Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχεδόν σε ολα τα σκρουτζομαγαζα η ταινία πλεον ειναι κομμένη!Επειδη μ ετυχε κ εμενα κ τους ζαλισα σε ερωτησεις δεν μπορεσα να μαθω γτ ηταν ανοιχτό το τηλ!Φθσικα η απαντηση τους ηταν το ανοιξαν τελωνειο...κατι που δεν ισχυει γτ μιλαμε για χωρες Ευρωπης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά!  Ήθελα να αγοράσω το S10 plus και ένα μεσημέρι πριν κάνα μήνα φάνηκα τυχερος καθώς λέω ας μπω να δω τι γίνεται στο Σκρουτζ και το πετυχαίνω άμεσα διαθέσιμο σε πράσινο χρώμα στα 638 ευρώ στο Mx store! Παίρνω τηλέφωνο στα καπάκια και μου λένε βάλαμε πέντε συσκευές και προλάβατε την πέμπτη!!το κάνω κράτηση και πάω στο κατάστημα στη Γλυφάδα να το παραλάβω! Τα δύο παιδιά υπάλληλοι εξυπηρετικοτατοι, η κοπέλα πολυυυυυ καλο😂😂 το άλλο παιδί ίδιος ο Καπουτζίδης! Στα του τηλεφώνου τώρα η συσκευή είναι από τη Samsung Ελλάς,δεν έχει κανένα πρόβλημα,εγγύηση κανονικά, ζελατίνα και ταινία κανονική! Το μόνο που μου εκανε εντύπωση είναι ότι σαν κατάστημα δέχτηκαν μετρητά ενώ κανονικά για αγορά άνω των 500 ευρώ πρέπει να γίνει μόνο με κάρτα! Τους ρωτάω και δεν ήξεραν να απαντήσουν και τα ψιλομασαγανε..κατά τ αλλά όλα καλά! Εμπιστευτείτε το κατάστημα αφοβα

Επεξ/σία από George11111
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμούν πληρωμή με μετρητά για να φοροδιαφεύγουν, θελει και ερώτημα? Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο αλλά σε όλους όσους προτιμούν τα μετρητά πάνω από τα 500 ευρώ.. Τεσπα τουλάχιστον ας παραδίδουν κινητά με τις σφραγισμένες τους συσκευασίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, George11111 είπε

Καλησπέρα παιδιά!  Ήθελα να αγοράσω το S10 plus και ένα μεσημέρι πριν κάνα μήνα φάνηκα τυχερος καθώς λέω ας μπω να δω τι γίνεται στο Σκρουτζ και το πετυχαίνω άμεσα διαθέσιμο σε πράσινο χρώμα στα 638 ευρώ στο Mx store! Παίρνω τηλέφωνο στα καπάκια και μου λένε βάλαμε πέντε συσκευές και προλάβατε την πέμπτη!!το κάνω κράτηση και πάω στο κατάστημα στη Γλυφάδα να το παραλάβω! Τα δύο παιδιά υπάλληλοι εξυπηρετικοτατοι, η κοπέλα πολυυυυυ καλο😂😂 το άλλο παιδί ίδιος ο Καπουτζίδης! Στα του τηλεφώνου τώρα η συσκευή είναι από τη Samsung Ελλάς,δεν έχει κανένα πρόβλημα,εγγύηση κανονικά, ζελατίνα και ταινία κανονική! Το μόνο που μου εκανε εντύπωση είναι ότι σαν κατάστημα δέχτηκαν μετρητά ενώ κανονικά για αγορά άνω των 500 ευρώ πρέπει να γίνει μόνο με κάρτα! Τους ρωτάω και δεν ήξεραν να απαντήσουν και τα ψιλομασαγανε..κατά τ αλλά όλα καλά! Εμπιστευτείτε το κατάστημα αφοβα

με γεια σου φιλε μ!κ εγω αυτο αγορασα τρομερο τηλ!σηκωσε την ταινια ασφαλειας να δεις αν εχει αλλη απο κατω!Γτ σε εμενα ειχαν 2πλη ταινια απο πανω!

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2019 στις 9:38 ΠΜ, music_lover είπε

Προτιμούν πληρωμή με μετρητά για να φοροδιαφεύγουν, θελει και ερώτημα? Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο αλλά σε όλους όσους προτιμούν τα μετρητά πάνω από τα 500 ευρώ.. Τεσπα τουλάχιστον ας παραδίδουν κινητά με τις σφραγισμένες τους συσκευασίες..

