Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κατάστημα tokinito.gr εκδίδει απόδειξη με το IMEI πάνω ή απλή? Γνωρίζει κάποιος?

Oλα τα γνωστα καταστηματα ετσι εkδιδουν αποδειξη για να ειναι οκ με την εγγυηση tokinito.gr ειναι ενα απο αυτα

Επεξ/σία από Razor1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι αξιολογησεις του σκρουτζ 9/10 φορες ειναι για γελια. Ριχνεις εσυ μια παραγγελια αυριο για 1 κινητο των 100ευρω αντι για 130που το εχει το public,πας το παιρνεις απο το καταστημα και μπαινεις και βαζεις 5/5.

Ζητημα ενα 10% να εχει βαλει αξιολογηση για την αντιμετωπιση που ειχε απο το καταστημα σε ενα πιο σοβαρο ζητημα.

Για το G5 ουτως ή αλλως μονο με Snap820 βγαινει η συσκευη,δεν ειναι πχ οπως το S7 που στην Αμερικη ειναι με Snap820 και στην Ευρωπη με Exynos.

 

Για την εγγυηση τι εννοεις δεν διευκρινιζουν κατι?2χρονια εγγυηση γραφουν.Επισης για το kaizer shop για παραδειγμα σου αναφερει και πιο αναλυτικα(αναλυτικοτερα ακομα και απο τις μεγαλες αλυσιδες μαλιστα)για την εγγυηση και το service

https://www.kaizerstore.gr/lg-g5-h850-pink-gold-eu

Οπως επισης και τι επεξεργαστη φοραει το κινητο....

 

Ενω στην Vodafone παλι καλη ωρα δεν αναφερεται ουτε το ονομα του επεξεργαστη που φοραει ουτε κατι παραπανω για το service

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/LG-G5/characteristics#tabs-nav-0

 

Τα συμπερασματα δικα σας για τις μεγαλες αλυσιδες.

 

Παντως το παραπανω καταστημα πρωτη φορα το ακουω και δεν βλεπω να εχει το G5.

δεν είσαι ενημερωμένος g5 βγαίνει κ με τον snap 652 άπλα δεν το φέρνουν εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος γιατί το iphone 7 plus τα σκρουτζομαγαζα το έχουν ίδια τιμή αν όχι ακριβότερο απο τις μεγάλες αλυσίδες παρότι και eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και με πολλα αλλα ηλεκτρονικα ειδη,οταν δεν υπαρχει μεγαλη διαθεσιμοτητα(βλεπεις οτι ολα ειναι κατοπιν παραγγελιας),οι τιμες τεινουν να ανεβουν.

 

Διολου τυχαιο πως τα σκρουτζομαγαζα που το εχουν αμεσα διαθεσιμο εχουν πανω απο τις επισημες τιμες και αν τους ρωτησεις θα σου πουν οτι φταιει ο προμηθευτης που τους τα φερνει(βεβαια αν πας και τους πεις οτι εχεις 969ευρω μαζι σου(για το 32ρι)και δεν δινεις ευρω παραπανω λογω της επισημης τιμης που εχει κανονικα στην Ελλαδα δεν νομιζω να σου πουν οχι

 

Σε αντιθετη περιπτωση στο Iphone 7 αν δεις το εχουν 53καταστηματα(15 στο 7Plus)και τα περισσοτερα το εχουν αμεσα διαθεσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είσαι ενημερωμένος g5 βγαίνει κ με τον snap 652 άπλα δεν το φέρνουν εδώ

Συμφωνα με το gsmarena ολα τα μοντελα με τον 820 βγαινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω σε κάτι. Θέλω να αγοράσω ένα Samsung Galaxy s7 για δώρο. Το έχει αγοράσει κανείς από Skroutz; Ξέρετε τι παίζει με την εγγύησή του; Δεν υπάρχει κάτι "περίεργο" που να κάνουν τα μαγαζιά που το πουλάνε ώστε να κάνουν μετά τους Κινέζους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω σε κάτι. Θέλω να αγοράσω ένα Samsung Galaxy s7 για δώρο. Το έχει αγοράσει κανείς από Skroutz; Ξέρετε τι παίζει με την εγγύησή του; Δεν υπάρχει κάτι "περίεργο" που να κάνουν τα μαγαζιά που το πουλάνε ώστε να κάνουν μετά τους Κινέζους;

