Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημερωτικά παιδιά όσοι βασίζεστε στην Αμφισβήτηση πληρωμής να γνωρίζετε ότι μπορεί να υλοποιηθεί μόνο αν υπάρχουν χρήματα στο λογαριασμό. Οι τράπεζες δεν είναι PayPal, οπότε σε περίπτωση αμφισβήτησης σε έναν άδειο λογαριασμό μένεις μπουκάλα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Nikos3512 είπε

Η τελευταία κριτική λέει ότι παρήγγειλε 2/4 και πήρε 5/5 .  

Έδωσε 680€ και το πήρε μετά από 3 μήνες Εντωμεταξυ μετά από 2.5 μήνες πήρε τηλέφωνο ενώ δεν είχε ενημέρωση δλδ δίνεις 680€ και μετά από 2.5 μήνες αναρωτιέσαι τι γίνεται με την παραγγελία σου είναι λογικό?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mark13lcs είπε

Έδωσε 680€ και το πήρε μετά από 3 μήνες Εντωμεταξυ μετά από 2.5 μήνες πήρε τηλέφωνο ενώ δεν είχε ενημέρωση δλδ δίνεις 680€ και μετά από 2.5 μήνες αναρωτιέσαι τι γίνεται με την παραγγελία σου είναι λογικό?? 

Καθόλου!! Αλλά ίσα ίσα στη ουσία το έθαψε το κατάστημα. Οπότε στημένο δεν είναι, απλά παίζει να ναι τρελός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασε τηλέφωνο που τόσο καιρό που έκανε να του έρθει, έχει πέσει και ένα 70€ στο ίδιο μαγαζί. Και αντί να τους πετσοκόψει τους βάζει και 5αστερια. Και κάτι περίεργο. Αντρικό το όνομα λογαριασμού... αλλά γράφει σε κάποια φάση: είμαι πολύ ικανοποιημενη.. 

Επεξ/σία από Big Sak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πηγαινα για το Note mi 10 που το εχει στα 385. Bασικα και μεχρι 420 να το βρω δεν με πειραζει αλλα επειδη θα το παρω με τιμολογιο οι 11 στους 10 μου ζητανε χαρτια απο εφορια, λογιστη και δεν συμαζεύεται.  Ειχα μιλησει στο τηλεφωνο μαζι τους μου ειπαν οτι θελουν τα βασικα και περιπου 7 εργασιμες να εγκριθει. Έστειλα email  με όλα τα απαραίτητα έγγραφα την προηγούμενη τετάρτη, μεχρι στιγμής ούτε φωνη ούτε ακρόαση, μια απάντηση σε email κάτι, ενα τηλεφωνο έστω. Βέβαια με αυτα που διαβάζω εδώ, είναι ίσως καλύτερα έτσι... αφου δεν έχω πληρώσει κιόλας να μην το διακινδυνέψω. Εντωμεταξύ η απόλυτη ξεφτίλα είναι όλα αυτά τα μαγαζία, σαν δεύτερο κατάστημα μου έβγαζε το mobile corner με τιμή στα 389 και 313 τιμή τιμολογίου. μιλαω σημερα μαζί τους μου είπαν να τους στείλω τα χαρτιά. Κοιτάω μολις τώρα best price  δεν μου το βγάζει, μπαίνω στη σελίδα γιατί θυμόμουν το κατάστημα και εγκεφαλικό 475,00 € / Τιμή τιμολογίου: 383,06 € 

Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ

Επεξ/σία από Giogiannis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Giogiannis είπε

Εγω πηγαινα για το Note mi 10 που το εχει στα 385. Bασικα και μεχρι 420 να το βρω δεν με πειραζει αλλα επειδη θα το παρω με τιμολογιο οι 11 στους 10 μου ζητανε χαρτια απο εφορια, λογιστη και δεν συμαζεύεται.  Ειχα μιλησει στο τηλεφωνο μαζι τους μου ειπαν οτι θελουν τα βασικα και περιπου 7 εργασιμες να εγκριθει. Έστειλα email  με όλα τα απαραίτητα έγγραφα την προηγούμενη τετάρτη, μεχρι στιγμής ούτε φωνη ούτε ακρόαση, μια απάντηση σε email κάτι, ενα τηλεφωνο έστω. Βέβαια με αυτα που διαβάζω εδώ, είναι ίσως καλύτερα έτσι... αφου δεν έχω πληρώσει κιόλας να μην το διακινδυνέψω. Εντωμεταξύ η απόλυτη ξεφτίλα είναι όλα αυτά τα μαγαζία, σαν δεύτερο κατάστημα μου έβγαζε το mobile corner με τιμή στα 389 και 313 τιμή τιμολογίου. μιλαω σημερα μαζί τους μου είπαν να τους στείλω τα χαρτιά. Κοιτάω μολις τώρα best price  δεν μου το βγάζει, μπαίνω στη σελίδα γιατί θυμόμουν το κατάστημα και εγκεφαλικό 475,00 € / Τιμή τιμολογίου: 383,06 € 

Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ

Δεν μπορείς αν θες απλά να κόψεις τιμολόγιο χωρίς από φορολόγηση; και απλά όταν είναι να δώσεις τις φορολογικές σου εισφορές να καταθέσεις το τιμολόγιο του κινητού; δηλαδή να πληρώσεις - το ΦΠΑ από τα 420; Το έγραψα λίγο μπερδεμένα δεν ξέρω αν κατάλαβες αλλά αν το πάρεις σε κανονική τιμή με ΦΠΑ και σου κόψουν τιμολόγιο δεν χρειάζεσαι ούτε λογιστηρια ούτε ελέγχους ούτε έγγραφα. 

