Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λιγοτερο επιπλεον που θα πληρωσεις ειναι 50 ο εξοπλισμος, και 35 το τελος ενεργοποιησης, αρα μινιμουμ υπολογιζεις ενα 85αρι€ "εφαπαξ τελος αποκτησης" - δεν μου ερχεται κατι αλλο. (και την διαφορα βεβαια καθε μηνα, κανενα 10αρι επιπλεον δηλαδη, το χρονο δηλαδη με αυτα τα ποσα να υπολογιζεις ενα 205αρι εξτρα. Το ποσο πληρωνεις τωρα στον ΟΤΕ μονο εσυ μπορεις να το δεις θετικα και απολυτα στο λογαριασμο σου, γιατι παιζει ρολο και απο ποτε το εχεις, μπορει να ειναι και ακριβοτερο απο οσο υπολογιζεις αν το εχεις πολλα χρονια)

οκ ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Η εγκατασταση, προσεχε, οχι ο εξοπλισμος. ;) Απλα δηλαδη θα σου εγκαταστησουν δωρεαν το πιατακι. Η τιμη του εξοπλισμου αναφερεται ξεκαθαρα στον τιμοκαταλογο (copy-paste: NovaBox HD 831 49,00€) αλλα και στο πρωτο ποστ του TS , ειναι 50 49ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάποιο απο τα παιδιά που ήταν ήδη συνδρομητής σε 3play και έκανε αλλαγή πακέτου μπορεί να μας πεί αν του χρεώσαν οτιδήποτε?

δεδομένου ότι οι ήδη συνδρομητές έχουν και εξοπλισμό και ενεργή συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα για μενα που εχω οτε ειναι απιστευτη.Δινω 85 ευρο στους 2 μηνες για 24αρι(πιανω 20mb σταθερα),μαζι με 300 λεπτα σταθερα και κινητα.

Ερωτηση.Πιατο εχω εγκαταστημενο 1.10 και πιανω hotbird και astra.Οι nova ειναι στον hotbird.Αν τους πω δεν θελω πιατο παιζει να μου αφησουν free τον δεκτη?Επισης η μεταφορα απο οτε σε forthnet ποσες μερες κανει στο περιπου?

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα την παρασκευή εγώ.

 

Και να έχεις ήδη εγκατεστημένο πιάτο, η νόβα θα στείλει τεχνικό της για να τοποθετήσεις το πιάτο της και τον αποκωδικοποιητή της.

 

Ετσι μου είπε ο τεχνικός όταν τον ρώτησα. Δηλαδή θέλει η νόβα να περνάει ολη η εγκατάσταση απο "αυτήν". Δε δίνει αποκωδικοποιητή "στο χέρι".

Και για πιατα, μάτα, καλώδια κτλ, δε πληρώνεις τπτ. Μονο τα 49ε του αποκωδ. πληρώνεις.

 

Επίσης, για μένα που ήμουν ηδη στη φορθνετ, η αλλαγή υπηρεσίας (ονλαιν) εγινε σε μια εργάσιμη και την τρίτη εργάσιμη ήρθε ο τεχνικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το εβαλα την παρασκευή εγώ.</p>

<p> </p>

<p>Και να έχεις ήδη εγκατεστημένο πιάτο, η νόβα θα στείλει τεχνικό της για να τοποθετήσεις το πιάτο της και τον αποκωδικοποιητή της.</p>

<p> </p>

<p>Ετσι μου είπε ο τεχνικός όταν τον ρώτησα. Δηλαδή θέλει η νόβα να περνάει ολη η εγκατάσταση απο "αυτήν". Δε δίνει αποκωδικοποιητή "στο χέρι".</p>

<p>Και για πιατα, μάτα, καλώδια κτλ, δε πληρώνεις τπτ. Μονο τα 49ε του αποκωδ. πληρώνεις.</p>

<p> </p>

<p>Επίσης, για μένα που ήμουν ηδη στη φορθνετ, η αλλαγή υπηρεσίας (ονλαιν) εγινε σε μια εργάσιμη και την τρίτη εργάσιμη ήρθε ο τεχνικός.</p>

 

Να σε καλα.Οποτε δινουμε τα 49 και τα υπολοιπα ας τα αναλαβει ο τεχνικος.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα το απόγευμα στην forthnet και με "εξυπηρέτησε" ( το τονίζω την συγκεκριμένη φορά εντελώς θετικά γιατί όντως ο άνθρωπος ήταν και πολύ εξυπηρετικός και άψογος στην συμπεριφορά του) ένας κύριος ο οποίος με ενημέρωσε ότι αν και κανονικά δεν ισχύει η προσφορά για παλιούς συνδρομητές, τους έχουν ενημερώσει ότι μπορούν να φέρνουν τον πελάτη σε επαφή με το τμήμα προσφορών εφόσον ο πελάτης ενδιαφέρεται για την συνδιαστική προσφορά των 39,90 (πακέτο + sport ή cinema)

Tώρα είμαι σε αναμονή επικοινωνίας απο το τμήμα προσφορών - θέλω να πιστεύω ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα αλλαγής

Είχα ως τώρα me 41.90 3play με απεριόριστα σταθερά και 1 ώρα προς κινητά με start pack στην nova

Aν με το καλό γίνει η αλλαγή θα έχω και απεριόριστα κινητά και nova cinema με 2€ λιγότερα.

