Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, xristosloco είπε

καλησπερα και απο εμενα παιδια. Ημουν ετοιμος να αγορασω απο το mobilepoint την συσκευη που με ενδιεφερε (ιφον 11 🤑) και μετα απο ολα αυτα που διαβασα εχω αλλαξει γνωμη, ειδικα μετα το μπαμ πριν μηνες με αλλο σκρουτζομαγαζο. Και γενικα ολο αυτο με τις χαμηλοτερες τιμες απο ολα τα αλλα καταστηματα μου φαινεται παρα πολυ περιεργο. Γενικα να προσεχουμε και να δινουμε εμφαση στις σωστες κριτικες των καταστηματων. 

αμα το παμε με κριτικες πιστευω οτι οι περισσοτεροι εδω ξεγελαστηκαμε απο αυτες.το μαγαζι εχει πολυ καλες κριττικες και λιγες κακες.βλεπεις και τις τιμες και ενθουσιαζεσαι.μην κρινεις το μαγαζι ακομα.ναι καθυστερει αλλα ειναι και οι συνθηκες περιεργες τωρα.ουτε εγω θα επερνα στην θεση σου αμα εβλεπα αυτα αλλα παρακολουθα μας λιγο ακομα.μπορει τσαμπα να γκρινιαζουμε κκιολας.οπως και να χει αυριο θα εχουμε περισσοτερα για το θεμα μιας και σεπολλους εχουν πει για αυριο και σε αλλους για δευτερα τριτη.αντε και με το καλο να παρουμε τις συσκευες μας στο χερι μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, george7p είπε

Το πιο περιεργο με το mobile point ειναι που εχει τοσο καλες αξιολογησεις στο σκρουτζ ενω στο google το θαβουν συνεχως...οι τιμες δεν ειναι παντα κριτηριο για το αν ενα μαγαζι ειναι καλο ή κακο αν και αυτο παιζει καμια φορα το ρολο του.

ναι το ειχα δει αυτο. μπορει να μην προλαβαν να κανουν αρνητικες κριτικες.. και να την ψιλιαστικε το σκρουτζ πως κατι δεν παει καλα και να το εβγαλε νωριτερα

2 λεπτά πριν, nikmav94 είπε

αμα το παμε με κριτικες πιστευω οτι οι περισσοτεροι εδω ξεγελαστηκαμε απο αυτες.το μαγαζι εχει πολυ καλες κριττικες και λιγες κακες.βλεπεις και τις τιμες και ενθουσιαζεσαι.μην κρινεις το μαγαζι ακομα.ναι καθυστερει αλλα ειναι και οι συνθηκες περιεργες τωρα.ουτε εγω θα επερνα στην θεση σου αμα εβλεπα αυτα αλλα παρακολουθα μας λιγο ακομα.μπορει τσαμπα να γκρινιαζουμε κκιολας.οπως και να χει αυριο θα εχουμε περισσοτερα για το θεμα μιας και σεπολλους εχουν πει για αυριο και σε αλλους για δευτερα τριτη.αντε και με το καλο να παρουμε τις συσκευες μας στο χερι μετα.

απο ολα τα καταστηματα που αγοραζω παντα δινω βαση στις κριτικες ειναι η πρωτη εικονα του μαγαζιου. Για εμενα ειναι παρα πολυ υποπτο πως υπαρχει αυτη η τεραστια καθυστεριση στις παραδωσεις των συσκευων και ταυτοχρονα η μειωση των τιμων. το iphone 11 για παραδειγμα ειχε φτασει και  610!!!! δηλαδη φτηνοτερα απο οτι το πουλαει η ιδια η apple και απο τιμες στο ebay που ειναι πιο χαμηλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xristosloco είπε

ναι το ειχα δει αυτο. μπορει να μην προλαβαν να κανουν αρνητικες κριτικες.. και να την ψιλιαστικε το σκρουτζ πως κατι δεν παει καλα και να το εβγαλε νωριτερα

Το Σκρουτζ? Αυτο? Ποτέ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, wolfskinn είπε

Το Σκρουτζ? Αυτο? Ποτέ! 

