Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ΕΓΩ τα λεω αυτα και αφου εισαι θεσσαλονικη ΠΑΜΕ να δεις ποσα κινητα εχω αλλαξει στο πλαισιο και στη media market .

Tα λες δε τα λες δεν εισαι ο μοναδικος που ψωνιζει απο εκει εχω παρει αρκετα επωνυμα οσες φορες χρειαστηκα σερβις αντιπροσωπεια σταλθηκε εκτος αν ηταν τουβλο Χ εκει το αλλαξαν αμεσως πχ προσφατα πηρα ενα puro powerbank και εβγαλε προβλημα δε φορτιζε το πηγα πισω για αλλαγη το εστειλαν στην puro και μετα τη διαπιστωση του προβληματος απο την puro μου το αλλαξαν τωρα τη μαγικα κανεις εσυ και στο αλλαζουν αμεσως το επωνυμο πχ samsung χωρις να το στειλουν αντιπροσωπεια για ελεγχο δε ξερω

Ναι τονιζω ομως την διαφορα.......υστερα απο σχετικη ερωτηση στον κωτσοβολο για την περιπτωση που παρουσιαζε κιτρινη οθονη κατω χαμηλα απο την πρωτη μερα .....στον κωτσοβολο στο αλλαζουν αμεσως χωρις να σε τρεχουν σε service ( εντος των πρωτων 7 ημερων απο την αγορα ) ....αυτο ειναι πραγματικο DOA.........αν παρατηρησεις δηλαδη οτι εχει αυτο το θεμα στο αλλαζουν αμεσως στο καταστημα του κωτσοβολου με καινουριο σφραγισμενο χωρις να ρωτησουν πως και γιατι .....ετσι εσενα σου δινουν το καινουριο σφραγισμενο κινητο και μετα επικοινωνουν αυτοι με την Huawei η οποια τους προμηθευσε με ελλατωματικο προιον με κιτρινισμενη οθονη.........ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ........... ο κωτσοβολος εχει φυσικο καταστημα και λειτουργει πολυ σωστα κατα τη γνωμη μου .....τα σκρουτζομαγαζα απο την αλλη αδυνατουν να ανταπεξελθουν στον ορο DOA και σε τρεχουν ασκοπα σε service και αντικαταστασεις με ανακατασκευασμενα κινητα..........δυο φορες που πηρε το παιδι απο το kaizershop και τα δυο ειχαν τα θεματακια τους.........η πρωτη φορα ηταν που πηρε ενα iphone 6s plus και ειχε απο την πρωτη μερα 4 καμμενα pixels....τους το εστειλε στο kaizershop και οι ιδιοι το στειλανε στην info quest για να το ελεγνξουν και το επιστρεψανε και ειπανε οτι δεν ειχε τιποτα ...( με λιγα λογια τον βγαλανε απο τα ρουχα τους ) ........ετσι αποφασισε να παει ο ιδιος απο κει στην info quest και να τους δειξει τα καμμενα pixels .......τελος του ειπανε να του κανουν αντικατασταση μετα απο πολυ επιμονη και φωνες με ανακατασκευασμενο και οχι με καινουριο .....και ολη αυτη η ταλαιπωρια επειδη προτιμησε να παρει κινητο απο το Σκρουτζ.......AYTH ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ........ενω εγω ο ιδιος οταν πηρα ipad απο τον Κωτσοβολο ( εντος DOA )  και ειχε 1 καμμενο pixel πηγα αμεσως στον Κωτσοβολο και μου δωσανε ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ........την ακρη μετα την βρηκαν οι ιδιοι με τον προμηθευτη τους........ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ Η ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΕΤΑΞΥ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΚΡΟΥΤΖ προτιμηστε να παρετε το προιον απο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ ........εγω οταν δινω τοσα λεφτα για ενα κινητο θελω να ειναι στην πενα και να μην εχει κανενα θεμα ουτε να εχει κιτρινη οθονη ουτε να εχει καμμενα pixels..........μια φορα να δεις οτι εχει η οθονη 2-3 καμμενα pixels ή κιτρινισμενη οθονη τοτε το ματι δεν ξεκολλαει απο κει ....once seen , never unseen.......αυτα για οποιον ασχολειται λεπτομερως με τα κινητα .............καποιοι αλλοι μπορει να μην προσεξουν τα καμμενα pixels ή την ελαφρα κιτρινη οθονη αλλα υπαρχουμε και εμεις που τα παρατηρουμε αυτα και απαιτουμε την συσκευη που πληρωσαμε για καινουρια να ειναι καινουρια και οχι ανακατασκευασμενη ...................κατι τελευταιο ......για παραδειγμα εχω μεινει ευχαριστημενος απο το μαγαζι του Skroutz '' phonegallery'' ..οποια συσκευη εχω παρει απο εκει δεν ειχε ουτε καμμενο pixels  ουτε τιποτα......(και αναφερομαι σε προιοντα apple )

