Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω και γω πάνω από ένα δίμηνο για να πάρω 2 iphone Xr και θέλω να πάω να τα πληρώσω και να τα πάρω όμως όλοι μου λένε παραγγελία και θα έρθει από 10 έως 30 ημέρες.

Όσοι τα έχουν ετοιμοπαράδοτα είναι 150ευρώ πιο ακριβά.

Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αναφορά σε κείμενο
  • Προϋποτίθεται σε κάθε περίπτωση Προσωποποιημένη Πληροφόρηση από TaxisNet με πρόσφατη ημερομηνία εκτύπωσης σε εμφανές σημείο. (Σε αρχείο pdf)
  • Στοιχεία μητρώου νόμιμου εκπροσώπου από TaxiNet με πρόσφατη ημερομηνία εκτύπωσης σε εμφανές σημείο. (Σε αρχείο pdf)
  • Επικυρωμένο έγγραφο τραπέζης που αποδεικνύει ότι ο λογαριασμός είναι εταιρικός και ανήκει στο ίδιο ΑΦΜ. (Σε αρχείο pdf)
  • Αποστολή των εγγράφων και εξόφληση εντός 48 ωρών από την καταχώρηση της παραγγελίας. Άλλως πως, η παραγγελία ακυρώνεται αυτόματα και θα πρέπει να καταχωρηθεί νέα.
  • Εκτιμώμενος χρόνος ελέγχου ορθότητας των στοιχείων από το αρμόδιο τμήμα, εντός 10 εργασίμων ημερών.
  • Η παραγγελία ανεξαρτήτως ποσού θα ΠΡΕΠΕΙ να εξοφληθεί με μεταφορά των χρημάτων από τραπεζικό λογαριασμό ή κάρτα της επιχείρησης.
  • Η παραλαβή θα ΠΡΕΠΕΙ να γίνει είτε από τον νόμιμο εκπρόσωπο της επιχείρησης είτε από εξουσιοδοτημένο νόμιμα πρόσωπο της επιλογής του, σε κάθε περίπτωση όμως με επίδειξη ταυτότητας.
  • Σε περίπτωση αποστολής, η αποστολή θα πρέπει να γίνεται αυστηρά στην έδρα της επιχείρησης.

Με αυτά που ζητάνε εγώ δε θα έπαιρνα. Μόνο το 1ο θα έπρεπε να ζητάνε και αν. Το πιο αστείο είναι ότι σου ζητάνε να στείλεις τα χαρτιά, να προεξοφλήσεις όλο το ποσό εντός 48 ωρών και μετά να περιμένεις ως 10 εργάσιμες για να δεις αν θα τα βρουν OK.

Αν υπήρχε κάτι χειρότερο από μαύρο, θα τους έριχνα εκείνο, προς το παρόν, μαύρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρομαι να πάρω το mate 20 Pro. Αμφιταλαντευομαι μεταξύ trackstore και netmobile. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι το θέμα της εγγύησης αν συμβεί κάτι.. Ξέρετε κάτι σχετικό με τα συγκεκριμένα μαγαζιά; 

Επεξ/σία από microraptor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, microraptor είπε

Ενδιαφέρομαι να πάρω το mate 20 Pro. Αμφιταλαντευομαι μεταξύ trackstore και netmobile. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι το θέμα της εγγύησης αν συμβεί κάτι.. Ξέρετε κάτι σχετικό με τα συγκεκριμένα μαγαζιά; 

Έχουν κανονικά επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας δύο χρόνια,οπότε μην σε απασχολεί αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω το  mi 9t pro, και δεν ξερω απο ποιο μαγαζι να το αγορασω.

Γνωριζω οτι εγγυηση αντιπροσωπειας δεν εχει κανενα απο αυτα. Ειναι μερικα που προσφερουν δικη τους εγγυηση 1 η 2 χρονια. Οσο ψαχνω ομως βλεπω οτι οι εγγυησεις "καταστηματος" που αναφερουν δεν ειναι οντως καταστηματος, αλλα αντιπροσωπειας και καλα και συγκεκριμενα το CitisAid, για το οποιο δεν εχω δει πολυ καλα λογια εδω.

