Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω Iphone xr 128GB, και προσπαθούσα να βρω σκρουτζομάγαζα(ή στο best price) που να έχουν καλή τιμή και να μπορέσω να το πάρω το συντομοτερο δυνατον(θέλω απαλλαγή ΦΠΑ με βαση το άρθρο 39Α). Βρήκα αυτο:

https://www.skroutz.gr/m/5939/A-mobiles#shop-reviews

Το οποίο φαίνεται να έχει 5 μούφα αξιολογησεις από άτομα που έχουν κάνει μόνο μία κριτική. Πιστεύετε αξίζει να αγοράσω απο εκεί ή είναι τελείως αναξιόπιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, NikosRocknRolla είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και ακόμα μία ερώτηση! Αλυσίδες δέχονται όλες απαλλαγή(public, plasio, mediamarkt, Κωτσόβολος);;;

Ναι φυσικά ! 

Στις μεγάλες αλυσίδες θα το πάρεις πολύ εύκολα. 

Από μαγαζιά μέσω skroutz θα σου ζητήσουν ένα σορό μαλακίες και μπορεί να σου κόβουν συνέχεια την παραγγελία, πολλά μαγαζιά ΔΕΝ θέλουν να πουλάνε συσκευές με τιμολόγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Twoface είπε

Ναι φυσικά ! 

Στις μεγάλες αλυσίδες θα το πάρεις πολύ εύκολα. 

Από μαγαζιά μέσω skroutz θα σου ζητήσουν ένα σορό μαλακίες και μπορεί να σου κόβουν συνέχεια την παραγγελία, πολλά μαγαζιά ΔΕΝ θέλουν να πουλάνε συσκευές με τιμολόγιο 

 

Ωραία αφού είναι πιο εύκολο και γίνεται και αυθημερόν θα κανονίσω να πάω να κάνω την αγορά! Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Θέλω να αγοράσω ένα iphone απο το drele.com,λέει οτι δεν το εχει διαθέσιμο και ότι πρέπει να γίνει παραγγελία και οτι θα κάνει 7-15 μέρες.

Ωραία μέχρι εδώ,το πρόβλημα είναι οτι θέλουν προεξόφληση όλου του ποσού για να το φέρουν.

Να τους εμπιστευτώ η θα κάνουν καμιά μαιμουδιά και θα εξαφανιστούν;

Βλέπω έχουν πολλές αξιολογήσεις θετικές...Επίσης μου κάνει εντύπωση ότι το έχουν 100 ευρώ κάτω από μαγαζιά που το έχουν ετοιμοπαράδοτο.

 

Μήπως είναι καμιά μούφα το κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδώ και ένα μήνα προσπαθώ( και ακόμα τπτ) να πάρω ένα iPhone με τιμολόγιο...   το χειρότερο σε θέμα  χαρτουρας  μακράν το drele Παίζει να μου ζήτησαν και χαρτί για το τι δουλειά έκανε ο παππούς μου 😜😂... Αλλά πέρα από την πλάκα το όλο θέμα είναι τραγικοτατο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει παρει κανεις απο το mx store πλήρωσα με τραπεζικη κατάθεση όμως μου φαίνεται ελλιπης η ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας και διάβασα και άσχημα σχόλια μετά, κάποια εμπειρία απο σας?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikpap2000 είπε

παιδια εχει παρει κανεις απο το mx store πλήρωσα με τραπεζικη κατάθεση όμως μου φαίνεται ελλιπης η ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας και διάβασα και άσχημα σχόλια μετά, κάποια εμπειρία απο σας?

Δεν έχω καμιά εμπειρία αλλά κατάθεση δεν θα έκανα σε κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2019 στις 4:08 ΜΜ, spyrossss είπε

Καλησπέρα!

Θέλω να αγοράσω ένα iphone απο το drele.com,λέει οτι δεν το εχει διαθέσιμο και ότι πρέπει να γίνει παραγγελία και οτι θα κάνει 7-15 μέρες.

Ωραία μέχρι εδώ,το πρόβλημα είναι οτι θέλουν προεξόφληση όλου του ποσού για να το φέρουν.

Να τους εμπιστευτώ η θα κάνουν καμιά μαιμουδιά και θα εξαφανιστούν;

Βλέπω έχουν πολλές αξιολογήσεις θετικές...Επίσης μου κάνει εντύπωση ότι το έχουν 100 ευρώ κάτω από μαγαζιά που το έχουν ετοιμοπαράδοτο.