 

Ναι τονιζω ομως την διαφορα.......υστερα απο σχετικη ερωτηση στον κωτσοβολο για την περιπτωση που παρουσιαζε κιτρινη οθονη κατω χαμηλα απο την πρωτη μερα .....στον κωτσοβολο στο αλλαζουν αμεσως χωρις να σε τρεχουν σε service ( εντος των πρωτων 7 ημερων απο την αγορα ) ....αυτο ειναι πραγματικο DOA.........αν παρατηρησεις δηλαδη οτι εχει αυτο το θεμα στο αλλαζουν αμεσως στο καταστημα του κωτσοβολου με καινουριο σφραγισμενο χωρις να ρωτησουν πως και γιατι .....ετσι εσενα σου δινουν το καινουριο σφραγισμενο κινητο και μετα επικοινωνουν αυτοι με την Huawei η οποια τους προμηθευσε με ελλατωματικο προιον με κιτρινισμενη οθονη.........ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ........... ο κωτσοβολος εχει φυσικο καταστημα και λειτουργει πολυ σωστα κατα τη γνωμη μου .....τα σκρουτζομαγαζα απο την αλλη αδυνατουν να ανταπεξελθουν στον ορο DOA και σε τρεχουν ασκοπα σε service και αντικαταστασεις με ανακατασκευασμενα κινητα..........δυο φορες που πηρε το παιδι απο το kaizershop και τα δυο ειχαν τα θεματακια τους.........η πρωτη φορα ηταν που πηρε ενα iphone 6s plus και ειχε απο την πρωτη μερα 4 καμμενα pixels....τους το εστειλε στο kaizershop και οι ιδιοι το στειλανε στην info quest για να το ελεγνξουν και το επιστρεψανε και ειπανε οτι δεν ειχε τιποτα ...( με λιγα λογια τον βγαλανε απο τα ρουχα τους ) ........ετσι αποφασισε να παει ο ιδιος απο κει στην info quest και να τους δειξει τα καμμενα pixels .......τελος του ειπανε να του κανουν αντικατασταση μετα απο πολυ επιμονη και φωνες με ανακατασκευασμενο και οχι με καινουριο .....και ολη αυτη η ταλαιπωρια επειδη προτιμησε να παρει κινητο απο το Σκρουτζ.......AYTH ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ........ενω εγω ο ιδιος οταν πηρα ipad απο τον Κωτσοβολο ( εντος DOA )  και ειχε 1 καμμενο pixel πηγα αμεσως στον Κωτσοβολο και μου δωσανε ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ........την ακρη μετα την βρηκαν οι ιδιοι με τον προμηθευτη τους........ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ Η ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΕΤΑΞΥ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΚΡΟΥΤΖ προτιμηστε να παρετε το προιον απο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ ........εγω οταν δινω τοσα λεφτα για ενα κινητο θελω να ειναι στην πενα και να μην εχει κανενα θεμα ουτε να εχει κιτρινη οθονη ουτε να εχει καμμενα pixels..........μια φορα να δεις οτι εχει η οθονη 2-3 καμμενα pixels ή κιτρινισμενη οθονη τοτε το ματι δεν ξεκολλαει απο κει ....once seen , never unseen.......αυτα για οποιον ασχολειται λεπτομερως με τα κινητα .............καποιοι αλλοι μπορει να μην προσεξουν τα καμμενα pixels ή την ελαφρα κιτρινη οθονη αλλα υπαρχουμε και εμεις που τα παρατηρουμε αυτα και απαιτουμε την συσκευη που πληρωσαμε για καινουρια να ειναι καινουρια και οχι ανακατασκευασμενη ...................κατι τελευταιο ......για παραδειγμα εχω μεινει ευχαριστημενος απο το μαγαζι του Skroutz '' phonegallery'' ..οποια συσκευη εχω παρει απο εκει δεν ειχε ουτε καμμενο pixels  ουτε τιποτα......(και αναφερομαι σε προιοντα apple )

