Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στη σελιδα της forthnet με γραφει.

16/07/2013 16:25:00 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

16/07/2013 16:25:00 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

17/07/2013 16:58:04 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 29/07/2013 00:00:00

17/07/2013 19:13:15 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού

01/08/2013 15:38:46 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

01/08/2013 16:30:18 Το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού προωθήθηκε επιτυχώς

01/08/2013 23:36:50 Η υπηρεσίας σας ενεργοποιήθηκε

 

Nova δεν εχει ερθει κανεις ακομα.

Πηρα τηλεφωνο πριν στη forthnet και μου λενε οτι αν δεν ερθει τεχνικος δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια και τηλεφωνα προς κινητα να μην κανω γιατι δεν θα ειναι δωρεαν.Το router το εβαλα πιανω μονο 13mb απο τα 23 που επιανα με τον οτε.Τελικα τι ισχυει?Ενεργοποιηθηκε η οχι η υπηρεσια?Ο τεχνικος ποτε θα ερθει?Ειμαι 100 μετρα απο το dslam παιζει να ανεβω ταχυτητα με αλλο router?Αν δεν ερθει τεχνικος σε 2-3 μερες ειναι λογικο να πληρωνω για nova και κινητα ενω δεν εχω τιποτα?

 

Σοβαρά; Και εγώ παρόμοια φάση, μόνο που δεν το ήξερα για τα κινητά και έκανα κάποια τηλεφωνήματα.

Στο κατάστημα που ρώτησα μου είπε ότι ο τεχνικός θα κάνει άλλες 20 μέρες περίπου, τώρα δεν ξέρω αν το είπε στην τύχη για να με ξεφορτωθεί. Αλλά αυτό για τα κινητά το παρέλειψε.

 

Για τον λογαριασμό έχω την ίδια απορία.  Αν έχεις novasports είναι άλλος λογαριασμός οπότε δεν τα πληρώνουμε.

Το Nova start pack όμως δεν ενεργοποιήθηκε, αλλά το 29,90 παραμένει; 

Πηρα και χθες το 13831 και μου ειπαν απο το εμπορικο τμημα οτι απο βδομαδα θα με παρει τηλεφωνο ο τεχνικος.Αντε να δουμε γιατι τωρα πληρωνουμε για κατι που δεν εχουμε.Sent from my LG-P880 using Insomnia

Επεξ/σία από king2009
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σοβαρά; Και εγώ παρόμοια φάση, μόνο που δεν το ήξερα για τα κινητά και έκανα κάποια τηλεφωνήματα.

Στο κατάστημα που ρώτησα μου είπε ότι ο τεχνικός θα κάνει άλλες 20 μέρες περίπου, τώρα δεν ξέρω αν το είπε στην τύχη για να με ξεφορτωθεί. Αλλά αυτό για τα κινητά το παρέλειψε.

 

Για τον λογαριασμό έχω την ίδια απορία.  Αν έχεις novasports είναι άλλος λογαριασμός οπότε δεν τα πληρώνουμε.

Το Nova start pack όμως δεν ενεργοποιήθηκε, αλλά το 29,90 παραμένει; 

 

Εκανα σημερα το e-bill και γραφει κανονικα nova triple play ενω δεν εχω τιποτα ακομα.

Χθες ενας τεχνικος με ειπε οτι αφου ενεργοποιηθηκα εχω και δωρεαν κινητα κανονικα αλλα εκανα μερικα τηλεφωνα και στο e-bill μου τα χρεωνει κανονικα αρα τιποτα δεν εχει ενεργοποιηθει.

Ουτε κινητα ουτε nova το router συγχρονιζει μονο στα 12mb απο τα 23 που ειχα στον ote.

Μεχρι στιγμης ολα στραβα πανε βλεπω να ξαναγυρναω οτε με ote tv να ησυχασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Στη σελιδα της forthnet με γραφει.

16/07/2013 16:25:00 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

16/07/2013 16:25:00 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

17/07/2013 16:58:04 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 29/07/2013 00:00:00

17/07/2013 19:13:15 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού

01/08/2013 15:38:46 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

01/08/2013 16:30:18 Το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού προωθήθηκε επιτυχώς

01/08/2013 23:36:50 Η υπηρεσίας σας ενεργοποιήθηκε

 

Nova δεν εχει ερθει κανεις ακομα.

Πηρα τηλεφωνο πριν στη forthnet και μου λενε οτι αν δεν ερθει τεχνικος δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια και τηλεφωνα προς κινητα να μην κανω γιατι δεν θα ειναι δωρεαν.Το router το εβαλα πιανω μονο 13mb απο τα 23 που επιανα με τον οτε.Τελικα τι ισχυει?Ενεργοποιηθηκε η οχι η υπηρεσια?Ο τεχνικος ποτε θα ερθει?Ειμαι 100 μετρα απο το dslam παιζει να ανεβω ταχυτητα με αλλο router?Αν δεν ερθει τεχνικος σε 2-3 μερες ειναι λογικο να πληρωνω για nova και κινητα ενω δεν εχω τιποτα?

 

Σοβαρά; Και εγώ παρόμοια φάση, μόνο που δεν το ήξερα για τα κινητά και έκανα κάποια τηλεφωνήματα.

Στο κατάστημα που ρώτησα μου είπε ότι ο τεχνικός θα κάνει άλλες 20 μέρες περίπου, τώρα δεν ξέρω αν το είπε στην τύχη για να με ξεφορτωθεί. Αλλά αυτό για τα κινητά το παρέλειψε.

 

Για τον λογαριασμό έχω την ίδια απορία.  Αν έχεις novasports είναι άλλος λογαριασμός οπότε δεν τα πληρώνουμε.

