Προς το περιεχόμενο

Πιο φθηνό iPod Touch με 16GB, χωρίς πίσω κάμερα και τιμή $229


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχετε δει τι κανει μια ταμπλετα 7" android ??? nexus πχ"??? στα 200ε??

 

 

o 10χρονος γιος μου λεει  " δεν γυριζω στο ipod ποτε" ...

 

 

απο μικρο και απο τρελο ...

μαλλον ο γιος σου ειναι αρκετα μικρος για να θελει να παει σε μια καφετερια να πουλαει μουρη με οποιοδηποτε i-προιον

 

αν μεγαλωσει αυτο μπορει να αλλαξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο αθλητης αν θελει μονο mp3 player, θα παρει συνηθως κατι μικρο.

Αν ειναι να κουβαλαει κατι μεγαλυτερο(οπως το ipod touch), προτιμαει να κουβαλαει ενα iphone/android, οπου θα μπορει να καταγραψει την διαδρομη που ακολουθησε, να δει με τι ταχυτητα ετρεξε, να παρει ενα τηλεφωνο αν χρειαστει, να ελεγξει τους χαρτες , να ακολουθησει/ακουσει ποδηλατικες οδηγιες, να ακουσει live ενα podcast, να ακουσει καποιο live streaming music service κλπ.

 

Τα παραπανω δεν μπορει να τα κανει με το ipod touch, για αυτο θα δεις πολλους περισσοτερους να τρεχουν με smartphone απο οτι με ipod touch.

 

 

 

Μπερδεμενα τα εχεις.

Δεν εχει gps το ipod touch και ο αθλητης δεν μπορει να δει την διαδρομη που ακολουθησε.

Με smartphone μπορει.

Μπορεί να τα κάνει με ένα bluetooth GPS των 5-10 ευρώ ή με ένα GPS που συνδέεται στην υποδοχή από κάτω... Επίσης υπάρχει ολόκληρη σειρά της Nike(Nike+) και της Adidas(mytouch νομίζω λέγεται) που είναι για τέτοιες συσκευές και παρέχει της Παναγιάς τα μάτια από πληροφορίες... Όπως και να το κάνεις, προτειμάται αρκετά από αθλητές το iPod Touch. Φυσικά υπάρχουν και πολλές άλλες περιπτώσεις που χρησιμοποιείται... Ο καθένας το προσαρμόζει στις ανάγκες του. Εκτός αυτού αν κάποιος θέλει μια καλή και φθηνή εισαγωγή στον κόσμο του iOS είναι η φθηνότερη επιλογή...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε δει τι κανει μια ταμπλετα 7" android ??? nexus πχ"??? στα 200ε??

 

 

o 10χρονος γιος μου λεει  " δεν γυριζω στο ipod ποτε" ...

 

 

απο μικρο και απο τρελο ...

Eδω η γιαγια μου 65 χρονων μπαινει με το ταμπλετ, με windows 8, γτ τα 7 δεν την βοηθανε καθολου, ενω το Μετρο το γουσταρει απιστευτα.

Και εσυ μου λες για το 10 χρονο;

No trolling. No offense.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα την πειραξε την apple.

Ε βεβαια τετοια επελαση απο androido-κινεζιες,samsungoglaxies κτλπ, τι να κανει για να παραμείνει στο παιχνιδι;

Έριξε την ποιότητα (no camera) και τις τιμες.

Και παλι ακριβό ειναι με τοσα λεφτα αγοραζεις tablet και εισαι αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να τα κάνει με ένα bluetooth GPS των 5-10 ευρώ ή με ένα GPS που συνδέεται στην υποδοχή από κάτω... Επίσης υπάρχει ολόκληρη σειρά της Nike(Nike+) και της Adidas(mytouch νομίζω λέγεται) που είναι για τέτοιες συσκευές και παρέχει της Παναγιάς τα μάτια από πληροφορίες... Όπως και να το κάνεις, προτειμάται αρκετά από αθλητές το iPod Touch. Φυσικά υπάρχουν και πολλές άλλες περιπτώσεις που χρησιμοποιείται... Ο καθένας το προσαρμόζει στις ανάγκες του. Εκτός αυτού αν κάποιος θέλει μια καλή και φθηνή εισαγωγή στον κόσμο του iOS είναι η φθηνότερη επιλογή...

Μιλησες για σκετο ipod touch, οχι για ipod touch συν εξτρα συσκευη..

 

Το nike+ κλπ (ουσιαστικα pedometer) προσφερουν πολυ λιγοτερες πληροφοριες κ ακριβεια απο οτι ενα κινητο με gps που μπορει να τρεχει εφαρμογες οπως endomondo ή ακομα και την εφαρμογή της nike, αλλα με ακριβεια.