Επεξ/σία από iliasmR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, manos11i είπε

ενημερωσε κανεις την αστυνομια ή τη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος ή το συνηγορο του καταλανωτη ?

το εχει ψαξει κανεις αυτο το θεμα? 

στην πλατφορμα του bestprice δεν εχει κανει κανεις κριτικη για το συγκεκριμενο καταστημα. Ενω περισσοτεροι κανουν αξιολογηση στη google. μα ο κοσμος βλεπει το καταστημα απο το σκρουτζ και απο το bestprice.

Ή τις ένοπλες δυνάμεις; Γιατι να γινει ολο αυτό; αφου ολοι παραπάνω λένε οτι όσοι ζήτησαν επιστροφές τις πήραν κανονικά και μάλιστα πάρα πολύ γρήγορα. Θα τους πάμε δικαστήριο που έκαναν λάθος υπολογισμούς;

56 λεπτά πριν, Giogiannis είπε

Εγω πηγαινα για το Note mi 10 που το εχει στα 385. Bασικα και μεχρι 420 να το βρω δεν με πειραζει αλλα επειδη θα το παρω με τιμολογιο οι 11 στους 10 μου ζητανε χαρτια απο εφορια, λογιστη και δεν συμαζεύεται.  Ειχα μιλησει στο τηλεφωνο μαζι τους μου ειπαν οτι θελουν τα βασικα και περιπου 7 εργασιμες να εγκριθει. Έστειλα email  με όλα τα απαραίτητα έγγραφα την προηγούμενη τετάρτη, μεχρι στιγμής ούτε φωνη ούτε ακρόαση, μια απάντηση σε email κάτι, ενα τηλεφωνο έστω. Βέβαια με αυτα που διαβάζω εδώ, είναι ίσως καλύτερα έτσι... αφου δεν έχω πληρώσει κιόλας να μην το διακινδυνέψω. Εντωμεταξύ η απόλυτη ξεφτίλα είναι όλα αυτά τα μαγαζία, σαν δεύτερο κατάστημα μου έβγαζε το mobile corner με τιμή στα 389 και 313 τιμή τιμολογίου. μιλαω σημερα μαζί τους μου είπαν να τους στείλω τα χαρτιά. Κοιτάω μολις τώρα best price  δεν μου το βγάζει, μπαίνω στη σελίδα γιατί θυμόμουν το κατάστημα και εγκεφαλικό 475,00 € / Τιμή τιμολογίου: 383,06 € 

Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ

Έχει αλλάξει το σύστημα για τα τιμολόγιο εδώ και λίγο καιρό, είναι αρκετά πιο πολύπλοκο(και καλα έγινε έτσι) , δεν ειναι περίεργο που σου ζητάνε περισσότερα στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, iliasmR είπε

Δεν μπορείς αν θες απλά να κόψεις τιμολόγιο χωρίς από φορολόγηση; και απλά όταν είναι να δώσεις τις φορολογικές σου εισφορές να καταθέσεις το τιμολόγιο του κινητού; δηλαδή να πληρώσεις - το ΦΠΑ από τα 420; Το έγραψα λίγο μπερδεμένα δεν ξέρω αν κατάλαβες αλλά αν το πάρεις σε κανονική τιμή με ΦΠΑ και σου κόψουν τιμολόγιο δεν χρειάζεσαι ούτε λογιστηρια ούτε ελέγχους ούτε έγγραφα. 

Έτσι είναι, δεν ξερω γιατί μερικοί τρελενονται να αγορασουν με αποφορολογιση. Κερδίζεις μόνο σε ρευστότητα μέχρι να πληρώσεις ή να συμψηφισεις το ΦΠΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι περιμενω την αυριανη μερα, να ακουστει το ευχαριστο νεο οτι εφτασε το κινητο και να το παρω οσο πιο γρηγορα γινεται.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikmav94 είπε

mano πες και σε εμας τι γινεται αυριο που θα μιλησετε.Ευχομαι να χεις ευχαριστα νεα.

Ολοι αυτο ευχομαστε. Μακαρι να πανε ολα καλα και να μην χρειαστει να τραβαμε τετοια ζορια. 

εχτες ειχα μιλησει με 2 διαφορετικους εκπροσωπους του καταστηματος (ενας ανδρας και μια γυναικα). και οι δυο μου διαβεβαιωσαν οτι τη παρασκευη (Αυριο δηλ) περιμενουν παραλαβη των παραγγελιων μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι Μάνο να πάνε όλα καλά και εμένα μου είχαν πει ή Παρασκευή ή Δευτέρα.. Θα πάρω κι εγώ αύριο και θα σας πω. Τι έχεις παραγγείλει, μπας και έρθουν μαζί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, iliasmR είπε

Μακάρι Μάνο να πάνε όλα καλά και εμένα μου είχαν πει ή Παρασκευή ή Δευτέρα.. Θα πάρω κι εγώ αύριο και θα σας πω. Τι έχεις παραγγείλει, μπας και έρθουν μαζί; 

παρηγγειλα ενα huawei p30 128gb aurora blue. Το παρηγγειλα στις 27-4-20

εσυ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να γίνω Κασσάνδρα αλλά ούτε αύριο πιστεύω θα έρθουν. Εγώ δλδ που παρήγγειλα στις 17/4 το pro τι διαφορά εχει και θα έρθει την άλλη παρασκευή; Μακάρι πάντως να παραλάβει κάποιος για να σπάσει αυτός ο μαύρος κύκλος. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...