Προς το περιεχόμενο

αγορά psu


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδικά το digital master είναι απο τα καλύτερα καταστήματα παρόλο που είναι στην κρήτη.

το xfx είναι 5 σκαλιά παραπάνω απο το συγκεκριμένο coolermaster.

 

 

Επιφυλάσσομαι ν' απαντήσω σε αυτό εδώ το θέμα τη Δευτέρα 3/6.

 

Τότε περιμένω τη παράδοση της παραγγελίας μου και θα σχολιάσω, μιας κι έχω 2 σχόλια για το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Επανέρχομαι σήμερα, διότι σήμερα παρέλαβα τελικά...

 

Η αξιολόγησή μου, η οποία θα δημοσιευθεί στο skroutz σε 10 μέρες, καθότι αρνητική και τόσο χρειάζεται για να απαντήσει, αν θέλει, το κατάστημα:

 

 

 

 

<< Πριν προβώ στη παραγγελία του XFX Pro 550W psu, είχα πολλούς ενδοιασμούς, ακόμα κι όταν είχα διαβάσει και κατανοήσει πλήρως τα περί αποστολής-παράδοσης και περί πληρωμής στην ιστοσελίδα του καταστήματος.

1. Θεωρώ ΤΡΑΓΙΚΟ να μην υπάρχει η αντικαταβολή ως τρόπος πληρωμής. Είναι ελληνικό κατάστημα και δραστηριοποιείται εντός Ελλάδας. Τί πιο απλό απ' την αντικαταβολή? Ας είχε και 8€ κόστος, αρκεί να είχε...

Μείον ένας πόντος στην αξιολόγησή μου.

Επέλεξα τραπεζική κατάθεση κι ενώ είχαν χρόνο να επιβεβαιώσουν την κατάθεση του ποσού την ίδια μέρα δηλαδή την Δευτέρα 27/5/2013 (η παραγγελία στο site καταχωρήθηκε 26/5), έτσι ώστε να δρομολογηθεί άμεσα η παραγγελία, την επιβεβαίωσαν την επόμενη μέρα το μεσημέρι.

2. Την 2η μέρα με ενημέρωσαν μέσω τηλεφώνου, ότι ο προμηθευτής τους είχε πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα κι ότι ανέμεναν απάντησή του για νέα ημερομηνία παραλαβής.  Το φοβόμουν αυτό, αλλά είπα ΟΚ.

Μετά από δική μου επικοινωνία την 3η και 4η μέρα, αφού δεν είχα ενημέρωση ενώ είχαν πει ότι θα μου στείλουν email, μαθαίνω την Πέμπτη 30/5 ότι αναμένουν να παραλάβουν το προϊόν απ' τον προμηθευτή τους και πως θα το στείλουν αμέσως την επομένη Παρασκευή 31/5 σε μένα. Έτσι κι έγινε.

3. Τη Παρασκευή αργά το απόγευμα κι αφού είχα νωρίτερα λάβει email με το tracking number της ACS, μπαίνω στο site της ACS για να το ελέγξω και βλέπω ''Άκυρη αποστολή''!!! Δεν μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί τους, αφού ήταν μετά τις 18:00 και αναγκαστικά από Δευτέρα 3/6 λοιπόν.

4. Επικοινωνώ Δευτέρα και μου λένε θα το κοιτάξουν και θα με ειδοποιήσουν σε λίγο. Ε δεν έγινε. Την επόμενη επικοινωνώ πάλι εγώ το μεσημέρι και η δικαιολογία τους ήταν, ότι η αποθήκη τούς είχε στείλει την 450W έκδοση του psu!!! και ότι Τετάρτη θα μου στείλουν το σωστό.

Μείον κι άλλος ένας πόντος.

Σήμερα Πέμπτη 6/6/2013 ήρθε το προϊόν σπίτι μου.

Αυτά είναι τα γεγονότα.

Μέτρια η 1η εμπειρία μου με το digital-master και σαφώς η τελευταία. Δεν σκοπεύω να αγοράσω ξανά από εκεί. >>

 

Συμπληρώνω εδώ κάτι που ξέχασα παραπάνω. 

 

Αν ήταν αντικαταβολή, θα γινόταν ακύρωση και ούτε γάτα ούτε ζημιά, αφού δεν θα είχα προπληρώσει.

