Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πράματα είναι απλά. Όπως ακριβώς μπορεί να πάρεις από το ίδιο μαγαζί κινητό που προορίζεται για Γερμανία, Γαλλία κλπ... Έτσι μπορεί να τύχεις και σε αυτά που προορίζονται για Ελλάδα.

 

Είναι καθαρά θέμα timing με τις παραλαβές του καταστήματος από τον προμηθευτή τους όπως καταλαβαίνω και είναι λογικό..

Έχω πάρει 3 Sony από ένα σκρουτζομάγαζο για γνωστούς μου, τα 2 ήταν Ελληνικής αντιπροσωεπίας, το 1 ήταν για Γερμανία, στις ίδιες τιμές.

Σαν συσκευές οι ολόιδιες. Αυτά με τις χώρες προέλευσης τα ακούω βερεσέ εάν το κινητό είναι ΕΕ. Δεν έχει σύνορα η ΕΕ στο εμπόριο και οφείλουμε να το ξέρουμε όλοι.

 

Αυτό που έχω εγώ (Galaxy Nexus) ήταν για να πάει στην Ρουμάνικη αγορά. Το έψαξα και έτσι ήταν. Η Ρουμανία είναι εντός ΕΕ. Άρα τι έχω να φοβάμαι;

Η συσκευή τρέχει τα πάντα, την έχω ενάμιση χρόνο, της έχω πετάξει τα μάτια έξω, και πραγματικά έχει αντέξει περισσότερο από την προηγ. συσκευή που είχα που την είχα πάρει από αλυσίδα.

 

Εμπιστευθείτε άφοβα τον Σκρουτζ παιδιά, όσο φθηνά και να είναι είναι καλά...

Έχω πάρει κινητά, hardware, τα πάντα όλα... Ποτέ κανένα πρόβλημα. Και αν προκύψει πρόβλημα ξέρω ότι θα βρω άκρη με πολιτισμένη προσέγγιση.

Εχεις κανει παραθεση ενα μηνυμα μου που ηταν απο τον Ιουλιο του 13'...

νομιζω ειναι λιγο αστοχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχεις κανει παραθεση ενα μηνυμα μου που ηταν απο τον Ιουλιο του 13'...

νομιζω ειναι λιγο αστοχο...

Βασικά ήθελα να απαντήσω στην ερώτηση που δεν είχε απαντηθεί εως τώρα και να πω κι εγώ λίγα λόγια για την εμπειρία μου από τον σκρουτζ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.open365.gr/samsung-n9005-galaxy-note-3-4g-32gb-black-kinito-tilefono.html

γνωρίζει κανείς το συγκεκριμένω κατάστημα; ευχαριστώ. 

εχει πολυ καλες κριτικες https://www.skroutz.gr/m/416/Open365

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό είδα και εγώ, θα πάρω και τηλ. ώστε να μου δόσουν ένα αριθμό από μια συσκευή για να πάρω στην samsung να δω από ποιά χώρα είναι και αν είναι ίδιο με τα δικά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό είδα και εγώ, θα πάρω και τηλ. ώστε να μου δόσουν ένα αριθμό από μια συσκευή για να πάρω στην samsung να δω από ποιά χώρα είναι και αν είναι ίδιο με τα δικά μας.