Και πως μου κόβουν αποδειξη κανονικά με πληρωμή με μετρητά; Αυτό είναι που δε καταλαβαίνω! Το κινητό ήταν άθικτο κλειστό και με μια ταινία ασφαλείας και ελληνικο κιόλας!! Ελπίζω να μην έχω κάποιο άλλο θέμα στη πορεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, George11111 είπε

Και πως μου κόβουν αποδειξη κανονικά με πληρωμή με μετρητά; Αυτό είναι που δε καταλαβαίνω! Το κινητό ήταν άθικτο κλειστό και με μια ταινία ασφαλείας και ελληνικο κιόλας!! Ελπίζω να μην έχω κάποιο άλλο θέμα στη πορεία

Δεν ξερω..διπλη ταμειακή ίσως? Λεω τώρα, τεσπα δεν είναι δουλειά μας αυτή, εμας μας ενδιαφέρει η εγγύηση και το να είναι κουτατα τα προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/7/2019 στις 2:07 ΠΜ, tmaestros είπε

με γεια σου φιλε μ!κ εγω αυτο αγορασα τρομερο τηλ!σηκωσε την ταινια ασφαλειας να δεις αν εχει αλλη απο κατω!Γτ σε εμενα ειχαν 2πλη ταινια απο πανω!

Είχε διπλή ταινία ασφαλείας οκ, ζελατίνες είχε? Ξέρεις αυτήν την εξωτερική γύρω-γύρω από το κουτί.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω παραγγείλει από mxstore ένα s10+ 30/6/19 και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Σε όποια επικοινωνία με το μαγαζί πάντα η ίδια καραμέλα "περιμένουμε και εμείς να παραλάβουμε" και όταν ρωτάς το πότε σου λένε δεν ξέρουμε. Η διαθεσιμότητα όλο αυτό τον καιρό αλλάζει συνέχεια και σε 1-3 και σε 4-10 μέρες. Άρα κινητά έχουν αλλά δεν τα στέλνουν. Το βρίσκω τραγικό να μην εξυπηρετείς με βάση το ποια παραγγελία είναι η πιο παλιά. Έχω δει κριτικές σε skroutz από άτομα που το παρήγγειλαν μετά από εμένα και έχουν παραλάβει εδώ και αρκετό καιρό. Προχθές κάνει παραγγελία ένας πολύ φίλος από το ίδιο μαγαζί άλλο ένα s10+. Μπροστά μου τους παίρνει τηλέφωνο και του λένε ότι έχουν ετοιμοπαράδωτα και μέχρι την Παρασκευή θα παραλάβει το κινητό του. Στην ερώτηση μου ξανά για το πότε θα παραλάβω εγώ που έχω κάνει εδώ και ένα μήνα παραγγελία πάλι η ίδια καραμέλα. Και όταν τους ρωτάς γιατί αφού μου λές ότι έχω ετοιμοπαράδωτο δεν το στέλνεις σου λένε "εσείς το παραγγείλατε κατόπιν παραγγελίας". Ξέρει κανείς τι παίζει? Είχε κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία? Επίσης επειδή ακούω για ανοιχτά κουτιά κλπ... τι πρέπει να προσέξω όταν επιτέλους έρθει το κινητό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Visionois είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχω παραγγείλει από mxstore ένα s10+ 30/6/19 και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. 

Ακυρωνεις και παραγγελνεις απο αλλου.

Και αστους να λενε τα δικα τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Visionois είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχω παραγγείλει από mxstore ένα s10+ 30/6/19 και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Μήπως έκανες παραγγελία με έκδοση τιμολογίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ακυρωνεις και παραγγελνεις απο αλλου.

Και αστους να λενε τα δικα τους.

Θα το έκανα αν δεν είχα καταθέσει τα λεφτά που μου ζήτησαν. (Μου είπαν οτι επειδή ήταν πάνω απο 500 ευρώ δεν μπορούσαν να στείλουν με αντικαταβολή οπότε έκανα κατάθεση την διαφορά και τα υπόλοιπα θα τα δώσω αντικαταβολή)

13 λεπτά πριν, zaccki είπε

Μήπως έκανες παραγγελία με έκδοση τιμολογίου?

Όχι κανονική απόδειξη και έχω κάνει και κατάθεση από την πρώτη μέρα της παραγγελίας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Είχε διπλή ταινία ασφαλείας οκ, ζελατίνες είχε? Ξέρεις αυτήν την εξωτερική γύρω-γύρω από το κουτί.

ζελατινες ειχε μονο η συσκευη....οχι το εξωτερικο κουτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Visionois είπε

Θα το έκανα αν δεν είχα καταθέσει τα λεφτά που μου ζήτησαν. (Μου είπαν οτι επειδή ήταν πάνω απο 500 ευρώ δεν μπορούσαν να στείλουν με αντικαταβολή οπότε έκανα κατάθεση την διαφορά και τα υπόλοιπα θα τα δώσω αντικαταβολή)

Όχι κανονική απόδειξη και έχω κάνει και κατάθεση από την πρώτη μέρα της παραγγελίας

Κατάθεση χρημάτων χωρις να έχει γίνει αποστολη του προϊόντος; Εγκλήματα κάνετε...

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Κατάθεση χρημάτων χωρις να έχει γίνει αποστολη του προϊόντος; Εγκλήματα κάνετε...

Δεν έκανα όλο το ποσό κατάθεση. Την διαφορά από τα 500 έκανα (δηλαδή 140 ευρώ) και τα υπόλοιπα αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...