναβαθμίσεις σε real time χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

349 δολλάρια έχει το 16άρι στο αμερικάνικο Play Store, δηλαδή περίπου 270€.

 

Αν ισχύει ότι κάποιοι έβγαλαν άκρη με την ελληνική αντιπροσωπεία ενώ το είχαν αγοράσει από Αμέρικα, είναι ιδιαίτερα θετικό, αλλά νομίζω απέχει πολύ απ' το να έχει καθολική ισχύ.

 

Πάντως αν υποθέσουμε ότι έχει, αν κρίνουμε από μερικά posts του dali13gr, δε μπορεί παρά να συμφωνήσει ότι είναι τσάμπα πράμα για 270€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λευκό μόνο πίσω; Η πιο σημαντική επιφάνεια του κινητού που κοιτάς την περισσότερη ώρα είναι η ...πίσω; 

 

Και κατα τα άλλα η LG δηλώνει οτι δεν έχει ανάγκη να επαναλάβει την επιτυχία του nexus 4 και γι αυτό δεν θα βγάλει nexus 5.... Ναι σωστά, γιατί είχε τεράστιες επιτυχίες εκτός απο αυτό και έχει χορτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διασκεδάζω να διαβάζω σχόλια περί αποσπωμενης μπαταριας και sd κάρτας και συγχρόνως να έχει γεμίσει ο τόπος με iPhone

Ναι, ios στο 21% και android στο 70% και κατι ψιλα, και εχει γεμισει ο κοσμος iphone. :X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχω εμπειρια απο "κινεζιες", εχοντας το nexus 4 εδω και 2-3 μηνες, θα ελεγα οτι ειναι ενα φανταστικο κινητο σε τρελη τιμη. Δεν με εχει απογοητευσει σε τιποτα.

 

Ωστοσο, αμα μπορεσουν οι κινεζοι και προσφερουν αντιστοιχη "android εμπειρια" σε καλυτερη τιμη με σωστο support, why not? Κινητα ειναι μαγκες, μην κολλατε σε μαρκες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διασκεδάζω να διαβάζω σχόλια περί αποσπωμενης μπαταριας και sd κάρτας και συγχρόνως να έχει γεμίσει ο τόπος με iPhone

Είπα και εγω δεν μπορεί 1 σελίδα ολόκληρη να μην υπάρχει η λέξη iphone... ctrl & f iphone τανταα έπιασε στη δεύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχω εμπειρια απο "κινεζιες", εχοντας το nexus 4 εδω και 2-3 μηνες, θα ελεγα οτι ειναι ενα φανταστικο κινητο σε τρελη τιμη. Δεν με εχει απογοητευσει σε τιποτα.

 

Ωστοσο, αμα μπορεσουν οι κινεζοι.

Καλώς όρισες στον φανταστικό κόσμο των nexus!

Ασε τα κινέζικα.

Η ικανοποίηση που έχεις από το κινητό δεν οφείλεται στην lg αλλά ότι είναι nexus και οι Κινεζοι ποτέ δεν θα βγάλουν κατι τετοιο.

 

Μπράβο στην LG για την τιμολογιακη πολιτική που κράτησε για το nexus ( αν και νομίζω ότι για αυτο την πιεσε η google)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι κάνουν τους Κινέζους μου φαίνεται... Μιλάνε για την τιμή του Nexus σαν να βρισκόμαστε στο Central Park. Χαίρομαι που μπορείτε να παραγγείλετε τη συσκευή από το Play Store, είναι πραγματική ευκαιρία σε αυτή την τιμή.

 

Εγώ, δυστυχώς, μένω στη Θεσσαλονίκη και το θεσσαλονικιώτικο Play Store το πουλάει πολύ ακριβότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι κάνουν τους Κινέζους μου φαίνεται... Μιλάνε για την τιμή του Nexus σαν να βρισκόμαστε στο Central Park. Χαίρομαι που μπορείτε να παραγγείλετε τη συσκευή από το Play Store, είναι πραγματική ευκαιρία σε αυτή την τιμή.

 

Εγώ, δυστυχώς, μένω στη Θεσσαλονίκη και το θεσσαλονικιώτικο Play Store το πουλάει πολύ ακριβότερα.

-Κάποιοι δεν μένουν Ελλάδα.

 

-Κάποιοι άλλοι το έφεραν από εξωτερικό.

 

-Κάποιοι τρίτοι το παρήγγειλαν από εξωτερικό μέσω κάποιων όχι-και-τόσο νόμιμων οδών.

 

Εσύ γιατί πιστεύεις σε αυτό το ποστ και στα προηγούμενα ότι οι Ελληνικές τιμές ισχύουν για όλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Κάποιοι δεν μένουν Ελλάδα.

 

-Κάποιοι άλλοι το έφεραν από εξωτερικό.

 

-Κάποιοι τρίτοι το παρήγγειλαν από εξωτερικό μέσω κάποιων όχι-και-τόσο νόμιμων οδών.

 

Εσύ γιατί πιστεύεις σε αυτό το ποστ και στα προηγούμενα ότι οι Ελληνικές τιμές ισχύουν για όλους;

Αυτές είναι οι τιμές που μας ενδιαφέρουν σε ένα ελληνικό φόρουμ. Ολα τα ηλεκτρονικά είναι διαθέσιμα σε καλύτερη τιμή αν αγοραστούν από ΗΠΑ χωρίς ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές είναι οι τιμές που μας ενδιαφέρουν σε ένα ελληνικό φόρουμ. Ολα τα ηλεκτρονικά είναι διαθέσιμα σε καλύτερη τιμή αν αγοραστούν από ΗΠΑ χωρίς ΦΠΑ.

Προσωπικά το πήρα από Γερμανία.

Δεν είπε κάποιος για ΗΠΑ δίχως ΦΠΑ.

 

Γενικά όπως είπε κι ο φίλος phanispal εάν ψάξεις λίγο σε άλλο φόρουμ υπάρχει πολύς λαός που το πήρε με τιμές playstore.

Για αυτό και το έγραψα ότι δεν ισχύουν μόνο οι ελληνικές τιμές στην εξίσωση VfM του Nexus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...