 

Έλα που όμως ήταν τραπεζική κατάθεση και καταλαβαίνετε το μπλέξιμο, αν ακύρωνα. Δε θέλω να σκέφτομαι, πόσο θα περίμενα να πάρω πίσω τα χρήματά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επανέρχομαι σήμερα, διότι σήμερα παρέλαβα τελικά...

 

Η αξιολόγησή μου, η οποία θα δημοσιευθεί στο skroutz σε 10 μέρες, καθότι αρνητική και τόσο χρειάζεται για να απαντήσει, αν θέλει, το κατάστημα:

 

 

 

 

<< Πριν προβώ στη παραγγελία του XFX Pro 550W psu, είχα πολλούς ενδοιασμούς, ακόμα κι όταν είχα διαβάσει και κατανοήσει πλήρως τα περί αποστολής-παράδοσης και περί πληρωμής στην ιστοσελίδα του καταστήματος.

Μάλλον δεν τα κατανόησες πλήρως γιατι αν τα είχες κατανοήσει δεν θα τα έγραφες όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Επανέρχομαι σήμερα, διότι σήμερα παρέλαβα τελικά...

 

Η αξιολόγησή μου, η οποία θα δημοσιευθεί στο skroutz σε 10 μέρες, καθότι αρνητική και τόσο χρειάζεται για να απαντήσει, αν θέλει, το κατάστημα:

 

 

 

 

<< Πριν προβώ στη παραγγελία του XFX Pro 550W psu, είχα πολλούς ενδοιασμούς, ακόμα κι όταν είχα διαβάσει και κατανοήσει πλήρως τα περί αποστολής-παράδοσης και περί πληρωμής στην ιστοσελίδα του καταστήματος.

1. Θεωρώ ΤΡΑΓΙΚΟ να μην υπάρχει η αντικαταβολή ως τρόπος πληρωμής. Είναι ελληνικό κατάστημα και δραστηριοποιείται εντός Ελλάδας. Τί πιο απλό απ' την αντικαταβολή? Ας είχε και 8€ κόστος, αρκεί να είχε...

Μείον ένας πόντος στην αξιολόγησή μου.

Επέλεξα τραπεζική κατάθεση κι ενώ είχαν χρόνο να επιβεβαιώσουν την κατάθεση του ποσού την ίδια μέρα δηλαδή την Δευτέρα 27/5/2013 (η παραγγελία στο site καταχωρήθηκε 26/5), έτσι ώστε να δρομολογηθεί άμεσα η παραγγελία, την επιβεβαίωσαν την επόμενη μέρα το μεσημέρι.

2. Την 2η μέρα με ενημέρωσαν μέσω τηλεφώνου, ότι ο προμηθευτής τους είχε πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα κι ότι ανέμεναν απάντησή του για νέα ημερομηνία παραλαβής.  Το φοβόμουν αυτό, αλλά είπα ΟΚ.

Μετά από δική μου επικοινωνία την 3η και 4η μέρα, αφού δεν είχα ενημέρωση ενώ είχαν πει ότι θα μου στείλουν email, μαθαίνω την Πέμπτη 30/5 ότι αναμένουν να παραλάβουν το προϊόν απ' τον προμηθευτή τους και πως θα το στείλουν αμέσως την επομένη Παρασκευή 31/5 σε μένα. Έτσι κι έγινε.

3. Τη Παρασκευή αργά το απόγευμα κι αφού είχα νωρίτερα λάβει email με το tracking number της ACS, μπαίνω στο site της ACS για να το ελέγξω και βλέπω ''Άκυρη αποστολή''!!! Δεν μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί τους, αφού ήταν μετά τις 18:00 και αναγκαστικά από Δευτέρα 3/6 λοιπόν.

4. Επικοινωνώ Δευτέρα και μου λένε θα το κοιτάξουν και θα με ειδοποιήσουν σε λίγο. Ε δεν έγινε. Την επόμενη επικοινωνώ πάλι εγώ το μεσημέρι και η δικαιολογία τους ήταν, ότι η αποθήκη τούς είχε στείλει την 450W έκδοση του psu!!! και ότι Τετάρτη θα μου στείλουν το σωστό.

Μείον κι άλλος ένας πόντος.

Σήμερα Πέμπτη 6/6/2013 ήρθε το προϊόν σπίτι μου.

