Προς το περιεχόμενο

Τέντες & Κόστος


zizu10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία μου έβγαλε τιμή 73 ευρώ για το πανι.η τοποθέτηση και ο μηχανισμός πόσο κοστίζουν περίπου;

Επεξ/σία από μπιπ μπιπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Ωραία μου έβγαλε τιμή 73 ευρώ για το πανι.η τοποθέτηση και ο μηχανισμός πόσο κοστίζουν περίπου;

Πόσα μέτρα είναι και σου έβγαλε τόσο λίγο;;;;

Πόσα μέτρα έχεις;;;; 5-6 τετραγωνικά μόνο;;;;;Μήπως έβαλες κανένα πλαστικό;;;;;; Έχει πολλά πανιά το καθένα με διαφορετική τιμή και άλλες χρεώσεις τις οποίες πρέπει να προσθέσεις για τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Ωραία μου έβγαλε τιμή 73 ευρώ για το πανι.η τοποθέτηση και ο μηχανισμός πόσο κοστίζουν περίπου;

Υπολόγισε χοντρικά ότι για κάθε μέτρο μήκους θες περίπου 2.5 μέτρα πανί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως οι τεντάδες λένε 2.10 το καθαρό τεντωμένο  και 70 πόντους για γλώσσα γύρισμα στην πάνω και κάτω σωλήνα  γύρω στα 2,80 τετραγωνικά το τρέχον μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άκυρο

Στις 14/5/2019 στις 10:14 ΠΜ, papoys1 είπε

Δες εδώ και υπολόγισε.

Έχει πολλά πανιά από 8 μέχρι 18 και βάλε ευρώ το μέτρο.Κοιτάς μέχρι που φτάνεις και αποφασίζεις.

400 ευρώ μια απλή τέντα 6.20 επί 2 μέτρα . η τοποθέτηση πάει εξτρά ; το φπα;

Επεξ/σία από μπιπ μπιπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

άκυρο

400 ευρώ μια απλή τέντα 6.20 επί 2 μέτρα . η τοποθέτηση πάει εξτρά ; το φπα;

Μία γεύση πήρες.Δεν είναι μόνο το πανί.Είναι και τα παρελκόμενα.Να ξέρεις ότι πολλά λεφτά κόβουν και τα αλουμίνια αν επέλεξες αυτά για τοποθέτηση.Πάνω από 60 ευρώ θα θέλει το καθένα και θέλεις τουλάχιστον 3.

Παίρνουμε και από αλλού προσφορές και ψάχνουμε.Μην ακούς εγώ βάζω τέλειο πανί ευρωπαικό αντιμουχλικό και τρίχες κατσαρές.Όλα είναι μάρκετινγκ.Έβαλα από πολύ γνωστό τεντά του Ψυχικού πολύ καλό πανί όπως μου είπε και στα 5-6 χρόνια έπιασε μύκητες.Αγόρασα για πλάκα με 1 ευρώ το μέτρο από γύφτο σε παζάρι ένα ρολό μετά από 12-13 χρόνια που το έχω βάλει είναι σχεδόν σαν καινούργιο.Τής κόρης στα ίδια χρόνια από τεντά είχε μαυρίσει σκίστηκε και από τον αέρα.Αυτή ήταν στο παραπάνω βίντεο που έβαλα που την πλένω.

Έτσι είναι και έτσι λειτουργεί η αγορά φίλε.Απλά πρέπει να το ψάχνουμε να μην χάφτουμε αμάσητα μεγάλα λόγια και να κάνουμε κάποια πράγματα μόνοι μας.☺️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι τα 400 ευρώ είναι ο μηχανισμός με τη τέντα μαζί. Απλά θέλω να ρωτήσω με τα εργατικά και το φπα πόσο πιστεύετε θα μου βγει η ιστορία ; Για τεντα με βραχίονες 6.20 μήκος και 200 πλάτος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Υποτίθεται ότι τα 400 ευρώ είναι ο μηχανισμός με τη τέντα μαζί. Απλά θέλω να ρωτήσω με τα εργατικά και το φπα πόσο πιστεύετε θα μου βγει η ιστορία ; Για τεντα με βραχίονες 6.20 μήκος και 200 πλάτος;

Γιατί δε παίρνεις προσφορές ; 

Δύο μέτρα που λες είναι λίγο, θα σου πάει τουλάχιστον 2.50 

Κάνα 500ρικο σε υπολογίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθετο κενό μέτρησα από τον τοίχο μέχρι το ξεκίνημα των κάγκελων. 500αρικο με ΦΠΑ ;