Μήπως είναι καμιά μούφα το κινητό;

Το καταστημα οπως μπορεις να δεις εχει κανονικα εδρα για να πας να το παρεις απο εκει και ειναι και αρκετο καιρο που υπαρχει,δεν ειναι καποιο μαγαζι που ανοιξε πριν 5μερες ξερω γω.

Αυτο με την προεξοφληση ειναι οντως ψιλο χαζομαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2019 στις 4:45 ΜΜ, nikpap2000 είπε

παιδια εχει παρει κανεις απο το mx store πλήρωσα με τραπεζικη κατάθεση όμως μου φαίνεται ελλιπης η ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας και διάβασα και άσχημα σχόλια μετά, κάποια εμπειρία απο σας?

Χάλασε η συσκευή που είχα αγοράσει προ 10 μηνών περίπου. Τους κάλεσα αρχές Σεπτεμβρίου για να μάθω την διαδικασία αλλά και τον εκτιμώμενο χρόνο επισκευής. Με ενημέρωσαν από το σέρβις ότι μέσα σε μία εβδομάδα περίπου θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία (εφόσον υπάρχει το ανταλλακτικό). Μετά από περίπου μία εβδομάδα τους έστειλα την συσκευή μου, Δευτέρα με κούριερ και το παρέλαβαν Τρίτη. Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση για όλη την εβδομάδα. Ούτε αν το παρέλαβαν ούτε τίποτε. Τους καλώ τέλος πρώτης εβδομάδας, Παρασκευή πρωί, και με ενημερώνουν ότι δεν το έχει δεί ακόμα τεχνικός και θα με καλέσουν την Δευτέρα για ενημέρωση. Δευτέρα απόγευμα καλώ πάλι. Μου λένε θα σας καλέσει ο τεχνικός μέχρι το βράδυ. Ούτε καν. Ξανα καλώ Τρίτη πρωί. Μου λένε πάλι το ίδιο. Ότι θα με καλέσει ο τεχνικός μέχρι το βράδυ. Για να μην σας κουράζω, εγώ συνέχισα κάθε μέρα το ίδιο βιολί. Καλούσα στο σέρβις το πρωί και μου λέγανε πάντα ότι τελικά δεν το είδε ούτε χθές τεχνικός αλλά θα με καλέσει μέχρι το βράδυ. Τώρα πλέον διανύω την τρίτη εβδομάδα αναμονής πάντα με το ίδιο παραμύθι. 

Απαράδεκτο σέρβις, αλλά δεν είναι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο. Πιο ενοχλητικό από όλα είναι η αντιεπαγγελματική συμπεριφορά/αντιμετώπιση/εξυπηρέτηση.

Μάλιστα να συμπληρώσω ότι όταν είχα παραγγείλει την συσκευή που αναφέρομαι πιο πάνω είχε αργήσει λίγες μέρες ενώ ήταν διαθέσιμη άμεσα και δεν υπήρχε καμία ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xabok είπε

Χάλασε η συσκευή που είχα αγοράσει προ 10 μηνών περίπου. Τους κάλεσα αρχές Σεπτεμβρίου για να μάθω την διαδικασία αλλά και τον εκτιμώμενο χρόνο επισκευής. Με ενημέρωσαν από το σέρβις ότι μέσα σε μία εβδομάδα περίπου θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία (εφόσον υπάρχει το ανταλλακτικό). Μετά από περίπου μία εβδομάδα τους έστειλα την συσκευή μου, Δευτέρα με κούριερ και το παρέλαβαν Τρίτη. Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση για όλη την εβδομάδα. Ούτε αν το παρέλαβαν ούτε τίποτε. Τους καλώ τέλος πρώτης εβδομάδας, Παρασκευή πρωί, και με ενημερώνουν ότι δεν το έχει δεί ακόμα τεχνικός και θα με καλέσουν την Δευτέρα για ενημέρωση. Δευτέρα απόγευμα καλώ πάλι. Μου λένε θα σας καλέσει ο τεχνικός μέχρι το βράδυ. Ούτε καν. Ξανα καλώ Τρίτη πρωί. Μου λένε πάλι το ίδιο. Ότι θα με καλέσει ο τεχνικός μέχρι το βράδυ. Για να μην σας κουράζω, εγώ συνέχισα κάθε μέρα το ίδιο βιολί. Καλούσα στο σέρβις το πρωί και μου λέγανε πάντα ότι τελικά δεν το είδε ούτε χθές τεχνικός αλλά θα με καλέσει μέχρι το βράδυ. Τώρα πλέον διανύω την τρίτη εβδομάδα αναμονής πάντα με το ίδιο παραμύθι. 

