Προς το περιεχόμενο

Μικροδείχνω στην ηλικία....


nikos-thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γονίδια είναι όλα...

Αν κάποια δεν τα έχει θα είναι όντως σα λεμονόκουπα, αν κάνει δε και καταχρήσεις θα πέφτει ακόμα πιο χαμηλά...

Αν τα έχει τα γονίδια,  δεν θα χει πρόβλημα... και 2 πακέτα την ημέρα να κάνει ελάχιστες θα είναι οι επιπτώσεις στην εμφάνιση της. Πάντως η πλειοψηφεία των γυναικών μετά από γέννα αρχίζει να "χαλάει". Και δε μιλάω για την Μενεγάκη και τη Βανδή... Για τη μέση Ελληνίδα μιλάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H αλήθεια είναι όχι ότι δεν με παίρνουν στα σοβαρά απλά μου φερονται σα να είμαι πιτσιρικάς-μικρός... Ξέρεις τι είναι να σε ρωτάει η γκόμενα πόσο χρονών είσαι, να της λες 29 και να σου λέει ότι φαίνεσαι μικρούλης ενώ αυτή είναι 23;;

 

H' να σου έρχεται η νέα γραμματέας 40 χρονών και να σoυ λέει "μοναχούλης σου θα κάνεις αυτή τη δουλειά;"  λες και μιλάει σε κάνα 12χρονο...

 

Και για τις γυναίκες όλα είναι σχετικά... Κάποιες θέλουν τον άλλο ώριμο, άλλες πάλι κυνηγούν τεκνά.. Ειδικά η σχέση με μικρότερο είναι μόδα... Αυτό είναι αλήθεια.

 

 Δεν ξέρω εαν η γυναίκα σήμερα θέλει τον άντρα με baby face... Ίσως αυτό να ίσχυε μια δεκαετία πριν... Σήμερα τον θέλει αξύριστο με κοιλιακούς και απλά όχι φάτσα κουασιμόδου...

Σταμάτα να προσπαθείς να προσαρμοστείς στο τι θέλουν αυτές. Απλά δε θα βγάλεις άκρη.

Απόλαυσε ότι έχεις και μάθε να ζεις με αυτό. Το να μη νιώθεις καλά με το σώμα σου / εμφάνιση βγαίνει προς τα έξω και είναι χειρότερο από το να μικροδείχνεις.

 

Και εγώ είμαι 23 και δείχνω 16. Και ναι μου έσπαγέ τα νεύρα για αρκετό καιρό αλλά μόλις το αποδέχτηκα το απολαμβάνω

Με τα αρνητικά και τα θετικά του.

Και ναι είχα φίλο που στα 20-21 τον λέγαν Κύριο...Τρελάθηκα λέω καλύτερα πιτσιρικάς παρά να μου φαίρονται λες και σαραντάρησα 

 

Και ναι έχει τύχει και ταυτότητα να μου ζητάνε στο μαγαζί και να μου φαίρονται σαν πιτσιρικά αλλά δες την θετική πλευρά που ανέφεραν όλοι.

 

Άσε που το πρόσωπο δείχνει την ηλικία την βιολογική. Αν εσύ γερνάς πιο αργά αυτό σημαίνει πως και το σώμα σου μέσα/έξω φθείρεται πιο αργά οπότε  σταμάτα να κλαίγεσαι για κάτι που ένα σωρό άλλοι θα πλήρωναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά, απλά μου φέρνουν λίγο στο «προσπαθώ να βλέπω μόνο τη θετική πλευρά για να μη χαλιέμαι», άρα προσπαθώ να μη με απασχολεί η αρνητική πλευρά, η οποία όμως υπάρχει, δεν είναι πλασματική.

 

Δηλαδή κάποιος με μύτη μεγέθους τριπλάσιο απ' το μέσο όρο, θα μπορούσε να γυρίσει και να πει «ξέρεις τι λένε για εκείνους που έχουν μεγάλη μύτη», και να πορεύεται με αυτό. Λίγο «ναι μεν, αλλά» μου κάνει αυτό όμως.

 

Πάντως αν μου έλεγαν να διαλέξω ανάμεσα στο «τα βάφω μαύρα» και στο «κρατάω μόνο τη θετική πλευρά», θα επέλεγα το δεύτερο. Μη λέμε και ψέμματα στον εαυτό μας όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι όμως αγαπητέ phanispal ότι το να μικροδείχνεις έχει πολύ περισσότερα θετικά απ' ότι αρνητικά, ειδικά σε εμφάνιση... Αν είσαι και σε καλό "όριο" που μικροδείνεις σίγουρα θα κερδίζεις στο γυναικείο πληθυσμό. Γενικά  καλές ηλικίες είναι να φαίνεται 23-25 για κάποιον που 30αρίζει πχ... Δλδ 5-6 χρόνια  μείον... Θείο δώρο καλά το έγραψε κάποιος...

Τώρα αν δείχνεις με 15χρονο ή έχεις φάτσα μωρού και είσαι 35 χρονών δεν είναι και ότι καλύτερο σίγουρα.

 

Αν από την άλλη φαινόμασταν όσο ακριβώς είμαστε ηλικιακά ή μεγαλύτεροι μπορεί να ψάχναμε για κρέμες προσώπου και μπότοξ και δεν είναι και λίγοι αυτοί που το κάνουνε...

