Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά νομίζω ζελατίνα πολλά δεν έχουν, εκτός αν κάνω λάθος.. Επίσης αν δεν είναι ευρωπαϊκό δεν έχεις εγγύηση στην ουσία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, iliasmR είπε

Παιδιά νομίζω ζελατίνα πολλά δεν έχουν, εκτός αν κάνω λάθος.. Επίσης αν δεν είναι ευρωπαϊκό δεν έχεις εγγύηση στην ουσία 

τωρα τα κινητα δεν εχουν ζελατινες. εχουν ή ακουστικά ή θηκη σιλικονης. αν εχουν και τα δυο σημαινει οτι ειναι ευρωπαικο. 

υπαρχουν μεν και κινητα που εχουν ειτε ακουστικα, ειτε θηκη σιλικονης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manos11i είπε

ρε παιδια να ρωτησω κατι ? τα προϊοντα αυτα απο που τα προμηθευεται ? απο τη κινα ή απο τις αντιπροσωπειες. 
η huawei εχει αντιπροσωπεια στην ελλαδα, ή μηπως με αυτα συνεργαζονται τα μεγαλα ονοματα πχ κωτσοβολος, παμπλικ, πλαισιο κλπ και γι αυτο εχουν τοσο τσουχτερες τιμες?

Τα περισσοτερα κινητα ειναι ευρωπαικα μοντελα τα οποια τα προμηθευονται μεσω χωρων με χαμηλη φορολογια και στη συνεχεια τα περνανε στην Ελλαδα. Επίσης τα περισσοτερα καταστήματα κανουν καποια μπουγαδα με το ΦΠΑ γιαυτο και αποφευγουν να κοψουν τιμολογια.Αν δειτε την τιμη που δινει το netmobile κανονικα και τη τιμη με τιμολογιο φαινεται ξεκαθαρα. Οταν γινεται αποποιηση του φορου η τιμη εχει μια μειωση 24% και οχι 6 ευρω οπως εδω

Χωρίς τίτλο.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manos11i είπε

τωρα τα κινητα δεν εχουν ζελατινες. εχουν ή ακουστικά ή θηκη σιλικονης. αν εχουν και τα δυο σημαινει οτι ειναι ευρωπαικο. 

υπαρχουν μεν και κινητα που εχουν ειτε ακουστικα, ειτε θηκη σιλικονης

Το galaxy s20 Ευρώπη έρχεται με ακουστικά akg και χωρίς θήκη σιλικόνης. Αμερική έχει και θήκη σιλικόνης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε ότι μπορεί να πέσουν καθόλου οι τιμές τις επόμενες μέρες- εβδομάδες? Γιατί από Δευτέρα που άνοιξαν υποτίθεται τα μαγαζιά είδα μια μικρή αύξηση σε τιμές και γενικά διαθέσιμα κομμάτια βρίσκεις σε τιμές τουλάχιστον 50-60€ πιο ακριβά από τον μέσο όρο που λέει παράδοση 30 μέρες η κατόπιν παραγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, george7p είπε

Εγω που πηρα το 11αρι απο το kaizer ειχε και το κουτι περιτυλιγμα και το κινητο την απλη εργοστασιακη μεμβρανη. 

Δεν ξέρω αν έχουν όλα περιτύλιγμα. Τώρα τι να πω, αγχώθηκα λίγο 😜

5 λεπτά πριν, Giogiannis είπε

Πιστεύετε ότι μπορεί να πέσουν καθόλου οι τιμές τις επόμενες μέρες- εβδομάδες? Γιατί από Δευτέρα που άνοιξαν υποτίθεται τα μαγαζιά είδα μια μικρή αύξηση σε τιμές και γενικά διαθέσιμα κομμάτια βρίσκεις σε τιμές τουλάχιστον 50-60€ πιο ακριβά από τον μέσο όρο που λέει παράδοση 30 μέρες η κατόπιν παραγγελίας.

Θεωρητικά όσα είναι να πέσουν μάλλον θα πέσουν κάποια στιγμή. Αλλά έχει δύο εβδομάδες που οι τιμές έχουν παγώσει. Ενώ με βάση με τα περσινά αντίστοιχα μοντέλα θα έπρεπε να είχαν πέσει. Οπότε άγνωστο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, iliasmR είπε

Δεν ξέρω αν έχουν όλα περιτύλιγμα. Τώρα τι να πω, αγχώθηκα λίγο 😜

Αν ειναι καινουργιο θα πρεπει να εχει αλλιως πως εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι μεταχειρισμενο ή βιτρινας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, george7p είπε

Αν ειναι καινουργιο θα πρεπει να εχει αλλιως πως εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι μεταχειρισμενο ή βιτρινας;

