Προς το περιεχόμενο

drivers για vista


xTHANERx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μόλις έκανα format στο λάπτοπ μου με το cd που είχα από την αγορά! Τώρα όμως δεν ξερω τι drivers χρειάζονται.. Σας παρακαλώ βοηθήστε με. Το λάπτοπ είναι vista home basic 32 bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vista home που λες ειναι το λογισμικου που εχεις οχι η μαρκα του λαπτοπ

τη μαρκα/μοντελο θελουμε.

Στη χειροτερη βγαλτο μια φωτογραφια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα laptop έχουν ένε σύστημα επαναφορας που στο επαναφέρει όπως το αγόρασες.

Δοκίμασε να πατήσεις f8 όταν ξεκινάει το laptop και δες μήπως έχει επιλογη για επαναφορα συστήματος.

Αλλιώς μπες στο site της dell, βρες το ακριβές μοντέλο και κατέβασε ότι dribers χρειάζεσαι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε διαφορετικη περιπτωση μπαινεις στο site της dell και με το service tag Που εχει κολλημενο απο κατω σου εμφανιζει αυτοματα τους drivers για το συστημα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη δυσκολευομαι να το βρω το λαπτοπ ειναι dell inspiron 1545. Μπορειται να στειλετε link? το service tag ειναι 9ΒΒ38Η1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το service tag δεν το αναγνωρίζει η dell αλλά εδώ πρέπει να είναι οι drivers (http://www.dell.com/support/troubleshooting/us/en/19/Product/inspiron-1545#ui-tabs-2). Επέλεξε λειτουργικό (MS Windows Vista 32bit) και κατέβασε ότι χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kataramene, δύο μηνύματα σου είδα και στα δύο θάβεις τα vista. Τι σου έκαναν;

Έχω vista σε δύο latop και 8άρια στο καινούργιο. Τα vista δεν τα είχα σε εκτίμηση στην αρχή αλλά με τον καιρό και τα sp είναι σταθερότατο λειτουργικό και ποτέ δεν μου κρέμασε. Εξ αλλου τα 7άρια και τα vista είναι στην ουσία το ίδιο λειτουργικό.

 

Για πες μας εσύ τι προβλήματα είχες με τα vista, πέρα από τις γενικούρες του τύπου 'είναι για πέταμα' και 'για τα σκουπίδια' εννοώ.

 

EDIT: Θα αναδημοσιεύσω ένα μήνυμα σου

 

 


Η λυση που μου ηρθε πρωτη στο μυαλο αλλα δεν δουλεψε.Δοκιμασα driver genious τπτ windows update τπτ.Οταν το ειχα παρει ετρεχε Vista 32-bit.Αργοτερα περασα 7-32bit και τωρα 7-64bit και εχω αυτο το προβλημα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kataramene, δύο μηνύματα σου είδα και στα δύο θάβεις τα vista. Τι σου έκαναν;

Έχω vista σε δύο latop και 8άρια στο καινούργιο. Τα vista δεν τα είχα σε εκτίμηση στην αρχή αλλά με τον καιρό και τα sp είναι σταθερότατο λειτουργικό και ποτέ δεν μου κρέμασε. Εξ αλλου τα 7άρια και τα vista είναι στην ουσία το ίδιο λειτουργικό.

 

Για πες μας εσύ τι προβλήματα είχες με τα vista, πέρα από τις γενικούρες του τύπου 'είναι για πέταμα' και 'για τα σκουπίδια' εννοώ.

 

EDIT: Θα αναδημοσιεύσω ένα μήνυμα σου

Ειναι σοκαριστικο οτι θα ακουσεις το ιδιο ακομα και απο ανθρωπους που δεν ειναι ασχετοι χωρις να τα εχουν χρησιμοποιησει ποτε, απλα και μονο επειδη διαβασαν κατι ή ακουσανε. Οντως τα vista ειναι απολυτα σταθερα και γρηγορα ακομα και οταν τα εχεις ξεσκισει ακομα και μετα απο 6 χρονια χωρις το παραμικρο format. Το μονο που ισχυει ειναι οτι δεν ειναι για 1GB RAM. Ειναι ομως τελεια για διπυρηνους απο 2GB και πανω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kataramene, δύο μηνύματα σου είδα και στα δύο θάβεις τα vista. Τι σου έκαναν;

Έχω vista σε δύο latop και 8άρια στο καινούργιο. Τα vista δεν τα είχα σε εκτίμηση στην αρχή αλλά με τον καιρό και τα sp είναι σταθερότατο λειτουργικό και ποτέ δεν μου κρέμασε. Εξ αλλου τα 7άρια και τα vista είναι στην ουσία το ίδιο λειτουργικό.

 

Για πες μας εσύ τι προβλήματα είχες με τα vista, πέρα από τις γενικούρες του τύπου 'είναι για πέταμα' και 'για τα σκουπίδια' εννοώ.

 

EDIT: Θα αναδημοσιεύσω ένα μήνυμα σου

 

Τα 7 είναι για πέταμα. Πες του να βάλει τα vista να ησυχάσει  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...