Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια, δεν θελω να ρισκαρω τα χρηματα μου. τη δευτερα σκεφτομαι κατα 98% να κανω ακυρωση και επιστροφη χρηματων. 
τωρα αν περιμενα 40 ημερες, ας νηστευα. Ηδη τα χρηματα ολων μας βρισκονται στο στομα του λυκου, αλλα πρεπει να τα παρουμε πισω.

25 λεπτά πριν, sissyfos είπε

Παραγγελία κινητού 18/3 πληρωμή 19/3 μέσω τραπέζης. Επικοινωνώ 40 μέρες μετά να μάθω την εξέλιξη της παραγγελίας, θεωρώντας ότι λόγω ιού όπως μου είχαν πει και οι ίδιοι και της όλης κατάστασης θα αργήσει αρκετά, δεν ήρθα σε επαφή τόσο καιρό και μου λένε ότι δεν έχουν λάβει πληρωμή και ότι έχει ακυρωθεί η παραγγελία χωρίς καμία ενημέρωση. Κατόπιν συννενόησης και τηλεφωνικά και με email ζητώ εκ νέου την παραγγελία στέλνοντας επισυναπτόμενο αποδεικτικό πληρωμής.  Η απάντηση τους είναι ότι γίνονται και σφάλματα συμφωνώντας να μου αποστείλουν το τηλέφωνο συν την διαφορά τιμής που προέκυψε λόγω του ότι τόσο καιρό μετά είχε νέα τιμή η συσκευή μειωμένη κατά 23€ (+2€ δωρεάν μεταφορικά, επιστροφή 25€). Από τις 28/4 δεν έχω καμία ενημέρωση τόσο για την εξέλιξη της παραγγελίας ούτε νέο τους τόσο ηλεκτρονικά όσο και τηλεφωνικά. Καλώ 10 μέρες τώρα δεν απαντάει κανείς και στα 2 νούμερα του μαγαζιού κι όταν καταφέρεις να πιάσεις γραμμή εντελώς τυχαία κάθε μα κάθε φορά πέφτει. Παρατράβηξε το αστείο. Το λιγότερο τραγική η κατάσταση κι επειδή βλέπω ότι αρκετοί έχουν εξαπατηθεί καλό είναι να κινηθούμε ομαδικά.

πως γινεται το ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικα να χρεωθει 2 ευρω? πανε καλα οι ανθρωποι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, manos11i είπε

παιδια, δεν θελω να ρισκαρω τα χρηματα μου. τη δευτερα σκεφτομαι κατα 98% να κανω ακυρωση και επιστροφη χρηματων. 
τωρα αν περιμενα 40 ημερες, ας νηστευα. Ηδη τα χρηματα ολων μας βρισκονται στο στομα του λυκου, αλλα πρεπει να τα παρουμε πισω.

πως γινεται το ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικα να χρεωθει 2 ευρω? πανε καλα οι ανθρωποι?

Να είσαι σίγουρος 100% όταν θα το κάνεις αυτό ,με 98% δεν πας πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Να είσαι σίγουρος 100% όταν θα το κάνεις αυτό ,με 98% δεν πας πουθενά.

μεχρι τη δευτερα εχω καιρο. γι αυτο ειμαι στο loading 98% 
 

 τη δευτερα θα ειμαι 100% σιγουρος. 
αυριο κυριακη δεν μπορω να κανω κατι 

Επεξ/σία από manos11i
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε το mobilepoint γενικα ...ψιλοτραγωδια. Το καλο που επιστρεφουν λεφτα. 

Για το netmobile.gr  που ειναι μονο στο bestprice εχει κανεις αποψη?  ΕΙναι αξιοπιστο και ενταξει με τους χρονους παραδοσης?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ivamvako είπε

Οποτε το mobilepoint γενικα ...ψιλοτραγωδια. Το καλο που επιστρεφουν λεφτα. 

Για το netmobile.gr  που ειναι μονο στο bestprice εχει κανεις αποψη?  ΕΙναι αξιοπιστο και ενταξει με τους χρονους παραδοσης?

στο netmobile  γραφει οτι εχει πιστοποιηση platinum  απο το bestprice.δεν εχω παρει ποτε κατι απο κει αλλα λογικα καλυτερο θα ναι απο το mobilepoint.βρηκα ενα σαιτ το https://www.scamadviser.com που βαζεις ιστοσελιδες απο μαγαζια για να δεις την εγκυροτητα τους.to mobile point απλως περναγε την βαση αλλα του χε μαζεμενα πολλα αρντικα.βεβαια και το σαιτ αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο.

