Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ιδια Παντελακι μου τα ιδια Παντελή μου.. μια ακόμα παραπλανητική διαφήμιση με έμφαση στην λέξη "όλα" που σιγά σιγά ανακαλύπτεις πίσω από αυτή την πραγματική.. με 30 ευρώ ΔΕΝ έχεις τίποτα παρά μόνο σειρές ντοκιμαντέρ κλπ (basic pack) πληρώνεις τον αποκωδικοποιητή ,τώρα αν θέλεις αθλητικά + 10ευρω τον μήνα αν θέλεις ταινίες +10 ευρώ τον μήνα αν θέλεις για ενήλικες + τον μήνα αν θέλεις HD + τον μήνα.. μέχρι να φτάσεις τα 80 ευρω τον μήνα που εκεί τα έχεις όλα Full.

Επίσης στο 2play  που ρώτησα δεσμεύεσαι για 1 χρόνο τους 6 μήνες πληρώνεις 24.90 και τους άλλους 6μηνες 27.90 σε ερώτηση μου γιατί αυτό δεν το γράφουν πουθενά μου απάντησαν γιατί έτσι είναι διατυπωμένο...

Απ'οτι όλοι καταλάβαμε η κρίση στην Ελλάδα είναι για τους μισούς οι άλλοι μισοί δεν θέλουν και δεν πρόκειται να πάρουν χαμπάρι,γιατί τα λειτουργικά έξοδα μειώθηκαν,(μισθοί - δώρα κλπ ) αλλά στον καταναλωτή περισσεύει στην καλύτερη απλά ένα ψίχουλο.. Αλλά δεν είναι και οι μόνοι,την φετινή περίοδο των προσφορών όπου κοίταξα απλά δεν υπάρχουν οι ουσιαστικές προσφορές.

 

To ποσό των 39,90 για 720' κινητά απεριοριστα σταθερα και νοβα με ολατα σινεμα ή ολα τα σπορτς δεν αλλάζει ποτέ...ούτε μετά τον χρόνο ούτε ποτέ

 

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που θέλεις,το έχεις ρωτήσει ? αν η μετάδοση είναι ψηφιακή δεν χάνεις ταχύτητα ,απλά υπάρχει αποκωδικοποίηση αν όμως υπάρχει downstreem του αποκωδικοποιητή χάνεις,και εγώ δεν το έχω αποσαφηνίσει γι'αυτο και η λέξη "φανατζομαι". Θα μας πουν τα παιδιά που την έβαλαν ώστε να έχουμε σαφή εικόνα.

Fixed

 

τι σχέση έχει η δορυφορική ρε παιδιά με το ίντερνετ για να χάνεις ταχύτητα εκει?θα μας τρελάνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το διάβασα εδώ κι από Δευτέρα θα ρωτήσω και στην Forthnet για σιγουριά

 

Μπα, τσαμπα κόπος, και από τηλ. στο κέντρο τους και στο κατάστημα forthnet ήταν σαφείς ότι δε γίνεται, για αυτή την προσφορά πρέπει όλα να είναι στο ίδιο σπίτι.

Άρα θα πρέπει να χρεωθείς μια εγκατάσταση (η να την κάνεις μόνος σου αμα το έχεις) αν θέλεις μετά να βάλεις το nova αλλού. Υπολόγιζε περίπου 50€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτο εννοουμε "γινεται"... προφανως και η forthnet 'θελει' να μπει σε ενα μονο σπιτι/διαμερισμα αλλα προφανως αφου ειναι δορυφορικο το τηλεοπτικο μπορει να μεταφερθει :)

 

Παντως ελεγα/εγραφα και τοτε τα Χριστουγεννα οτι ετσι οπως παει η nova θα πρεπει να βγαλει ακομα καλυτερες προσφορες..

Πιστευω οτι αυτη εδω που 'θυσιαζει' το novasports 1 για να δωσει τοσες ωρες στα κινητα αξιζει, ειδικα αφου παιζει και ολο το αθλητικο με +10 επιπλεον (γιατι το ΝΣ1 απο μονο του ειναι σχεδον ενα τιποτα και νομιζω τοτε που εδινε ηδη το ΝΣ1 για ολα τα υπολοιπα ηθελε τουλαχιστον +15 ευρω)...

 

Οταν αλλαξει τα "κινητα" με το πακετο των αθλητικων (δλδ με 30 ευρω 24αρι ιντερνετ, δωρεαν σταθερα συν το sports pack) θα το σκεφτω σοβαρα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με τη nova. Τα τυπάκια δεν παίζονται!!! Τηλεφώνησα στο 18345 μετά απο 5 λεπτά βγήκε ένας τύπος και μόλις του είπα ότι έχω την χριστουγεννιάτικη και θέλω τη νέα προσφορά με τα 39,90 (όχι τα 29,90) μου απάντησε να πάω να κάνω αίτηση σε κατάστημα forthnet. Του είπα ότι το πρωί που πήγα να πληρώσω το λογαριασμό μου σε  κατάστημα forthnet μου απάντησε η υπάλληλος εκεί ότι δεν γίνεται να πάρω τη νέα προσφορά. Τότε μου λέει κάτσε να σε συνδέσω με τη nova.

