Προς το περιεχόμενο

Επιδοτηση για νεα επιχειρηση.


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας. Θελω εγω μαζι με τον αδερφο μου να ανοιξουμε μια νεα επιχειρηση δικια μας. Εχουμε βρει το τι ακριβως και εχουμε βγαλει εναν υπολογισμο το ποσο θα κοστισει περιπου. Το μονο προβλημα μας ειναι οτι κεφαλαιο δικο μας δεν εχουμε και θα χρειαστουμε καποια σχετικη βοηθεια. Πηγαμε στην τραπεζα πειραιως στον διευθυντη συγκεκριμενα και τον ρωτησαμε αν υπαρχει καποια χρηματοδοτηση για νεους. Και μας ειπε οτι δεν υπαρχει και οτι καμια τραπεζα δεν δινει. Απογοητευτηκαμε. Και απογοητευτηκαμε ακομη περισσοτερο οταν πηγαμε στον ΟΑΕΔ και μας ειπαν οτι δεν εχει βγει καποιο προγραμμα ακομη. Μηπως ξερει κανεις κατι παραπανω που εχει ανοιξει κατι δικο του προσφατα? Καποιον ενναλακτικο τροπο η να ψαξω καπου αλλου? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περιμένετε λίγο ακόμη να απορροφηθούν τα ΕΣΠΑ στους κατα τόπους ΟΑΕΔ,να μετέχετε όταν θεσμοθετηθούν οι συμβουλευτικές επιτροπές + τα σεμινάρια επιχειρηματικότητας και με το που ανοίξει το πρόγραμμα επιδότησης να ορμήξετε με τα χίλια.

 

Υπομονή και μέχρι τότε να διελευκάνετε όλες τις λεπτομέρειες του μελλοντικού σας επιτηδεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω οτι ειναι δυσκολες εποχες...δυστυχως παμε απτο κακο στο χειροτερο φιλε νικο....ευχαριστω για την βοηθεια και την κατατοπιση που μου εδωσες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.antagonistikotita.gr/greek/

Εκδόθηκε 14/01/2013 από το Υπουργείο Ανάπτυξης και Α.Υ.Μ.Δ το Πρόγραμμα "Ενίσχυση Μικρών και Μεσαίων Επιχειρήσεων στους τομείς Μεταποίησης - Τουρισμού - Εμπορίου - Υπηρεσιών στο πλαίσιο του ΕΣΠΑ".

Το Πρόγραμμα αφορά νέες, υπό σύσταση (μελλοντικές) και υφιστάμενες επιχειρήσεις, και η υποβολή προτάσεων θα είναι δυνατή από 25/02/2013 έως 25/04/2013.(δες μηπως πειραν παραταση)

 

Ενισχύονται έργα επιλέξιμου προϋπολογισμού,

 

από 30.000 ευρώ έως 300.000 ευρώ για τη θ.ενότητα «Μεταποίηση»,

 

από 20.000 ευρώ έως 300.000 ευρώ για τη θ.ενότητα «Τουρισμός» και

 

από 20.000 ευρώ έως 100.000 ευρώ για τη θ.ενότητα «Εμπόριο - Υπηρεσίες».

 

Ενδέχεται να παρουσιαστούν τροποποιήσεις στην προκήρυξη και ειδικά ως προς την επιλεξιμότητα των επιχειρήσεων (Κ.Α.Δ).

-----------------

η eurobank δεν διαφημιζει δανειο για επιχειρησεις?τεσπα ειναι λογικα να μην δωσουν σε σας αντι για μια υφισταμενη επιχειρηση.

 

υ.γ. μπορει η επιχειρηση που θελετε να ανοιξετε να μην ειναι μεσα στους κωδικους για επιδοτηση.τι επιχειρηση ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το χρόνο να δουλέψει για σένα,κάνε την αναμονή κεφάλαιό σου...

 

Ας πούμε ξανακοίτα το μέρος που θες να ανοίξεις,αν εξαρτάσαι απ' τη προσέλευση του κόσμου,πόσοι εν δυνάμει πελάτες θα περνάνε από κει,ρίξε πολλές ματιές όλες τις ώρες της μέρας,κοίτα τους ανταγωνιστές πως κινούνται,τα νοίκια κλπ..Τα λεφτά θα δοθούν,δεν υπάρχει καμία αντίρηση,σοβαρά μιλάω.

Είναι τα μόνα λεφτά που θα πέσουν στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω να ρωτησω και στην eurobank οπως ειπε το παιδι απο πανω. Η αληθεια ειναι οτι εκανα μια ερευνα στο ιντερνετ σχετικα με επιδοτηματα και τα περισσοτερα ηταν για ηδη για στημμενες επιχειρησεις. Αυτο που λες εννοειται οτι θα το κανουμε. Μαγαζι θελουμε να ανοιξουμε. Ολα τα κοιταμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μπλέκεις με τράπεζες,θα σου φάνε την επιχείρηση στη παραμικρή στραβή και θα σε κυνηγάνε μετά για τα πανωτόκια.

 

Άμα προκύψει ταμειακή δυσχέρεια να απευθυνθείτε στο οικογενειακό σας περιβάλλον και όχι στους σύγχρονους τοκογλύφους όπως οι τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχθές εγω ακουσα για ενα προγραμμα του οαεδ για 7000 ανεργους εως 35 ετων με επιδοτηση 10000 χιλιαρικα +3 για συμβουλευτικη...

αναμενετε λεει εντος των ημερων...αν εχει κανεις παραπανω λεπτομερειες ας ποσταρει εδω..

 

επισης εγω εχω καποια ιδεα αν καποιος εχει σκεφτει κατι και θελει ατομο για να το τρεξουν μαζι ας μου

στειλει πμ..

 

ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...