ισως τοτε να φταιει πως τιποτα δεν ηταν διαθεσιμο;; και ολα κατοπην παραγγελιας;;... τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποια παιδιά λέγατε για συσκευασία χωρίς ζελατίνα μόλις έτυχε και διάβασα ένα άρθρο

https://techvalue.gr/xiaomi-κινητά-skroutz-bestprice-31192/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, xristosloco είπε

ισως τοτε να φταιει πως τιποτα δεν ηταν διαθεσιμο;; και ολα κατοπην παραγγελιας;;... τι να πω

Ε οταν λενε αυτοι κατόπιν παραγγελίας ή 30 μερες, μιλάνε πάντα για εργάσιμες, δηλαδή πάνω από 1.5 μηνα , βαλε και τις αργίες του Απρίλη, οπότε καταλαβαίνεις...

Επεξ/σία από wolfskinn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Giogiannis είπε

Επειδή κάποια παιδιά λέγατε για συσκευασία χωρίς ζελατίνα μόλις έτυχε και διάβασα ένα άρθρο

https://techvalue.gr/xiaomi-κινητά-skroutz-bestprice-31192/

Είχα παραγγείλει ένα xiaomi mi a3 τον Σεπτέμβριο, αλλά δεν θυμάμαι από ποιο μαγαζί. Και είχε έρθει χωρίς ζελατίνα και ο βλακας νόμιζα ότι ήταν λογικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις τι παιζει με τα μαγαζια kiniti.net και netmobile.gr , ψαχνω να αγορασω το p30 και το βρηκα σε πολυ καλη τιμη 330€  αλλα διαβασα σε καποια αρθρα για απατες απο καποια μαγαζια οπως αυτα τα 2 .Ειναι ρισκο η αγορα τους ;  ειχα αγορασει πριν 2 χρονια το honor 9 απο kiniti.net το ειχε και τοτε καλη προσφορα στα 280 ευρω και δεν ειχα καποιο θεμα με το μαγαζι και επειτα που εβγαλε προβληματα το κινητο κανονικα μιλησα απευθειας με αντιπροσωπια και το φτιαξανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, basilisgate13 είπε

ξερει κανεις τι παιζει με τα μαγαζια kiniti.net και netmobile.gr , ψαχνω να αγορασω το p30 και το βρηκα σε πολυ καλη τιμη 330€  αλλα διαβασα σε καποια αρθρα για απατες απο καποια μαγαζια οπως αυτα τα 2 .Ειναι ρισκο η αγορα τους ;  ειχα αγορασει πριν 2 χρονια το honor 9 απο kiniti.net το ειχε και τοτε καλη προσφορα στα 280 ευρω και δεν ειχα καποιο θεμα με το μαγαζι και επειτα που εβγαλε προβληματα το κινητο κανονικα μιλησα απευθειας με αντιπροσωπια και το φτιαξανε 

Αν μπορείς στείλε τα άρθρα να τα έχουμε υπόψιν μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, wolfskinn είπε

Αν μπορείς στείλε τα άρθρα να τα έχουμε υπόψιν μας

ειναι λογικα απο το 18 οταν ειχε γινει θεμα απλα εγω τωρα τα διαβασα πρωτη φορα 

https://www.itspossible.gr/αυτά-είναι-τα-skroutzομάγαζα-που-παρανομούν/

https://computersgr.wordpress.com/2018/04/21/eshops-pou-ekdidoun-timologia-me-alli-timi-pol1150/

https://www.sportime.gr/extratime/koinonia/megali-apati-me-agora-smartphones-apo-gnosti-istoselida/

τωρα τι παιζει ακριβως δεν ξερω εψαχνα να παρω το κινητο απο kiniti και εβλεπα τις αξιολογησεις και πατωντας την λεξη kiniti  στο google μου βγηκε απο διπλα η λεξη απατη και το ειδα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.sportime.gr/extratime/koinonia/megali-apati-me-agora-smartphones-apo-gnosti-istoselida/

https://techingreek.com/skroutz-o-magaza-pou-emporevontai-smartphones-mia-organomeni-apati-olkis/