Eκτος οτι βαζεις 2 φορες τις απαντησεις σου λες και οτι να ναι αλλο τη σε λενε απο το τηλ και αλλο τη κανουν ο Κωτσος εμενα απο ελατωματικα handsfree samsung με εστελνε στο σερβις ενω επρεπε να μου τα αλλαξει ο ιδιος εγινε φυσικα μετα απο φασαρια μετα ενα alcatel που πηρα για τη μητερα μου οχι smartphone εβγαλε θεμα στην οθονη μεσα στο doa και οταν το πηγα για αντικατασταση εφυγε αρβατο για ελεγχο και αντικατασταση και γυρισε πισω επισκευασμενο με χαρτι αντικατασταση οθονης μαλωσα και θα γινοταν μεγαλητερος χαμος αλλα με λεει η μανα μου απο τη στιγμη που δουλευει τωρα μια χαρα παρατα το οσο για τα ΕΕ μη παραπληροφορεις αστοχια υλικου μπορει να υπαρξει σε οποιοδηποτε μηχανημα ασχετος χωρας δεν εχουν καμμια διαφορα απο τα Ελληνικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Κωτσοβολο και πενα!!!!Χαχαχαχααχα :shock:  :shock:   :-D  :-D ας μην γραψω και γι'αυτον τα κατορθωματα του!!!!!!Χαχαχαχαχαα!!!!!! :-D  :-D  :-D

Παιδια,παρτε το χαμπαρι οτι δεν φταινε παντα τα καταστηματα για τις συσκευες.Οι συσκευες ειναι σε τι παρτιδες θα πεσετε.Ολα χαλανε και πολλα μπορει να εχουν βγει ελλατωματικα ηδη απο το εργοστασιο.Το θεμα ειναι πως θα σε εξυπηρετησει το καθε καταστημα και αντιπροσωπεια σωστα και υπευθυνα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν θελω να προωθησω τον Κωτσοβολο αλλα να αγοραζετε απο Κωτσοβολο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια δεν θελω να σας πω κοροιδα οσοι ψωνιζετε απο τον Κωτσοβολο με 200-400 ευρω παραπανω αλλα οσοι ψωνιζετε ειστε κοροιδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κωτσοβολος εχει φυσικο καταστημα και λειτουργει πολυ σωστα κατα τη γνωμη μου .....τα σκρουτζομαγαζα απο την αλλη αδυνατουν να ανταπεξελθουν στον ορο DOA και σε τρεχουν ασκοπα σε service και αντικαταστασεις με ανακατασκευασμενα κινητα

Ελληνικα καταλαβαινεις ή τσαμπα τα γραφω παραπανω?Το εγραψα ξεκαθαρα οτι το DOA διαφερει σε διαφορα καταστηματα.

Επισης για να πηγαινες μετα τις πρωτες ημερες στον κωτσοβολο με την κιτρινη οθονη που λες να δουμε αν θα σου δινανε αλλο καινουργιο ή αν θα το στελνανε στο service.

