Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, ivamvako είπε

Σχετικα με το καταστημα karavasilis..

Πριν καποιες μερες συναντηθηκα με   μελος του forum για να αγορασω ενα μεταχειρισμενο κινητο το οποιο ειχε παρει  λιγες μερες πριν απο καταστημα karavasilis.

Παρατηρησα οτι η αποδειξη που ειχε απο τον karavasili δεν ειχε το IMEI της συσκευης και δεν προχωρησα στην αγορα παρολο που το μελος μου φανηκε  100% εμπιστοσυνης.

Δεν ξερω αν ειναι υποχρεωτικο ή οχι αλλα τα τελευταια χρονια οτι κινητο εχω παρει παντα η αποδειξη εχει το IMEI.

Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με karavasili υποστηριξαν οτι δεν το βαζουν στην αποδειξη γιατι δεν ειναι υποχρεωτικο.

Ξερω οτι στα service centers της samsung δεν χρειαζεται απαραιτητα αποδειξη με ΙΜΕΙ για να ισχυει εγγυηση

Η επισημη ομως απαντηση της αντιπροσωπειας της samsung ειναι οτι τυπικα για να ισχυει εγγυηση χρειαζεται αποδειξη με ΙΜΕΙ.

Μου εκανε εντυπωση οτι ο Καραβασιλης δεν βαζει το ΙΜΕΙ οπως ολοι.

Ξερει κανεις κατι παραπανω σχετικα?

Καλησπέρα επειδή δεν έχω ιδέα τι παίζει με το IMEI και τις αποδείξεις, μπορείς να μου πεις λίγο τι θα πρέπει να προσέξω κατά την αγορά και την παραλαβή του κινητού; δηλαδή η απόδειξη του κινητού θα πρέπει να περιλαμβάνει το IMEI; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, iliasmR είπε

Καλησπέρα επειδή δεν έχω ιδέα τι παίζει με το IMEI και τις αποδείξεις, μπορείς να μου πεις λίγο τι θα πρέπει να προσέξω κατά την αγορά και την παραλαβή του κινητού; δηλαδή η απόδειξη του κινητού θα πρέπει να περιλαμβάνει το IMEI; 

Η αποδειξη απο οτι εχω δει παντα εχει  το imei. Οποτε εγω τσεκαρω οτι το ΙΜΕΙ στην αποδειξη ειναι ιδιο με ΙΜΕΙ στο κουτι και στις ρυθμισεις κινητου.

