Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκατάσταση Tune up utilities.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδιά. Έκανε σήμερα το απόγευμα ο αδερφός μου format στο pc. Αφού εγκατέστησε όλα τα κύρια προγράμματα έβαλε και το tune up utilities. Η εγκατάσταση έγινε μια χαρά. Για κάποιο λόγο όμως έπρεπε να το απεγκαταστήσει και για αυτό το έβγαλε με το ccleaner. Όταν όμως πάει να το ξαναεγκαταστήσει το βγάζει ένα μήνυμα ότι υπάρχει μια νέα έκδοση" και γι'αυτό δεν τον αφήνει να το εγκαταστήσει. Έψαξε χειροκίνητα αλλά και με άλλα 3 προγράμματα στυλ ccleaner και δεν βρήκαν κάποια υπολείμματα. Από την στιγμή που δεν υπάρχουν υπολείμματα του προγράμματος γιατί γίνεται αυτό? 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το ccleaner και ολα αυτα ειναι για τον ...... καλυτερα κατα την γνωμη μου να το εβγαζε με το revo uninstaller και ακομα καλυτερα μακρυα απο ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το ccleaner και ολα αυτα ειναι για τον ...... καλυτερα κατα την γνωμη μου να το εβγαζε με το revo uninstaller και ακομα καλυτερα μακρυα απο ολα αυτα.

Θα του πω να το δοκιμάσει και αυτό αλλά το δεν φαίνεται πουθενά. Πάντως κάποιες φορές με έχει βοηθήσει το tune up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια με το tune up ειναι οτι εχει καποια καλα εργαλεια μεσα...αλλα γενικοτερα με τα χρονια επειδη τα εχω δοκιμασει ολα αυτα αυτου του ειδους...καλυτερα να μενω μακρυα...μονο κακο μου κανανε...ειδικα οταν ειναι να σου "φτιαξει" την registry...κλαψτα χαραλαμπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και σοβαρό πρόγραμμα συντήρησης είναι και το System Mechanic, βέβαια δεν ειναι free αλλα κάνει τη δουλειά του άψογα τουλάχιστον σε έμενα έτσι έχει η κατάσταση.
Θα διατηρήσει το pc σου όπως μετά απο το format για όλη τη διαρκεια που το χρησιμοποιείς.
Καθαρά ενημερωτικά στο λέω να το έχεις υποψιν σου μιας και ήδη την βρήκες την λύση σου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια, τι προτεινετε για συντηρηση pc; Να κανει ενα καθαρισμο cache,registry, unistall κτλπ ειτε free ειτε οχι. Προς το παρον εχω το ccleaner και κανει καλη δουλεια..αξιζει να ψαξω καποιον αντικαταστατη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη μου. Κανενα. Ασε την registry στην ησυχια της και μην την πειραζεις. Μονο εκκαθαριση δισκου απτα βοηθηματα μια στο τοσο και το revo uninstaller για να βγαζεις τελειως τα προγραμματα. Δεν χρειαζεσαι τετοιου ειδους προγραμμματα για να σου κανουν το pc πιο "γρηγορο" και "καθαρο". Αντιθετως θα σου γ***** τo λειτουργικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δοκιμασα tune up (ειχα να το πιασω στα χερια μου εδω και πανω απο 5 χρονια) και system mechanic...τιποτα περισσοτερο απο ομορφο περιβαλλον..καμια ιδιαιτερη χρησιμοτητα περα απο το tune up που τα εχει λιγο μαζεμενα, αλλα για μενα δεν αξιζει και επιβαρυνει και τον υπολογιστη με το να λειτουργει με το start up υποχρεωτικα. Παραμενω σε ccleaner+defragler

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις win7 η 8 δεν υπαρχει λογος να βαλεις ξεχωριστο προγραμμα για defrag...και αυτο που εχει στα windows καλο ειναι..και ειναι και ενεργοποιημενο για να το κανει μονο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...