Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, ethnikos21 είπε

Εγώ νομίζω οτι επειδή όλοι έχουμε τις αμφιβολίες μας, πρέπει το πρωί της Πεμπτης να ειδοποιησουμε καποια δημόσια αρχή, ώστε να εχουν υπόψιν και να παρακολουθήσουν την υπόθεση πριν γίνει το ''κακό''. Να τους πουμε απλά οτι εχουμε την υποψία οτι πάει να γινει μια απάτη.. 

Πχ προστασία καταναλωτή, αστυνομία, διεύθυνση ηλεκτρονικού εγκλήματος, δεν ξέρω.. Έχετε κάποια αλλη ιδέα; 

Πιστεύω οτι αν απλά τους παρουν ενα τηλέφωνο και ξερουν οτι παρακολουθουνται απο τώρα, θα το ξανασκεφτουν να κάνουν απάτη.. 

Μπορεί να ειμαι υπερβολικός, αλλα είναι κριμα να χαθούν χρηματα απο τον κόσμο.

τι δηλαδή ? να ενημερωσουμε την αστυνομια στην αθηνα και γλυφαδα να παρακολουθησουν το καταστημα και τις υπολοιπες κινησεις τους ?

εν τω μεταξύ το mobilepoint δεν εχει καθολου αξιολογησεις στο bestprice και εχει καλες αξιολογησεις στο σκρουτζ αλλα οι ασχημες κριτικες βρισκονται στις πληροφοριες του γκουγκλ.
 

Επεξ/σία από manos11i
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Big Sak είπε

Υπάρχει κάποιος που να ζήτησε ακύρωση και επιστροφή και να του επιστράφηκαν τα χρήματα; 

Εγω ζητησα ακυρωση και ολα πηγαν καλα με επιστροφη χρηματων. Και μαλιστα 2 φορες.

Δεν διαπιστωσα οτιδηποτε υποπτο. Το αντιθετο μαλιστα. Ηταν πολυ εξυπηρετικοι και αμεσοι

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια λεγε μου μπας και ηρεμήσω βραδιάτικα γιατί έχω αρχίσει να κλαίω τα λεφτά μου ήδη :P .. Επίσης για όσους έχουν αγοράσει με χρεωστική.. σε περίπτωση που γίνει μαλακία θα βγάλουμε άκρη με την αμφισβήτηση συναλλαγών; έχει κανείς εμπειρία σε αυτό το θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manos11i είπε

οχι. εννοω οτι σε κανονικες συνθηκες θα ερχοταν το κινητο νωριτερα απο 10 ημερες. ενω τωρα με αυτη τη κατασταση και το χαος που επικρατει στα κουριερ, θα χρειαστουν να περασουν οι 10 εργασιμες ημερες και να μου το στειλουν. Δεν εχουν κανενα δικαιωμα να εξαντλησουν τις ημερες παραδοσης. 
Πληρωσα? αυτοι πρεπει να μου στειλουν το προϊον που αγορασα το συντομοτερο δυνατο. 
τωρα αμα γραφει απο 4-10 ημερες θα επρεπε σε εκεινο το διαστημα 4-10 εργασιμες να το ειχα ηδη το κινητο (λαθος δικο τους που δεν μου το ειχαν πει απο την αρχη οτι τοσες μερες θα κανει να το παραλαβουν εκεινοι). 
Τελος παντων. Υγεια μονο, και θα ξαναπαρω τη παρασκευη να ξαναρωτησω

Εγώ για να καταλάβεις τους είπα κιόλας ακριβώς πριν κάνω την παραγγελία "σιγιυρα δεν θα κάνει παραπάνω λόγω κορωνοιου;" και λένε "όχι όχι το πολύ την δέκατη μέρα θα έχει έρθει" τους πήρα την επόμενη μέρα αφού το είχα παραγγείλει και έκανα ακριβώς την ίδια την συζήτηση. Μια εβδομάδα μετά (την Δευτέρα δηλαδή) μου είπαν ότι Παρασκευή ή Δευτέρα θα έρθει το κινητό και μια μέρα μετά θα το έχω(η δέκατη εργάσιμη είναι η επόμενη Τρίτη) . Δηλαδή με την παραγγελία μου υποτίθεται ότι δεν τρέχει κανένα θέμα κι όλα κυλάνε ρολόι. Μακάρι να κυλάνε και μακάρι κι εσείς μέχρι Παρασκευή να βγάλατε άκρη, τι να πω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iliasmR είπε