Αυτά είναι τα γεγονότα.

Μέτρια η 1η εμπειρία μου με το digital-master και σαφώς η τελευταία. Δεν σκοπεύω να αγοράσω ξανά από εκεί. >>

 

Συμπληρώνω εδώ κάτι που ξέχασα παραπάνω. 

 

Αν ήταν αντικαταβολή, θα γινόταν ακύρωση και ούτε γάτα ούτε ζημιά, αφού δεν θα είχα προπληρώσει.

 

Έλα που όμως ήταν τραπεζική κατάθεση και καταλαβαίνετε το μπλέξιμο, αν ακύρωνα. Δε θέλω να σκέφτομαι, πόσο θα περίμενα να πάρω πίσω τα χρήματά μου...

προσωπικά δεν έχω παράπονω απο το εν λόγο μαγαζί.

οτι και να έχω αγοράσει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα στραβό.

για εμένα συγκαταλέγεται σε ενα απο τα καλύτερα της ελλάδος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν τα κατανόησες πλήρως γιατι αν τα είχες κατανοήσει δεν θα τα έγραφες όλα αυτά.

 

Στο ίδιο υφάκι με το δικό σου:

 

Άσε μας ρε φίλε μεσημεριάτικο, δεν είμαι πρωτάρης...

 

 

προσωπικά δεν έχω παράπονω απο το εν λόγο μαγαζί.

οτι και να έχω αγοράσει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα στραβό.

για εμένα συγκαταλέγεται σε ενα απο τα καλύτερα της ελλάδος ;)

 

 

Μπράβο και χαίρομαι για σένα, ειλικρινά.

 

Έλα όμως που η δική σου περίπτωση δεν αναιρεί τη δική μου. ;)

 

Είναι να μη σου τύχει, τα λάθη γίνονται απ' τους ανθρώπους και οι αρνητικές εντυπώσεις είναι αναπόφευκτες.

 

Μείνετε συντονισμένοι, έχω απάντηση απ' το κατάστημα μέσω email...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες το coolermaster gx 550w στην προσφορα του crazy sundays αξιζει? η να περιμενω λιγο ακομα να μαζεψω να παρω το xfx 550w?

 

Ενα 20ευρω διαφορα δεν ειναι και λιγα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες το coolermaster gx 550w στην προσφορα του crazy sundays αξιζει? η να περιμενω λιγο ακομα να μαζεψω να παρω το xfx 550w?

Ενα 20ευρω διαφορα δεν ειναι και λιγα :/

καλό είναι το gx

αλλά καλύτερο ακόμα είναι το xfx .Link.png Site: http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=57b01242-adc5-4be5-b492-97d3cbe094c1">550W XFX Digital master

εσύ ξέρεις,κάνε υπομονή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι το gx

αλλά καλύτερο ακόμα είναι το xfx .Link.png Site: http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=57b01242-adc5-4be5-b492-97d3cbe094c1">550W XFX Digital master

εσύ ξέρεις,κάνε υπομονή ;)

Μην προτεινεις αυτο το καταστημα γιατι ειδες ο αλλος τι επαθε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην προτεινεις αυτο το καταστημα γιατι ειδες ο αλλος τι επαθε.

το παιδί είναι απο την κρήτη,απ' οτι βλέπω.για αυτό προτείνω digital master.το παραλαμβάνει απο το κατάστημα!

το άλλο το παιδί είναι απο αθήνα(νομίζω)

"στραβές" σε όλους τυχαίνουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το λεμε και συνεχεια ομως μπορει να θεωρηθει και σαν διαφημιση.

ο καθένας μας το παίρνει όπως θέλει και βγάζει τα συμπερασματά του για διαφήμιση η δυσφήμιση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορες θα γινουν ομως απο πολλους αλλα εσυ θα το εχεις το προβλημα οχι εγω.

** off topic

τότε ασε να έχω εγω το πρόβλημα,και όχι εσύ.

δημοκρατία έχουμε και ελεύθερη αγορά να αγοράζουμε απ΄ όπου θέλουμε.

αν θέλεις αγόρασε..αν όχι πήγαινε αλλού.

είτε απο ελλάδα η εξωτερικό..απλά τα πράγματα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορες θα γινουν ομως απο πολλους αλλα εσυ θα το εχεις το προβλημα οχι εγω.