 

Δυστηχως εξακολουθεις να παραπληροφορεις(ελπιζω οχι σκοπιμα)για τα περι εγγυησης. Το κινητο αν εχει προβλημα αρμοδια ειναι τα επισημα service των αντιπροσωπειων και οχι των καθε καταστηματων,ακομα και των αλυσιδων. Ο Κωτσοβολος και ο καθε Κωτσοβολος μπορει να σου εχει διαφορετικο Doa τις πρωτες ημερες,αλλα μετα απο αυτες ακολουθει ιδια διαδικασια με τα σκρουτζομαγαζα,δηλαδη να στειλει το κινητο στην αντιπροσωπεια.

 

Ας αγορασει ο καθενας απο οπου θελει αλλα δικαιολογιες της πλακας καλυτερα να μην γραφονται,ειδικα σε τεχνολογικα forum.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικα καταλαβαινεις ή τσαμπα τα γραφω παραπανω?Το εγραψα ξεκαθαρα οτι το DOA διαφερει σε διαφορα καταστηματα.

Επισης για να πηγαινες μετα τις πρωτες ημερες στον κωτσοβολο με την κιτρινη οθονη που λες να δουμε αν θα σου δινανε αλλο καινουργιο ή αν θα το στελνανε στο service.

 

Δυστηχως εξακολουθεις να παραπληροφορεις(ελπιζω οχι σκοπιμα)για τα περι εγγυησης. Το κινητο αν εχει προβλημα αρμοδια ειναι τα επισημα service των αντιπροσωπειων και οχι των καθε καταστηματων,ακομα και των αλυσιδων. Ο Κωτσοβολος και ο καθε Κωτσοβολος μπορει να σου εχει διαφορετικο Doa τις πρωτες ημερες,αλλα μετα απο αυτες ακολουθει ιδια διαδικασια με τα σκρουτζομαγαζα,δηλαδη να στειλει το κινητο στην αντιπροσωπεια.

 

Ας αγορασει ο καθενας απο οπου θελει αλλα δικαιολογιες της πλακας καλυτερα να μην γραφονται,ειδικα σε τεχνολογικα forum.

Μα και τις πρωτες 7 μερες του doa για να το αλλαξει πρωτα το στελνει στο επισημο σερβις και μετα στο αλλαζει δε το αλλαζουν αμεσως στα τοσα χρονα που ψωνιζω  μου εχουν τυχει doa απο αλυσιδες ποτε κανενας δε μου το αλλαξε αμεσω πρωτα πηγε σερβις και μετα απο καποιες μερες με πηραν τηλ να παω για την αλλαγη μιλωντας παντα για τα επωνυμα οχι τα σαβουρια χ του πλαισιου απο το οποιο το  2012 αν δε κανω λαθος αγορασα ενα galaxy ace 2 το οποιο την πρωτη μερα εσβησε η οθονη και αυτο ηταν το πηγα πισω την επομενη για doa  και το εστρειλαν στο σερβις στην Αθηνα στην αρβατο νομιζω γιατι μ αυτην εχω την εντυπωση οτι συνεργαζετε το πλαισιο και μετα απο μια βδομαδα με πηραν τηλ να παω για την αλλαγη δε μου το αλλαξαν αμεσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να σημειωθει εδω οτι το Doa διαφερει απο καταστημα σε καταστημα και μαλιστα ορισμενα δεν εχουν καν τετοια υπηρεσια.

Ποσο πιο ξεκαθαρα πρεπει να το γραψω αραγε. Τα καταστηματα που πουλανε τα κινητα,ειτε αυτο το λενε public,ειτε kaizer, ειναι απλα πωλητες. Η υπηρεσια doa επειδη ακριβως ειναι μια πολιτικη του καθε καταστηματος,μονο σε αυτο αναλαμβανει ευθυνη το καταστημα να καλυψει επιπροσθετα(με αντικατασταση οπου καλυπτεται)τον πελατη.