Εγώ για να καταλάβεις τους είπα κιόλας ακριβώς πριν κάνω την παραγγελία "σιγιυρα δεν θα κάνει παραπάνω λόγω κορωνοιου;" και λένε "όχι όχι το πολύ την δέκατη μέρα θα έχει έρθει" τους πήρα την επόμενη μέρα αφού το είχα παραγγείλει και έκανα ακριβώς την ίδια την συζήτηση. Μια εβδομάδα μετά (την Δευτέρα δηλαδή) μου είπαν ότι Παρασκευή ή Δευτέρα θα έρθει το κινητό και μια μέρα μετά θα το έχω(η δέκατη εργάσιμη είναι η επόμενη Τρίτη) . Δηλαδή με την παραγγελία μου υποτίθεται ότι δεν τρέχει κανένα θέμα κι όλα κυλάνε ρολόι. Μακάρι να κυλάνε και μακάρι κι εσείς μέχρι Παρασκευή να βγάλατε άκρη, τι να πω.. 

μακαρι φιλε. Θα παρω τηλ τη παρασκευή να ρωτησω αν ειναι ολα ενταξει. 
αν ναι. θα παρακαλεσω τον θειο μου να πεταχτει να το παραλαβει εκεινος. Αλλιως θα τους πω να μου το στειλουν με κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά εύχομαι να έχουν αίσια κατάληξη οι παραγγελίες όλων σας από το mobilepoint, αλλά ρε παιδιά δεν αξίζει τόσες μέρες άγχος για να γλυτώσουμε ένα 50άρι. Και το σημαντικότερο, ποτέ παραγγελία από κατάστημα που δεν δίνει δυνατότητα πληρωμής με αντικαταβολή ή έστω μέσω PayPal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ομως δεν μου κολλαει. Κοιταω κοιταω στο χαρτη με το street view στην οδο Δημητριου Γουναρη 229 αλλα στο συγκεκριμενο κτηριακο συγκροτημα δεν μπορω να εντοπισω το καταστημα σαν φυσικος χωρος. Δε ξερω τι γινεται

1 λεπτό πριν, vali είπε

Ειλικρινά εύχομαι να έχουν αίσια κατάληξη οι παραγγελίες όλων σας από το mobilepoint, αλλά ρε παιδιά δεν αξίζει τόσες μέρες άγχος για να γλυτώσουμε ένα 50άρι. Και το σημαντικότερο, ποτέ παραγγελία από κατάστημα που δεν δίνει δυνατότητα πληρωμής με αντικαταβολή ή έστω μέσω PayPal.

μακαρι. ευχομαι και γω να πανε ολα καλα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, manos11i είπε

Κατι ομως δεν μου κολλαει. Κοιταω κοιταω στο χαρτη με το street view στην οδο Δημητριου Γουναρη 229 αλλα στο συγκεκριμενο κτηριακο συγκροτημα δεν μπορω να εντοπισω το καταστημα σαν φυσικος χωρος. Δε ξερω τι γινεται

μακαρι. ευχομαι και γω να πανε ολα καλα.
 

Πιθανόν οι φωτογραφίες να τραβήχτηκαν προτού ανοίξει το μαγαζί. Παραπάνω ένας χρήστης έγραψε ότι πέρασε και είδε πως υπάρχει κανονικά το μαγαζί με ταμπέλα.

Επεξ/σία από alagond3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manos11i είπε

Κατι ομως δεν μου κολλαει. Κοιταω κοιταω στο χαρτη με το street view στην οδο Δημητριου Γουναρη 229 αλλα στο συγκεκριμενο κτηριακο συγκροτημα δεν μπορω να εντοπισω το καταστημα σαν φυσικος χωρος. Δε ξερω τι γινεται

μακαρι. ευχομαι και γω να πανε ολα καλα.
 