Δηλαδή είναι must ότι πρέπει να είναι μέσα σε ζελατίνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, george7p είπε

Και εγω το ιδιο πραγμα σκεφτομουν αλλα εν τελη την ακυρωσα (παραγγελια 17/4 ) και πήρα απο το kaizer που ειχα ξανα αγοράσει και ηταν ολα κομπλε. Γενικα τα καταστηματα που εχει το best price και εχουν τις πιο χαμηλες τιμες δεν ειναι να τα πολυ εμπιστευεσαι οχι για το αν θα χασεις τα λεφτα σου (εχουν αντικαταβολη) αλλα για το αν θα σου ερθει αυτο που αγορασες και σε τι κατασταση θα ειναι. Διαβαζα αξιολογησεις στο electroleti και εγραψε ενας αυτο ακριβως Παρήγγειλα πρόσφατα το Huawei P30 Pro! Δεν μου άρεσε όταν βάλεις αντικαταβολή πρέπει να πληρώσεις 20€ ηλεκτρονικά για να στον στείλουν... Και επίσης όταν παρέλαβα το κινητό δεν υπήρχε ζελατίνα έξω από το κουτί και το ένα αυτοκόλλητο από τα δύο είναι κομμένο... Το κινητό στην 3 ημέρα πλέον δεν έχει κανένα πρόβλημα αλλά δεν μου άρεσε καθόλου... Επίσης θα πρέπει να πω ότι δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας αλλά αραβικό ή κάτι τέτοιο.... Κατά τα άλλα μου ήρθε σε 4 μέρες άργησε λόγω μεταφορικής και καλά συσκευασμένο!

Προσωπικα δε θα δεχομουν να παραλαβω ενα ανοιχτο κινητο και να εχω αμφιβολια αν ειναι μεταχειρισμενο, εκθεσιακο ή ανακατασκευασμενο. Οποτε καλυτερα να κανω λιγη υπομονη με τα λεφτα στα χερια μου και να δωσω κατι παραπανω παρα να τα κλαιω.

Εκλαψα. Καλα που δεν του έβαλαν καμια πατάτα μέσα . ΕΙναι και θέμα τύχης τι θα πάρεις πιστεύω. Πριν 5 χρόνια είχα σοβαρό θέμα με Καιζερ που δεν δέχονταν να παρουν πισω ελαττωματικό κινητό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nikos3512 είπε

Εκλαψα. Καλα που δεν του έβαλαν καμια πατάτα μέσα . ΕΙναι και θέμα τύχης τι θα πάρεις πιστεύω. Πριν 5 χρόνια είχα σοβαρό θέμα με Καιζερ που δεν δέχονταν να παρουν πισω ελαττωματικό κινητό. 

Οντως το kaizer παλια ειχε και αυτο τα θεματα του αλλα τωρα εχει φτιαξει αρκετα πραγματα.Εχει ανεβασει και τις τιμες βεβαια σε σχεση με τα υπολοιπα σκρουτζομαγαζα..κατι δινεις κατι παιρνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα παιδια. Ημουν ετοιμος να αγορασω απο το mobilepoint την συσκευη που με ενδιεφερε (ιφον 11 🤑) και μετα απο ολα αυτα που διαβασα εχω αλλαξει γνωμη, ειδικα μετα το μπαμ πριν μηνες με αλλο σκρουτζομαγαζο. Και γενικα ολο αυτο με τις χαμηλοτερες τιμες απο ολα τα αλλα καταστηματα μου φαινεται παρα πολυ περιεργο. Γενικα να προσεχουμε και να δινουμε εμφαση στις σωστες κριτικες των καταστηματων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xristosloco είπε

καλησπερα και απο εμενα παιδια. Ημουν ετοιμος να αγορασω απο το mobilepoint την συσκευη που με ενδιεφερε (ιφον 11 🤑) και μετα απο ολα αυτα που διαβασα εχω αλλαξει γνωμη, ειδικα μετα το μπαμ πριν μηνες με αλλο σκρουτζομαγαζο. Και γενικα ολο αυτο με τις χαμηλοτερες τιμες απο ολα τα αλλα καταστηματα μου φαινεται παρα πολυ περιεργο. Γενικα να προσεχουμε και να δινουμε εμφαση στις σωστες κριτικες των καταστηματων. 

Το πιο περιεργο με το mobile point ειναι που εχει τοσο καλες αξιολογησεις στο σκρουτζ ενω στο google το θαβουν συνεχως...οι τιμες δεν ειναι παντα κριτηριο για το αν ενα μαγαζι ειναι καλο ή κακο αν και αυτο παιζει καμια φορα το ρολο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...