Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι περιμενουν να το παραλλαβουν μεχρι Τριτη . Κι οτι με βαση τις πληροφοριες που εχουν ειναι αρκετα σιγουροι πως θα ερθει.Εμενα εξ αρχης μου ειχαν πει οτι θα ερθει ή σήμερα ή την Δευτερα .. Μου ειπαν και εμενα απο μονοι τους οτι αν θελω μπορω να ακυρωσω την παραγγελια και να μου επιστραφουν τα χρηματα.

Επισης θα ηθελα να πω κατι σε αυτο το σημειο. Οποιος παραλαβει ας σιγουρευτει οσο μπορει οτι ειναι ολα ενταξει ( ζελατινα, εγγυησεις κλπ ) και ας μας ενημερωσει.

Επεξ/σία από iliasmR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, iliasmR είπε

Παιδιά τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι περιμενουν να το παραλλαβουν μεχρι Τριτη . Κι οτι με βαση τις πληροφοριες που εχουν ειναι αρκετα σιγουροι πως θα ερθει.Εμενα εξ αρχης μου ειχαν πει οτι θα ερθει ή σήμερα ή την Δευτερα .. Μου ειπαν και εμενα απο μονοι τους οτι αν θελω μπορω να ακυρωσω την παραγγελια και να μου επιστραφουν τα χρηματα.

Επισης θα ηθελα να πω κατι σε αυτο το σημειο. Οποιος παραλαβει ας σιγουρευτει οσο μπορει οτι ειναι ολα ενταξει ( ζελατινα, εγγυησεις κλπ ) και ας μας ενημερωσει.

Τι κινητό και από πότε περιμένεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, iliasmR είπε

Παιδιά τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι περιμενουν να το παραλλαβουν μεχρι Τριτη . Κι οτι με βαση τις πληροφοριες που εχουν ειναι αρκετα σιγουροι πως θα ερθει.Εμενα εξ αρχης μου ειχαν πει οτι θα ερθει ή σήμερα ή την Δευτερα .. Μου ειπαν και εμενα απο μονοι τους οτι αν θελω μπορω να ακυρωσω την παραγγελια και να μου επιστραφουν τα χρηματα.

Επισης θα ηθελα να πω κατι σε αυτο το σημειο. Οποιος παραλαβει ας σιγουρευτει οσο μπορει οτι ειναι ολα ενταξει ( ζελατινα, εγγυησεις κλπ ) και ας μας ενημερωσει.

Μόνο ο ίδιος ο επιχειρηματίας ξέρει τι πραγματικά συμβαίνει με αυτό το κατάστημα. Ποιος επαγγελματίας λεει στον άλλο αν θες κανε ακύρωση για μια μέρα διαφορά, αν όντως έρθει με μια μέρα διαφορά; Οτι νά ναι. Η τιμή στα σκρουντζομαγαζα είναι αντιστρόφως ανάλογη του ρίσκου που αναλαμβάνεις την στιγμή της αγοράς μάλλον. Σαν τα κρατικά ομόλογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iliasmR είπε

Αντε με το καλο να σου ερθει! Ποτε το παρηγγειλες;

νομιζω εχει 1-3 μερες στα 418

16 Απριλίου εκανα την παραγγελία για iphone 11 128 . παιδιά ελπίζω να έρθουν οι παραγγελίες γρήγορα σς ολους εμένα μου έφυγε ενα άγχος πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nikos3512 είπε

Μόνο ο ίδιος ο επιχειρηματίας ξέρει τι πραγματικά συμβαίνει με αυτό το κατάστημα. Ποιος επαγγελματίας λεει στον άλλο αν θες κανε ακύρωση για μια μέρα διαφορά, αν όντως έρθει με μια μέρα διαφορά; Οτι νά ναι. Η τιμή στα σκρουντζομαγαζα είναι αντιστρόφως ανάλογη του ρίσκου που αναλαμβάνεις την στιγμή της αγοράς μάλλον. Σαν τα κρατικά ομόλογα. 

Και εμένα μου φαίνεται περίεργο αλλά πολλά παιδιά όντως πήραν τα λεφτά τους πίσω. Εγώ πιστεύω οτι το κάνουν για να μην εχουν αρνητικές κριτικές . Σου λεει οκ δεν ήμουν τυπικός και δεν σου παρέδωσα την παραγγελία σου στην ώρα μου αλλά σου δίνω δυνατότηα αύρωσης. Σκέψου ότι όλη μερα τους παίρνουν για παράπονα. Οπότε κατι πρεπει να κανουν. 

4 λεπτά πριν, Vasilis9982 είπε

16 Απριλίου εκανα την παραγγελία για iphone 11 128 . παιδιά ελπίζω να έρθουν οι παραγγελίες γρήγορα σς ολους εμένα μου έφυγε ενα άγχος πάντως. 