 

Τότε θα ήταν καλύτερα να γράφουμε μόνο το μοντέλο και να ψάχνει ο άλλος από όπου θέλει ε?

Δεν θα ηταν καλύτερα?

 

Υ.Γ.Γιατί να γίνουν αναφορές?

Για διαφήμιση?

Επειδή το πρότεινε μια φορά?

Πας καλά?

 

Τον έχεις δει να προτείνει στους insomniac εκείνο το κατάστημα μόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμέσως να πέσεις να τον φας βρε HERTHAN τον άλλο! Το γεγονός ότι έτυχε σε μένα, δε σημαίνει ότι θα τύχει ντε και καλά σε όλους. Γεγονότα καταγράφουμε, προτάσεις κάνουμε κι ο καθένας κρίνει κι επιλέγει αναλόγως των αναγκών του αλλά και των περιστάσεων. Οπωσδήποτε η διαθεσιμότητα παίζει πάντα έναν σημαντικό ρόλο.

 

Επίσης κι εγώ αρκετές φορές προτείνω συγκεκριμένα προϊόντα και από συγκεκριμένα καταστήματα και μάλιστα επιμόνως. Δεν είναι διαφήμιση, είναι vfm! ;)

 

 

Επανέρχομαι στην απάντηση του καταστήματος και συγκεκριμένα του υπεύθυνου πωλήσεων. Δεν θα την παραθέσω αυτολεξεί, διότι είναι απάντηση μέσω email σε μένα προσωπικά, καθώς η αξιολόγησή μου στο skroutz θ' αργήσει ακόμα να αναρτηθεί μαζί με την τυχόν δημόσια απάντηση του καταστήματος.

 

Η σύνοψη έχει ως εξής:

 

Παραδέχτηκε όλα τα λάθη που έγιναν και προσφέρθηκε να μου επιστέψει το αντίτιμο δωρίζοντας το psu. Φυσικά και δεν δέχτηκα, δεν είμαι μακάκας. Η συναλλαγή εν τέλει ολοκληρώθηκε, δεν το θεώρησα σωστό να δεχτώ. 

 

Εξέφρασα και πάλι το παράπονο - ένσταση για το ότι η αντικαταβολή δεν υπάρχει ως τρόπος πληρωμής κι ελπίζω να βοήθησα έστω και 1% να στραφούν και προς αυτή τη κατεύθυνση.

 

Ένα κομμάτι της απάντησής μου στην απάντησή του:

 

Έχετε αρκετά προϊόντα πολύ ποιοτικά, τα οποία δε φέρνουν άλλα πασίγνωστα (αλλά και μη) καταστήματα, όπως πχ και το συγκεκριμένο τροφοδοτικό. Ο 1ος λόγος που επέλεξα το κατάστημά σας για τη συγκεκριμένη παραγγελία, είναι αυτός. Όμως, με προκατέβαλε αρνητικά η μη επιλογή της αντικαταβολής, αλλά επέμεινα, διότι δεν το είχε κανείς σε διαθεσιμότητα 2-3 ημερών και ειδικά στα 61€ χωρίς μεταφορικά.

 

 

Σίγουρα αυτή η υγιής και ντόμπρα απάντηση τιμάει το κατάστημα. 

 

Θα το έχω εν τέλει στα υπόψιν μου το digital-master, δεδομένων όλων των παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

** off topic

τότε ασε να έχω εγω το πρόβλημα,και όχι εσύ.

δημοκρατία έχουμε και ελεύθερη αγορά να αγοράζουμε απ΄ όπου θέλουμε.

αν θέλεις αγόρασε..αν όχι πήγαινε αλλού.

είτε απο ελλάδα η εξωτερικό..απλά τα πράγματα ;)

Εγινε φιλε!

 

Τότε θα ήταν καλύτερα να γράφουμε μόνο το μοντέλο και να ψάχνει ο άλλος από όπου θέλει ε?

Δεν θα ηταν καλύτερα?

 

Υ.Γ.Γιατί να γίνουν αναφορές?

Για διαφήμιση?

Επειδή το πρότεινε μια φορά?

Πας καλά?

 

Τον έχεις δει να προτείνει στους insomniac εκείνο το κατάστημα μόνο?

οκ toni γραψε λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...