Και γενικα  ειχα την εντυπωση το ΙΜΕΙ  ειναι υποχρεωτικο στην αποδειξη

Επεξ/σία από ivamvako
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το mobilepoint.Επειδη  πρώτος ανέφερα  τα θέματα με αυτό το κατάστημα και το έχω ψάξει αρκετά έχω να πω το εξής.Κανείς δεν παραλαμβάνει στις 4-10 μέρες που λένε.Αυτό φαίνεται από τις αναφορές στο Google και από το Σκρουτζ που τους πέταξε εκτός.Παραλαμβανουν μόνο κάποια ετοιμοπαραδοτα προϊόντα που υπάρχουν στο μαγαζι.Παντα το πηγαίνουν από αναβολή  σε αναβολή ,μια θα λένε Δευτέρα θα παραλάβουν την Δευτέρα θα σου πουν κάτι έτυχε και πάνε από Παρασκευή και πάει λέγοντας...βρηκαν έναν "ωραίο" τρόπο να περνάν οι μέρες και οι εβδομάδες .Μην ακούτε τα διάφορα παπαγαλάκια και οπλιστείτε με απεριόριστη υπομονή αν δεν κάνετε ακύρωση και να ξέρετε ότι μπορεί να πάρει και 2 μήνες η να συμβεί οτιδήποτε άλλο.Αυτό μπορείτε εύκολα να το καταλάβετε όταν σας λένε είναι να παραλάβουν αλλά δέχονται να κάνετε ακύρωση ,δεν έχουν δηλαδή κανένα πρόβλημα να ακυρωσετε παραγγελία και να τους μείνει η συσκευή ,απ' αυτό και μόνο φαίνεται ότι δεν έχει γίνει ποτέ παραγγελία.Δεν είναι σοβαροί και δεν είναι σίγουρα επαγγελματίες.Τώρα γιατί το κανουν αυτό;Κατέληξα σε διάφορα συμπεράσματα.Ενας λόγος είναι ότι με τα λεφτά μας αγοράζουν με το κιλό φτηνές συσκευές που έχουν και ετοιμοπαράδοτες και βγάζουν την διαφορά ,το κέρδος.Ίσως μιλάνε με τον προμηθευτή και περιμένουν πότε θα ρίξει την τιμή για να γίνει παραγγελία.Αλλος λογος είναι ότι κάπου χρησιμοποιούν τα χρήματα και βγάζουν κέρδος.Αλλος λόγος είναι ότι απλά είναι άσχετοι με εμπόριο και.δεννξερουν τι κανουν.Δεν ξέρω αν θα πέσει κανόνι η όχι αλλά το μαγαζάκι αυτό δεν είναι σοβαρό.Βεβαια αυτές είναι προσωπικές εκτιμήσεις και ίσως είναι λάθος,ο καθένας αποφασίζει τι θα κάνει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Σχετικά με το mobilepoint.Επειδη  πρώτος ανέφερα  τα θέματα με αυτό το κατάστημα και το έχω ψάξει αρκετά έχω να πω το εξής.Κανείς δεν παραλαμβάνει στις 4-10 μέρες που λένε.Αυτό φαίνεται από τις αναφορές στο Google και από το Σκρουτζ που τους πέταξε εκτός.Παραλαμβανουν μόνο κάποια ετοιμοπαραδοτα προϊόντα που υπάρχουν στο μαγαζι.Παντα το πηγαίνουν από αναβολή  σε αναβολή ,μια θα λένε Δευτέρα θα παραλάβουν την Δευτέρα θα σου πουν κάτι έτυχε και πάνε από Παρασκευή και πάει λέγοντας...βρηκαν έναν "ωραίο" τρόπο να περνάν οι μέρες και οι εβδομάδες .Μην ακούτε τα διάφορα παπαγαλάκια και οπλιστείτε με απεριόριστη υπομονή αν δεν κάνετε ακύρωση και να ξέρετε ότι μπορεί να πάρει και 2 μήνες η να συμβεί οτιδήποτε άλλο.Αυτό μπορείτε εύκολα να το καταλάβετε όταν σας λένε είναι να παραλάβουν αλλά δέχονται να κάνετε ακύρωση ,δεν έχουν δηλαδή κανένα πρόβλημα να ακυρωσετε παραγγελία και να τους μείνει η συσκευή ,απ' αυτό και μόνο φαίνεται ότι δεν έχει γίνει ποτέ παραγγελία.Δεν είναι σοβαροί και δεν είναι σίγουρα επαγγελματίες.Τώρα γιατί το κανουν αυτό;Κατέληξα σε διάφορα συμπεράσματα.Ενας λόγος είναι ότι με τα λεφτά μας αγοράζουν με το κιλό φτηνές συσκευές που έχουν και ετοιμοπαράδοτες και βγάζουν την διαφορά ,το κέρδος.Ίσως μιλάνε με τον προμηθευτή και περιμένουν πότε θα ρίξει την τιμή για να γίνει παραγγελία.Αλλος λογος είναι ότι κάπου χρησιμοποιούν τα χρήματα και βγάζουν κέρδος.Αλλος λόγος είναι ότι απλά είναι άσχετοι με εμπόριο και.δεννξερουν τι κανουν.Δεν ξέρω αν θα πέσει κανόνι η όχι αλλά το μαγαζάκι αυτό δεν είναι σοβαρό.Βεβαια αυτές είναι προσωπικές εκτιμήσεις και ίσως είναι λάθος,ο καθένας αποφασίζει τι θα κάνει.