Προσφορες να πάρω από το douleutaras; Η να παίρνω τηλέφωνα σε όλες τις εταιρίες που βρίσκω και να ρωτάω τιμή για απλή τέντα σε αυτά τα μέτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Το καθετο κενό μέτρησα από τον τοίχο μέχρι το ξεκίνημα των κάγκελων. 500αρικο με ΦΠΑ ;

Προσφορες να πάρω από το douleutaras; Η να παίρνω τηλέφωνα σε όλες τις εταιρίες που βρίσκω και να ρωτάω τιμή για απλή τέντα σε αυτά τα μέτρα;

Θες ντε και καλά με βραχίονες ; 

Γιατί δε πας σε αντηρίδες που είναι πιο φτηνές και πιο "safe" σαν επιλογή ;

Αν έχεις κάθετο κενό από τον τοίχο σημαίνει ότι δεν έχεις μπαλκόνι :P

Φαντάζομαι εννοείς το (κάθετο) ύψος από την άκρη του από πάνω μπαλκονιού έως τα κάγκελα 

2 μέτρα είναι λίγα, η τέντα δεν θα είναι εντελώς κάθετη και βάλε ότι έχει και λίγα μπόσικα πάντα 

Μάλλον θα θες να τη βάλεις σε σπίτι που είσαι ενοικιάστρια να φανταστώ ε ;

Πες περιοχή που είσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Υποτίθεται ότι τα 400 ευρώ είναι ο μηχανισμός με τη τέντα μαζί. Απλά θέλω να ρωτήσω με τα εργατικά και το φπα πόσο πιστεύετε θα μου βγει η ιστορία ; Για τεντα με βραχίονες 6.20 μήκος και 200 πλάτος;

Οι προσφορές για τέντες που θα σου δώσουν οι τεντάδες είναι συνολικές (υλικά + εργατικά). Δεν θα κάτσει κανείς να σου δώσει ξεχωριστές τιμές για υλικά και ξεχωριστά για εργατικά. Ρώτα 3-4 και πάρε την καλύτερη (όχι απαραίτητα την πιο φθηνή) προσφορά.

Εντελώς χονδρικά, έτσι για να πάρεις μια ιδέα. Αν είναι για αντηρίδες θα σου ζητήσουν κάπου 500€. Αν είναι για βραχίονες, επειδή το μήκος είναι σχετικά μεγάλο και θα χρειαστεί και μοτέρ το κόστος ξεφεύγει λίγο. Με μέτριους βραχίονες και μοτέρ πάει κάπου στο 1000€. Αν διαλέξεις καλούς, δυνατούς βραχίονες + καλό μοτέρ 1200€+. Αν πας για επώνυμα το κόστος φεύγει ακόμα πιο πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν είμαι ενοικιαστρια. Γιατί; Κέντρο Αθήνας είμαι . Όχι δε θέλω μοτέρ. Μια απλή τέντα .νόμιζα ότι είτε βραχίονες είτε αντιριδες το κόστος είναι ίδιο. 

Επεξ/σία από μπιπ μπιπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

Όχι δεν είμαι ενοικιαστρια. Γιατί; Κέντρο Αθήνας είμαι . Όχι δε θέλω μοτέρ. Μια απλή τέντα .νόμιζα ότι είτε βραχίονες είτε αντιριδες το κόστος είναι ίδιο. 

Με βραχίονες είναι αρκετά πιο ακριβοί 

Στην τύχη εντελώς, ψάχνοντας για τιμές (δε γράφω site): 

image.png.8e828910b0fc572e2ce928feacea2d4d.png

image.png.6857f4d29ce624d659988b4a6fe5500e.png

 

Η επιμονή με την απόδειξη με έκανε να οδηγηθώ στο συμπέρασμα ότι τις θες να αποδείξεις ότι "έκαναν τόσο" 

Εκτός αν έχεις μπει σε κάνα εξοικονομώ...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιον να το αποδείξω; Όχι απλά δε γνωρίζω αν η τελική τιμή θα είναι ακριβότερη γιατί δεν συμπεριέλαβαν τον ΦΠΑ. Θέλω να ξέρω πρωτύτερα το σύνολο .

Επίσης το σάιτ αυτό δεχεται μήκος μέχρι 5 μέτρα ενώ εμένα 6,20. Πώς θα το υπολογισω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...