Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά γιατί δεν μπορώ να δω τα πολωνικά κανάλια?? Όλα λένε "Κωδικοποιημένη Υπηρεσία". Ξέρω ότι δεν είναι ελεύθερα στον Hotbird αλλά αφού πληρώνω, δεν θα έπρεπε να τα βλέπω? Μήπως να πάρω κάνα τηλέφωνο στην Forthnet μπας και μου πούνε τίποτα? Ή αν ξέρει κανένας από εδώ μην περιμένω 15 λεπτά...

 

Και επίσης, μήπως υπάρχει καινούργια αναβάθμιση για τον Novabox HD 831? Ρωτάω για να ξέρω αν και ο δικός μου λέει Software: Ενημερωμένο - 1.25.2.84

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για ποια πολωνικά κανάλια μιλάς; Μπες στο site της nova και δες τα κανάλια που διαθέτει με τη συνδρομή που πληρώνεις ( συν τα ελεύθερα του hotbird). Το οτι πληρώνεις νοβα δε σημαίνει ότι μπορείς να βλέπεις όλα τα συνδρομητικά πακέτα που είναι στον hotbird. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου εγινε ενεργοποιηση.Nova δεν εχω δεν εχει ρθει τεχνικος ακομα.Πιατο εχω με 2lnb δικο μου. Μπορω να βαλω το δεκτη και να την ενεργοποιησω εφοσον πληρωνω κανονικα nova και να περιμενω ποτε θα ερθει ο τεχνικος η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον χρόνο προς κινητά αλλά και γενικότερα τον λογαριασμό σου, τον ελέγχεις από το Link.png Site: https://services.forthnet.gr/e-billing/app/login">e-bill όπου Account ID είναι ο αριθμός του σταθερού σου τηλεφώνου. Για το pin αν δεν σου το έχουν ήδη δώσει, ρώτησε στην forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρωτησω και γω, μιας και πηρα σβαρνα τις 30 σελιδες.....

Η προσφορα εχει ληξει (την εξεταστικη μου μεσα......... :angry: )

Και πλεον πηγε στα 29,90€ το 3play, +20€ τα αθλητικα ?

Η διαφορα με την προσφορα ειναι +10€ στα αθλητικα, και -720' προς κινητα, σωστα καταλαβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω μια βολτα πο κοντα αυριο μηπως και πιασει κανα δολωμα....Σαν παλιος συνδρομητης της Forthnet, και κανουν καμια καλη πραξη...

Ως ποτε τραβηκε τελικα η προσφορα?

 

Απ την αλλη, καθε τριμηνο βλεπουμε τον ομιλο αυτον, να βγαζει προσφορες, μιας και ειναι μεχρι τον λαιμο τα χρεη τους, οπως και πολλες αλλες, ας ελπισουμε τοτε σε μια επομενη καλυτερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελιδα της forthnet με γραφει.

16/07/2013 16:25:00 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
16/07/2013 16:25:00 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
17/07/2013 16:58:04 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 29/07/2013 00:00:00
17/07/2013 19:13:15 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού
01/08/2013 15:38:46 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
01/08/2013 16:30:18 Το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού προωθήθηκε επιτυχώς
01/08/2013 23:36:50 Η υπηρεσίας σας ενεργοποιήθηκε

 

Nova δεν εχει ερθει κανεις ακομα.

Πηρα τηλεφωνο πριν στη forthnet και μου λενε οτι αν δεν ερθει τεχνικος δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια και τηλεφωνα προς κινητα να μην κανω γιατι δεν θα ειναι δωρεαν.Το router το εβαλα πιανω μονο 13mb απο τα 23 που επιανα με τον οτε.Τελικα τι ισχυει?Ενεργοποιηθηκε η οχι η υπηρεσια?Ο τεχνικος ποτε θα ερθει?Ειμαι 100 μετρα απο το dslam παιζει να ανεβω ταχυτητα με αλλο router?Αν δεν ερθει τεχνικος σε 2-3 μερες ειναι λογικο να πληρωνω για nova και κινητα ενω δεν εχω τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω μια βολτα πο κοντα αυριο μηπως και πιασει κανα δολωμα....Σαν παλιος συνδρομητης της Forthnet, και κανουν καμια καλη πραξη...

Ως ποτε τραβηκε τελικα η προσφορα?

 

Απ την αλλη, καθε τριμηνο βλεπουμε τον ομιλο αυτον, να βγαζει προσφορες, μιας και ειναι μεχρι τον λαιμο τα χρεη τους, οπως και πολλες αλλες, ας ελπισουμε τοτε σε μια επομενη καλυτερη...