The trust score of mobilepoint.gr is average to good. Why?

We think mobilepoint.gr is legit and safe for consumers to access.

Scamadviser is an automated algorithm to check if a website is legit and safe (or not). The review of mobilepoint.gr has been based on an analysis of 40 facts found online in public sources. Sources we use are if the website is listed on phishing and spam sites, if it serves malware, the country the company is based, the reviews found on other sites, and many other facts.

The website looks safe to use. However as the analysis of the website is done automatically, we always recommend you do your own checking as well to make sure the website is safe to use.

Positive highlights
 
Alexa is ranking this website high based on the traffic volume (330205)
 
The website is using a SSL certificate
 

The website has been active for 31 Years, 71 Days

 

Online shopping features were detected (use our shopping scam checklist)

Negative highlights
 
The technical speed performance of the website is below average
 
No reviews have been found on WOT (WebOfTrust).
 
This website's setup relates to 4 countries
 

We did not find reviews on popular review sites

 

The references on Social Media were negative

 

Επεξ/σία από nikmav94
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπετε μικρό μαγαζί με πολύ καλές τιμές, με σεβαστή διαφορά από τα υπόλοιπα, πρώτη κίνηση κάνουμε παραγγελία με αντικαταβολή, αν δεν κάνει αντικαταβολές, με PayPal, αν δεν δέχεται PayPal ψάχνουμε άλλο μαγαζί. Σε κάθε άλλη περίπτωση πάμε γυρεύοντας. Ακόμη και αν δεν χάσουμε χρήματα σίγουρα θα χάσουμε την ηρεμία μας ή τον χρόνο μας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vali είπε

Βλέπετε μικρό μαγαζί με πολύ καλές τιμές, με σεβαστή διαφορά από τα υπόλοιπα, πρώτη κίνηση κάνουμε παραγγελία με αντικαταβολή, αν δεν κάνει αντικαταβολές, με PayPal, αν δεν δέχεται PayPal ψάχνουμε άλλο μαγαζί. Σε κάθε άλλη περίπτωση πάμε γυρεύοντας. Ακόμη και αν δεν χάσουμε χρήματα σίγουρα θα χάσουμε την ηρεμία μας ή τον χρόνο μας.

Συμφωνώ με την διαφορά πρώτα paypal μετά αντικαταβολή.Κατι πιο έμπιστο από το paypal δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

8 ώρες πριν, vali είπε

Βλέπετε μικρό μαγαζί με πολύ καλές τιμές, με σεβαστή διαφορά από τα υπόλοιπα, πρώτη κίνηση κάνουμε παραγγελία με αντικαταβολή, αν δεν κάνει αντικαταβολές, με PayPal, αν δεν δέχεται PayPal ψάχνουμε άλλο μαγαζί. Σε κάθε άλλη περίπτωση πάμε γυρεύοντας. Ακόμη και αν δεν χάσουμε χρήματα σίγουρα θα χάσουμε την ηρεμία μας ή τον χρόνο μας.

Ποιο paypal αγαπητε. Οι περισσοτεροι δεν  ξερουν καν τι ειναι,σιγα μην καθονται να κοιταζουν για paypal. Και ασε που τα καταστηματα στην Ελλαδα που εχουν paypal,ειναι πολυ ακριβοτερα.

Ειπαμε οποιο ειναι πιο φθηνο(με διαφορα απο τους αλλους)καταστημα,ριχνουμε παραγγελια και αγιος ο Θεος.Καθε φορα τα ιδια και τα ιδια.

Ποιος καθεται μετα να ασχοληθει με paypal,με εγγυησεις και παει λεγοντας. Και μιλαμε και για αγορες που ειναι 1 και 2 μισθοι πλεον οπως στα iphone,αλλα καμια ερευνα αγορας.

Και για το netmobile που αναφερθηκε πιο πανω μια απο τα ιδια βλεπω στις κριτικες,και ολως τυχαιως παλι για αγορα iphone

 

Αναξιοπιστία σε όλο της το μεγαλείο. Δεν με ενδιαφέρει που θα αργούσε. Υπάρχει κατανόηση εξαιτίας της πανδημίας , όμως , το να με κοροϊδεύουν λέγοντας μου καθημερινά ότι αύριο έρχεται και σας το στέλνουμε και εν τελεί τίποτα είναι το χειρότερο. Κάθε μετά που τους έπαιρνα μου έλεγαν αύριο θα έρθει και σας το στέλνουμε. Είναι απαράδεκτοι και καθόλου επαγγελματικοί, αντιθέτως δε με άλλο κατάστημα που αγόρασα τελικά τη συσκευή μου και σε λιγότερο από 24 ώρες το είχα στα χέρια μου και να πω ότι δεν πήρα ένα φθηνό κινητό αλλά ακριβό. Το iPhone 11 Pro Max.

