Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το λευκό Nexus 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

03. Ένα πρόβλημα επίσης που δεν βλέπω να αναφέρεται είναι ότι το wifi αποσυνδέεται όταν η οθόνη του κινητού σβήνει... με αποτέλεσμα να μην έχεις ενημερώσεις ή να διακόπτεται κάποιο download. Λένε ότι είναι θέμα software και ότι μπορεί να διορθωθεί με την 4.3

 

εδώ και τόσα  χρόνια στο λειτουργικό υπάρχει η επιλογή για wifi sleep policy, ψαχτείτε λίγο βρε παίδες.. 

εκτός αν μας λες ότι η συγκεκριμένη συσκευή έχει θέμα ασχέτως ρύθμισης  με το συγκεκριμένο πράγμα που μου φαίνεται αδιανόητο

 

 

Screenshot_2013-07-10-15-42-51_zps690ae8

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και τόσα  χρόνια στο λειτουργικό υπάρχει η επιλογή για wifi sleep policy, ψαχτείτε λίγο βρε παίδες.. 

εκτός αν μας λες ότι η συγκεκριμένη συσκευή έχει θέμα ασχέτως ρύθμισης  με το συγκεκριμένο πράγμα που μου φαίνεται αδιανόητο

Eχει θεμα το συγκεκριμενο κινητο.

 

Δεν ειναι οτι κλεινει το wifi(αν απλα εκλεινε, τοτε και παλι θα δεχοσουν αμεσα ειδοποιησεις-push λογω οτι θα εκανε μεταβαση στο 3g), ειναι οτι κανει timeout το wifi και ετσι σου στελνουν ενα εμαιλ ή ενα whatsapp και το λαμβανεις κανα 15λεπτο αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς το συγκεκριμένο Nexus 4 του Qman;

 

Γιατί το δικό μου δεν αντιμετωπίζει τέτοιο θέμα. Π.χ. σήμερα το πρωί που σηκώθηκα είχε έρθει ενημέρωση για το Google Play Music.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς το συγκεκριμένο Nexus 4 του Qman;

 

Γιατί το δικό μου δεν αντιμετωπίζει τέτοιο θέμα. Π.χ. σήμερα το πρωί που σηκώθηκα είχε έρθει ενημέρωση για το Google Play Music.

 

Ειναι γωνστο προβλημα για αρκετα nexus 4.

 

Αργουν να ερθουν τα notificiations οταν ειναι συνδεδεμενα σε wifi.

Πχ σου στελνει καποιος whatsapp ή email και δεν σου ερχεται αμεσα το notification οτι ηρθε, αλλα πχ μετα απο κανα 15λεπτο.

 

Αυτο το προβλημα δεν εμφανιζεται οταν εισαι σε 3g δικτυο, παρα μονο σε wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...