Θα προτιμουσα να μη ξεφυγω απο τα ~360 απο τη στιγμη που το φθηνοτερο ειναι στα 337€ αυτη τη στιγμη. Ειναι καποιο μαγαζι που να εχει καλη φημη στα after-sales / service στα xiaomi συγκεκριμενα;

Το abox φαινεται πολυ καλο vfm, μιας και προσφερει 2 χρονια  εγγυηση στο καταστημα τους,  και εχει πολυ καλες κριτικες στο skroutz. Το πιο φθηνο που εινια το skyfon λεει κι αυτο 2 χρονια, αλλα εχει μερικες πολυ αρνητικες κριτικες στο bestprice και δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδία καλησπέρα
Ξέρει κανένας τι παιζει με τα service των Kaizerstore και I-Luxstore?
Τα αναλαμβάνουν οι ιδιοι?Τα στελνουν σε συνεργάτες? και γενικά ειναι γρηγοροι η αν παθουμε κατι μεσα στον χρονο θα περασει κανας μηνας χωρις κινητο?
Με ενδιαφέρει το Mi 8 και η τιμή του ξεφευγει στα άλλα καταστήματα, δεν έχω θέμα με τον έναν χρόνο εγγυησης αντι για δυο αρκει να ειναι τίμιο το service και ο χρονος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Παιδία καλησπέρα
Ξέρει κανένας τι παιζει με τα service των Kaizerstore και I-Luxstore?
Τα αναλαμβάνουν οι ιδιοι?Τα στελνουν σε συνεργάτες? και γενικά ειναι γρηγοροι η αν παθουμε κατι μεσα στον χρονο θα περασει κανας μηνας χωρις κινητο?
Με ενδιαφέρει το Mi 8 και η τιμή του ξεφευγει στα άλλα καταστήματα, δεν έχω θέμα με τον έναν χρόνο εγγυησης αντι για δυο αρκει να ειναι τίμιο το service και ο χρονος.

Το στέλνουν σε τρίτους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα,

 

θέλω να αγοράσω το P30 απο σκρουτζομάγαζο με κανονικό τιμολόγιο χωρίς αποφοεολόγηση.

https://www.skroutz.gr/s/17879614/Huawei-P30-Dual-128GB.html

Ποιο κατάστημα ειναι πιο αξιόλογο?

οι μέρες αναμονής ειναι πραγματικές ή παίζει να το πάρω μετα απο κανένα μήνα.

Με την Black friday, τι παίζει? Αν θυμάμαι καλά, ειχαν βγει οι προσοφρές νωρίτερα ?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2019 στις 11:00 ΠΜ, bill27 είπε

Μήπως έχει κανείς εμπειρία από το κατάστημα foxbox?

Πολύ καλό.

Νομίζω ότι κάποιος από εδώ πήρε Xiaomi με διετή εγγύηση αντιπροσωπείας.

Χτύπησε το Imei στην InfoQuest και του είπαν ότι είμαι δικό τους και καλύπτεται.

8 ώρες πριν, alexb_10 είπε

Καλησπέρα στην παρέα,

θέλω να αγοράσω το P30 απο σκρουτζομάγαζο με κανονικό τιμολόγιο χωρίς αποφοεολόγηση.

https://www.skroutz.gr/s/17879614/Huawei-P30-Dual-128GB.html

Ποιο κατάστημα ειναι πιο αξιόλογο?

οι μέρες αναμονής ειναι πραγματικές ή παίζει να το πάρω μετα απο κανένα μήνα.

Με την Black friday, τι παίζει? Αν θυμάμαι καλά, ειχαν βγει οι προσοφρές νωρίτερα ?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Αν θες να φας τα νιάτα σου.....και έχεις και υπομονή......

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω το Mi 9 lite αλλά μπορώ να δώσω 240-250 ευρω το πολύ για το 64GB υπάρχει καμία πρόταση; Δεν μπορώ να αγοράσω απο Κίνα, μήπως υπάρχει κάποιο αξιόπιστο σκρουτζομάγαζο; είμαι Λάρισα

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2013 στις 12:57 ΜΜ, zorans είπε

Η διαφορα στην τιμη οφείλεται κυρίως στο οτι τα περισσότερα μαγαζια του σκρουτζ πωλουν κινητα προορισμένα για άλλες χωρες της ευρωπαϊκης ένωσης. Δηλαδή είτε γίνονται παραγγελία απο αντιπροσωπίες αλλων χωρών οπου οι συσκευες ειναι σε χαμηλότερη τιμη απο οτι στην ελληνική αντιπροσωπία (λογω ΦΠΑ και του οτι εδω νομίζουν οτι ειμαστε ουγκάντα και πουλουν καθρεφτάκια στους ιθαγενείς), είτε απο μαγαζιά του εξωτερικού που αυτα έχουν πετύχει καλύτερη τιμή απο το εργοστάσιο ακόμη. Οπότε στα περρισότερα μαγαζια του σκρουτζ δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα (πέρα ίσως καποιον ειδικών περιπτώσεων οσο αφορά την εγγύηση) αν και προτείνω να κοιτάξεις τα σχόλια και τις αξιολογήσεις του κάθε μαγαζιού μεσα στο σκρουτζ πριν προβείς σε κάποια αγορά.