Κάνει όντως πολύ καλές προσφορές. Στο 3play είναι εκτός συναγωνισμού.

Με τα χρέη όπως είναι η κατάσταση γενικά, όλες οι εταιρίες, χρέη έχουν. Ο οτε πχ εχεί 4 δις χρέη και γι' αυτό πουλάει θυγατρικές κλπ για να τα μειώσει. Για την forthnet το καλό είναι πως με την συνεργασία με wind και αύξηση μετοχικού μπαίνει χρήμα στην εταιρία και αν βγάλει 4play θα πάρει πολύ μεγάλο κομμάτι της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελιδα της forthnet με γραφει.

16/07/2013 16:25:00 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

16/07/2013 16:25:00 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

17/07/2013 16:58:04 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 29/07/2013 00:00:00

17/07/2013 19:13:15 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού

01/08/2013 15:38:46 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

01/08/2013 16:30:18 Το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού προωθήθηκε επιτυχώς

01/08/2013 23:36:50 Η υπηρεσίας σας ενεργοποιήθηκε

 

Nova δεν εχει ερθει κανεις ακομα.

Πηρα τηλεφωνο πριν στη forthnet και μου λενε οτι αν δεν ερθει τεχνικος δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια και τηλεφωνα προς κινητα να μην κανω γιατι δεν θα ειναι δωρεαν.Το router το εβαλα πιανω μονο 13mb απο τα 23 που επιανα με τον οτε.Τελικα τι ισχυει?Ενεργοποιηθηκε η οχι η υπηρεσια?Ο τεχνικος ποτε θα ερθει?Ειμαι 100 μετρα απο το dslam παιζει να ανεβω ταχυτητα με αλλο router?Αν δεν ερθει τεχνικος σε 2-3 μερες ειναι λογικο να πληρωνω για nova και κινητα ενω δεν εχω τιποτα?

 

Σοβαρά; Και εγώ παρόμοια φάση, μόνο που δεν το ήξερα για τα κινητά και έκανα κάποια τηλεφωνήματα.

Στο κατάστημα που ρώτησα μου είπε ότι ο τεχνικός θα κάνει άλλες 20 μέρες περίπου, τώρα δεν ξέρω αν το είπε στην τύχη για να με ξεφορτωθεί. Αλλά αυτό για τα κινητά το παρέλειψε.

 

Για τον λογαριασμό έχω την ίδια απορία.  Αν έχεις novasports είναι άλλος λογαριασμός οπότε δεν τα πληρώνουμε.

Το Nova start pack όμως δεν ενεργοποιήθηκε, αλλά το 29,90 παραμένει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 Ιουνίου εγκατάσταση της Nova, 21 Ιουνίου ενεργοποιήση και των κινητών ( πάντα μετά την ενεργοποίηση της nova, ενεργοποιείται και το τηλ ).

Ο λογαριασμός μου στο 3play ( 29,90 ), άρχισε να μετράει από εκείνη την ημέρα.

Το δείχνει και στο e-bill. Προχθές πήγα και πλήρωσα τον τελευταίο λογαριασμό από το προηγούμενο πακέτο και ήμουν χρεωμένη μέχρι τις 20 Ιουνίου ( ήμουν ήδη πελάτισσα ).

Δεν πιστεύω πως θα σας χρεώσουν κάτι που ακόμα δεν έχετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα ελεύθερα δορυφορικά μπορούμε να τα βλέπουμε είτε με Νοβα είτε με χωρίς Νοβα ; οσα μπορεί να πιάσει το πιάτο μεσω hotbird εννοώ.

 

Φυσικα, εδω και δεκαετιες υπαρχουν δορυφορικα καναλια (καποτε αναλογικα, εδω και πολλα χρονια ψηφιακα) και ανθρωποι που τα βλεπουν στη χωρα μας, δεν τα εχει "ανεβασει" η nova, δεν ειναι σε δικους της trasponders (πομπους). ;)

 

Να ολοκληρη η λιστα καναλιων για την τροχιακη θεση που εκπεμπει και "η δικη μας" nova, και η συνολικη για οποιον εχει δευτερο πιατο ή κινητο πιατο ή δεν εχει νοβα. Ο αριθμος ειναι κατι χιλιαδες ελευθερα καναλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κάποιος αν σχετίζεται με τη νέα σύνδεση,(πριν είχαμε οτε) το ότι ο πατέρας μου δεν μπορεί να στείλει μήνυμα  μέσω του Outlook 2003,μπορεί μόνο να λάβει...μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...