Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοειται οτι εχουμε πετυχει και αρκετα κουλα κυριως απο τις πρωτες 3 εταιριες κινητης τηλεφωνιας με κλασσικο παραδειγμα την Wind με τα Nexus 6 τα οποια ηταν με χωρα προορισμου την Δανια και τα πουλαγανε ως Ελληνικα(αρα παραεισαγωγης),αλλα και το eshop φυσικα που γιαυτο δεν το εβαλα μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η wind, Vodafone και cote δεν κάνουν αλλαγή σε συσκευές μέσα στις 14 ημέρες.

Το plaisio, media market και public το πας το βλέπει ο τεχνικός και αμέσως παίρνεις άλλη συσκευή. Δεν κάθονται να γίνουν ρεζίλι για 500 ευρώ.

Φυσικά μπορεί να σου τύχει κάνας λαλακας και να μην στο αλλάξει, εκεί την τρως, πάει το κινητό από Θεσσαλονίκη - Αθήνα κάνει 200 βόλτες σε 1-2 μήνες και εσύ πας παίρνεις άλλο γιστι είσαι χωρίς συσκευή.

 

Οπότε το καλύτερο είναι να αγοράζεις μέσω skroutz αλλά με φυσικό κατάστημα παράδειγμα plus3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χωρίς να ξέρω θα έπαιρνα από Ελλάδα.. Γιατί σκέψου να χαλάσει τις πρώτες 14 ημέρες; θα είσαι χωρίς την συσκευή ενώ έχεις πληρώσει.

Αυτό ειναι ενα θεμα μιας και το ενα λεει οτι θα το στείλει στην επίσημη αντιπροσωπία (Αθήνα) ενω το αλλο εχει δικό του service.

 

Το Lenovo Exclusive μου φαίνεται οτι είναι επίσημος διανομέας οπότε δεν νομίζω να είναι και αυτά παρεισαγωγής. Εαν εχει αγοράσει κάποιος ας μας πει τι παίζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι εχουμε πετυχει και αρκετα κουλα κυριως απο τις πρωτες 3 εταιριες κινητης τηλεφωνιας με κλασσικο παραδειγμα την Wind με τα Nexus 6 τα οποια ηταν με χωρα προορισμου την Δανια και τα πουλαγανε ως Ελληνικα(αρα παραεισαγωγης),αλλα και το eshop φυσικα που γιαυτο δεν το εβαλα μεσα.

Για αυτά που γράφει το eshop ως GR γνωρίζουμε τι γίνεται;

πχ βλέπεις το moto G4 play στα κλασσικα ελληνικα καταστηματα κοντα 170€ και το δίνει με εκπτωση πχ.

 

όπως και αρκετά απο τα GR τηλέφωνα που γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΑΥΞΗΣΗ ΤΙΜΗΣ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ? Κοντα στα 100ε πανω απο πριν 1 μηνα ρε παιδια... Ελεος!...

 

Γιατί κάποιοι παίρνουν δώρο Χριστουγέννων και θα πάνε να αγοράσουν κινητό χωρίς να έχουν κάνει έρευνα αγοράς πρώτα. Τα καταστήματα απλά εκμεταλλεύονται τη κατάσταση. Κάθε χρόνο τα ίδια γίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΑΥΞΗΣΗ ΤΙΜΗΣ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ? Κοντα στα 100ε πανω απο πριν 1 μηνα ρε παιδια... Ελεος!...

Γιατι τα ιδια κανουν και οι αλυσιδες πριν τις εκπτωσεις.Ανεβαζουν τις τιμες των συσκευων και μετα σου λενε ''35-50%'' σε καποιες συσκευες.

 

Επισης τα σκρουτζομαγαζα με τους προμηθευτες τους παιζουν παρα πολυ στις τιμες στο θεμα προσφορας και ζητησης.

