Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Luxx είπε

Παιδιά τα καταστήματα που δεν σας δίνουν τα χρήματα πίσω, είναι αυτά που έχουν φάει τα πρόστιμα; 

Αλλά είναι εκείνα,αλλά και αυτό είναι στο δρόμο για το πρόστιμο.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Αλλά είναι εκείνα,αλλά και αυτό είναι στο δρόμο για το πρόστιμο.

Οσοι τελικά δεν θα πάρουν τα λεφτά πίσω από το καταστημα, τα χάνουν οριστικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

μετά λύπης μου βλέπω άλλο ένα θέμα του insomnia.gr να γίνετε σαν το a-mobiles.gr να αυξάνει τις σελίδες του θέματος με ανούσια μηνύματα από νέους λογαριασμούς λίγων ωρών/ημερών

να γεμίζει το θέμα με ανούσιες φωτογραφίες

να υπάρχουν προσωπικές αντιπαραθέσεις χωρίς νόημα σε ανθρώπους που σίγουρα έχουν περισσότεροι εμπειρία στις ηλεκτρονικές αγορές από τους περισσότερους που γράφουν στο παρών θέμα

δυστυχώς το προηγούμενο θέμα a-mobiles.gr δεν σας δίδαξε τίποτα απολύτως...

με αποκορύφωμα μερικά μηνύματα που διαβάζω για επιστροφή χρημάτων στην τράπεζα (να γίνεται μέσα σε λίγες ώρες)

ενημερωτικά η επιστροφή χρημάτων γίνεται άμεσα αν είναι ίδια η τράπεζα σε περίπτωση που είναι άλλη η τράπεζα θέλει 1-3 εργάσιμες

τα λέμε στο επόμενο θέμα που θα αφορά κάποιο κατάστημα...

7 λεπτά πριν, Luxx είπε

Οσοι τελικά δεν θα πάρουν τα λεφτά πίσω από το καταστημα, τα χάνουν οριστικά; 

εξαρτάται...

αν κινηθούν με δικαστικά μέσα

ανάλογα τον τρόπο πληρωμής τους

μπορεί όμως να τα χάσουν οριστικά και αμετάκλητα

όπως και αυτοί που έχουν ψωνίσει από τις πέντε (5) επιχειρήσεις που οι αρμόδιες αρχές για την προστασία του καταναλωτή μοίρασε κάτι χιλιάδες ευρώ πρόστιμα ενώ τα κέρδη τους ήταν πολλαπλάσια τώρα που πήγαν τα χρήματα και φυσικά οι επιχειρηματίες...είναι άγνωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια ερωτηση. να καταλαβω κατι που δεν μου ηταν κατανοητο στο thread 
η επιστροφη των χρηματων (των συγκεκριμενων 326 ευρω, τοσο πληρωσα) εγινε μεσω Alpha Bank ?
και επισης εγω πληρωσα με χρεωστικη mastercard  της Εθνικης Τραπεζας. 
Αρα να περιμενω να φανουν τα χρηματα αυριο μεθαυριο στο λογαριασμο μου ??

image.png

Επεξ/σία από manos11i
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λυπαμε με τα παιδια που εχουν δωσει τα χρηματα μακάρι να βγω ψευτης  αλλα 99,9% προκειται  για απατεώνα ....τωρα αυτοι που λενε οτι πηραν λεφτα πισω η αλλο προϊόν ειναι σίγουρα βαλτοί...παιδια μην το ψάχνετε και μην περιμένετε ..κατευθείαν στην αστυνομία και με της αποδείξεις ..μήνυση για απάτη και κατάχρηση χρημάτων ...τωρα αυτα για φόρτο και δεν προλαβαίνω ειναι τουλαχιστον του κωλου !! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα profile που γράφουν και σ αυτό και στο άλλο θέμα που κλείδωσε..