Ξανά μανά κανά 5λεπτο, βγαίνει ένα κοριτσάκι του λέω τι θέλω και μου λέει πάλι να πάω να κάνω αίτηση σε κατάστημα forthnet!!!

Της λέω τι είχε συμβεί το πρωί και μου λέει περιμένετε. Και τι μου απαντάει μετά απο κανά 2λεπτο: ότι και καλά η νέα προσφορά ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΠΑΛΙΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ :mad:  :mad:  :mad:

Της απάντησα ότι έχω διαβάσει σε διάφορα forums ότι τελικά την περάσανε την προσφορά και σε παλιούς συνδρομητές (όπως εγώ) και της ζήτησα το όνομά της για να το επικαλεστώ όταν θα διακόψω τη σύνδεσή μου με αυτούς τους μπακάληδες! Μου απάντησε ότι ρώτησε ανώτερό της για να πάρει την απάντηση που μου έδωσε και κλείσαμε το τηλέφωνο.

Ενα έχω να πώ: ΜΠΑΚΑΛΗΔΕΣ! Δεν μπορεί να το κάνουν στους μισούς και στους άλλους μισούς όχι. 

Επίσης είναι και χοντροαπατεώνες διότι, όπως θυμάστε, είχαν προσπαθήσει (πριν κανά δίμηνο) να μας πουλήσουν το πακέτο με τα novacinemas ή το novasports με 15ευρώ το καθένα, ενώ τώρα θέλουν 10 ευρώ και δίνουν και 12 ώρες προς κινητά!!!

Ήδη ο χρόνος έχει αρχίσει να μετράει αντίστροφα για τη διακοπή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτο εννοουμε "γινεται"... προφανως και η forthnet 'θελει' να μπει σε ενα μονο σπιτι/διαμερισμα αλλα προφανως αφου ειναι δορυφορικο το τηλεοπτικο μπορει να μεταφερθει :)

 

Παντως ελεγα/εγραφα και τοτε τα Χριστουγεννα οτι ετσι οπως παει η nova θα πρεπει να βγαλει ακομα καλυτερες προσφορες..

Πιστευω οτι αυτη εδω που 'θυσιαζει' το novasports 1 για να δωσει τοσες ωρες στα κινητα αξιζει, ειδικα αφου παιζει και ολο το αθλητικο με +10 επιπλεον (γιατι το ΝΣ1 απο μονο του ειναι σχεδον ενα τιποτα και νομιζω τοτε που εδινε ηδη το ΝΣ1 για ολα τα υπολοιπα ηθελε τουλαχιστον +15 ευρω)...

 

Οταν αλλαξει τα "κινητα" με το πακετο των αθλητικων (δλδ με 30 ευρω 24αρι ιντερνετ, δωρεαν σταθερα συν το sports pack) θα το σκεφτω σοβαρα :)

 

Στο τηλ. μου είπανε ότι παλιά γινόταν αλλά σε αυτή την προσφορά δε γίνεται και καλά γιατί πρέπει να μπουν και τα 2 κάτω από το ίδιο ΑΦΜ. Αναρωτιέμαι τι θα πει ο τεχνικός αν του προτείνω όταν έρθει να του δώσω 20-30€ να μου κάνει την εγκατάσταση του nova σπίτι μου που είναι 50 μέτρα παραπέρα από το πατρικό μου που θέλω να βάλω το 2play :devil:

Πάντως και μόνο σαν 2play νατ το δεις είναι πολύ καλή προσφορά, δε θυμάμαι να χει ξαναπαίξει πακέτο με απεριόριστα κινητά σε αυτή την τιμή ούτε προβλέπω να παίξει στο προσεχές μέλλον, γι αυτό έχω ψηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον δεν γινομαι κατανοητος... Δεν ειπα οτι 'γινεται να βαλεις τον τεχνικο να σου κανει την εγκατασταση σε αλλη διευθυνση' (βεβαια αν τα 'βρειτε' εξω-forthnet-ικα ειναι αλλο θεμα), απλα οτι αφου παραλαβεις τον εξοπλισμο (ή και στον εγκαταστησουν) στην 1η διευθυνση μπορεις να τον παρεις/ξηλωσεις και να πας οπου θες (προφανως με αποκλειστικα δικη σου ευθυνη της νεας εγκαταστασης)... Τι δουλεια εχει το αφμ κλπ με αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υποχρεωτικό να αγοράσουμε τον αποκωδικοποιητή από την forthnet; Γιατί αν δεν δεχτουν να μου το εγκαταστήσουν σε άλλο σπίτι, δεν το θέλω καθόλου. Μην σώσει και έρθουν να το βάλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον δεν γινομαι κατανοητος... Δεν ειπα οτι 'γινεται να βαλεις τον τεχνικο να σου κανει την εγκατασταση σε αλλη διευθυνση' (βεβαια αν τα 'βρειτε' εξω-forthnet-ικα ειναι αλλο θεμα), απλα οτι αφου παραλαβεις τον εξοπλισμο (ή και στον εγκαταστησουν) στην 1η διευθυνση μπορεις να τον παρεις/ξηλωσεις και να πας οπου θες (προφανως με αποκλειστικα δικη σου ευθυνη της νεας εγκαταστασης)... Τι δουλεια εχει το αφμ κλπ με αυτο;