Η εγγύηση είναι από το εκάστοτε μαγαζί που θα κάνεις αγορά στο σκρουτζ, σωστά.. Η xiaomi δν την αναγνωρίζει.. Κ ακούω συχνά ότι σε αγορές που είχαν θέματα δν έβγαλαν άκρη με την εγγύηση από τα μαγαζιά αυτά. Πχ εγώ θέλω να πάρω το xiaomi redmi note 7 ή το note 8 pro.. Βλέπω συμφέρει από σκρουτζ αλλά αν το κινητό έχει θέμα; όπως αυτό που έχω τώρα note 5 κ τελικώς μου έκανε η xiaomi στην Αθήνα αντικατάσταση κ τλκ όλα καλά μέχρι τώρα.. Αυτό το βρίσκεις στις διαδυκτιακες αγορές; η μέσω Κίνας...!? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Keith1404 είπε

Η εγγύηση είναι από το εκάστοτε μαγαζί που θα κάνεις αγορά στο σκρουτζ, σωστά.. Η xiaomi δν την αναγνωρίζει.. Κ ακούω συχνά ότι σε αγορές που είχαν θέματα δν έβγαλαν άκρη με την εγγύηση από τα μαγαζιά αυτά. Πχ εγώ θέλω να πάρω το xiaomi redmi note 7 ή το note 8 pro.. Βλέπω συμφέρει από σκρουτζ αλλά αν το κινητό έχει θέμα; όπως αυτό που έχω τώρα note 5 κ τελικώς μου έκανε η xiaomi στην Αθήνα αντικατάσταση κ τλκ όλα καλά μέχρι τώρα.. Αυτό το βρίσκεις στις διαδυκτιακες αγορές; η μέσω Κίνας...!? 

Το επαθα προσφατα εγω. Κατοχος redmi 5 plus απο το phonegallery. Μου επεσε και δεν φορτιζε. Δικη μου ευθυνη, αλλα και δικη μου τσεπη. Πηγα στο επισημο σερβις και δεν το δεχτηκαν ουτε επι πληρωμη. Μου ειπαν οτι μεχρι στιγμης η εταιρια αναλαμβανει μονο κινητα που εχει "σπρωξει" αυτη στην αγορα. Βεβαια, ο ιδιος ο υπαλληλος μου ειπε οτι καποια σκρουτζομαγαζα προμηθευονται κινητα απο αυτους (infoquest - επισημος αντιπροσωπος) και ολα πανε καλα σε περιπτωση που χρειαστεις service. Και μιας και ενδιαφερομαι για το Mi 9 Lite, αφου δεν υπαρχει στον επισημο αντιπροσωπο (το αναφερω και για τον φιλο παραπανω), οποιο σκρουτζομαγαζο το εχει, αυτοματα παει να πει οτι δεν θα μπορεσω να το παω στο επισημο service και πιθανον να ταλαιπωρηθω. Ειναι ενα ρισκο που ακομα δεν ξερω αν αξιζει να το παρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2019 στις 1:13 ΠΜ, Sotos878 είπε

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω το Mi 9 lite αλλά μπορώ να δώσω 240-250 ευρω το πολύ για το 64GB υπάρχει καμία πρόταση; Δεν μπορώ να αγοράσω απο Κίνα, μήπως υπάρχει κάποιο αξιόπιστο σκρουτζομάγαζο; είμαι Λάρισα

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το συγκεκριμένο μοντέλο, έστειλα mail στην xiaomi-greece και με ενημέρωσαν ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα. Που σημαίνει ότι δεν θα έχεις το σέρβις της μαμάς εταιρίας, άλλα το σέρβις του εκάστοτε σκρουτζομαγαζου που θα το αγοράσεις (με ότι αυτό συνεπάγεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...