Βέβαια θέλει και τρελά skillz για να πληρώνεις με κατάθεση σε τράπεζα, δηλαδή πραγματικά μερικοί θέλουν να τους κλέψου, το ζητάει ο οργανισμός τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ την γλύτωσα οριακά γιατί είχα μιλησει στο τηλεφωνο μαζι τους για ενα κινητο στα 385 και επειδή ήθελα τιμολόγιο μου είπαν να στείλω τα στοιχεία αφμ κλπ σε mail. Το  έκανα πριν 2 εβδομάδες ακριβώς αλλά δεν μου απάντησαν ποτέ για καλή μου τύχη. Βέβαια εδω και μια εβδομάδα διαβάζω τι γίνεται απο εδώ και δεν θα προχώραγα σε αγορά. Το έκλεισα σήμερα απο eshop τελικά ενα 70άρι πάνω αλλά θα τό χω σε σύντομο χρονικό διάστημα και με το κεφάκι μου ήσυχο.  Εύχομαι να πάρουν τα χρηματα τους πίσω όλοι, και εννοείται ότι πρέπει να κινηθουν σε συνήγορο του καταναλωτή και προστασία του πολίτη όσοι εξαπατήθηκαν. 

Επεξ/σία από Giogiannis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 11/5/2020 στις 10:31 ΜΜ, george7p είπε

Το Op date είναι η ημερομηνία στην οποία θα πραγματοποιηθεί η αλλαγή που έχει ζητηθεί, στη προκριμένη περίπτωση η κίνηση της τράπεζας. Άρα αν τα έγραφα είναι αυθεντικά είστε ασφαλείς!

Δηλαδή αν το Op date είναι 09 Μαΐου ποτέ θα πρέπει να περιμένουμε τα λεφτα πισω στην καρτα αν ειναι ολα καλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αφορα και εμενα το θεμα αλλα επειδη το thread  ειναι γενικοτερα για σκρουτζομαγαζα και εχει δημιουργηθει αλλο thread συγκεκριμενα για το mobilepoint, θα αλλαξω λιγο θεμα και θελω να ρωτησω κατι αλλο.

Ενας φιλος μου σημερα παρελαβε ενα huawei nova 5t απο το Arena77. To κινητο ηρθε χωρις ζελατινα. Ξερω πως καποιες εταιριες σε καποια μοντελα τουλαχιστον δεν εχουν ζελατινες πχ samsung στα galaxy . Aλλα σε ολα τα video unboxing που ειδα το κουτι ειναι σε ζελατινα. 

Tσεκαρα το ΙΜΕΙ και το κινητο ηταν βουλγαρικο και η εγγυηση ειναι ευρωπαεικη οποτε καλυπτεται. Αλλα ρε παιδια ηρθε χωρις ζελατινα με αυτοκολλητο ενω σε ολα unboxing εχει μονο ζελατινα και κανενα αυτοκολλητακι (ταινια ασφαλειας).

Υπαρχει περιπτωση να ειναι ολα καλα κι αναλογα την χωρα να ερχεται αλλιως; Η να αλλαξαν πολιτικη σαν εταιρια και να αλλαξαν τον τροπο που το βαζουν σε κουτια; ( τα περισσοτερα unboxing ειναι απο νοεμβριο)

Πολυ φοβαμαι οτι ειναι ανοιγμενο. 

Αν εχει καποιος καποια εμπειρια και γνωριζει κατι ας μου πει .