Το να αργήσει μια παραγγελία είναι το λιγότερο εμένα προσωπικά δεν με αγχώνει αν θα αργήσει αλλά το αν θα έρθει βέβαια συμφωνώ με αυτά που λες ίσως αν έδιναν μια ημερομηνία σίγουρη πχ 15 20 30 μέρες αλλά  α έρθει τότε κάνεις μας δεν θα είχε θέμα σου βάζουν κ καλα 4 με 10 που ακούγεται δελεαστικο κ φυσικά όλοι εμείς περιμένουμε πιο πολύ λόγο διαφοράς τιμής γτ να ακυρωσουμε κ να πάρουμε την ίδια συσκευή 30 40 50€ πιο δν μας συμφέρει 

Επεξ/σία από mark13lcs
Ακριβά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mark13lcs είπε

Το να αργήσει μια παραγγελία είναι το λιγότερο εμένα προσωπικά δεν με αγχώνει αν θα αργήσει αλλά το αν θα έρθει βέβαια συμφωνώ με αυτά που λες ίσως αν έδιναν μια ημερομηνία σίγουρη πχ 15 20 30 μέρες αλλά  α έρθει τότε κάνεις μας δεν θα είχε θέμα σου βάζουν κ καλα 4 με 10 που ακούγεται δελεαστικο κ φυσικά όλοι εμείς περιμένουμε πιο πολύ λόγο διαφοράς τιμής γτ να ακυρωσουμε κ να πάρουμε την ίδια συσκευή 30 40 50€ πιο φθηνά δν μας συμφέρει 

2 λεπτά πριν, mark13lcs είπε

Το να αργήσει μια παραγγελία είναι το λιγότερο εμένα προσωπικά δεν με αγχώνει αν θα αργήσει αλλά το αν θα έρθει βέβαια συμφωνώ με αυτά που λες ίσως αν έδιναν μια ημερομηνία σίγουρη πχ 15 20 30 μέρες αλλά  α έρθει τότε κάνεις μας δεν θα είχε θέμα σου βάζουν κ καλα 4 με 10 που ακούγεται δελεαστικο κ φυσικά όλοι εμείς περιμένουμε πιο πολύ λόγο διαφοράς τιμής γτ να ακυρωσουμε κ να πάρουμε την ίδια συσκευή 30 40 50€ πιο φθηνά δν μας συμφέρει 

 

Άλλος όμως θέλει την συσκευή στο χρονικό όριο που λένε 4-10 μέρες.Δεν μιλάμε να αργήσει 1-3 μέρες είναι ανθρώπινο.Αλλα όχι να κάνει και 1,5-2 μήνες όπως βλέπουμε να συμβαίνει.Ασε που δεν στέλνουν ποτέ μα ποτέ email για την πορεία της παραγγελίας ,δεν τους βρίσκεις καθόλου εύκολα στα τηλ και όταν τους βρεις λένε το κλασικό είναι να παραλάβουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Άλλος όμως θέλει την συσκευή στο χρονικό όριο που λένε 4-10 μέρες.Δεν μιλάμε να αργήσει 1-3 μέρες είναι ανθρώπινο.Αλλα όχι να κάνει και 1,5-2 μήνες όπως βλέπουμε να συμβαίνει.Ασε που δεν στέλνουν ποτέ μα ποτέ email για την πορεία της παραγγελίας ,δεν τους βρίσκεις καθόλου εύκολα στα τηλ και όταν τους βρεις λένε το κλασικό είναι να παραλάβουμε...

