Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λάθος τακτική.Αν η εγγύηση της συσκευής λήγει και έπειτα το ανταλλακτικό χαλάσει δεν θα καλυφθεί.Θα έπρεπε να είχε ξεχωριστή εγγύηση ως καινούριο ανταλλακτικό(Αν είναι καινούριο).

Συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα η πολιτικη τους ετσι ειναι σε πολλα επρεπε να αλλαξουν πολιτικη οι Ελληνικες αντιπροσωπειες αλλα οταν εισαι χωρις ελενχο κανεις οτι θες εδω η ιδια η αντιπροσωπεια δεν ελενχει τα service της αυτη θα ελεγξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βάση ΕΕ εφόσον γίνει επισκευή αυτόματα το συγκεκριμένο αποκτά 6 μήνες εγγύηση.

Ερώτηση: Σε περίπτωση πληρωμής μέσω κατάθεσης σε τράπεζα πόσο αξιόπιστο είναι πως θα παραλάβω ότι πλήρωσα; πόσο επικίνδυνο είναι; δεδομένου πως αν πάω με αντικαταβολή το κόστος ανεβαίνει αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάση ΕΕ εφόσον γίνει επισκευή αυτόματα το συγκεκριμένο αποκτά 6 μήνες εγγύηση.

Ερώτηση: Σε περίπτωση πληρωμής μέσω κατάθεσης σε τράπεζα πόσο αξιόπιστο είναι πως θα παραλάβω ότι πλήρωσα; πόσο επικίνδυνο είναι; δεδομένου πως αν πάω με αντικαταβολή το κόστος ανεβαίνει αρκετά

Αν πάρεις από αξιόπιστο κατάστημα και όχι το Κινητό της Κουλας τότε είναι ασφαλές. Δες αξιολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση ν αγορασεις iphone απο σκρουτζομαγαζο κ να ειναι μαιμου κινεζικο;;

Οχι.Δεν είναι ηλίθιοι να χαλάσουν την φήμη του καταστήματος με αρνητικές αξιολογήσεις.Ακόμα και αν το έκανε κάποιο κατάστημα τους τρέχεις νομικά με προστασία καταναλωτή κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πριν 2 χρονια αγορασα το Samsung Galaxy S3 από σκρουτζομαγαζο.Το κινητο ειναι από Ουγγαρια,ειχε εγγυηση και πανω στην αποδειξη αγορας αναγραφεται το ΙΜΕΙ.Το εχω κανει Root.
Μεχρι προχθες όλα δουλευαν κανονικα.Ξαφνικα,μετα απο ενα κολλημα,βγαζω τη μπαταρια(αναγκαστικα) και μολις ξαναμπαινω μου βγαζει το εξης μηνυμα:
''Pin Ξεκλειδώματος δικτυου sim'' Βαζω το PUK και δεν το δεχεται.Πηγαινω στην Cosmote και αφου εχω αγορασει νεα Sim,μου λεει ότι το προβλημα το εχει η συσκευη(επειδή προερχεται από το εξωτερικο) και πρεπει να το παω σε μαγαζι για να το ξεκλειδωσει.

Εχω καποιες αποριες,οποιος μπορει ας απαντησει:

1)Αν εφαρμοσω 'εργοστασιακες ρυθμισεις' θα επανελθει?
2)Υπαρχει καποιος τροπος να ξεκλειδωσει χωρις να πληρωσω?
3)Υπαρχει περιπτωση το κινητο να ανηκε σε καποιον στην Ουγγαρια,να δηλωσε κλοπη/απωλεια και να το κλειδωσαν τωρα?(μετα από 2 χρονια λειτουργιας με Sim cosmote)
4)Υπαρχει προσωρινο και μονιμο ξεκλείδωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καποιες αποριες,οποιος μπορει ας απαντησει:

 

1)Αν εφαρμοσω 'εργοστασιακες ρυθμισεις' θα επανελθει?

2)Υπαρχει καποιος τροπος να ξεκλειδωσει χωρις να πληρωσω?

3)Υπαρχει περιπτωση το κινητο να ανηκε σε καποιον στην Ουγγαρια,να δηλωσε κλοπη/απωλεια και να το κλειδωσαν τωρα?(μετα από 2 χρονια λειτουργιας με Sim cosmote)

4)Υπαρχει προσωρινο και μονιμο ξεκλείδωμα?

1. Όχι

2. "Ναι" υπάρχει (τα εισαγωγικά διότι είναι δωρεάν κατά κάποιον τρόπο - αρκεί να χεις τον κατάλληλο εξοπλισμό)

3. Όχι, κι αυτό μου έχει τύχει στο μαγαζί και με άλλα Samsung και απο διάφορες χώρες και πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Η αντιπροσωπεία δεν μου διευκρίνησε γιατί, και αφορά παρόχους και προμηθευτές στις ανάλογες χώρες. Σε καμία περίπτωση ιδιώτες.

4. Ναι, αν και συνήθως είναι μόνιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 100€ ενα κινητο αντοχης , μεχρι 5 ιντσες οθονη , μπαταρια >= 2500 , τι εχετε να προτεινετε ;; σαν επιλογη εχω ως τωρα το doogee x5 max pro

https://www.skroutz.gr/s/9572084/Doogee-X5-Max-Pro-16GB.html?from=most-popular&keyphrase=doogee+x5+max+pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έσπασε για άλλη μια φορά το κινητό μου, οπότε ψάχνομαι.

 

Ερώτηση. Το kaizer κατάστημα είναι εντάξει; βλέπω έχει κάμποσες κριτικές. Διαφημίζουν μια συνεργασία με ασφαλιστικη (τζενεραλι) για πτώση/σπασιμο οθονης, κλοπή κτλ

25ε το χρόνο. Εχει τύχει να κάνει κάποιος κατι παρομοιο; να το'χει χρησιμοποιήσει κιόλας, για να μας πεί αν ευκολα-γρήγορα πήρε τα χρήματα της επισκευής;

 

Και κατι τελευταίο. Απ'το banggood, εφόσον σταλεί ενα κινητό απο αποθήκη Κίνας, υπόκειται σε δασμους,τελωνείο και συναφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι τελευταίο. Απ'το banggood, εφόσον σταλεί ενα κινητό απο αποθήκη Κίνας, υπόκειται σε δασμους,τελωνείο και συναφή;

Το θεμα αφορα τις αγορες κινητων απο skroutz,οχι απο εξωτερικο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι τελευταίο. Απ'το banggood, εφόσον σταλεί ενα κινητό απο αποθήκη Κίνας, υπόκειται σε δασμους,τελωνείο και συναφή;

http://www.insomnia.gr/topic/471924-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%B5-%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%8E%CF%83/ σε αυτο το θεμα θα σου λυθει η απορια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα αφορα τις αγορες κινητων απο skroutz,οχι απο εξωτερικο...

 

Εαν διάβασες μόνο τη τελευταία γραμμή του πόστ έχεις δικιο. Πάμε στο επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...