Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά] Beats by Dr. Dre από goldenbrands ["expired"]


paan71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

FeedBack δεν βλέπω να έχουμε γιατί μάλλον δεν παρήγγειλε κανείς :P

 

Αυτο που το βασιζεις; Μην εισαι σιγουρος. Καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

FeedBack δεν βλέπω να έχουμε γιατί μάλλον δεν παρήγγειλε κανείς :P

όπως δεν υπήρξε feedback και με την περίπτωση του (samsung) galaxy s3 πιο παλιά αν θυμάσαι...

http://www.insomnia.gr/topic/477906-samsung-galaxy-note-2-16gb64gb-microsd%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-499%E2%82%AC/page-10

[εξάιρεση το τελευταίο comment από την ΒίκυΜ η οποία πρέπει να 'χε φορτώσει αρκετά ώστε να κάνει λογαριασμό για να απαντήσει σε θέμα που είχε κλειδωθεί μάλιστα. Απ' τους υπολοίπους κανείς.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αρα οχι οπως ΔΕΝ υπηρξε, αλλα οπως υπηρξε. Για να ζητησει μελος να ανοιξει κλειδωμενο θεμα για να ποσταρει, φαντασου και σκεψου οτι μπορει να υπηρξε και αλλος/αλλοι που ΔΕΝ το ζητησαν. Μαλιστα εκει ειχαμε προιον πολυ ακριβο, εδω που ειναι 10-20 φορες φτηνοτερο μπορει να εχουν αγορασει και 5-10 ατομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ρε παιδιά αγόρασα!!

Ένα για την γυναίκα μου και ένα για εμένα.

Η γυναίκα μου το ήθελε (αυτή μου έστειλε  και το Post), γιατί της άρεσε το design, εγώ το πήρα γιατί, το ποσό είναι σχετικά (όλα είναι σχετικά) μικρό, και αν μια στις 1000 είναι πραγματικό, έχω ένα προϊόν που πραγματικά το θέλω (ακούω πολύ μουσική και ράδιο στο κινητό), αν είναι μούφα αλλά καλής ποιότητας μου κάνει και με το παραπάνω και αν είναι τελείως απαράδεκτο, τους το γυρνάω πίσω και ζητάω και τα ταχυδρομικά.

Όταν και αν έρθουν, θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ρε παιδιά αγόρασα!!

Ένα για την γυναίκα μου και ένα για εμένα.

Η γυναίκα μου το ήθελε (αυτή μου έστειλε  και το Post), γιατί της άρεσε το design, εγώ το πήρα γιατί, το ποσό είναι σχετικά (όλα είναι σχετικά) μικρό, και αν μια στις 1000 είναι πραγματικό, έχω ένα προϊόν που πραγματικά το θέλω (ακούω πολύ μουσική και ράδιο στο κινητό), αν είναι μούφα αλλά καλής ποιότητας μου κάνει και με το παραπάνω και αν είναι τελείως απαράδεκτο, τους το γυρνάω πίσω και ζητάω και τα ταχυδρομικά.

Όταν και αν έρθουν, θα ενημερώσω.

 

1o μυνημα για να μας πεις πως παραγγειλες απο εκει ?

 

Δεν ειμαι ιδιαιτερα καχυποπτος (ειδικα αποτι βλεπω αφου εισαι μελλος εδω και 8 μηνες κοντα) αλλα σε ποιον δεν φαινεται καπως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καχυποψία με μέτρο δεν είναι κακή.

Δεν είπαμε να πιστεύουμε τα πάντα και να τα τρώμε αμάσητα, αλλά σε κλειδωμένη/κλειστή προσφορά (πάλι καλά που δεν είπα ότι αγόρασα ενώ ήταν ανοικτό), ποιόν να πείσω και για ποιό πράγμα?

Απλά "δήλωσα" σε συμφορουμίτες που αναρωτήθηκαν αν κάποιος αγόρασε, ότι θα δώσω feedback.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι τί driver φορανε τα κουστικα. Τί ηχείο (πηνιο-μαγνητη) δηλαδη εχουν μεσα. Αν εχουν το ιδιο με αυτο που φορανε τα dre (καμια πιθανοτητα) τοτε θα εχουν καλο ηχο. Η αντιγραφη του υπολοιπου ηχειου στην πλευρα του ακουστικου ειναι ευκολη. Αν λοιπον αντιγραψουν επ ακριβως το ηχειο και φορεσουν το ιδιο driver θα εχουν τον ιδιο ηχο. Φυσικα τα drivers δεν τα βρισκεις πουθενα, τα επωνυμα ειναι πανακριβα, και φυσικα οι κινεζοι κανουν μειωση κοστους και απο εκει , καθως στις αντιγραφες τούς αρκει να μοιαζουν μονο στην εμφανιση.

 

Φυσικα η υπολοιπη κατασκευη δεν εχει σχεση ποιοτικα με τα επωνυμα και ξεφτυζει,φθειρεται,χαλαει,σπαει πιο γρηγορα σε σχεση με τα επωνυμα.

