Προς το περιεχόμενο

Δύο νέες διαφημίσεις της Microsoft επιτίθενται στο iPad της Apple!


Redshift

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς για τον Α ή Β λογο,καταντήσαμε να βλέπουμε το θεμα windows tablet απο τη λάθος οπτική γωνιά!

Κύριος στοχο της υπαρψης των windows 8 "tablet" ειναι ο καθε ενας υποψήφιος πελατης να μπορεί να παιρνει το netbook ή το ultrabook του για να κάνει την δουλειά του οπως έχει συνηθίσει τοσα χρονια ΚΑΙ ταυτόχρονα να απαλλασσεται απο την ανάγκη αποκτησης μια δευτερης tablet συσκευής,που συνεπαγεται έξτρα χρήμα και κουβάλημα 2 συσκευων για να μπορεί να εχει και τις 2 δυνατοτητες/εμπειρίες(touch&keyboard) παντα και παντού μαζι του!

 

Για μένα αν κάποιος ψάχνεται ειδικά για tablet χρήση,το μόνο σίγουρο ειναι οτι τα ipad κ android tablet είναι ιδανικοτερη λύση γι'αυτο το σκοπό!

 

Συνοψιζουμαι:

Windows8 "tablet":Πρωτα netbook/ultrabook και μετα tablet!

Ipad&android:Μονο και καθαρά για απλη tablet χρήση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα απλό παράδειγμα: το περιοδικό του Κωστόπουλου, κατεβαίνει από μόνο του στο iPad μόλις βγαίνει καινούρια έκδοση (το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα περιοδικά και εφημερίδες). Ακόμη και αν το iPad κοιμάται. Στο Galaxy Tab μου, όμως, πρέπει να θυμηθώ να το ανοίξω, να δω ότι υπάρχει νέα έκδοση, και να πατήσω download. Και επειδή κατεβαίνουν 250Mb, θα το διαβάσω άλλη μέρα...

 

Είμαι μικρές λεποτομέρειες, που για εσένα δεν έχουν καμία σημασία (εσύ χρειάζεσαι τις μακροεντολές σου) αλλά για την πλειοψηφία του συγκεκριμένου κοινού, έχουν...

Και τελικά αυτό αποτυπώνεται και στις πωλήσεις. (ΟΚ, εν μέρει, γιατί το μεγαλύτερο ποσοστό είναι πρόβατα και ψώνια).

Δεν νομίζω να κατεβαίνει αυτόματα κανένα περιοδικό στο ipad όσο κοιμάται. Ένα notification βγαίνει ότι υπάρχει καινούριο τεύχος για κατέβασμα για να πας να το κατεβάσεις. Άμα μου κατέβαζε 250mb χωρίς να με ρωτήσει, απλά και μόνο επειδή κατέβασα μια φορά το περιοδικό να δω τι φάση είναι, θα μου χε σπάσει τα νεύρα σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να κατεβαίνει αυτόματα κανένα περιοδικό στο ipad όσο κοιμάται. Ένα notification βγαίνει ότι υπάρχει καινούριο τεύχος για κατέβασμα για να πας να το κατεβάσεις. Άμα μου κατέβαζε 250mb χωρίς να με ρωτήσει, απλά και μόνο επειδή κατέβασα μια φορά το περιοδικό να δω τι φάση είναι, θα μου χε σπάσει τα νεύρα σοβαρά.

 

"Of course, the coolest feature of Newsstand is how new issues will be downloaded in the background so users don't have to wait around to download new content. Apple limits these automatic downloads to once a day to preserver your battery. It's very much like having the paper boy deliver the latest newspaper every morning."

 

http://gizmodo.com/5846433/more-details-about-ios-5s-newsstand-opt+in-automatic-downloads-free-and-more

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζετε πως το iPad πουλάει επειδή έχει καλύτερα specs;

 

Δεν το έχουν καταλάβει στην MS πως το iPad θα συνεχίσει να πουλάει όσο παραμένει ακριβό. Ελάχιστοι θα ενδιαφερθούν για φθηνό tablet όταν ο πρωταρχικός σκοπός της αγοράς είναι η "μόστρα".

 

tumblr_m1zt9sWAkT1qz5tgbo1_r1_500.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...