Είναι από το Φεβρουάριο του 2019 το street view. Πιθανώς να λειτουργούσαν σε άλλη διεύθυνση τότε. Εφόσον πέρασε κάποιος σήμερα και το είδε, δεν τίθεται θέμα για το αν υπάρχει το κατάστημα ή όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ViveCuervo12 είπε

Είναι από το Φεβρουάριο του 2019 το street view. Πιθανώς να λειτουργούσαν σε άλλη διεύθυνση τότε. Εφόσον πέρασε κάποιος σήμερα και το είδε, δεν τίθεται θέμα για το αν υπάρχει το κατάστημα ή όχι. 

ναι. εχεις δικιο. ηταν η μοναδικη λεπτομερεια που δεν βρηκα. Μολις το τσεκαρα και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά θα πάνε, χαλαρωστε... Απλά έχουν πέσει όλοι με τα μπούνια και δεν θα μπορούν να ανταπεξελθουν. Πάντως για ενημέρωση σας, ακόμα και αν έχετε κάνει αγορά με κάρτα απο κάποιο κατάστημα και δεν πάρετε το προϊόν σας, αν επικοινωνήσετε με την τράπεζα και κάνετε αμφισβητηση συναλλαγής, ισως αργήσει λιγο, αλλα τα χρήματα σας θα τα πάρετε πίσω. Δεν ισχύει το ίδιο για αγορές με τραπεζική κατάθεση, οπότε αν έχετε τη δυνατότητα χρήσης κάρτας να την προτιμάτε. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, wolfskinn είπε

Όλα καλά θα πάνε, χαλαρωστε... Απλά έχουν πέσει όλοι με τα μπούνια και δεν θα μπορούν να ανταπεξελθουν. Πάντως για ενημέρωση σας, ακόμα και αν έχετε κάνει αγορά με κάρτα απο κάποιο κατάστημα και δεν πάρετε το προϊόν σας, αν επικοινωνήσετε με την τράπεζα και κάνετε αμφισβητηση συναλλαγής, ισως αργήσει λιγο, αλλα τα χρήματα σας θα τα πάρετε πίσω. Δεν ισχύει το ίδιο για αγορές με τραπεζική κατάθεση, οπότε αν έχετε τη δυνατότητα χρήσης κάρτας να την προτιμάτε. 

εγω εχω λογαριασμο στην Εθνικη, αλλα η συναλλαγη εγινε μεσω καρτας mastercard στην alphabank 
αν, ο μη γενοιτο, δεν παραλαβω τη παραγγελια μου, σε ποια απο τις δυο τραπεζες να απευθυνθω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, manos11i είπε

εγω εχω λογαριασμο στην Εθνικη, αλλα η συναλλαγη εγινε μεσω καρτας mastercard στην alphabank 
αν, ο μη γενοιτο, δεν παραλαβω τη παραγγελια μου, σε ποια απο τις δυο τραπεζες να απευθυνθω?

Θα πρέπει πρώτα να μιλήσεις με το κατάστημα για να στα επιστρέψουν αυτοι. Αν αυτο δεν γίνεται, απευθύνεσαι στην τράπεζα που ανήκει η κάρτα που χρησιμοποιήσεις. 

https://www.eccgreece.gr/en/chargeback-in-the-eueea-a-solution-to-get-your-money-back-when-a-trader-does-not-respect-your-consumer-rights/?fbclid=IwAR2xBfBU8JtyxKnfpvMdH9y2GFt4YdGywBcvIPY5LDxXAm2W8tajdlhKc0c

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, manos11i είπε

Κατι ομως δεν μου κολλαει. Κοιταω κοιταω στο χαρτη με το street view στην οδο Δημητριου Γουναρη 229 αλλα στο συγκεκριμενο κτηριακο συγκροτημα δεν μπορω να εντοπισω το καταστημα σαν φυσικος χωρος. Δε ξερω τι γινεται

μακαρι. ευχομαι και γω να πανε ολα καλα.
 

Απ' οτι καταλαβα εγω, ειναι το καταστημα που στο street view εμφανιζεται ap cars επειδη εχει αυτο το στρογγυλο μπαλκονακι απο πανω.. Μετά την φωτογραφιση της google θα εγινε η αλλαγη. Αλλα αφου και καποιος παραπανω, λεει οτι περασε και το ειδε, μην ανησυχεις οτι δεν υπαρχει το μαγαζι

Screenshot_20200507-035254_Maps.jpg

Screenshot_20200507-034721_Samsung Internet.jpg

Επεξ/σία από ethnikos21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...