 

Καποιος ο οποιος δεν ειναι γνωστης μπορει να παρει τετοια ηχεια και να εντυπωσιαστει καθως δεν ξερει να κρινει. Οποτε και βγαινουν λαθος συμπερασματα. Αν καποιος ειναι γνωστης και παρει θα δουμε σοβαρη αποψη. αλλα οι γνωστες δεν ψωνιζουν κινεζικες αντιγραφες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι  ο Συμφορουμίτης ήταν λίγο καχύποπτος αλλά σε κάποιο κομμάτι έχει και αυτός δίκιο όπως καταδέχτηκες και εσύ, έχουν μπει αρκετοί εδώ μέσα και έχουν πει διάφορα. Τώρα εσύ με 4 αξιολογήσεις σε αγγελίες το τεστ το περνάς. κάτι τελευταίο αλλά σημαντικό, συνθήκες επιστροφής από goldenbrands:

Τα προϊόντα πρέπει να επιστρέφονται

  • αχρησιμοποίητα, στην αρχική τους συσκευασία (κουτί και σελοφάν) και σε άριστη κατάσταση
  • με όλες τις ετικέτες επάνω
  • στην ίδια ακριβώς κατάσταση στην οποία παρελήφθησαν, άθικτα, σφραγισμένα και χωρίς καμία φθορά.                                         

Σε άριστη κατάσταση θα πρέπει να είναι μαζί με τα επιστραφέντα προϊόντα και όλα τα έγγραφα, τα οποία συνόδευαν το προϊόν.   Οπότε αν τα ανοίξεις παίζει να μην τα δέχονται πίσω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλέξιμο μεγάλο ... σε διαφορετική περίπτωση .

Αν δεν απαντήσουν στα παιδιά που ρώτησαν αν είναι αυθεντικά ( με σοβαρότητα σε αυτό και αποδείξεις βέβαια) καλύτερα να μην τα πάρουν όσοι δεν θέλουν να ρισκάρουν τα χρήματα τους.Να το ψάξετε κιόλας πριν το ανοίξετε.

 

 

Γιώργο ....(ωραίο για αστείο αλλά) καλύτερα να μην μπλέξει με αυτό και το ξέρεις!

Μια λύση είναι να βάλεις δικηγόρο, να πληρώσεις και αυτόν ένα σορό λεφτά και να πάθουν ζημιά. τώρα τα άλλα όλα είναι ένα μπουδ... ποιος ασχολείστε άλλωστε καλοκαιρίατικα στις άδειες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα κουπονάδικα έχουν δείξει άπειρες φορές ότι είναι επιρρεπή στις αρπαχτές και στην πώληση maimoudasonic συσκευών.

 

Έχω παραθέσει οδηγούς και άρθρα για την πιστοποίηση αυθεντικότητας των Beats by Dr. Dre.

 

Προσωπικά, είτε αυθεντικό, είτε απομίμηση, είναι απαράδεκτα για τα λεφτά τους (τα μεν λόγο κόστους, τα δε λόγω φτήνιας-σαπίλας).

Όπως ειπώθηκε είναι ένα υπερτιμημένο marketing crap (όπως και τα διάφορα apple products) και σαφώς και μπορούν με λιγότερα λεφτά να βρεθούν κατά πολύ ανώτερης ποιότητας ακουστικά.

 

Από τα Beats by Dr. Dre το μόνο που αξίζει κάπως, είναι το Mixr, όμως και πάλι στα λεφτά του ο ανταγωνισμός το κατατάσει σε χαμηλή θέση για τα όσα ηχητικά προσφέρει, ειδικά όταν έχει να ανταγωνιστεί High End μοντέλα από κολωσσούς όπως η AKG, Senheisser, Pioneer, BeyerDynamic, Shure, AIAIAI, Allen & Heath, BOSE κλπ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αν αποδειχθουν οτι ειναι αντιγραφες και οχι αυθεντικα, αρα και παραπλανητικη διαφησμιση/πωληση?

 

Ελαχιστοι θα τους κυνηγησουν για τα 20-30-40ε......Και εκει ισως να πονταραν αλλα οταν ειδαν οσα λεγαμε εδω (και ισως και αλλου) το ξανασκεφτηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που το βασιζεις; Μην εισαι σιγουρος. Καθολου.

 

Το βασίζω στο ότι πέρα από το μέλος fisto, ως τότε κάποιος δεν είχε δείξει κάποιος άλλος ενδιαφέρον αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρουμε γιαυτό είπα "μάλλον" ;)

 

Μάλλον νόμιζες ότι είμαι υπέρ της άποψης του να κλειδωθεί αλλά δεν είμαι, καθώς δεν συντρέχει λόγος. Αν δεν παρήγγειλε κανείς θα πάει μόνο του στον "πάτο" του insomnia, αν πάλι κάποιος παρήγγειλε (μπορεί και να μην είναι μέλος και να μας βρει μέσω google για παράδειγμα) γιατί να μην μας πει τις εντυπώσεις του?.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...