 

Και το να κουβαλαει καποιος 2 συσκευες(ipod touch συν gps) δεν ειναι καθολου πρακτικο κ ελαχιστοι προτιμουν τετοιες μπακαλικες λυσεις. Προτιμανε να κουβαλανε μια συσκευη (smartphone) που κανει μαλιστα πολυ περισσότερα πραγματα.

 

Αν θελουν κατι για σκετη μουσικη, συνηθως προτιμανε απλα mp3 players ή ipod nano, οχι το ipod touch που εχει μηκος οσο ενα smartphone(αλλα κάνει πολυ παραπανω πραγματα το smartphone).

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς, κάποιοι (πολλοί) το επιλέγουν, για τους λόγους του ο καθένας. Θα έλεγα ότι απευθύνεται κατά μεγάλο μέρος σε παιδιά ως υποκατάστατο smartphone, σε περίπτωση που δεν επιτρέπεται ακόμα (ή δεν μπορούν οικονομικά ή δεν θέλουν) να έχουν και τηλέφωνο.

Πριν λίγο, ανακοινώθηκε ότι οι πωλήσεις του από το 2007 έφτασαν τις 100.000.000 συσκευές.

Άρα, ίσως είναι και κάπως εορταστική η νέα έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς, κάποιοι (πολλοί) το επιλέγουν, για τους λόγους του ο καθένας. Θα έλεγα ότι απευθύνεται κατά μεγάλο μέρος σε παιδιά ως υποκατάστατο smartphone, σε περίπτωση που δεν επιτρέπεται ακόμα (ή δεν μπορούν οικονομικά ή δεν θέλουν) να έχουν και τηλέφωνο.

Πριν λίγο, ανακοινώθηκε ότι οι πωλήσεις του από το 2007 έφτασαν τις 100.000.000 συσκευές.

Άρα, ίσως είναι και κάπως εορταστική η νέα έκδοση.

 

To "πολλοι" ειναι σχετικο.

Το σιγουρο ειναι οτι τα ipod τα επιλεγουν λιγοτεροι σε σχεση με προηγουμενα χρονια λογω οτι παρομοια και συχνα καλυτερη δουλεια κανουν τα smartphone.

Επισης ειναι σιγουρο οτι το ipod touch το προτιμανε πολλοι λιγοτεροι απο αυτους που προτιμανε το iphone.

 

Αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι εχει το κοινο του, που οπως πολυ σωστα εθεσες ειναι κατα μεγαλο μερος παιδια. Το ειχα αναφερει και προηγουμενως:

 

To ipod touch ειναι δημοφιλες σε teeanagers κλπ που δεν μπορουν να παρουν smartphone κλπ.

Δυσκολα θα δεις επαγγελματια να εχει smartphone και ipod touch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ειμαι και παλεμαχος της apple να πω δυο πραγματα! 1) μην τα ισοπεδώνουμε ολα, ο αρχηγός του μάρκετινγκ ειναι η apple και ούτε καν την πλησιάζουν! 2) η τιμή πρόσεξα οτι ειναι σε us $ οπότε σε ευρώ ειναι 176.92€. Δεν το βρίσκω πολυ ακριβό αν σκεφτείς οτι σου παρέχει δώρο και τα ακουστικά τα οποία απο μόνα τους ειναι ακριβά...στην Ελλάδα ίσως το βλέπουμε αλλιώς, παντός εξω πολυ ειναι αυτοί που προτιμούν χωρια iPod για μουσική....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν του βάλει μια αξιοπρεπή κάμερα(όχι καμιά μαματη) και να παίρνει τηλέφωνα και το βάλει το πολύ 230-250 ευρώ θα είναι πολύ καλό για τα δεδομένα της apple και θα πουλήσει σε μηλαράδες που δεν έχουν πολλά λεφτά η άλλους που θέλουν κάτι διαφορετικό απο android αλλά που........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ τελικά τις συσκευές χωριστά. Κυρίως λόγω μπαταρίας αλλά και για πρακτικούς λόγους. Δεν θέλω να τελειώνει η μπαταρία μου γιατί χαζεύω στο net (γι αυτό έχω feature και smartphone χωριστά). Επίσης, δεν θέλω ενώ ακούω μουσική, να με διακόψει ένα τηλεφώνημα.

 

Γιατί αν σε πάρουν τηλεφωνο στο ξεχωριστό σου κινητό δε θα διακόψεις τη μουσική σου να απαντήσεις; Τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ο γιος σου ειναι αρκετα μικρος για να θελει να παει σε μια καφετερια να πουλαει μουρη με οποιοδηποτε i-προιον

 

αν μεγαλωσει αυτο μπορει να αλλαξει

 

Εγω δηλαδη που παιρνω το iPad στην ξαπλωστρα παραλια και καφε το κανω για μουρη; Οταν παω για καφε ή ποτο πουλαω μουρη με το κινητο τηλεφωνο;

 

Ξερετε αυτο ειναι καθαρη ζηλια και κομπλεξ κατωτεροτητας.

