Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χτες έφτασε ένα Samsung ativ s που παρήγγειλα για τον πατέρα μου απτό MrMobi.Είναι το δεύτερο κινητό που αγοράζω απο κατάστημα του skroutz και μένω απόλυτα ικανοποιημένος.Το κινητό ήρθε σφραγισμένο με ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο,Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας(μάλλον από Γερμανία) και πανευρωπαϊκή εγγύηση ολα γενικός μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=453

 

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=454

 

Βρε παιδιά τι διαφορά ειναι αυτή στην τιμή, γιατί τόσο πολύ μπορεί να μου εξηγήσει κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι λάθος του μαγαζιού παίζει να φταίει ότι υπάρχει άλλος προμηθευτής για το λευκό και άλλος για το μαύρο.

Μπορεί το μαύρο να είναι π.χ. ελληνικής αντιπροσωπίας ή να κυκλοφορεί σε λιγότερες χώρες από ότι το λευκό.

Ψάξε να βρεις πόσο έχει το κινητό σε μεγάλες ελληνικές αλυσίδες και αν η τιμή του μαύρου πλησιάζει τις τιμές αυτών των μαγαζιών τότε είναι ελληνικό.

Ουδεμία σημασία έχει βέβαια αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος δεν νομίζω να ειναι, γιατι όντως φαίνεται να είναι πιο δυσεύρετο το μαύρο το οποιο ειναι διαθέσιμο σε μεγάλα μαγαζιά και με μεγάλη τιμή.

Εγω το μαυρο θα ηθελα να πάρω αλλά όχι και σε τέτοια τιμή...

 

Λογικά με τον καιρο θα γίνει ακομα πιο διαθέσιμο και το μαυρο και η τιμη του κάποια στιγμη λογικα θα συναντήσει το λευκο, σωστά ?

 

Εκτος κ αν το μαυρο το φτιάχνουν ξωτικά τι να πω :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική λέει ότι οι τιμές πέφτουν με τον καιρό - σε αυτήν την περίπτωση όμως δεν νομίζω να φτάσει την τιμή του λευκού, τουλάχιστον σε αυτό το κατάστημα.

Υπάρχουν και άλλα δύο μαγαζιά που το έχουν γύρω στα 300 ευρώ το μαύρο όμως από ότι είδα.

Βέβαια σε αυτήν την τιμή θα μπορούσα να προτείνω καλύτερη συσκευή :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική λέει ότι οι τιμές πέφτουν με τον καιρό - σε αυτήν την περίπτωση όμως δεν νομίζω να φτάσει την τιμή του λευκού, τουλάχιστον σε αυτό το κατάστημα.

Υπάρχουν και άλλα δύο μαγαζιά που το έχουν γύρω στα 300 ευρώ το μαύρο όμως από ότι είδα.

Βέβαια σε αυτήν την τιμή θα μπορούσα να προτείνω καλύτερη συσκευή :D

Ευχαριστώ για την πρόθεση, αλλά δεν θέλω ούτε το LG ούτε κάποιο Samsung που ξέρω οτι θα πεις, γιατι με εχει κερδίσει το σχέδιο του, it's final, θα περιμένω το μαυρο να πέσει κοντα στα 250 τότε θα το πάρω(εκτος κι αν προκύψει κάτι αντίστοιχα όμορφο(και με ιδια ή καλύτερα specs) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, εφόσον είναι αποφασισμένο πάω πάσο :P

 

Σίγουρα θα πέσει η τιμή, αν έχεις υπομονή θα δεις μεγάλη διαφορά, ειδικά τώρα που όλες οι εταιρίες βγάζουν καινούργια μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερχομαι και κανα μια ερωτηση που δεν το εχει κανεις αλλος.παιρνω ενα κινητο απο σκρουτζ.το κινητο ειναι απο γερμανια ασ πουμε.χωρα ευρωπαικης ενωσης.και ρωτω.καπου διαβασα οτι με την αναβαθμιση του galaxy s3 σε εκδοση 4.3 θα ενεργηθει στο κινητο το γνωστο σε ολους πλεον sim lock.και ρωτω οταν το παρω και βαλω καρτα ελληνικη και κανο μετα το update 4.3(οταν ερθει) και λειτουργησει sim lock τι θα συμβει?θα κλειδωση το κινητο και θα πρεπει να παρω καρτα απο γερμανια και μετα να βαλω την ελληνικη η δεν θα εχω προβλημα.γιατι θελω να παρω s3 και το ειδα στο σκρουτζ 285 ευρω.γραφει οτι ειναι ευρωπαικο.ιδου το ερωτημα...και πωσ θα ξερω αν το s3 που παιρνω ειναι ελληνικο και οχι απο αλλη χωρα.το ξεχωριζο καπωσ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει από skroutzομαγαζο και δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα, ούτε με την εγγύηση. Ένα laptop (acer) το οποίο λειτουργεί μια χαρά μέχρι και σήμερα.

Το μαγαζί δεν το θυμάμαι, ένα τοπικό (της γειτονιάς) στο μαρούσι. Η τιμή ήταν περίπου 100 ευρώ φθηνότερα από τα "μεγάλα" μαγαζιά.

Κάποια στιγμή έπαθε ζημιά, πιθανών ελαττωματικό, στην οθόνη. Το πήγα στη επίσημη αντιπροσωπεία και σε δυο μέρες μου το έφεραν καινούριο. Από τότε λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.

Το ότι ήταν ελαττωματικό βέβαια δεν έχει καθόλου να κάνει με το skroutzομαγαζο. Έχω αγοράσει 5 κομμάτια από μεγάλο και γνωστό μαγαζί (δεν θέλω να πω πιο) και τα 5 (μα και τα 5 όμως!!) έχουν βγει άχρηστα. Όχι laptops, μιλάω για διάφορα - π.χ - headsets - bluetooths.. και τέτοια. Αξίας από 30-40 ευρώ και πάνω το καθένα.

 

Τώρα σκέφτομαι να "χτυπήσω" αυτό: http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=420

Αν τελικά γίνει, θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά τιμής είναι εντυπωσιακή.

Για το sony ericsson z1 φτάνει τα 200€ αφού ήδη 3 μαγαζιά από skroutz το έχουν 555€ ενώ οι μεγάλες αλυσίδες και οι παροχοι 750€

 

http://www.skroutz.gr/s/3763881/Sony-Xperia-Z1-Honami.html?from=autocomplete&keyphrase=z1+honami

 

και μιλάμε για κινητό που μόλις κυκλοφόρησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μιλωντας τωρα με samsung γιατι με ενδιαφερει να αγορασω s3 μου ειπαν τα εξης.

μεταχειρισμενα κινητα χωρις αποδειξη δεν μας καλυπτει η εγγυηση.οποτε μεταχειρισμενο χωρις το ξεχναμε.ακομα και αν δωσεις το imei.

απο σκρουτζομαγαζα αγορα πριν προβειτε στην αγορα παιρνετε τηλεφωνο δινεται imei και σας λενε αμεσα αν σας καλυπτει.παντα σαν samsung hellas.εφοσον το κινητο προοριζεται για ευρωπη 100% δεν υπαρχει θεμα.και ημουν ετοιμος να τσιμπησω μεταχειρας s3 χωρις αποδειξη.παλι καλα......


και φανταζομαι οτι και οι αλλες εταιριες ακολουθουν το ιδιο μοτιβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...