Αν μέτρησα καλα ειναι 13-14 εργασιμες περιπου απο τις 16 δεν ειναι τοσο κακο, αν οντως αυτες τις μερες γινεται ενας γενικος χαμος. Με το καλο να σου ερθεί!! Αν μπορεις ενήμερωσε μας αν ειναι ολα καλα με την συσκευη :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, iliasmR είπε

Και εμένα μου φαίνεται περίεργο αλλά πολλά παιδιά όντως πήραν τα λεφτά τους πίσω. Εγώ πιστεύω οτι το κάνουν για να μην εχουν αρνητικές κριτικές . Σου λεει οκ δεν ήμουν τυπικός και δεν σου παρέδωσα την παραγγελία σου στην ώρα μου αλλά σου δίνω δυνατότηα αύρωσης. Σκέψου ότι όλη μερα τους παίρνουν για παράπονα. Οπότε κατι πρεπει να κανουν. 

Μια μέρα καθυστέρηση δεν είναι λόγος να δεχτεί να ακυρώσει την παραγγελία πάντως, πολλώ μάλλον να την προτείνει ο ίδιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nikos3512 είπε

Μια μέρα καθυστέρηση δεν είναι λόγος να δεχτεί να ακυρώσει την παραγγελία πάντως, πολλώ μάλλον να την προτείνει ο ίδιος. 

Σίγουρα, πολύ μυστήριο. Δεν μπορώ να καταλάβω τ πραγματικά συμβαίνει. Ειμαστε εδω μεσα 15 άτομα και δεν εχουμε καταφερει να βγάλουμε ακρη 😝

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ViveCuervo12 είπε

Την τελευταία ώρα πάντως είναι μόνιμα busy το τηλέφωνό τους. Θα ενημερώσω κι εγώ για όποια εξέλιξη όταν καταφέρω να μιλήσω.

εγω θα παρω αργοτερα. κατα τις 3-4 το μεσημερι να δω τι γινεται. 
αν δω οτι δεν απαντανε, θα επικαλεστω τη βοηθεια της bestprice. κατι σαν το efood ειναι κι αυτο. δεν μπορουσα να παρω τηλ σε ενα καταστημα για να κανω καποια αλλαγη στη παραγγελια με το φαγητο και μιλουσα με τους εκπροσωπους του efood για να τους πουν να με παρουν αυτοι τηλ.

μιλησα για efood και πεινασα🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ViveCuervo12 είπε

Την τελευταία ώρα πάντως είναι μόνιμα busy το τηλέφωνό τους. Θα ενημερώσω κι εγώ για όποια εξέλιξη όταν καταφέρω να μιλήσω.

Θυμισε μου επειδη γινεται χαμος, εσενα σου ειχαν πει το πολυ για σημερα οτι θα το εχουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, iliasmR είπε

Θυμισε μου επειδη γινεται χαμος, εσενα σου ειχαν πει το πολυ για σημερα οτι θα το εχουν; 

Ναι, μου είχαν πει σήμερα το πολύ. Είμαι στη 14η εργάσιμη σήμερα, οπότε ελπίζω να έχω καλά νέα. 🤞

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ViveCuervo12 είπε

Ναι, μου είχαν πει σήμερα το πολύ. Είμαι στη 14η εργάσιμη σήμερα, οπότε ελπίζω να έχω καλά νέα. 🤞

θα τους πουμε εκει ενα ΙΧΟ ΝΤΕ ΠΟΥΤΑ και τελειωσε το θεμα🤣

ελπιζω νε εχουμε καλα νεα, γιατι εγω τους ειπα οτι τη δευτερα το θελω το κινητο γιατι ειναι δωρο γενεθλιων. Θα μεινω ξεκρεμαστος χωρις δωρο, ντορπης πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παραγγειλω απο kiniti.net το p30 στα 330 ευρω , θα παρω με αντικαταβολη να εχω και το κεφαλι μου ησυχο , πρεπει να προσεξω κατι αλλο πριν την αγορα.Με αγχωνει λιγο το after sale support ,εγγυηση η αν ερθει χαλασμενο κλπ. Επισης πως μπορω να δω πριν το στειλουν οτι το κινητο ειναι για ευρωπη ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μίλησα. Μου είπαν ότι περιμένουν την παραλαβή σήμερα και ισχυρίστηκαν κιόλας ότι θα με καλέσουν μόλις έρθει. Επειδή προφανώς δεν πιστεύω οτι θα γίνει κάτι τέτοιο (και κάθε καλή πρόθεση να υπάρχει, με τέτοιο φόρτο εργασίας αποκλείεται) τους είπα ότι θα ξαναπάρω το απόγευμα για επιβεβαιώση, ωστε να περάσω αύριο να παραλάβω. 

Θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα.

Επεξ/σία από ViveCuervo12
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...