Διαλεγεις καταστημα κανεις παραγγελια στο φερνουν το πληρωνεις το παιρνεις και ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΤΙ.Αμεσως μετα παιρνεις τηλ τους αχρηστους στην samsung Ελλας δινεις το imei το οποιο γραφει εξω σε μια μερια του κουτιου και σου λενε για ποια χωρα προοριζετε το τηλ αν ειναι για ΕΕ το κρατας αν ειναι για χωρα της Ευρωπης οπως Αλβανια η Ρωσσια η αλλη ηπειρο παιρνεις τηλ στο μαγαζι που το αγορασες τους καντηλιαζιες και τους το στελνεις πισω να το φανε με την προυποθεση φυσικα οτι δεν εχει σπασει η ταινια ασφαλειας και εχει ανοιχτει το κουτι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλεγεις καταστημα κανεις παραγγελια στο φερνουν το πληρωνεις το παιρνεις και ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΤΙ.Αμεσως μετα παιρνεις τηλ τους αχρηστους στην samsung Ελλας δινεις το imei το οποιο γραφει εξω σε μια μερια του κουτιου και σου λενε για ποια χωρα προοριζετε το τηλ αν ειναι για ΕΕ το κρατας αν ειναι για χωρα της Ευρωπης οπως Αλβανια η Ρωσσια η αλλη ηπειρο παιρνεις τηλ στο μαγαζι που το αγορασες τους καντηλιαζιες και τους το στελνεις πισω να το φανε με την προυποθεση φυσικα οτι δεν εχει σπασει η ταινια ασφαλειας και εχει ανοιχτει το κουτι.

Μπράβο, ήξερα ότι κάτι θα έπαιζε με το ΙΜΕΙ. Η διαδικασία που περιγράφεις είναι πολύ σωστή και χρήσιμη. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο, ήξερα ότι κάτι θα έπαιζε με το ΙΜΕΙ. Η διαδικασία που περιγράφεις είναι πολύ σωστή και χρήσιμη. Ευχαριστώ πολύ.

Στη samsung με το imei σου λενε για ποια χωρα προοριζετε απλα να το διπλο τσεκαρεις γιατι ειναι λιγο βληματα εκει στη samsung Ελλας συν οτι η γλωσσα το κινητου οταν πρωτο ξεκιναει εινα για τη χωρα που προοριζετε η συσκευη πχ εγω εχω Γερμανικο οταν ξεκηνησε πρωτη φορα η κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σαν πρωτη γλωσσα βγαζει τα Γερμανικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντος αυτο το μοντελο δεν αναφερετε το χει μονο του

υπαρχει και στο σκρουτζ πλεον

https://www.skroutz.gr/s/10112367/LG-G5-SE-32GB.html?from=autocomplete&keyphrase=lg+g5+se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,θέλω να αγοράσω το htc 10 αλλά δεν έχω αγοράσει ποτέ από σκρουτζ και δεν έχω ιδέα ποια μαγαζιά είναι αξιόπιστα,ούτε γιατί έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής.1) θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο μαγαζί με το οποίο έχει εμπειρία (το θέλω σε μαύρο) και 2)πώς δικαιολογείται η διαφορά της τιμής. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή διάφορα τιμής είναι γιατι ο καθένας το έχει αγοράσει από αλλού,και είναι και στα ποσά €€€ κέρδος θέλει να έχει το κάθε μαγαζί.

 

Μαγαζί διάλεξε το πιο φθηνό με τις καλύτερες αξιολόγησεις και θα είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,θέλω να αγοράσω το htc 10 αλλά δεν έχω αγοράσει ποτέ από σκρουτζ και δεν έχω ιδέα ποια μαγαζιά είναι αξιόπιστα,ούτε γιατί έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής.1) θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο μαγαζί με το οποίο έχει εμπειρία (το θέλω σε μαύρο) και 2)πώς δικαιολογείται η διαφορά της τιμής. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

kaizershop,to kinito.gr,mmplanet απο αυτα που το εχουν απο αυτα που σου γραψα εχω παρει κινητα μια χαρα καταστηματα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...