 

Να διαβαζετε καθε φορα τις εγγυησεις που εχουν τα καταστηματα(οχι για φιγουρα)στις σελιδες τους πριν την αγορα

Ο Κωτσοβολος αναφερει ξεκαθαρα πχ στο Doa 

http://www.kotsovolos.gr/site/politiki-epistrofon

Σε περίπτωση που κάποιο/α προϊόν/ντα διαπιστωθεί/ούν ότι είναι ελαττωματικό/ά κατά την παράδοση του στον πελάτη

 

Σε περίπτωση επιστροφής των προϊόντων (DOA), και υπό την προϋπόθεση ότι θα έχουν προηγουμένως παραληφθεί και ελεγχθεί αυτά από την ΕΤΑΙΡΕΙΑ, θα γίνεται αντικατάσταση του είδους με όμοιο καινούριο, άλλως σε περίπτωση που ο πελάτης δεν επιθυμεί αντικατάσταση, θα πραγματοποιείται επιστροφή των χρημάτων στον πελάτη, με τον τρόπο που αυτός κατέβαλε την αξία. - See more at: http://www.kotsovolos.gr/site/politiki-epistrofon#sthash.26DDzrUg.dpuf

 

Αρα πολυ απλα ο Κωτσοβολος το λεει ξεκαθαρα στην εγγυηση οτι οσον αφορα το αρχικο Doa ναι καλυπτει για οποιοδηποτε προβλημα εμφανιστει στο κινητο,σε αντιθεση με το αλλο σκρουτζομαγαζο το οποιο καλυπτει μονο κινητα τα οποια ειναι νεκρα κατα την παραδοση(κοινως δεν λειτουργουν καθολου).

Με ενα απλο παραδειγμα,αν καποιος αγορασει ενα galaxy s6 απο το σκρουτζομαγαζο και εχει 5 καμμενα pixel,το καταστημα θα στειλει το κινητο στο service και αυτο θα το επισκευασει το κινητο. Στον Κωτσο,θα δωθει καινουργιο κινητο. Αυτα φυσικα ισχυουν μονο στην περιπτωση των πρωτων ημερων αφου μετα ανεξαρτητως του που εγινε η αγορα,το επισημο service ειναι αυτο που επισκευαζει το κινητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το public μου έκανε επιτόπου αντικατάσταση κανονικά (doa) σε ένα lenovo που είχε ένα θάμπωμα στην οθόνη.

Γιατι προφανος το πηγες την ιδια μερα η το ειδες επιτοπου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το public σε μενα αλλαξε ενα lg κινητο που εβγαλε ενα προβλημα στον ηχο μετα απο 5 μερες και τους ειπα οτι δεν θελω παλι lg γιατι φοβαμε και μου ειπαν να διαλεξω οτι θελω.Τελικα πηρα ενα samsung j3.Η αλλαγη εγινε επιτοπου αφου ελεγχθηκε το κινητο απο το service που εχουν μεσα στο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 φορες τα ειπαμε...ολα τα μεγαλα μαγαζια σου δινουν νεα συσκευη ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 7 ΗΜΕΡΕΣ...

μετα πανε σερβις και οτι κατσει !!!!!!!!

 

Στα media market μονο αν εισαι μελος μπορεις να το επιστρεψεις αλλα χανεις 10 εως 20% ...

Μπορεις να το επιστρεψεις μεχρι την 28η ημερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι συνδιαζετε ενα ελλατωματικο προιον με το καταστημα που το πηρατε.λες και ακουω τη γιαγια μου πραγματικα...ποσο δυσκολο φανταζει να καταλαβεται οτι τα καταστηματα ειναι οι εμποροι κ οχι οι κατασκευαστες.μπορεις να κρινεις ενα καταστημα μονο για την aftersale συμπεριφορα του.δεν αφηνετε τα κινητα να μιλησετε για μαγειρικη καλυτερα λεω εγω;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...