 

Γιαυτο το λογο το Galaxy S6 εξακολουθει να πωλειται 360ευρω,κινητο πανω απο 1.5χρονο στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να ρωτήσω για το buysell.gr. Θέλω να δώσω ένα κινητό. Με το κινητό θέλουν απόδειξη αγοράς; τα χρήματα στα δίνουν εκείνη την ώρα ή πρέπει να περάσουν μέρες να κάνουν εκτίμηση κλπ; τέλος, ζητάνε στοιχεία πριν τους πουλήσεις ένα κινητό; ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και Χρονια Πολλα. Θα ηθελα να ρωτησω, τα κινητα που ειναι αγορασμενα απο Αγγλια καλύπτονται με εγγύηση ΕΕ; Ή αντίστοιχα εαν αγοράσω ενα κινητο με εγγυηση ΕΕ, καλύπτεται στην Αγγλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και Χρονια Πολλα. Θα ηθελα να ρωτησω, τα κινητα που ειναι αγορασμενα απο Αγγλια καλύπτονται με εγγύηση ΕΕ; Ή αντίστοιχα εαν αγοράσω ενα κινητο με εγγυηση ΕΕ, καλύπτεται στην Αγγλία;

Προς το παρόν ισχύει κανονικά ό,τι ίσχυε και πριν το Brexit. 

 

Ίσως στο μέλλον η Αγγλία, παρά το γεγονός ότι βρίσκεται εκτός Ε.Ε, να έχει την ίδια αντιμετώπιση με την Ελβετία για τις εγγυήσεις (η Ελβετία δεν ανήκει στην ΕΕ, αλλά οι όροι εγγύησης της Ε.Ε για την Ελβετία είναι οι ίδιοι που ισχύουν στην υπόλοιπη Ε.Ε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα και εγω ενα κινητο απο σκρουτζομαγαζο. Εαω τωρα ολα ενταξει φαινονται.

 

Πως μπορω να επιβεβαιωσω  οτι ισχυει η εγγυηση και σε αλλες ΕΕ χωρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους..Ελπιζω να γραφω στο σωστο τοπικ και να μην ειμαι εκτος θεματος..

Θα ηθελα την συμβουλη σας για οποιον εχει γνωση επι του θεματος.Ειμαι κατοχος ενος lg g2 εδω και 1.5 ετος αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο.Προσφατα εβγαλε ενα προβλημα,και οντας εντος εγγυησης το πηγα στο εξουσιοδοτημενο σερβις της lg στην procordia.Αφου διαγνωστηκε οτι θελει καινουρια πλακετα,με ενημερωσαν οτι δεν υπαρχουν ανταλλακτικα και οτι περιμενουν απο την lg  να τους φερουνε πλακετες απο τον  Αυγουστο.. :shock:  :shock: Μου ειπαν οτι καλο θα ηταν να αφησω το κινητο μου στο σερβις (για αγνωστο χρονικο διαστημα ,μεχρι να ερθουν πλακετες) για να ειμαι στην λιστα αναμονης για το ανταλλακτικο,  για ΟΟΟΟΟΤΑΑΑΑΝΝΝ  ΚΑΙ ΑΝ θα ερθει καποια στιγμη.

Πηρα αμεσως την LG ,οπου και εκει μου ειπαν ακριβως τα ιδια πραγματα ..Οτι δηλαδη δεν υπαρχουν πλακετες και ουτε εχουν ενημερωση για το ποτε θα τους φερουν απο το ιδιο εργοστασιο της Lg και μου ''προτειναν'' να κανω υπομονη...Εψαξα λιγο σε φορουμ και διαπιστωσα οτι υπαρχουν κατοχοι του ιδιου κινητου που περιμενουν πλακετα και εχουν τα κινητα τους εδω και 4 μηνες στο σερβις...Μιλαμε για κωμικοτραγικες καταστασεις..

Προφανως δεν φταιει σε κατι η procordia που απλα περιμενει  να της ερθει ανταλλακτικο εδω και μηνες,αλλα η αστεια αντιπροσωπεια της   LG .. 

Eπειδη ηδη ειμαι 10 μερες χωρις κινητο και προβλεπεται να ειμαι για μηνες και η υπομονη εχει εξαντληθει.Θα ηθελα καποιον να μου πει αν γνωριζει αν η lg ειναι υποχρεωμενη να μου αντικαταστησει το κινητο ειτε να μου δωσει τα χρηματα μου πισω.

 

YΣ .Το σκρουτζομαγαζο απο το οποιο πηρα το τηλεφωνο μου κατεστησε σαφες οτι δεν φερει  καποια ευθυνη και οτι πρεπει να κυνηγησω το θεμα μεσα απο την ιδια την lg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους..Ελπιζω να γραφω στο σωστο τοπικ και να μην ειμαι εκτος θεματος..

