Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα διάβασα ότι ο συνήγορος του καταναλωτή επέβαλε πρόστιμα σε δύο e-shops και τους παρέπεμψε στην εισαγγελία ,γιατί δεν έστελναν ποτέ τα προϊόντα και κρατούσαν τα χρήματα ,ξέρουμε ποια είναι αυτά;Έχω κάνει παραγγελία από κατάστημα με προπληρωμη και ενα εγκεφαλικό το επαθα πρωί πρωί.

Επεξ/σία από mpampisaloniki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο mobilepoint έκανα και εγώ.Ειναι σιγουρο ότι είναι αυτά τα δυο τα μαγαζιά που ανέφερες;Γιατί από όσο ξέρω αυτά τα δύο είχαν βαρεσει κανόνι πέρυσι ,ενώ η είδηση είναι σημερινή .Ελπίζω να μην έχουμε θέμα γιατί το ποσόν είναι μεγάλο.Σου έστειλαν ενημέρωση για την παραγγελία ;Διαθεσιμότητα 4-10 μερες.Εμένα από χθες είναι σε στάδιο επεξεργασίας...όσοι κάνατε πρόσφατα παραγγελία από mobilepoint μείνατε ευχαριστημένοι;Να ανησυχώ η όχι;

Επεξ/σία από mpampisaloniki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που το έγραψα έτσι "στεγνά" απλά διάβασα το παρακάτω άρθρο και υπέθεσα θα είναι αυτά τα 2.

https://techingreek.com/gfelectronics-gr-akoma-ena-kanoni-apo-skroutzomagazo-meta-to-a-mobiles/

Δεν έχω νεότερο εκτός από το αρχικό μέιλ που έγραφε στάδιο επεξεργασίας. Και στο δικό μου 4-10 ημέρες έγραφε και από το λίγο που κοίταξα σε όλα 4-10 ημέρες γράφει. Πριν την παραγγελία πήρα και τηλέφωνο για να ρωτήσω για αποθέματα και το σήκωσαν κανονικά (θετικό αυτό αφού όλα όσα πάνε για απάτες δεν απαντάνε) και μου είπαν ότι θέλουν 4-10 ημέρες για να επεξεργαστούν τις παραγγελίες και να αποστείλουν το δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, mpampisaloniki είπε

Στο mobilepoint έκανα και εγώ.Ειναι σιγουρο ότι είναι αυτά τα δυο τα μαγαζιά που ανέφερες;Γιατί από όσο ξέρω αυτά τα δύο είχαν βαρεσει κανόνι πέρυσι ,ενώ η είδηση είναι σημερινή .Ελπίζω να μην έχουμε θέμα γιατί το ποσόν είναι μεγάλο.Σου έστειλαν ενημέρωση για την παραγγελία ;Διαθεσιμότητα 4-10 μερες.Εμένα από χθες είναι σε στάδιο επεξεργασίας...όσοι κάνατε πρόσφατα παραγγελία από mobilepoint μείνατε ευχαριστημένοι;Να ανησυχώ η όχι;

Καλησπέρα! Έκανα κι εγώ παραγγελία από το mobilepoint στις 16/4 για κινητό το οποίο υποτίθεται ότι θα ερχόταν σε 4-10 εργάσιμες ημέρες. Πέραν του αρχικού email δυστυχώς δεν είχα κάποια ενημέρωση. Επειδή έχω ήδη δώσει τα χρήματα και αγχώθηκα λίγο τους πήρα τηλέφωνο σήμερα για να ενημερωθώ για την κατάσταση της παραγγελίας. Μου είπαν ότι υπάρχει καθυστέρηση λόγω Πάσχα και της κατάστασης αυτή την περίοδο και ότι θα έχουν παραλαβή από Δευτέρα (που είναι και η 10η εργάσιμη). Μου ζήτησαν συγνώμη για την καθυστέρηση και με διαβεβαίωσαν πως θα με ενημερώσουν μόλις παραλάβουν το κινητό. 

Ελπίζω όλα αυτά να ισχύουν. Θα ενημερώσω για οποία εξέλιξη έχω εγώ, αν κάποιος έχει κάνει παραγγελία πρόσφατα και έχει παραλάβει ας μας ενημερώσει να μην αγχωνόμαστε άδικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ViveCuervo12 είπε

Καλησπέρα! Έκανα κι εγώ παραγγελία από το mobilepoint στις 16/4 για κινητό το οποίο υποτίθεται ότι θα ερχόταν σε 4-10 εργάσιμες ημέρες. Πέραν του αρχικού email δυστυχώς δεν είχα κάποια ενημέρωση. Επειδή έχω ήδη δώσει τα χρήματα και αγχώθηκα λίγο τους πήρα τηλέφωνο σήμερα για να ενημερωθώ για την κατάσταση της παραγγελίας. Μου είπαν ότι υπάρχει καθυστέρηση λόγω Πάσχα και της κατάστασης αυτή την περίοδο και ότι θα έχουν παραλαβή από Δευτέρα (που είναι και η 10η εργάσιμη). Μου ζήτησαν συγνώμη για την καθυστέρηση και με διαβεβαίωσαν πως θα με ενημερώσουν μόλις παραλάβουν το κινητό. 

Ελπίζω όλα αυτά να ισχύουν. Θα ενημερώσω για οποία εξέλιξη έχω εγώ, αν κάποιος έχει κάνει παραγγελία πρόσφατα και έχει παραλάβει ας μας ενημερώσει να μην αγχωνόμαστε άδικα :)

Ιδια περιπτωση με σενα. Η 10η μερα ειναι επομενη  Τριτη. Τους πηρα κι εγω τηλεφωνο και μου ειπαν για αρχη επομενης εβδομαδας.

