Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έτσι είναι τελικά παιδιά, επιβεβαιωθήκατε..

 

Μόλις πρίν λίγο παρέλαβα το κινητό από το tokinito.gr

Πρότυπο κουτί, πλήρες σφραγισμένο όλα καινούργια, οδηγίες είχε στα γερμανικά & αγγλικά οπότε μάλλον εισαγωγή γερμανίας είναι. Το άνοιξα έβαλα γλώσσα Ελληνικά και είναι λες και το πήρα από μεγάλο μαγαζί ελληνικό. Έβαλα και το IMEI και το αναγνώρισε αμέσως

 

Μια χαρά όλα, πρώτη φορά που πήρα κινητό από Skroutz και από ότι φαίνεται θα το ξαναπροτιμήσω, καμία διαφορά πραγματικά και γλυτώνεις αρκετά μεγάλα ποσά από τα λεφτά σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη αν βρίσκομαι σε λάθος post.Εχω αγοραςει εδω και κανα 6μηνο απο skroutz iPhone 5s.Είχα παρατηρήσει οτι υπάρχουν στιγμές που το κινητό καίει σε σημείο να μην μπορείς να το κρατήσεις.Μετα απο ψάξιμο στο Ίντερνετ είδα οτι δεν ηταν φυσιολογικό να θερμαίνεται τοσο πολυ ωστόσο δεν έκανα κάποια κίνηση να το στείλω πίσω.Μεχρι που σημερα απέκτησα και το εξής :

Θα ήθελα να μάθω ποια ειναι η διαδικασία.Πρεπει να μιλήσω με το μαγαζί που το απέκτησα ή κατευθείαν με την εταιρεία που με καλύπτει;Επίσης αν κάποιος ειχε θέμα με προβλήματα σε iPhone θα θελα να ξερω το χρονικό διάστημα μέχρι να το χω πίσω(λόγω του οτι θα λείπω)

Σορι αν σας κούρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη αν βρίσκομαι σε λάθος post.Εχω αγοραςει εδω και κανα 6μηνο απο skroutz iPhone 5s.Είχα παρατηρήσει οτι υπάρχουν στιγμές που το κινητό καίει σε σημείο να μην μπορείς να το κρατήσεις.Μετα απο ψάξιμο στο Ίντερνετ είδα οτι δεν ηταν φυσιολογικό να θερμαίνεται τοσο πολυ ωστόσο δεν έκανα κάποια κίνηση να το στείλω πίσω.Μεχρι που σημερα απέκτησα και το εξής :

Θα ήθελα να μάθω ποια ειναι η διαδικασία.Πρεπει να μιλήσω με το μαγαζί που το απέκτησα ή κατευθείαν με την εταιρεία που με καλύπτει;Επίσης αν κάποιος ειχε θέμα με προβλήματα σε iPhone θα θελα να ξερω το χρονικό διάστημα μέχρι να το χω πίσω(λόγω του οτι θα λείπω)

Σορι αν σας κούρασα.