 

Κι ότι περίμενα να τα κόψω τον άλλο μήνα που τελείωνε η συνδρομή μου για να πάω σε οτε tv για να έχω HD,,,

Ετσι μου ειχαν πει και σε εμενα και οταν με πηραν τηλεφωνο μου προτειναν το ιδιο πακετο που ειχα κατα 1 ευρω ακριβοτερο!!!!οταν τους ρωτησα οτι δεν πανε καλα, μου απαντησαν οτι η νεα προσφορα που μου κανουν θα ειναι για παντα ενω αυτη που εχω τωρα ληγεις στις 07/2015. Οπως καταλαβαινεις γελασα και τους ζητησα και πηγα στο πακετο το απλο 3play (απεριοριστες κλησεις, ιντερνετ , νοβα σταρτ πακετο για παντα στα 29,90) απο αυτο που ειχα στα 53,90.(απεριοριστες κλησεις,ιντερνετ, αθλητικο πακετο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η προσφορα για μενα που εχω οτε ειναι απιστευτη.Δινω 85 ευρο στους 2 μηνες για 24αρι(πιανω 20mb σταθερα),μαζι με 300 λεπτα σταθερα και κινητα.

 

 

85 ευρω χωρις απεριοριστα αστικα/υπεραστικα;   :confused:  Πρεπει να ειναι πολυ παλιο το πακετο σου. Αυτο τωρα εχει μεση τιμη(α-β εξαμηνο)  60€ το διμηνο. Οι τιμες εχουν καπως βελτιωθει με το περασμα των χρονων. Στο τελος του χρονου αλλαξα το πακετο που ειχα ΟΤΕ, και εχω VDSL 30αρι (πιανω -αν και δεν εχει σημασια τι πιανεις- 30Mbps/2.5upload) με απεριοριστα αστικα-υπεραστικα και πληρωνω 74 ευρω το διμηνο.(το 2ο εξαμηνο θα παει βεβαια 84 το διμηνο)

 

Τωρα για να μην πληρωσεις επειδη εχεις πιατο, το βλεπω λιγο δυσκολο λογιστικα καταρχας, αλλα δεν χανεις κατι να τους ρωτησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

85 ευρω χωρις απεριοριστα αστικα/υπεραστικα;   :confused:  Πρεπει να ειναι πολυ παλιο το πακετο σου. Αυτο τωρα εχει μεση τιμη(α-β εξαμηνο)  60€ το διμηνο. Οι τιμες εχουν καπως βελτιωθει με το περασμα των χρονων. Στο τελος του χρονου αλλαξα το πακετο που ειχα ΟΤΕ, και εχω VDSL 30αρι (πιανω -αν και δεν εχει σημασια τι πιανεις- 30Mbps/2.5upload) με απεριοριστα αστικα-υπεραστικα και πληρωνω 74 ευρω το διμηνο.(το 2ο εξαμηνο θα παει βεβαια 84 το διμηνο)

 

Τωρα για να μην πληρωσεις επειδη εχεις πιατο, το βλεπω λιγο δυσκολο λογιστικα καταρχας, αλλα δεν χανεις κατι να τους ρωτησεις.

 

Βεβαιως εχω και απεριοριστα αστικα/υπεραστικα ειναι μεσα στα 300 λεπτα.60 λεπτα κινητα και 240 σταθερα.Αν δεν ηταν το παγειο του οτε θα εδινα -30 οποτε θα συμφερε.Αυτο της forthnet δινει ολα αυτα+nova που με το start pack ειμαι κομπλε μιας και ταινιες βλεπω μεσω αλλης οδου σε πολυ καλυτερη αναλυση.Αυριο με το καλο  θα παω πρωτα απο οτε να ρωτησω για τη διακοπη του προγραμματος(πρεπει να εχει περασει το 12μηνο οποτε θα ειμαι οκ) και επειτα στη forthnet να τακτοποιησουμε τα περαιτερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα 240 δεν ειναι απεριοριστα. ;) Ποιο "παγιο" οτε αν δεν ειχες θα σε συμφερε; Δεν εχεις double play; Δεν καταλαβα τιποτα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...