Η αληθεια ειναι με εχουν ζωσει λιγο τα φιδια γιατι φαινεται οτι που και που τελικα ...σκανε και κανονια.

Για να δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,τελικά έκανα ακύρωση παραγγελίας χθες και μου πιστώσανε τα χρήματα σήμερα.Βέβαια εγώ  δεν περίμενα τόσες μέρες γιατί μετάνιωσα και για το προϊόν που ήθελα και έτσι μια που έγινε η παραγγελία μια που ακυρώθηκε .Νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα με το κατάστημα φαίνεται φερέγγυο και θα παραλάβετε κανονικά τα προϊόντα σας.Το μόνο "κακό" που μπορώ να πω για το κατάστημα αυτό είναι ότι έχουν πρόβλημα με το τηλ.κεντρο,συνέχεια μιλάει όλη την μέρα και αν πιάσεις γραμμή είναι σαν να πιάνεις το τζόκερ και  δεν έχουν paypal.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Καλημέρα,τελικά έκανα ακύρωση παραγγελίας χθες και μου πιστώσανε τα χρήματα σήμερα.Βέβαια εγώ  δεν περίμενα τόσες μέρες γιατί μετάνιωσα και για το προϊόν που ήθελα και έτσι μια που έγινε η παραγγελία μια που ακυρώθηκε .Νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα με το κατάστημα φαίνεται φερέγγυο και θα παραλάβετε κανονικά τα προϊόντα σας.Το μόνο "κακό" που μπορώ να πω για το κατάστημα αυτό είναι ότι έχουν πρόβλημα με το τηλ.κεντρο,συνέχεια μιλάει όλη την μέρα και αν πιάσεις γραμμή είναι σαν να πιάνεις το τζόκερ και  δεν έχουν paypal.

Ούτε paypal ούτε αντικαταβολή.
Είναι επόμενο μια κάποια ανασφάλεια να σου τη δημιουργούν αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2020 στις 10:04 ΠΜ, stark είπε

Ενημερωτικά, πριν 3 βδομάδες παρήγγειλα κινητό από Arena77 και όλα άψογα και γρήγορα.
Χθες βράδυ παρήγγειλα κινητό από Abox και σήμερα το πρωί μου ήρθε email ότι έχει ήδη δοθεί στην ACS (λίγο κλάμα εδώ για την συγκεκριμένη courier αλλά ΟΚ). Πολύ γρήγοροι δηλαδή. Οταν το παραλάβω θα ενημερώσω.

Παρόμοια θετική εμπειρία με το συγκεκριμένο e-κατάστημα (αγορά από επαρχία - παραλαβή εντος 1.5 μέρας) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stark είπε

Ούτε paypal ούτε αντικαταβολή.
Είναι επόμενο μια κάποια ανασφάλεια να σου τη δημιουργούν αυτά.

Να σου πω την αλήθεια προσωπικά "ψιλοφοβήθηκα",δεν ξέρω τι θα γίνει αύριο ,σε μια εβδομάδα,σε έναν μήνα σε οποιοδήποτε κατάστημα ...και να εχει κρατημενα λεφτά μου ,κοντά 1000€ είναι λίγο θέμα  και αυτό ήταν ένας ακόμα λόγος που ακύρωσα.Βεβαια αυτό δεν πάει να πει ότι το κατάστημα δεν είναι καλό αλλά δεν ήθελα να έχω κάθε μέρα μέχρι να παραλάβω αυτό το άγχος .Αν περίμενα τόσες ημέρες δεν θα έκανα τίποτα, όλη η ιστορία ,παραγγελια-ακυρωση έγινε μέσα σε δύο μέρες.

Επεξ/σία από mpampisaloniki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/4/2020 στις 10:04 ΠΜ, stark είπε

Ενημερωτικά, πριν 3 βδομάδες παρήγγειλα κινητό από Arena77 και όλα άψογα και γρήγορα.
Χθες βράδυ παρήγγειλα κινητό από Abox και σήμερα το πρωί μου ήρθε email ότι έχει ήδη δοθεί στην ACS (λίγο κλάμα εδώ για την συγκεκριμένη courier αλλά ΟΚ). Πολύ γρήγοροι δηλαδή. Οταν το παραλάβω θα ενημερώσω.

Update:

Από Abox το κινητό το παρήγγειλα 27/04 βράδυ και σήμερα 30/04 πριν μία ώρα το παρέλαβα. Όλα κομπλέ φαίνονται προς το παρόν. Με πιστωτική είχα πληρώσει (ρίσκο στις μέρες μας - πιο ασφαλής η αντικαταβολή σε όσα e-shops την υποστηρίζουν).

Επίσης να αναφέρω και το Agm-shop από το οποίο έχω κάνει 2 διαφορετικές παραγγελίες για θήκες κινητών τις τελευταίες μέρες και ήρθαν πολύ γρήγορα. 

Τέλος να πω κι ότι 21/04 είχα παραγγείλει άλλο κινητό από το JMC (Καρπενήσι) και μου παραδόθηκε 23/04. Το συγκεκριμένο e-shop λειτουργεί μόνο μέσω skroutz (ό,τι κι αν αυτό σημαίνει για κανόνια, κλπ - δεν έχω προλάβει να το ψάξω πολύ ομολογώ). 

(όπως καταλάβατε αυτή την εποχή αλλάξαμε όλα τα κινητά στην ευρύτερη οικογένεια)

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από την δική μου εμπειρία καλό θα είναι να επιλέγετε με αντικαταβολή ασχέτου ποσού και όσο καλό να είναι το μαγαζί.

Μια φοβία την έχεις στις μέρες μας. Κατά τα άλλα παρήγγειλα τις προάλλες ήλιον για μπαλονια από αυτό το eshop κι όλα μια χαρά.

Επεξ/σία από G_pap12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...