Μακρυά λοιπόν.

Η συγκεκριμένη παραγγελία ανέφερε ως χρόνο παράδοσης τις 6-8 εργάσιμες. Είχαν παρέλθει 12 εργάσιμες και - σε επικοινωνία με υπάλληλο της εταιρείας - αναφέρθηκε με αδιάφορο ύφος ότι δεν γνωρίζουν πότε θα παραλάβουν (λέγοντας χαρακτηριστικά: «θα περιμένετε...»). Τελικά, ζητήσαμε την ακύρωση της παραγγελίας, η οποία και έγινε, 

Αλλα και αυτοι εχουν τοσες αλλες θετικες αξιολογησεις,αρα ειναι ''αξιοπιστοι''.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mpampisaloniki είπε

Συμφωνώ με την διαφορά πρώτα paypal μετά αντικαταβολή.Κατι πιο έμπιστο από το paypal δεν υπάρχει.

Φίλε μου την σιγουριά του PayPal δεν την αμφισβητώ, αλλά δεν παύει να σου δεσμεύει το ποσό. Η αντικαταβολή σου επιτρέπει να έχεις διαθέσιμα τα χρήματα σου χωρίς να περιμένεις πότε θα στα επιστρέψει το κατάστημα ή πότε θα σου στείλει το προϊόν. Μπορεί να έχεις πραγματική ανάγκη ένα λάπτοπ σε 10 μέρες, αν έχεις τα χρήματα και δεις ότι αργούν να το στείλουν, πας και το παίρνεις από όπου το έχουν άμεσα διαθέσιμο έστω και πιο ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vali είπε

Φίλε μου την σιγουριά του PayPal δεν την αμφισβητώ, αλλά δεν παύει να σου δεσμεύει το ποσό. Η αντικαταβολή σου επιτρέπει να έχεις διαθέσιμα τα χρήματα σου χωρίς να περιμένεις πότε θα στα επιστρέψει το κατάστημα ή πότε θα σου στείλει το προϊόν. Μπορεί να έχεις πραγματική ανάγκη ένα λάπτοπ σε 10 μέρες, αν έχεις τα χρήματα και δεις ότι αργούν να το στείλουν, πας και το παίρνεις από όπου το έχουν άμεσα διαθέσιμο έστω και πιο ακριβά.

Φίλε καλύτερα αν γίνει στραβή να μου δεσμεύσει το ποσόν η paypal για λίγο, αλλά να πάρω τα χρήματα μου 100% ,παρά να ψάχνω να βρω άκρη με το κάθε κατάστημα και να είμαι στις διαθέσεις του κάθε μαγαζατορα.Μπορεί να πάρεις από πατάτα μέχρι χαλασμένο ,σπασμένο κάτι και μόνο αν θέλει ο πωλητής το αναγνωρίζει.Μπορει να σου πει ότι εσύ το χάλασες ,το έσπασες η οτιδήποτε,με το paypal δεν θα το κάνει όμως,έχεις μια σιγουριά πως να το κανουμε...και μιλάμε μόνο για αγορές από Ελλάδα ,σκέψου να αγοράσεις από εξωτερικό και να μην χρησιμοποιήσεις paypal,δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.

4 ώρες πριν, nikmav94 είπε

κοιταζα τα στοιχεια της σελιδας και στους τροπους πληρωμης υπαρχει ονομα διακαιουχου ΜΑΡΣΕΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ.βρηκα στο 11888 το τηλ της.

ΣΟΦΙΑ Ι ΜΑΡΣΕΛΟΥ

Λ Παπανδρέου 22, Γλυφαδα, Αττικη, 16675

 6907916763

αμα της ριξουμε κανα τηλ θα μας βρισει?βασικα μας νοιαζει?

Άλλο πράγμα ποιος φαίνεται στα χαρτιά και άλλο ποιος είναι από πίσω .Πέρυσι με την μπόμπα που έριξε το a-mobile στα χαρτιά φαινόταν ένα πρεζακι και το αφεντικό ήταν άλλος.Χωρια που νομίζω η δημοσιοποίηση προσωπικών στοιχείων είναι και παράνομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Carvelis είπε

Καλησπέρα, τελικά μέχρι σήμερα, έχει παραλάβει κανείς από το wordmobile;;

Η πιο σοβαρη ερωτηση ειναι η αλλη.