 

Κατάλαβα τι λες. Σου λέω ότι μου είπαν ότι παλιότερα γινόταν με την άδεια της forthnet εγκατάσταση σε διαφορετικούς χώρους.

Τώρα μου είπε δε γίνεται και όταν τη ρώτησα γιατί μου λέει αυτό για το ΑΦΜ. Μάλλον ενοούσε ότι πρέπει όλο το πακέτο να ανήκει στο ίδιο άτομο, πράγμα φυσικά άκυρο αφού το ίδιο άτομο μπορεί να έχει 2 σπίτια. Τεσπα, δεν το ψαξα παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαμε σήμερα σε κατάστημα Forthnet δύο άτομα, ο ένας νέος και ο άλλος παλιός συνδρομητής. Και οι δύο φύγαμε με καταχωρημένες τις αιτήσεις μας στο σύστημα για την προσφορά στα 29.9€. Τόσο απλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το 2play unlimited με ιντερνετ, απεριόριστα σταθερά, 4 ώρες σε κινητά με 50€.Έβαλα το απεριόριστα σε σταθερά και 12 ώρες σε κινητά με 38€ πριν λίγους μήνες και τώρα έβαλα με 40€ (2€ επιπλέον) και nova το cinemapacket. Eίναι από τις λίγες φορές που αισθάνομαι ότι λειτουργεί ο ανταγωνισμός στην Ελλάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον προσφορα... ,Έχω internet από τον οτε 2mbps (ποσο πίσω είμαι,κατεβάζω με του γείτονα :P )

το θέμα είναι πως δεν θυμάμαι ποσο πληρώνω κάθε μηνα και δεν έχω κάποιον λογαριασμό αυτή τη στιγμή,μπορώ να το δω από κάπου αλλού

Αν είναι γύρω στα 20€ σίγουρα θα ακυρώσω τον ΟΤΕ και θα κάνω αίτηση για την προσφορα μιας και φαίνεται δελεαστική.

Σχετικά με το όλο πακέτα θα πληρώσω τίποτα extra € ;

Ευχαριστώ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα το απόγευμα στην forthnet και με "εξυπηρέτησε" ( το τονίζω την συγκεκριμένη φορά εντελώς θετικά γιατί όντως ο άνθρωπος ήταν και πολύ εξυπηρετικός και άψογος στην συμπεριφορά του) ένας κύριος ο οποίος με ενημέρωσε ότι αν και κανονικά δεν ισχύει η προσφορά για παλιούς συνδρομητές, τους έχουν ενημερώσει ότι μπορούν να φέρνουν τον πελάτη σε επαφή με το τμήμα προσφορών εφόσον ο πελάτης ενδιαφέρεται για την συνδιαστική προσφορά των 39,90 (πακέτο + sport ή cinema)

Tώρα είμαι σε αναμονή επικοινωνίας απο το τμήμα προσφορών - θέλω να πιστεύω ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα αλλαγής

Είχα ως τώρα me 41.90 3play με απεριόριστα σταθερά και 1 ώρα προς κινητά με start pack στην nova

Aν με το καλό γίνει η αλλαγή θα έχω και απεριόριστα κινητά και nova cinema με 2€ λιγότερα.

 

Κι ότι περίμενα να τα κόψω τον άλλο μήνα που τελείωνε η συνδρομή μου για να πάω σε οτε tv για να έχω HD,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σχετικά με το όλο πακέτα θα πληρώσω τίποτα extra € ;

Ευχαριστώ

 

Το λιγοτερο επιπλεον που θα πληρωσεις ειναι 50 ο εξοπλισμος, και 35 το τελος ενεργοποιησης, αρα μινιμουμ υπολογιζεις ενα 85αρι€ "εφαπαξ τελος αποκτησης" - δεν μου ερχεται κατι αλλο. (και την διαφορα βεβαια καθε μηνα, κανενα 10αρι επιπλεον δηλαδη, το χρονο δηλαδη με αυτα τα ποσα να υπολογιζεις ενα 205αρι εξτρα. Το ποσο πληρωνεις τωρα στον ΟΤΕ μονο εσυ μπορεις να το δεις θετικα και απολυτα στο λογαριασμο σου, γιατι παιζει ρολο και απο ποτε το εχεις, μπορει να ειναι και ακριβοτερο απο οσο υπολογιζεις αν το εχεις πολλα χρονια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...