Επεξ/σία από iliasmR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας , αγόρασα πριν 2 μήνες το huawei p 30 lite από ένα μαγαζί του skroutz το "world mobile" . Πρώτη φορά αγοράζω κινητό από το skroutz μέχρι τώρα αγόραζα από Κωτσόβολο κτλ , το βρήκα πολύ πιο φθηνό και επειδή πολλοί γνωστοί μου ψωνίζουν από το internet είπα να το αγοράσω  . Το κινητό δεν το έχω ανοίξει διότι λόγω τησ καραντινας δεν το παρέλαβα εγώ αλλά θα το έχω με το Καλό σε λίγες μέρες . Σήμερα είδα ότι το μαγαζί αυτό δεν υπάρχει άλλο στο skroutz . Αρχίζω να πιστεύω ότι έκανα βλακεία . Σε ενα site διάβασα κάτι για απάτες . Δεν γνωρίζω καθόλου από αυτά για αυτό είπα να ρωτήσω εδώ . Το κινητό είναι μεταχειρισμένο ; Μπορεί να έχει κάποιον ιο ; ( να έχει κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή κλοπής προσωπικών στοιχείων ) μπορώ να ζητήσω επιστροφή χρημάτων και να επιστρέψω το κινητό ; .Σε κάποιον που γνωρίζει Μπορεί να ακουστούν βλακείες αυτά αλλά επειδή δεν γνωρίζω για αυτό ρωτάω . Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων . 

Επεξ/σία από Kkkk!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Kkkk! είπε

Καλησπέρα σας , αγόρασα πριν 2 μήνες το huawei p 30 lite από ένα μαγαζί του skroutz το "world mobile" . Πρώτη φορά αγοράζω κινητό από το skroutz μέχρι τώρα αγόραζα από Κωτσόβολο κτλ , το βρήκα πολύ πιο φθηνό και επειδή πολλοί γνωστοί μου ψωνίζουν από το internet είπα να το αγοράσω  . Το κινητό δεν το έχω ανοίξει διότι λόγω τησ καραντινας δεν το παρέλαβα εγώ αλλά θα το έχω με το Καλό σε λίγες μέρες . Σήμερα είδα ότι το μαγαζί αυτό δεν υπάρχει άλλο στο skroutz . Αρχίζω να πιστεύω ότι έκανα βλακεία . Σε ενα site διάβασα κάτι για απάτες . Δεν γνωρίζω καθόλου από αυτά για αυτό είπα να ρωτήσω εδώ . Το κινητό είναι μεταχειρισμένο ; Μπορεί να έχει κάποιον ιο ; ( να έχει κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή κλοπής προσωπικών στοιχείων ) μπορώ να ζητήσω επιστροφή χρημάτων και να επιστρέψω το κινητό ; .Σε κάποιον που γνωρίζει Μπορεί να ακουστούν βλακείες αυτά αλλά επειδή δεν γνωρίζω για αυτό ρωτάω . Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων . 

 Υπερβολικός;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

 Υπερβολικός;

Ρώτησα διότι δεν γνωρίζω  πολλά από διαδικτυακές αγορές αν μπορεί κάποιος να απαντήσει στις ερωτήσεις μου . Συγγνώμη αν φάνηκαν υπερβολικά απλά θα ήθελα αν κάποιον γνωρίζει αυτήν την εταιρεία έχει παραγγείλει κτλ να μου πει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, Kkkk! είπε

Ρώτησα διότι δεν γνωρίζω  πολλά από διαδικτυακές αγορές αν μπορεί κάποιος να απαντήσει στις ερωτήσεις μου . Συγγνώμη αν φάνηκαν υπερβολικά απλά θα ήθελα αν κάποιον γνωρίζει αυτήν την εταιρεία έχει παραγγείλει κτλ να μου πει .

Αγαπητέ με θλίβει το γεγονός να διαβάσω συνεχώς από συμπολίτες μου την ατάκα " δεν ηξερα, μου είπαν άλλοι" μπορείτε να ζητήσετε από τους άλλους που σας δώσανε τις ωραίες τους συμβουλές να επιλύσουν το πρόβλημα σας. Δεν είμαι κακος αλλά προσπαθώ να σας βοηθήσω να αναλαβεται την ευθύνη των πράξεών σας. 

 

Ρε παιδιά 213 σελίδες για αγορά κινητών από Σκρουτζ? Τόσο εμπιστοσύνη σε άγνωστα μαγαζιά και μετά ψάχνετε να βρείτε εγγυήσεις κτλ? Τζάμπα κάνετε μάγκες το Σκρουτζ και τον κάθε αλκαπονε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...