Αφου βλεπει καποιος οτι περνανε οι μερες διχως αυριο,γιατι δεν ακυρωνει να παρει απο αλλου,μονο συνεχιζει να περιμενει?

 

15 ώρες πριν, sissyfos είπε

Παραγγελία κινητού 18/3 πληρωμή 19/3 μέσω τραπέζης. Επικοινωνώ 40 μέρες μετά να μάθω την εξέλιξη της παραγγελίας, θεωρώντας ότι λόγω ιού όπως μου είχαν πει και οι ίδιοι και της όλης κατάστασης θα αργήσει αρκετά, δεν ήρθα σε επαφή τόσο καιρό και μου λένε ότι δεν έχουν λάβει πληρωμή και ότι έχει ακυρωθεί η παραγγελία χωρίς καμία ενημέρωση. Κατόπιν συννενόησης και τηλεφωνικά και με email ζητώ εκ νέου την παραγγελία στέλνοντας επισυναπτόμενο αποδεικτικό πληρωμής.  Η απάντηση τους είναι ότι γίνονται και σφάλματα συμφωνώντας να μου αποστείλουν το τηλέφωνο συν την διαφορά τιμής που προέκυψε λόγω του ότι τόσο καιρό μετά είχε νέα τιμή η συσκευή μειωμένη κατά 23€ (+2€ δωρεάν μεταφορικά, επιστροφή 25€). Από τις 28/4 δεν έχω καμία ενημέρωση τόσο για την εξέλιξη της παραγγελίας ούτε νέο τους τόσο ηλεκτρονικά όσο και τηλεφωνικά. Καλώ 10 μέρες τώρα δεν απαντάει κανείς και στα 2 νούμερα του μαγαζιού κι όταν καταφέρεις να πιάσεις γραμμή εντελώς τυχαία κάθε μα κάθε φορά πέφτει. Παρατράβηξε το αστείο. Το λιγότερο τραγική η κατάσταση κι επειδή βλέπω ότι αρκετοί έχουν εξαπατηθεί καλό είναι να κινηθούμε ομαδικά.

Με αυτα και με τουτα εισαι σχεδον 2μηνες στο περιμενε,αντι να εριχνες μετα την πρωτη εβδομαδα ακυρο και να αγοραζες απο αλλου.

Αλλα οταν μου σκεφτεσαι και τα 2ευρω πανω απο το γεγονος οτι εισαι 1.5μηνα στο περιμενε και την ανυπαρκτη ενημερωση,αυτα συμβαινουν.

Οσο συνεχιζει ο κοσμος να λειτουργει με το παραπανω σκεπτικο,τοτε η κατασταση δεν προκειται να αλλαξει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΥΨΟΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟΥ ΣΕ €

1 Μ.ΠΑΡΛΕΠΟΣ ΜΟΝ.ΙΚΕ www.a-mobiles.gr 100.000,00

2 MILA X ΜΟΝ.ΙΚΕ www.mxstore.gr 80.000,00

3 BSVA BUSINESS SALES ΙΚΕ www.ubit.gr 70.000,00

4 E-MOBILE ENTERPRISE Μ. ΙΚΕ www.emobile24.gr 70.000,00

5 ΚΑΛΑΡΩΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ www.clickstore.gr 10.000,00

Αφιερωμένο στους ταρίφες υποστηρικτές του Παρλέπου που παραλάμβαναν απο ACS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail αν δεν αποσταλεί η παραγγελία αύριο να την ακυρωσουν κ να μου επιστραφούν τα χρήματα μου ειχαν πει για αύριο δν άξιζει η αναμονή ας πληρώσω παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το ζουμι αυτο ειναι.

Δηλαδη οκ ειπαμε να μην αγοραζουμε απο αλυσιδες αν υπαρχει μεγαλη διαφορα τιμης,αλλα οχι να μας κοροιδευουν και στα μουτρα.

Ουτως ή αλλως τιμες χωρις πραγματικη διαθεσιμοτητα ειναι πλασματικες.Κοινως δεν ειναι οτι θα το αγορασεις απο αλλου ακριβοτερα γιατι εξ αρχης ο αλλος δεν στο πουλαγε φθηνοτερα. Αερα σου πουλαγε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...