σιγα μην σου δωσουν ψαχνω εδω και ενα μηνα να παρω νοτε 3 οι μισοι ειναι αναγωγοι δεν δινουν το ιμει και οι αλλοι μισοι δεν ξερει τι τους γινεται ψαχνω ενα νοτε 3 να γραφει made in korea οπως ειχα βρει αλλα δεν το ειχα αρπαξει(δεν πειραζει) και ψαχνω και μολις τους λεω απο ποια χωρα ειναι μου λενε ολα γερμανικα ι γαλλικα μου δινουν ιμει ρωταω σαμυ και μου λενε αλλα ελβετικα αλλα οτι να ναι καμια σχεση με αυτο που λενε μακαρι αν βρεις ενα μαγαζι που να εχει made in korea ας το σφυριξεις ψαχνω πως και πως :D.... και οτι μαθεις φιλε georgemp2 για τα νοτε εδω στην ελλαδα στα σκρουτζαδικα best price κτλ αν μαθεις τιποτα πες το μας γιατι θελω και εγω το νοτε 3 και ακομα ψαχνω ενα μηνα ενα νοτε 3 αλλα αλλοι λενε προσεχε εχει διαφορα (δεν του πιστευω πολυ αλλα κραταω μικρο καλαθι) και αλλοι καμια διαφορα απο που να ναι παρτο και σαν καταστευη κορεατικο βιετναμ κινα και προελευση απλα ευρωπη... αναμενουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Made in korea δεν νομίζω να βρεις στην Ευρώπη. και αυτό διότι όταν παίρνεις και λες τον κωδικό στην samsung σου λένε από ποία χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης είναι αγορασμένο και σου λένε αν είναι το ίδιο με το ελληνικό. το made in δεν νομίζω να μπορείς να το βρεις κάπως αλλιώς. άσχετα που για μένα το made in δεν παίζει και τεράστιο λόγο απλά να έχουν όλα τις ίδιες προδιαγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το κορεατικο εχει τον octa πανω. Αυτη ειναι η διαφορα του και οχι οι προδιαγραφες κατασκευης του. Αν καποιος δεν θελει τον Octa, παει σε ευρωπαικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω επιλεξει να αγορασω αυτο το κινητο
http://www.skroutz.gr/s/3606987/Samsung-Galaxy-Core-I8262-8GB.html

αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα να το παραγγειλω

.Γι αυτο θα ηθελα να ζητησω την προσωπικη σας αποψη για το ποιο καταστημα να επιλεξω. Δεν θελω να μπλεξω (οσο ειναι δυνατο) με καταστηματα π δεν εχουν καλη εξυπηρετηση και αξιοπιστια οσον αφορα κινητα τηλεφωνα.

Εχω διαβασει διαφορα για αλλα καταστηματα αλλα απο αυτα π εχουν αυτο το κινητο δεν γνωριζω απολυτως τιποτα.

Το κινητο ειναι κατι π δν μπορουν να τ εχουν 1-2 μηνες να το κανουν βολτες στ αντιπροσωπεια μεχρι να βρεθει λυση αν τυχον εμφανισει προβληματα.

Δεν ειναι προβλημα να δωσω 10 ευρω παραπανω για να το αγορασω απο καποιο καταστημα που ειναι ακριβοτερο αλλα και πιο αξιοπιστο. Η παραγγελια θα γινει για Θεσσαλονικη.

Ευχαριστω. περιμενω τις αποψεις σου.

(πριν μερικες μερες υπηρχε και το easybuyworld ως καταστημα στ Θεσσαλονικη αλλα τωρα δεν εμφανιζεται καθολου στ skroutz. Γνωριζεται κατι επ' αυτου?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω επιλεξει να αγορασω αυτο το κινητο

http://www.skroutz.gr/s/3606987/Samsung-Galaxy-Core-I8262-8GB.html

 

αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα να το παραγγειλω

.Γι αυτο θα ηθελα να ζητησω την προσωπικη σας αποψη για το ποιο καταστημα να επιλεξω. Δεν θελω να μπλεξω (οσο ειναι δυνατο) με καταστηματα π δεν εχουν καλη εξυπηρετηση και αξιοπιστια οσον αφορα κινητα τηλεφωνα.

Εχω διαβασει διαφορα για αλλα καταστηματα αλλα απο αυτα π εχουν αυτο το κινητο δεν γνωριζω απολυτως τιποτα.

Το κινητο ειναι κατι π δν μπορουν να τ εχουν 1-2 μηνες να το κανουν βολτες στ αντιπροσωπεια μεχρι να βρεθει λυση αν τυχον εμφανισει προβληματα.

Δεν ειναι προβλημα να δωσω 10 ευρω παραπανω για να το αγορασω απο καποιο καταστημα που ειναι ακριβοτερο αλλα και πιο αξιοπιστο. Η παραγγελια θα γινει για Θεσσαλονικη.

 

Ευχαριστω. περιμενω τις αποψεις σου.

 

(πριν μερικες μερες υπηρχε και το easybuyworld ως καταστημα στ Θεσσαλονικη αλλα τωρα δεν εμφανιζεται καθολου στ skroutz. Γνωριζεται κατι επ' αυτου?)