Το Nova start pack όμως δεν ενεργοποιήθηκε, αλλά το 29,90 παραμένει; 

Πηρα και χθες το 13831 και μου ειπαν απο το εμπορικο τμημα οτι απο βδομαδα θα με παρει τηλεφωνο ο τεχνικος.Αντε να δουμε γιατι τωρα πληρωνουμε για κατι που δεν εχουμε.Μιλησα με εναν κυριο Τριανταφυλλου.Sent from my LG-P880 using Insomnia
Γιατι παραπλανεις τον κόσμο ; πηγα σήμερα σε κατάστημα 4νετ. Δ ε ν χρεώνεσαι την nova εαν δεν έρθει ο τεχνικός. Μόλις έρθει θα μετράει απο εκείνη την ημέρα το 29.90. Μην γράφεις οτι να ναι φίλε μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σημερα εκανα το e-bill και ειδα οτι χρεωθηκα για τα κινητα.Επισης εναρξη συμβολαιου γραφει 1/8  αρα απο προχθες μετραει η χρεωση ενω δεν εχω nova και δωρεαν κινητα.

Δεν νομιζω να ειναι παραπλανηση αυτο που βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αναμονη απο βδομαδα να δουμε τι θα γινει με τον τεχνικο της Nova και βλεπουμε.Προς το παρον κλήσεις προς κινητα προσπαθω να μην κανω.Επισης για την ταχυτητα download που ειχα 23mb πριν.Τα στατιστικα μου ειναι αυτα:

 

 

DSL Type: G.992.5_Annex_A spacer.gif Current Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:
1020 / 12093 Max Bandwidth
(Up/Down) [kbps/kbps]:
1280 / 13564 spacer.gif Data Transferred (Sent/Received) [b/B]: 498734 / 2835484 spacer.gif Output Power (Up/Down) [dBm]: 7 / 8.5 spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 8.5 / 17.5 spacer.gif SN Margin (Up/Down) [dB]: 14.4 / 6.1 spacer.gif Loss of Framing (Local/Remote): 0 / - spacer.gif FEC (Up/Down): 0 / 1903 spacer.gif CRC (Up/Down): 0 / 13

 

 

δεν εχω DC το Attenuation ηταν στο 12 χθες.Επρεπε να πιανω τουλαχιστον 20 αλλα πιανω 12.Μιλησα με τεχνικο εβγαλα το splitter συγχρονισα στα 16 με το ιδιο modem ΑΛΛΑ οταν εβγαλα το splitter δεν ειχα internet οποτε το ξανα εβαλα και παλι στα 12mb.Με τον ote ειχα 23mb σταθερα ολη μερα.Καποιο προβλημα ισως να υπαρχει με τη γραμμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους τοσο δίνει αυτή η εταιρία. Απο 5 εως 15. Οχι παραπάνω. Ειναι σταθερή όμως. Γιαυτό τους προτιμώ. Παλια είχα κάποια παράπονα αλλα εδω και 9 μήνες ειμαι ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια sorry δηλαδη, καταλαβαινω οτι εχετε αποριες/θεματακια για συζητηση οσοι το βαλατε, αλλα καθε φορα που βλεπω το ποστ πανω νομιζω οτι ξαναβαλανε προσφορα (τωρα που το (ξανα)σκεφτομαι μηπως αλλαξω και γω) και καθε φορα διαβαζω ασχετα με την προσφορα  :whistle:

 

Αν ειναι ευκολο να συνεχιστει η κουβεντα καπου αλλου θα βολευε. Θα καταντησει σαν το ποστ με τα ρολογια, που αρχισε ο καθενας (no offence) να μοστραρει το καθε ρολοι που πηρε ασχετως προσφορας...

 

Κατα τα αλλα αμα ξαναβγει κατι και δεν το παρω πρεφα ριχτε ενα ποστ ε!  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σε κανεναν ο πρωτος λογαριασμος?

 

Εμενα μου ηρθαν 2 χαρτια ενα απο forthnet κι ενα απο nova.

Αυτο απο την forthnet γραφει για περιοδο χρησης 17/07/2013-17/07/2013 και συνολο τρεχοντος λογαριασμου 29,90.Στην περιγραφη λεει εγκατασταση εξοπλισμου.

 

Το δευτερο χαρτι ηρθε απο την nova και γραφει ΣΥΝΟΨΗ ΤΩΝ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΣΑΣ και απο κατω:

Nova 3play, Απεριοριστα Σταθερα & Κινητα------->29,91

Χρεωσεις λογω μετατροπης της υπηρεσιας σας------>69,89

Συνολο 99,80 :shock:

 

Ετσι εχει ερθει και σ'εσας?

 

Γιατι ηρθαν 2 χαρτια με 29,90 και αυτες οι χρεωσεις λογω μετατροπης της υπηρεσιας που γραφει τι διαολο ειναι?

 

 

 

EDIT:Το 69,89 τωρα ειδα σ'εναν τιμοκαταλογο οτι ειναι για νεα τηλεφωνικη γραμμη.Τα αλλα 2(29,90) ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 69,89 ειναι τα τελη που πληρωνεις νταβατζιλικι με την νεα συνδεση παντα και δυστυχως... και σε μενα ετσι ηρθε να ξες

 

υ.γ τα 29.90€ ειναι το παγιο το συμφωνημενο της προσφορας......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ακομα αυτο που μετα τα 29.90 αν θες πχ και ολα τα sports  σου τα ανοιγουν με αλλα 10 ευρω, η δεν ισχυει?

Δεν ισχύει ,αλλά μπορείς να πάρεις πακέτο κάποιας ομάδας που κοστίζει 150€ και έρχεται 12.5€ το μήνα με τη διαφορά οτι το πληρωνεις εφάπαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...