Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον μιλωντας τωρα με samsung γιατι με ενδιαφερει να αγορασω s3 μου ειπαν τα εξης.

μεταχειρισμενα κινητα χωρις αποδειξη δεν μας καλυπτει η εγγυηση.οποτε μεταχειρισμενο χωρις το ξεχναμε.ακομα και αν δωσεις το imei.

απο σκρουτζομαγαζα αγορα πριν προβειτε στην αγορα παιρνετε τηλεφωνο δινεται imei και σας λενε αμεσα αν σας καλυπτει.παντα σαν samsung hellas.εφοσον το κινητο προοριζεται για ευρωπη 100% δεν υπαρχει θεμα.και ημουν ετοιμος να τσιμπησω μεταχειρας s3 χωρις αποδειξη.παλι καλα......

και φανταζομαι οτι και οι αλλες εταιριες ακολουθουν το ιδιο μοτιβο.

Αυτό που λες με την απόδειξη πρώτη φορά το ακούω και δεν ισχύει. Φίλος πρόσφατα κέρδισε τηλέφωνο samsung, έδωσε το IMEI και πήγε service. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σκεφτομαι να αγορασω το lg optimus 4x και το μονο καταστημα που το εχει σε μαυρο ειναι το buysell.gr αλλα δεν ειμαι σιγουρος για αυτο το καταστημα. Τι λετε? το καταστημα δεν το εχει στο σκρουτζ το βρηκα απο το bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σταμπαρει το S4 Galaxy mini απο birdphone και kaizershop.

Δεν εχω ξαναγορασει τιποτα απο skroutzoμαγαζα. Μεταξυ των δυο, καταστημάτων ποιο προτείνετε;

Γενικα τα προιοντα που πουλανε ειναι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σταμπαρει το S4 Galaxy mini απο birdphone και kaizershop.

Δεν εχω ξαναγορασει τιποτα απο skroutzoμαγαζα. Μεταξυ των δυο, καταστημάτων ποιο προτείνετε;

Γενικα τα προιοντα που πουλανε ειναι οκ;

 

To birdphone είναι το πιο γνωστό και αξιόπιστο. Αν είσαι σίγουρος για το κινητό που θέλεις τότε πάρ'το χωρίς δεύτερη σκέψη, τα προιόντα τους είναι άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σταμπαρει το S4 Galaxy mini απο birdphone και kaizershop.

Δεν εχω ξαναγορασει τιποτα απο skroutzoμαγαζα. Μεταξυ των δυο, καταστημάτων ποιο προτείνετε;

Γενικα τα προιοντα που πουλανε ειναι οκ;

Και τα δύο είναι μια χαρά και αξιόπιστα. Απ'το kaizershop είχα πάρει το Sony Xperia p και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος.Δες πιο απτά δύο είναι φθηνότερο και παρτο από εκεί.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς γνώμη για το galaxy store;; Ένας φίλος μου πάντως πήρε iphone 5 uk και ήτανε κομπλέ. Κι εγώ πλέον σκέφτομαι σοβαρά να ψωνίζω μόνο απο σκρουτζομαγαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι

Θέλω να πάρω το Sony Xperia T, το βάζω στο σκρουτζ και το φθηνότερο μαγαζί που μου βγάζει είναι το phonegallery.gr

και θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι αξιόπιστο κλπ. Λίγο που το έψαξα είδα καλές κριτικές, αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ.

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν έχει εγγύηση, γιατί πχ βλέπω πιο κάτω στο birdphone(στο οποίο έχω ψωνίσει και έχω μείνει ευχαριστημένος) το ίδιο μοντέλο είναι 20 ευρώ ακριβότερο αλλά γράφει 2 χρόνια εγγύηση.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galaxy S3 40 ευρώ φθηνότερα στο kaizershop από το birdphone. Να πάω σε kaizershop ή όχι, δεδομένου ότι το birdphone το συνιστούν οι περισσότεροι εδώ; Υπάρχει κάποιος "κίνδυνος" που διατρέχω προσπαθώντας να γλιτώσω τα 40 ευρώ;

 

Υ.Γ. Άσχετο αλλά έχω δει κανα-δυο επισημάνσεις αρνητικές για το easybuyworld. Εμπειρία μεγάλη δεν έχω αλλά έχω πάρει πολλά PS3 games από εκεί και δεν είχα κανένα πρόβλημα - γρηγορες αποστολές και φθηνές τιμές. Γιατί λέτε μακριά από το εν λόγω κατάστημα; (Ρωτώ κυρίως γιατί σκεφτόμουν να πάρω εξωτερικό σκληρό από εκεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Galaxy S3 40 ευρώ φθηνότερα στο kaizershop από το birdphone. Να πάω σε kaizershop ή όχι, δεδομένου ότι το birdphone το συνιστούν οι περισσότεροι εδώ; Υπάρχει κάποιος "κίνδυνος" που διατρέχω προσπαθώντας να γλιτώσω τα 40 ευρώ;

 

Υ.Γ. Άσχετο αλλά έχω δει κανα-δυο επισημάνσεις αρνητικές για το easybuyworld. Εμπειρία μεγάλη δεν έχω αλλά έχω πάρει πολλά PS3 games από εκεί και δεν είχα κανένα πρόβλημα - γρηγορες αποστολές και φθηνές τιμές. Γιατί λέτε μακριά από το εν λόγω κατάστημα; (Ρωτώ κυρίως γιατί σκεφτόμουν να πάρω εξωτερικό σκληρό από εκεί).