 

Μπορείς να δεις τις αξιολογήσεις στο skroutz. Προσωπικά θεωρώ το καλύτερο το  birdphone επειδή από αυτό έχω δύο εμπειρίες που έχει το συγκεκριμένο κινητό στα 170. Έχει άλλωστε 916 αξιολογήσεις που μπορείς να τις διαβάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Made in korea δεν νομίζω να βρεις στην Ευρώπη. και αυτό διότι όταν παίρνεις και λες τον κωδικό στην samsung σου λένε από ποία χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης είναι αγορασμένο και σου λένε αν είναι το ίδιο με το ελληνικό. το made in δεν νομίζω να μπορείς να το βρεις κάπως αλλιώς. άσχετα που για μένα το made in δεν παίζει και τεράστιο λόγο απλά να έχουν όλα τις ίδιες προδιαγραφές.

και ομως βρηκα 3 4 το πρωτο ηταν δικο μου αλλα το εδωσα πισω λογω οτι η σφραγιδα ηταν ξεκωλημενη τα αλλα λενε για να στο δωσουμε πρεπει να κανεις μαζικη παραγγελια(απατεωνες) τι λες ρε μπαγλαμα θα σου δωσω εγω 3000-4000 ευρω για να παρω το made in korea βρισκεις αλλα δυσκολα το μονο σιγουρο

Εχω επιλεξει να αγορασω αυτο το κινητο

http://www.skroutz.gr/s/3606987/Samsung-Galaxy-Core-I8262-8GB.html

 

αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα να το παραγγειλω

.Γι αυτο θα ηθελα να ζητησω την προσωπικη σας αποψη για το ποιο καταστημα να επιλεξω. Δεν θελω να μπλεξω (οσο ειναι δυνατο) με καταστηματα π δεν εχουν καλη εξυπηρετηση και αξιοπιστια οσον αφορα κινητα τηλεφωνα.

Εχω διαβασει διαφορα για αλλα καταστηματα αλλα απο αυτα π εχουν αυτο το κινητο δεν γνωριζω απολυτως τιποτα.

Το κινητο ειναι κατι π δν μπορουν να τ εχουν 1-2 μηνες να το κανουν βολτες στ αντιπροσωπεια μεχρι να βρεθει λυση αν τυχον εμφανισει προβληματα.

Δεν ειναι προβλημα να δωσω 10 ευρω παραπανω για να το αγορασω απο καποιο καταστημα που ειναι ακριβοτερο αλλα και πιο αξιοπιστο. Η παραγγελια θα γινει για Θεσσαλονικη.

 

Ευχαριστω. περιμενω τις αποψεις σου.

 

(πριν μερικες μερες υπηρχε και το easybuyworld ως καταστημα στ Θεσσαλονικη αλλα τωρα δεν εμφανιζεται καθολου στ skroutz. Γνωριζεται κατι επ' αυτου?)

qelectronics kai  birdphone τα καλυτερα μακρια απο τα kaizerstore κτλ ειναι απατεωνες και μονο που δεν σεβριζουν αν θες να αγορασεις απο αυτους μακαρι να ειχα την συζητηση να δειτε τι λεγανε κοροιδευανε επειδη ζητησα απλα να μαθω για το προιον και με εβρισε και το κλισε 2 φορες που πηρα καταλαθος ειχα ξεχασει οτι ειχα ξαναπαρει μακρια τωρα αυτα τα δυο ειανι φοβερα σαν εξυπηρετηση και after buy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Birdphone θα σου πρότεινα (χωρίς να έχω αγοράσει μιας και πριν πέσει η παραγγελία βρήκα καλύτερη προσφορά απο πλαίσιο). 2-3 φορές που μίλησα μαζί τους δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το birdphone,αλλά σε κάποια πράγματα είναι πολύ πιο ακριβό απτά αλλά καταστήματα μάλλον επειδή εκμεταλλεύεται ότι είναι το πιο γνωστό. Όταν γράφεται Kaizer να λέτε πιο απ'όλα.Απ'το kaizershop που πήρα το Sony Xperia P μου έμεινα πολύ ικανοποιημένος και δεν διέκρινα κάποια ειρωνεία η κατι τέτοιο κατά την επικοινωνία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...