Το ξέρω κ σε εμένα τα ίδια λένε απλά από την αδερφή μου κ γνωστούς προ κορωνοιου ήταν όλο κομπλέ σε παραγγελίες τώρα έχει προκύψει το θέμα με τις καθυστερήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, iliasmR είπε

Εχουμε κάνα νέο; 😊 στα έχω πρήξει 😜 

Προφανώς και μου είπαν ότι δεν ήρθε. Η αλήθεια είναι ότι αφού πήρα χθες το απόγευμα το είχα αποδεχθεί και το περίμενα. Μου είπαν ότι μπορεί να παραλάβουν Δευτέρα, στη χειρότερη όμως Τετάρτη και ότι αυτή είναι η τελική ημερομηνία. Μου είπαν επίσης αν θέλω να περιμένω μέχρι Τετάρτη το πολύ και μετά να ακυρώσω. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ViveCuervo12 είπε

Προφανώς και μου είπαν ότι δεν ήρθε. Η αλήθεια είναι ότι αφού πήρα χθες το απόγευμα το είχα αποδεχθεί και το περίμενα. Μου είπαν ότι μπορεί να παραλάβουν Δευτέρα, στη χειρότερη όμως Τετάρτη και ότι αυτή είναι η τελική ημερομηνία. Μου είπαν επίσης αν θέλω να περιμένω μέχρι Τετάρτη το πολύ και μετά να ακυρώσω. 

Τι έχεις παραγγείλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτή την στιγμή το mobilepoint σε όσα κινητά κοίταξα απέσυρε τις προσφορές του δεν το βρήκα σε κανένα κινητό στο BestPrice.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nikmav94 είπε

φιλε εμενα που και γω παρηγγειλα σ10 4-10 μερες απο τις 25 απριλη ομως μου ειπαν οτι δευτερα θα ναι στο μαγαζι και θα το στειλουν αμεσως.

OK, αν το παρεις, κανε ενα update, να περιμενουμε και εμεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2020 στις 10:14 ΠΜ, Vasilis9982 είπε

Σήμερα το πρωί μου έστειλαν email οτι έγινε complete και τον κωδικό απο την speedex μπήκα και λέει οτι έφυγε απο το μαγαζί τους σήμερα 6:30 η ωρα παλι καλά μάγκες. Υπομονή εύχομαι να ερθει σε ολους σας η παραγγελία το συντομότερο.

το πηρες το κινητο φιλε?

27 λεπτά πριν, greymarmita είπε

OK, αν το παρεις, κανε ενα update, να περιμενουμε και εμεις ;)

εννοειται!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτό για το bestprice.  Τι λέτε να έγινε. Τους πήρα εγώ και μου είπαν ότι και καλά φταιει επειδή κάνουν συνέχεια ανανέωση το σάιτ. Το ίδιο μου είχαν πει και για Σκρουτζ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpampisaloniki είπε

Άλλος όμως θέλει την συσκευή στο χρονικό όριο που λένε 4-10 μέρες.Δεν μιλάμε να αργήσει 1-3 μέρες είναι ανθρώπινο.Αλλα όχι να κάνει και 1,5-2 μήνες όπως βλέπουμε να συμβαίνει.Ασε που δεν στέλνουν ποτέ μα ποτέ email για την πορεία της παραγγελίας ,δεν τους βρίσκεις καθόλου εύκολα στα τηλ και όταν τους βρεις λένε το κλασικό είναι να παραλάβουμε...

Σιγά μν κάνουν ανανέωση εδώ στην σελίδα τους εχουν σήμα acs και στέλνουν με speedex

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Big Sak είπε

Ρε παιδιά αυτό για το bestprice.  Τι λέτε να έγινε. Τους πήρα εγώ και μου είπαν ότι και καλά φταιει επειδή κάνουν συνέχεια ανανέωση το σάιτ. Το ίδιο μου είχαν πει και για Σκρουτζ...  

Αυτο στανταρ ειναι ψεματα.. Αλλα παιζει να βγηκαν γιατι δεν προλαβαινουν τις παραγγελιες. Βεβαια κατοπιν παραγγελιας ηταν οποτε δεν ξερω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...