 

Υπαρχει ενας πολυ πιο απλος λογος για να εχεις iPhone ή οτιδηποτε αλλο. Απλα σου αρεσει!

 

Εσυ δηλαδη το PC το εχεις για να πουλας μουρη στο Forum;

 

Δεν μπορω να καταλαβω...

 

Υ.Γ.: Οποιοι ειναι μικροι OK. Αλλα και οι μεγαλοι; Καμια κοπελα δεν παιζει; (Το ειπα οσο πιο χαλαρα μπορουσα).

Υ.Γ.2: Δεν ειπαμε να εισαι θυμα και να πηγαινεις να παιρνεις οτι βγαινει τρεχοντας, αλλα αυτο απεχει απο το οτι πουλαει μουρη οποιος εχει ακριβο κινητο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) η τιμή πρόσεξα οτι ειναι σε us $ οπότε σε ευρώ ειναι 176.92€. Δεν το βρίσκω πολυ ακριβό αν σκεφτείς οτι σου παρέχει δώρο και τα ακουστικά τα οποία απο μόνα τους ειναι ακριβά...

Στην Ευρώπη το ipod touch κοστίζει 249, έχουμε πει η συγκρίσεις τιμών μεταξύ αμερικής/ευρώπης είναι άκυρες. Επίσης όλα τα κινητά και τα mp3 player έχουν στην συσκευασία ακουστικά - δεν είναι δώρο, είναι απαραίτητο εξάρτημα της συσκευής.

 

Και για να προλάβω τους γκρινιάριδες για την τιμή σε ευρώ και του απατεώνες στην Ελλάδα, τα 249 ευρώ είναι η τιμή είναι από το online store της apple Γαλλίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δηλαδη που παιρνω το iPad στην ξαπλωστρα παραλια και καφε το κανω για μουρη; Οταν παω για καφε ή ποτο πουλαω μουρη με το κινητο τηλεφωνο;

 

Ξερετε αυτο ειναι καθαρη ζηλια και κομπλεξ κατωτεροτητας.

 

Υπαρχει ενας πολυ πιο απλος λογος για να εχεις iPhone ή οτιδηποτε αλλο. Απλα σου αρεσει!

 

Εσυ δηλαδη το PC το εχεις για να πουλας μουρη στο Forum;

 

Δεν μπορω να καταλαβω...

 

Υ.Γ.: Οποιοι ειναι μικροι OK. Αλλα και οι μεγαλοι; Καμια κοπελα δεν παιζει; (Το ειπα οσο πιο χαλαρα μπορουσα).

Υ.Γ.2: Δεν ειπαμε να εισαι θυμα και να πηγαινεις να παιρνεις οτι βγαινει τρεχοντας, αλλα αυτο απεχει απο το οτι πουλαει μουρη οποιος εχει ακριβο κινητο.

ναι και βεβαια μπορεις να εχεις κατι επειδη σου αρεσει, οπως μπορεις και να το εχεις για να πουλας μουρη

 

δε καταλαβαινω πού ειναι το κακο; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δηλαδη που παιρνω το iPad στην ξαπλωστρα παραλια και καφε το κανω για μουρη; Οταν παω για καφε ή ποτο πουλαω μουρη με το κινητο τηλεφωνο;

 

Ξερετε αυτο ειναι καθαρη ζηλια και κομπλεξ κατωτεροτητας.

 

Υπαρχει ενας πολυ πιο απλος λογος για να εχεις iPhone ή οτιδηποτε αλλο. Απλα σου αρεσει!

 

Εσυ δηλαδη το PC το εχεις για να πουλας μουρη στο Forum;

 

Δεν μπορω να καταλαβω...

 

Υ.Γ.: Οποιοι ειναι μικροι OK. Αλλα και οι μεγαλοι; Καμια κοπελα δεν παιζει; (Το ειπα οσο πιο χαλαρα μπορουσα).

Υ.Γ.2: Δεν ειπαμε να εισαι θυμα και να πηγαινεις να παιρνεις οτι βγαινει τρεχοντας, αλλα αυτο απεχει απο το οτι πουλαει μουρη οποιος εχει ακριβο κινητο.

Επειδή δεν το κάνεις εσύ, δεν πάει να πει ότι δεν το κάνουν.

 

Έχω φίλο που διάλεξε και πήρε iphone 100% καθαρά μόνο και μόνο για μόστρα για να το ακουμπάει στο τραπέζι όταν πίνει τον καφέ του. Όταν ήταν να αγοράσει κινητό και το συζητούσαμε μου το είπε ξεκάθαρα. "θέλω iphone για μόστρα όταν πάω για καφέ."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...