Απαράδεκτο σέρβις, αλλά δεν είναι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο. Πιο ενοχλητικό από όλα είναι η αντιεπαγγελματική συμπεριφορά/αντιμετώπιση/εξυπηρέτηση.

Μάλιστα να συμπληρώσω ότι όταν είχα παραγγείλει την συσκευή που αναφέρομαι πιο πάνω είχε αργήσει λίγες μέρες ενώ ήταν διαθέσιμη άμεσα και δεν υπήρχε καμία ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας.

εχω παραγγειλει ενα σ10 πλας , και επισης εχω το ιδιο θεμα με την εξελιξη της παραγγελιας, επισης εχω διαβασει καιαλλα σχολια εκ των υστερων οτι αργει παρα πολύ και τετοια ωραία... εχω απογοητευτει γτ το ποσο δεν ηταν διόλου ευκαταφρόνητο και το κατέθεσα διότι δεν μπορούσαν αντικαταβολή πάνω απο 500 ευρω. ΜΟυ λένε σημερα οτι θα το στειλουν, μετά ξαναπερνω γτ δεν είχε ερθει ο αριθμος αποστολής και μου λενε δεν ηταν σαυτη την παραλαβη και ότι μεχρι παρασκευη θα το έχω, μαλλον παραθυμια μου λενε και μενα, ξερεις κανει αν ακυρωσω την παραγγελια πόσο γρήγορα θα επιστραφούν τα χρήματα μου? και αν όντως γίνεται να την ακυρωσω σαυτο το σημείο

 

 

Επεξ/σία από nikpap2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2019 στις 4:45 ΜΜ, nikpap2000 είπε

παιδια εχει παρει κανεις απο το mx store πλήρωσα με τραπεζικη κατάθεση όμως μου φαίνεται ελλιπης η ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας και διάβασα και άσχημα σχόλια μετά, κάποια εμπειρία απο σας?

Επειδή μενω Πειραια και το μαγαζι ειναι Γλυφαδα εβαλα να παρω κινητο απο το κατάστημά τους. Ελεγε διαθεσιμοτητα 4 ως 10 μερες και ηρθε στην 12 ή 13 μερα. Τους πηρα τηνν10η μερα και ειπαν μια δυο μερες υπομονής θα το χετε σιγουρα.  Παντως αν κανεις account στο σάιτ τους, έχει "μενου" να παρακολουθείς την πορεια της παραγγελίας. Επίσης μολις εκανα την παραγγελια, ηρθε αμεσως e-mail πως καταχωρήθηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Επειδή μενω Πειραια και το μαγαζι ειναι Γλυφαδα εβαλα να παρω κινητο απο το κατάστημά τους. Ελεγε διαθεσιμοτητα 4 ως 10 μερες και ηρθε στην 12 ή 13 μερα. Τους πηρα τηνν10η μερα και ειπαν μια δυο μερες υπομονής θα το χετε σιγουρα.  Παντως αν κανεις account στο σάιτ τους, έχει "μενου" να παρακολουθείς την πορεια της παραγγελίας. Επίσης μολις εκανα την παραγγελια, ηρθε αμεσως e-mail πως καταχωρήθηκε. 

εχω κανει ναι αλλα λεει εδω και καιρο, σε επεξεργασια πηρα τηλεφωνο ξανα και μου ειπαν παρασκευη δευτερα εχουν παρααλαβή ελπιζω να το στειλουν γιατι εχω διαβάσει τέρατα απο άλλα σχόλια μέσω σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να παρω iphone διχως ΦΠΑ (θα τον πληρώσω/συμψηφίσω μετα). Βρίσκω αυτό εδώ, αλλά ανησυχώ γιατι δεν εχω ξαναπάρει κατι από σκρουτζ. https://www.d-klik.gr/tilefona/kinita-tilefona/apple-ios-smartphones/apple-iphone-xr-64gb-black-eu.html?skr_prm=WyI0NWM1NmFmZS1jYWY2LTRmNDEtOWY0MS1hYjk4MWE5ZTM1NzciLDE1Njk0MzI2MzYwNDIseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Γνωρίζει κάποιος αν είναι αξιόπιστο; κάποια αλλη πρόταση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...