Καλημερα φιλε μου. Ιδιο θεμα με υπερθερμανση ειχε ο αδερφος μου με το ιδιο κινητο.. Σε σημειο που να μη μπορεις να το κρατησεις στο χερι οπως λες κι εσυ.. Αφου εισαι μεσα στην εγγυηση θα σε συμβουλευα να το πας για service και να στο κοιταξουν. Αν δουν οτι κατι τρεχει μπορει να δωσουν εγκριση για να γινει αντικατασταση της συσκευης σου. Δεν ξερω ποσο θα σου παρει η ολη διαδικασια αλλα εμας μας πηρε καμια βδομαδα αν θυμαμαι καλα. Δεν ξερω τωρα επειδη ειναι καλοκαιρι, μηπως παει για πιο πισω λογω αδειων και τα σχετικα. Αν δεν ξερεις παντως που να απευθυνθεις, η αντιστοιχη εταιρεια που εχει αναλαβει τις Apple συσκευες ειναι η infoquest (Λ. Κηφισού 125 Ρέντη, τηλέφωνο επικοινωνίας 2119994940). Πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση, παρε πρωτα ενα τηλεφωνο και μιλα μαζι τους, πες τους τι συμβαινει στη συσκευη σου ακριβως, και ποσο καιρο θα παρει η ολη διαδικασια επειδη θα πρεπει να φυγεις. Εγω παντως πιστευω οτι αν υπαρχει σε τετοιο μεγαλο βαθμο οπως λες η υπερθερμανση, και σου βγηκε και το θεμα με το τζαμακι μπροστα, μαλλον αντικατασταση θα σου γινει. Ελπιζω να μην εχω κανει καποιο λαθος, εμεις εκει το πηγαμε το κινητο, ημασταν μεσα στην εγγυηση και ολα καλα. Παρε πρωτα τηλεφωνο να σου πουν και τι χρειαζεται να εχεις μαζι σου, ωστε να πας μια και καλη. Ελπιζω να βοηθησα και να ξεμπερδευεις συντομα με το προβλημα της συσκευης. Δεν εχεις να χασεις και τιποτα, το πολυ πολυ να γινει εγκριση για αντικατασταση και να παρεις το ιδιο σε καινουριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ενδιαφερομαι να αγορασω το iphone 5s αλλα μετα απο ερευνα παρατηρησα οτι υπαρχουν διαφορα μοντελα. Εχω βρει το Α1530 στην τιμη των 560 απο τα seven spot αλλα διαπιστωσα οτι φτιαχνονται για την Κινα ενω το Α1457 ειναι ευρωπαικο μοντελο.αν αγορασω το Α1530 τι μπορει να συνεπαγεται? Μπορειτε να με βοηθησετε? Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δυο διαφορετικα μαγαζια το kaizer store και το kaizer shop,ειναι και τα δυο στην αθηνα αρκετα κοντα το ενα με το αλλο,αλλα απο οτι ξερω το kaizer store ειναι πιο παλιο στο χωρο.πρωσοπικα εχω ψωνισει απο kaizerstore και ειμαι ικανοποιημενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

η ερώτησή μου είναι αν έχετε εμπειρία από Kaiser ή Κaisershop, το ίδιο κατάλαβα ότι είναι. Είναι καλό;

Καλησπερα. Εχω κανει πολλες αγορες απο το Kaiser store και ποτε δεν ειχα προβλημα. Απο τα καλυτερα στο σκρουτζ, συστηνεται ανεπιφυλαχτα. Απο την επικοινωνια που εχουν μαζι σου, μεχρι και το ποσο αριστο φτανει το προιον στην πορτα σου. Προχωρα αφοβα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν 1  Moto G 16 gb ειναι  αγορασμενο απο Σκρουτζομαγαζο που λενε οτι σου δινουν 2 χρονια εγγυηση,σε περιπτωση βλαβης το αναλαμβανουν αυτοι η οχι?Γιατι αν το αναλαμβανουν τοτε δεν  θα πρεπει να το στειλουν εξω να επισκευαστει?Για τον λογο οτι η LG δεν εισαγει επισημα το Moto G 16 gb στην Ελλαδα,μονο το 8 gb και καλυπτει με εγγυηση μονο το 8 gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η motorola θες να πεις. Για το 16αρι δυστυχώς θα πρέπει να σε καλύψει το κατάστημα...

 

 

Ναι,μπερδευτηκα.Η Motorola επρεπε να γραψω.

 

Γιατι δυστυχως?Αφου το καταστημα εκτος Ελλαδας δεν θα το στειλει?Αν δεν αναλαμβανε πως θα φτιαχτει το κινητο?Υπαρχει service της Motorola στην Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

η ερώτησή μου είναι αν έχετε εμπειρία από Kaiser ή Κaisershop, το ίδιο κατάλαβα ότι είναι. Είναι καλό;

Απτο kaizershop ειχα αγορασει το sony xperia p μου.Αριστο καταστημα απολυτος κανενα προβλημα.

 

@AntiCambeR το service της motorola στην ελλαδα το εχει η εταιρια cellcom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απτο kaizershop ειχα αγορασει το sony xperia p μου.Αριστο καταστημα απολυτος κανενα προβλημα.

 

@AntiCambeR το service της motorola στην ελλαδα το εχει η εταιρια cellcom.

 

 

Καλυπτει σε εγγυηση μονο το 8 GB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...