Παρά πολύ μεγάλη διαφορά. Δεν αξίζει να το πάρεις απτό birdphone.Προσωπικά είχα αγοράσει το Sony Xperia p μου από το Kaizershop και έμεινα ικανοποιημένος + ότι έχει καλές αξιολογήσεις.Για το ebw δεν ξέρω να σου πω αν και έχω διαβάσει διάφορα ότι πχ σε κάποιους είχαν στείλει ανοικτές συσκευασίες ή ότι ενώ στο site έγραφαν διαθέσιμο τελικά δεν είχαν στοκ κα, αλλά προσωπικά δεν έχω αγοράσει κάτι από εκεί.

Edit:Κοίταξα το s3 και βλέπω ότι δεν το έχει το Kaizershop.Μήπως εννοείς το kaizerstore;Γιατί δεν έχω αγοράσει από εκεί και δεν ξέρω αν και διαβάζω καλές αξιολογήσεις. Παρήγγειλε με αντικαταβολή για μεγαλύτερη ασφάλεια.

Επεξ/σία από michalisv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galaxy S3 40 ευρώ φθηνότερα στο kaizershop από το birdphone. Να πάω σε kaizershop ή όχι, δεδομένου ότι το birdphone το συνιστούν οι περισσότεροι εδώ; Υπάρχει κάποιος "κίνδυνος" που διατρέχω προσπαθώντας να γλιτώσω τα 40 ευρώ;

 

Υ.Γ. Άσχετο αλλά έχω δει κανα-δυο επισημάνσεις αρνητικές για το easybuyworld. Εμπειρία μεγάλη δεν έχω αλλά έχω πάρει πολλά PS3 games από εκεί και δεν είχα κανένα πρόβλημα - γρηγορες αποστολές και φθηνές τιμές. Γιατί λέτε μακριά από το εν λόγω κατάστημα; (Ρωτώ κυρίως γιατί σκεφτόμουν να πάρω εξωτερικό σκληρό από εκεί).

 

Έτυχε τη προηγούμενη βδομάδα να παραγγείλω ένα Galaxy S3 από το kaisershop για έναν φίλο, και όλα ήταν μια χαρά! Ήρθε μέσα σε 3 εργάσιμες. Κανένα πρόβλημα και είναι αρκετή η διαφορά των 40 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galaxy S3 40 ευρώ φθηνότερα στο kaizershop από το birdphone. Να πάω σε kaizershop ή όχι, δεδομένου ότι το birdphone το συνιστούν οι περισσότεροι εδώ; Υπάρχει κάποιος "κίνδυνος" που διατρέχω προσπαθώντας να γλιτώσω τα 40 ευρώ;

 

Υ.Γ. Άσχετο αλλά έχω δει κανα-δυο επισημάνσεις αρνητικές για το easybuyworld. Εμπειρία μεγάλη δεν έχω αλλά έχω πάρει πολλά PS3 games από εκεί και δεν είχα κανένα πρόβλημα - γρηγορες αποστολές και φθηνές τιμές. Γιατί λέτε μακριά από το εν λόγω κατάστημα; (Ρωτώ κυρίως γιατί σκεφτόμουν να πάρω εξωτερικό σκληρό από εκεί).

 

Όταν παραλάβεις το κινητό από όποιο κατάστημα και αν είναι, πριν ακόμα ανοίξεις τη συσκευασία πρέπει να ελέγξεις τον αριθμό imei.

Πάνω στο κουτί πρέπει να υπάρχει ένα αυτοκόλλητο με αυτόν τον αριθμό, τον παίρνεις λοιπόν και τον γράφεις εδώ: http://sndeep.info/en για να δεις αν είναι ευρωπαϊκό.

Στο αποτέλεσμα θα σου λέει πού κατασκευάστηκε, πότε και -το σημαντικό- για ποια χώρα προορίζεται (made for). Αν αυτή η χώρα δεν είναι ευρωπαϊκή τότε δεν έχεις ευρωπαϊκή εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παραλάβεις το κινητό από όποιο κατάστημα και αν είναι, πριν ακόμα ανοίξεις τη συσκευασία πρέπει να ελέγξεις τον αριθμό imei.

Πάνω στο κουτί πρέπει να υπάρχει ένα αυτοκόλλητο με αυτόν τον αριθμό, τον παίρνεις λοιπόν και τον γράφεις εδώ: http://sndeep.info/en για να δεις αν είναι ευρωπαϊκό.

Στο αποτέλεσμα θα σου λέει πού κατασκευάστηκε, πότε και -το σημαντικό- για ποια χώρα προορίζεται (made for). Αν αυτή η χώρα δεν είναι ευρωπαϊκή τότε δεν έχεις ευρωπαϊκή εγγύηση.

 

εκει που γραφει το ΙΜΕΙ εχει και ενα πινακακι οπου γραφει για ποιες χωρες προοριζεται. εφοσον εχει και το GR μεσα στο πινακακι σημαινει οτι ειμαστε καλυμενοι

στην φωτο πανω δεξια

http://tothepc.com/pic/imei-mobile-phone-number.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως αν δεν τα έχει όλα αυτά τους το γυρίζω πίσω;

 

Ναι εννοείται. Και δεν χρειάζεται αναγκαστικά να λέει GR πάνω - οποιαδήποτε χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...