Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΑΥΞΗΣΗ ΤΙΜΗΣ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ? Κοντα στα 100ε πανω απο πριν 1 μηνα ρε παιδια... Ελεος!...

Νομίζω ότι η αύξηση στην τιμή των κινητών έχει να κάνει εν μέρει και με την αύξηση στις τιμές της NAND, λόγω της ισχυρής ζήτησης. Οι SSD ανέβηκαν ήδη πολύ...φυσικά δε σου βγαίνει από το μυαλό ότι πολλές φορές είναι και προφάσεις, αλλά δε συμφέρει ούτε τις εταιρείες να υπάρχουν τέτοιες διακυμάνσεις. 

 

Δεν έχω παρακολουθήσει όμως τι γινόταν τις υπόλοιπες χρονιές στις γιορτές, για να είμαι ειλικρινής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το σκρουτζ ειναι μεγαλο μπερδεμα.πριν λιγους μηνες καποιο καταστημα ειχε καπου ξεχασμενο galaxy s3 με τιμη 2013, 279 ευρω.
Το βλεπανε οι κατοχοι και το βαζανε used 3 χρονια για πωληση 120-140 ευρω!!!!!
Και βλεπεις σημερα ενα lg Κ10 112 ευρω καινουργιο στο σκρουτζ με 1,5gb ram,ομορφο κτλ.
Για μενα το insomnia θα επρεπε να φτιαξει κατηγοριες.1)ανταλλαγες 2)κοστος μεχρι 200 ευρω,μεχρι 400,και πανω απο 400.
Εκτος και μπορει να βαλει επιλογη οριου,οπως πχ εχει η χε.
Καλο θα ητανε και ενας πινακας εκτιμωμενης κατωτερης και ανωτερης τιμης για καθε μοντελο.
πχ ειδα προσφατα 2 αριστα sony z ultra,συμφωνα με τους πωλητες τους,το ενω με τιμη 120 το αλλο 220 !!!!!!!!!
Ναι,πουλας οσο θες,αλλα μπες στην σωστη κατηγορια......:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν αγοραζετε με αντικαταβολη απο σκρουτζ ενα κινητο και ερχεται ο κουριερ, ανοιγεται την συσκευασια να δειτε αν η συσκευη ειναι αυτη που παραγγειλατε και αν ειναι σφραγισμενο το κουτι πριν πληρωσετε ή το κανετε μετα;

Δεν ειναι πιο λογικο να δουμε πρωτα τι μας εστειλαν πριν πληρωσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν αγοραζετε με αντικαταβολη απο σκρουτζ ενα κινητο και ερχεται ο κουριερ, ανοιγεται την συσκευασια να δειτε αν η συσκευη ειναι αυτη που παραγγειλατε και αν ειναι σφραγισμενο το κουτι πριν πληρωσετε ή το κανετε μετα;

Δεν ειναι πιο λογικο να δουμε πρωτα τι μας εστειλαν πριν πληρωσουμε;

Αυτό που λες δεν γίνεται είναι εδώ και χρόνια πολιτική των εταιριών κούριερ να μην ανοίγουν πλέων δέματα .

(πρώην υπάλληλος γνωστης εταιρίας κούριερ )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να μην μπερδεύετε το ebay με τα καταστήματα λιανικής στην Ελλάδα που είναι στον σκρούτζ ο οποίος τους περνάει όλους κόσκινο.
 

Έχετε ακούσει ποτέ για σκόπιμη μούφα αποστολή; Ή σε περίπτωση που έγινε λάθος μήπως το κατάστημά δεν ανταποκρίθηκε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη δικη μου γνωμη το σκρουτζ οχι μονο δεν ειναι μπερδεμα...αλλα ειναι η σωτηρια μας.Εγω εδω και χρονια ψωνιζω απο σκρουτζ απο καλτσες μεχρι ηλεκτρικες συσκευες και κινητα.Επισης ξερεις ποια καταστηματα πρεπει να εμπιστευτεις γιατι εχουν ολα αξιολογησεις...Οσον αφορα τα κινητα το μοναδικο μειον ειναι οτι στην εγγυηση δεν υπαρχει αντικατασταση συσκευης λογο παραεισαγωγης.....κατι που βεβαια στις μεγαλες αλυσιδες πληρωνεις 200-300 ευρω στις εκαστοτε ναυαρχιδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τα κινητα το μοναδικο μειον ειναι οτι στην εγγυηση δεν υπαρχει αντικατασταση συσκευης λογο παραεισαγωγης

Φυσικα και γινεται,απλα στην περιπτωση αυτη θα πρεπει να μιλησεις με το καταστημα αγορας. Θα μου πει καποιος οτι θελει τρεξιμο,καποιες φορες συνηγορο και γενικη γραμ.καταναλωτη και θα απαντησω οτι και στις μεγαλες αλυσιδες θελει αντιστοιχη περιπτωση.

Κλασσικο παραδειγμα τα 2χρονια εγγυησης των apple συσκευων που οι αλυσιδες κλασσικα μονο τον 1χρονο αναφερουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και γινεται,απλα στην περιπτωση αυτη θα πρεπει να μιλησεις με το καταστημα αγορας. Θα μου πει καποιος οτι θελει τρεξιμο,καποιες φορες συνηγορο και γενικη γραμ.καταναλωτη και θα απαντησω οτι και στις μεγαλες αλυσιδες θελει αντιστοιχη περιπτωση.

Κλασσικο παραδειγμα τα 2χρονια εγγυησης των apple συσκευων που οι αλυσιδες κλασσικα μονο τον 1χρονο αναφερουν.

To kαταστημα εχει σχεση τις πρωτες 7 μερες του doa απο κει και περα εχει το σερβις.Αντικατασταση εε συσκευων δε παιζει μονο επισκευη η Samsung Ελλας αλλαζει μονο τα Ελληνικα κξ αυτα μονο αν δεν επισκευαζοντε δηλαδη λογο μη υπαρξης ανταλακτικου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού απο το skroutz και ήθελα να μάθω για το θέμα της εγγύησης, μιλήσα με live chat με τη Samsung και ρώτησα αν καλύπτει την εγγύηση κινητού αγορασμένου απο το εξωτερικο. Η απαντηση τους ήταν ότι αν το κινητο προορίζεται για την ευρωπαϊκη αγορά τότε καλύπτεστε από διετή πανευρωπαϊκή εγγύηση και μπορείτε να απευθυνθείτε σε επισκευαστικό κέντρο δικό μας. Eάν προορίζεται για άλλη ήπειρο, δεν την αναλαμβάνουν τα σέρβις μας. Τώρα δεν νομίζω να υπάρχει κάποια τρύπα έτσι ώστε να μη σε καλύψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eάν προορίζεται για άλλη ήπειρο, δεν την αναλαμβάνουν τα σέρβις μας.

Εδω και χρονια ισχυει αυτο.

 

Σε περιπτωση που σε τρωει η περιεργεια ποια κινητα μπορει να ερχονται απο αλλη ηπειρο,η απαντηση ειναι κινητα οπως αυτο 

https://www.skroutz.gr/s/8688868/Samsung-Galaxy-S7-Edge-Duos-32GB.html?keyphrase=s7+edge+duos

το οποιο δεν εισαγεται καθολου στην Ευρωπη.

 

Απο πλευρας εγγυησης σε αυτη την περιπτωση σε καλυπτει το ιδιο το καταστημα που αναλαμβανει να στειλει το κινητο στο αντιστοιχο service του εξωτερικου,και κανονικα οφειλουν να σε ενημερωσουν κατα την παραλαβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...