Θα ηθελα την συμβουλη σας για οποιον εχει γνωση επι του θεματος.Ειμαι κατοχος ενος lg g2 εδω και 1.5 ετος αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο.Προσφατα εβγαλε ενα προβλημα,και οντας εντος εγγυησης το πηγα στο εξουσιοδοτημενο σερβις της lg στην procordia.Αφου διαγνωστηκε οτι θελει καινουρια πλακετα,με ενημερωσαν οτι δεν υπαρχουν ανταλλακτικα και οτι περιμενουν απο την lg να τους φερουνε πλακετες απο τον Αυγουστο.. :shock: :shock: Μου ειπαν οτι καλο θα ηταν να αφησω το κινητο μου στο σερβις (για αγνωστο χρονικο διαστημα ,μεχρι να ερθουν πλακετες) για να ειμαι στην λιστα αναμονης για το ανταλλακτικο, για ΟΟΟΟΟΤΑΑΑΑΝΝΝ ΚΑΙ ΑΝ θα ερθει καποια στιγμη.

Πηρα αμεσως την LG ,οπου και εκει μου ειπαν ακριβως τα ιδια πραγματα ..Οτι δηλαδη δεν υπαρχουν πλακετες και ουτε εχουν ενημερωση για το ποτε θα τους φερουν απο το ιδιο εργοστασιο της Lg και μου ''προτειναν'' να κανω υπομονη...Εψαξα λιγο σε φορουμ και διαπιστωσα οτι υπαρχουν κατοχοι του ιδιου κινητου που περιμενουν πλακετα και εχουν τα κινητα τους εδω και 4 μηνες στο σερβις...Μιλαμε για κωμικοτραγικες καταστασεις..

Προφανως δεν φταιει σε κατι η procordia που απλα περιμενει να της ερθει ανταλλακτικο εδω και μηνες,αλλα η αστεια αντιπροσωπεια της LG ..

Eπειδη ηδη ειμαι 10 μερες χωρις κινητο και προβλεπεται να ειμαι για μηνες και η υπομονη εχει εξαντληθει.Θα ηθελα καποιον να μου πει αν γνωριζει αν η lg ειναι υποχρεωμενη να μου αντικαταστησει το κινητο ειτε να μου δωσει τα χρηματα μου πισω.

 

YΣ .Το σκρουτζομαγαζο απο το οποιο πηρα το τηλεφωνο μου κατεστησε σαφες οτι δεν φερει καποια ευθυνη και οτι πρεπει να κυνηγησω το θεμα μεσα απο την ιδια την lg

 

Στα κινητά των καταστημάτων που συμμετέχουν στο Σκρουτζ δεν γίνεται αντικατάσταση της συσκευής μόνο ανταλλακτικών διότι είναι παράεισαγωγής.Αν ήταν απο μεγάλη αλυσίδα καταστήματος που τα έχει εισάγει η LG για την Ελλάδα λογικά θα σου έκαναν αντικατάσταση συσκευής.Αλλά το πληρώνεις απο λίγο έως πολύ παραπάνω.

 

Η LG το έχει ξεφτιλίσει με τις βλάβες και έχει χάσει πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κινητά των καταστημάτων που συμμετέχουν στο Σκρουτζ δεν γίνεται αντικατάσταση της συσκευής μόνο ανταλλακτικών διότι είναι παράεισαγωγής.Αν ήταν απο μεγάλη αλυσίδα καταστήματος που τα έχει εισάγει η LG για την Ελλάδα λογικά θα σου έκαναν αντικατάσταση συσκευής.Αλλά το πληρώνεις απο λίγο έως πολύ παραπάνω.

 

Η LG το έχει ξεφτιλίσει με τις βλάβες και έχει χάσει πολύ κόσμο.

 

το θεμα ειναι οτι ειναι υποχρεωμενοι να επισκευασουν το κινητο απο την στιγμη που βρισκεται εντος εγγυησης..Το οτι δεν εχουν ανταλλακτικα ,ενω γνωριζουν οτι πολλα κινητα -ασχετα αν εχει αποσυρθει το συγκεκριμενο μοντελο απο την αγορα-βρισκονται ακομα εντος εγγυσης και δεν δινει ουτε μια λυση στο προβλημα , δειχνει οτι ειναι της πλακας εταιρια και δεν σεβεται τον πελατη της.Ψεμματα βασικα...μου δωσανε λυση ..να κανω υπομονη και οτι καταλαβαινουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...