Εδω γραφει για τα δυο αυτα site, για το πως διατηρουν τοσο χαμηλες τιμες και για την απατη με την a mobile. Αν και εχω διαβασει οτι πολλοι εχουν παραλαβει συσκευες απο αυτα τα καταστηματα ειμαι της αποψης οταν αγοραζω απο σκρουτζ ναι μεν να γλυτωνω καποια χρηματα αλλα να αποφευγω και τα καταστηματα με τις εξωφρενικα χαμηλες τιμες γιατι ο χρονος εχει δειξει οτι κατι βρωμαει συνηθως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα τι γινεται με τις απατες για την φορολογια ναι μεν δεν ειμαι υπερ με οτι κανουν αλλα οταν οι μεγαλες εταιριες σου πιανουν τον κ@λο κυριολεκτικα με τις τιμες που εχουν τοτε εγω σαν καταναλωτης που προσπαθω να γλιτωσω καποια χρηματα θα καταφυγω σε αυτα τα καταστηματα .Για παραδειγμα o kotsovolos εχει το p30 στα 600 ευρω ενω το kiniti στα 330 μιλαμε για τεραστια διαφορα .Αν ηταν 100 ευρω ναι να πηγαινες σε μεγαλη εταιρια να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο αλλα οχι για 300 ευρω πανω .Καποια στιγμη πρεπει το κρατος να ξυπνησει και να σταματησει την υπερκοστολογηση των προιοντων απο μεγαλες εταιριες. Δεν θελω να βγαλω λαδι τα skroutzoμαγαζα προς θεου αλλα δεν θελω να με πιανουν και τον κ@λο οι μεγαλες εταιριες τυπου kotsovolos ,public,germanos κλπ . Απο οτι καταλαβα παιδια μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ειναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ είχα κανει παραγγελία στης 16απρ. IPhone 11 και έγραφαν 4-10 ημερες μετα απο πολλά emails μου απάντησαν την Δευτέρα οτι η παραγγελία μου έγινε processed και οτι την δευτέρα θα τα έστελναν στηνSpeedex απο τοτε τους παίρνω τηλέφωνα τους Στέλνω. Emails για να μου δώσουν το tracking code και κανεις τίποτα δεν ξέρω τι να κάνω . Να περιμένω η να ακύρωσω την παραγγελία μου;;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Vasilis9982 είπε

Παιδιά εγώ είχα κανει παραγγελία στης 16απρ. IPhone 11 και έγραφαν 4-10 ημερες μετα απο πολλά emails μου απάντησαν την Δευτέρα οτι η παραγγελία μου έγινε processed και οτι την δευτέρα θα τα έστελναν στηνSpeedex απο τοτε τους παίρνω τηλέφωνα τους Στέλνω. Emails για να μου δώσουν το tracking code και κανεις τίποτα δεν ξέρω τι να κάνω . Να περιμένω η να ακύρωσω την παραγγελία μου;;;;;

παρτους τηλ και συ αυριο και ακυρωσε αν πουλαν παραμυθια.ναι μεν εχεις πεσει σε πολλες αργιες αλλα και παλι πολλες οι μερες.παρτους τηλ να δεις τι γινεται.

 

 

αραγε αν παρουμε τηλ την speedex που λενε οτι συνεργαζονται να τους ρωτησουμε τι παιζει με την mobilepoint θα μας πουν τιποτα για αυτην την εταιρια?

Επεξ/σία από nikmav94
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vasilis9982 είπε

Παιδιά εγώ είχα κανει παραγγελία στης 16απρ. IPhone 11 και έγραφαν 4-10 ημερες μετα απο πολλά emails μου απάντησαν την Δευτέρα οτι η παραγγελία μου έγινε processed και οτι την δευτέρα θα τα έστελναν στηνSpeedex απο τοτε τους παίρνω τηλέφωνα τους Στέλνω. Emails για να μου δώσουν το tracking code και κανεις τίποτα δεν ξέρω τι να κάνω . Να περιμένω η να ακύρωσω την παραγγελία μου;;;;;

Πάρτους τηλ οπωσδήποτε. Εχε υπομονη όμως. Θα προσπαθήσεις πολύ. Και αν καλεί άστο να χτυπάει μέχρι να το σηκώσουν..... Ενημέρωσε μας πλιζ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...