Όλα στη ζωή έχουν δύο όψεις.  Ντάξει το παράδειγμα με τη μύτη που έγραψες, είναι κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου, όποιος το πιστεύει δλδ αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο και πού στοχεύεις, και αναφέρομαι στο γυναικείο πληθυσμό. Κακά τα ψέμματα, πιστεύω πως οι γυναίκες δείχνουν μεγαλύτερη προτίμηση προς τους περισσότερο (φαινομενικά) αρρενωπούς άντρες.

 

Δες ας πούμε τον Allister Carter, ένα παράδειγμα που μου ήρθε στο μυαλό μιας και ασχολούμαι με το Snooker:

 

profile-carter.jpg

 

Ο τύπος είναι 34 ετών. Δε νομίζω πως το πρώτο πράγμα που σου έρχεται στο μυαλό είναι η αρρενωπότητά του. 

 

Δεν τον λες άσχημο βέβαια, μια χαρά είναι ο άνθρωπος, και σίγουρα μια χαρά κατακτήσεις θα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τους επιλέγουν λόγω εμφάνισης όμως, ή επειδή έχουν καλύτερες επιδόσεις στο κρεβάτι; Περισσότερο ποσοτικά εννοώ, όχι απαραίτητα ποιοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβής απάντηση δεν υπάρχει σε αυτό αλλά σίγουρα η εμφάνιση παίζει το ρόλο της, όπως και άλλα. Γοητεύονται οι μεγαλύτερες να τις πειράξει ένας μικρότερος μη νομίζεις...

 

Γενικά δεν υπάρχουν σίγουρα πράγματα στις γυναίκες. Εμένα μια γνωστή μου παλιότερα τα είχε με έναν που ήταν 20-22 και αυτή ήταν 28 . Όταν τη ρώτησαμε (για πλάκα) τι του βρήκε, θα την πάνε μέσα και τα σχετικά  αυτή μας απάντησε ότι τον βρίσκει νόστιμο για τα νιάτα του και την ομορφιά του... Τώρα από κει και πέρα δεν ξέρω περισσότερα για τους λόγους επιλογής της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι δεν υπάρχουν standard δεδομένα, είναι σίγουρο.

 

Εγώ απ' τις «διενέξεις» μου με το άλλο φύλο τόσα χρόνια, έχω καταλήξει στο ότι οι περισσότερες θέλουν τον άντρα αρρενωπό και brutal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σε σχολείο να κάνω μάθημα και μου είπαν να βγω από την τάξη γιατί είναι διάλειμμα -.- Τι λέμε; Άλλοι κάνουν γλίφτινγκ για να δείξουν λίιιιγο νεότεροι κι εμείς που έχουμε την αρετή εκ φύσεως παραπονιόμαστε; 

Επίσης, μην κολλάτε μόνο στο θέμα «γυναίκες». Το παιδί λέει ότι γενικότερα δεν του αρέσει αυτό που συμβαίνει. Πάντως όταν λέμε σε κάποιον ότι μικροδείχνει, συνήθως το λέμε για καλό κι όχι για να τον κοροϊδέψουμε. Τώρα με τους αγενείς υπαλλήλους κλπ φόρα το καλό σου ειρωνικό χαμόγελο και απάντα αναλόγως. Προβλήματα που έχουμε οι χορεύτριες... 4 πήγε πάλι γ@!!το.  :mellow: 

Καλημέρα!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι ο εαυτος σου δεν θα εχεις κανενα προβλημα φιλε!! Η προσωπικοτητα ειναι το παν και οτι και να ακους γραφτο στα @@ σου!! Η εμφανιση ειναι το τελευταιο πραγμα σε εναν ανθρωπο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη καραμέλα πάλι αυτή. Η εμφάνιση είναι το τελευταίο... 

Μην ξεχνάμε ότι στην εμφάνιση πολλές φορές μερικοί βαριεστημένοι (ευγενικά) βάζουν και την υγιεινή και το σώμα τους γενικότερα. Με τη σειρά τους έρχονται κι αυτά τελευταία.

Όσο κι αν αρνείται πολύς κόσμος να το νιώσει, αυτό δεν είναι μόνο θέμα γονιδίου ή μαγικών δυνάμεων του σύμπαντος, αλλά και προσωπικότητας. Άσχετο με το θέμα του θεματοθέτη (TS αν θέλετε), αλλά εκνευρίζομαι όταν ο/η κάθε ένας χρησιμοποιεί αυτό το «επιχείρημα» ως ομπρέλα για να καλυφθεί. 
Ξέρω έναν άνθρωπο που ακριβώς επειδή είναι ο εαυτός του ζει στη μιζέρια από τότε που θυμάται τον εαυτό του. Να 'ναι καλά το παιδί.  :huh: Όλοι έχουν από μια προσωπικότητα, το θέμα είναι ποια είναι η φύση αυτής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι ο εαυτος σου δεν θα εχεις κανενα προβλημα φιλε!! Η προσωπικοτητα ειναι το παν και οτι και να ακους γραφτο στα @@ σου!! Η εμφανιση ειναι το τελευταιο πραγμα σε εναν ανθρωπο!!

 

Μυθος απο τους λιγους λεμε. Μεγαλυτερη βολεψιαρικη παπαρα απο αυτην εχει να βγει απο τον μαλακομαγνητη. Συγνωμη αλλα η εμφανιση ειναι βασικοτατο κομματι για την ελξη. Το βασικοτερο? Σιγουρα οχι αλλα σιγουρα οχι και το τελευταιο. Κατι τετοιο θα περιμενα να το ακουσω απο γιαγιαδες και παππουδες που ειναι ακομα μαζι και εκει ΦΥΣΙΚΑ και η εμφανιση δεν παιζει ρολο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...