Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz

natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 3,2k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Παιδιά σας ενημερώνω για να σταματήσει επιτέλους η παραμύθα που σου λένε στα μεγάλα καταστήματα (Plaisio,Multirama,Germanos K.T.Λ.) ότι αυτά τα τηλέφωνα είναι παραεισαγωγής και δεν καλύπτεσαι από εγγύ

Η διαφορα στην τιμη οφείλεται κυρίως στο οτι τα περισσότερα μαγαζια του σκρουτζ πωλουν κινητα προορισμένα για άλλες χωρες της ευρωπαϊκης ένωσης. Δηλαδή είτε γίνονται παραγγελία απο αντιπροσωπίες αλλων

Παιδες πρέπει να είμαι ο μεγαλύτερος @@@@ της υποθεσης. Εκανα παραγγελια την προηγουμενη βδομαδα ενα Note 10 plus και ενα Macbook. Τα ηθελα με τιμολογιο οποτε αφου μιλησα τηλεφωνικα μου εστειλαν με ma

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Vasilis9982 είπε

1000 συγνώμη που άργησα να απαντήσω το καταλαβαίνω ότι κάποιοι δε με πιστεύετε δεν μπορώ να κάνω κάτι γι’αυτό μακάρι να έρθουν όλες οι παραγγελίες σε όλους σας η έστω να πάρετε τα λεφτά σας πίσω.

E6B41DDA-F4BB-4EE6-BA62-2ECCE39469E7.jpeg

Εσένα που σου επέστρεψαν λεφτά έγινες μέλος την Παρασκευή

35 λεπτά πριν, manilos είπε

παιδια παντως εμενα μου εκαναν επιστροφη χρηματων σε λιγες ωρες.9 εκανα ακυρωση στις 3 μου εκαναν επιστροφη χρηματωνIMG-ab04d9c6ab2ee43bfb3a5c8c632828b1-V.jpg.1f26b53dbfdf83bda2425d9a06f428b4.jpg

Εσένα που σου επέστρεψαν λεφτά έγινες μέλος πριν 16 ώρες

35 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Για να γνωρίζετε. Είχα παραγγείλει δύο laptop στις 22/4/2020. Σήμερα το πρωί απέστειλα email για ακύρωση της παραγγελίας. Πέντε ώρες αργότερα μου απάντησαν ότι η παραγγελία μου δεν μπορεί να εκτελεστεί και ότι θα λάβω επιστροφή χρημάτων μέσα σε τέσσερις εργάσιμες μέρες λόγω φόρτου εργασιών του λογιστηρίου. Η παραγγελία είχε εξοφληθεί με τραπεζική κατάθεση. Στο ίδιο απαντητικό τους email μου ζητούσαν να τους στείλω iban και τράπεζα για άμεση επιστροφή χρημάτων. Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκε περίεργο γιατί στο ακυρωτικό email είχα επισυνάψει και την απόδειξη της κατάθεσης που είχα κάνει. Τέλος πάντων τους τα έστειλα και πριν από λίγο μπήκαν τα χρήματα στον τραπεζικό μου λογαριασμό. Επειδή παρακολουθώ από το πρωί που άρχισα να ψάχνομαι και συμμερίζομαι το άγχος όλων όσων βρίσκονται εδώ μέσα προφανώς για τον ίδιο λόγο που βρέθηκα κι εγώ μοιράζομαι τη εμπειρία μου μαζί σας και εύχομαι σε όλους να έχουν το ίδιο αίσιο τέλος.

Εσύ έγινες μέλος πριν 2 ώρες. 

• Haha 7
  • Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
1 λεπτό πριν, ritchie77 είπε

Έγινα μέλος πριν δυο ώρες για να μπορώ να δω αυτά που επισυνάπτουν οι άλλοι έχοντας το ίδιο άγχος. Με μένα πήγαν όλα καλά και το γράφω για να μετριάσω το άγχος που υπάρχει σε όλους και που υπήρχε και σε μένα. Δεν είπα σε κανέναν να εφησυχάσει. Έκλεισα το ποστ μου ευχόμενος να υπάρξει αίσιο τέλος και στους υπόλοιπους.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Δεν μου επέστρεψαν λεφτά πήρα την παραγγελία μου κανονικά 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

το θεμα ειναι οτι εγω εχω ξαναπαρει απο αυτο το μαγαζι πριν 2 με 3 μηνες κ ολα ηταν αψογα.τωρα απο μερα σε μερα με πηγαιναν.μακαρι να παρουν ολοι τα χρηματα τους πισω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, ritchie77 είπε

Οκ ας πούμε ότι το αναιρώ αυτό το οποίο είναι το λιγότερο ουσιώδες στο οποίο και επέλεξες να απαντήσεις. Για τα υπόλοιπα τίποτα?

Κοίτα καταλαβαίνω τη δυσπιστία σου γιατί το ίδιο ήμουν κι εγώ. Το τι έγινε στην περίπτωσή μου το έχω αναλύσει εκτενώς. Ομολογώ ότι δεν το περίμενα αλλά έτσι έγιναν τα πράγματα και θέλησα να ενημερώσω για να μετριάσω το άγχος όσων βρίσκονται στην ίδια θέση. Όποιος δεν θέλει δεν πιστεύει και καλά κάνει. Ο εφησυχασμός είναι κακό πράγμα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Καταπληκτικά νέα. Εγώ έκανα την ακύρωση χτες στη 1 και στις 2 τα πήρα. Οπότε θέλω να πω σε όλους κοιμηθείτε ήσυχοι, μην ανησυχείτε. Ήθελα να σας το δείξω για να μετριάσω το άγχος σας. Να ορίστε και αδιάσειστα στοιχεία

γ.jpg

Τέλεια νέα, εγώ ειμαι η παραγγελία 23677, θα πληρωθω σε λιγο άρα!!

• Haha 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

δεν ειπα να μην ανησυχουν.απλα ειπα οτι σε εμενα ετυχε να επιστρεψουν τα χρηματα σχετικα αμεσα.απλα δεν ασχολουμαι αλλο.μακαρι ολοι να παρουν τα χρηματα τους πισω αμεσα.

δεν ειπα να μην ανησυχουν.απλα ειπα οτι σε εμενα ετυχε να επιστρεψουν τα χρηματα σχετικα αμεσα.απλα δεν ασχολουμαι αλλο.μακαρι ολοι να παρουν τα χρηματα τους πισω αμεσα.

52 φορες το εστειλα

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδιά τα καταστήματα που δεν σας δίνουν τα χρήματα πίσω, είναι αυτά που έχουν φάει τα πρόστιμα; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, Luxx είπε

Παιδιά τα καταστήματα που δεν σας δίνουν τα χρήματα πίσω, είναι αυτά που έχουν φάει τα πρόστιμα; 

Αλλά είναι εκείνα,αλλά και αυτό είναι στο δρόμο για το πρόστιμο.

• Like 1
  • Haha 4
  • Sad 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Αλλά είναι εκείνα,αλλά και αυτό είναι στο δρόμο για το πρόστιμο.

Οσοι τελικά δεν θα πάρουν τα λεφτά πίσω από το καταστημα, τα χάνουν οριστικά; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

μετά λύπης μου βλέπω άλλο ένα θέμα του insomnia.gr να γίνετε σαν το a-mobiles.gr να αυξάνει τις σελίδες του θέματος με ανούσια μηνύματα από νέους λογαριασμούς λίγων ωρών/ημερών

να γεμίζει το θέμα με ανούσιες φωτογραφίες

να υπάρχουν προσωπικές αντιπαραθέσεις χωρίς νόημα σε ανθρώπους που σίγουρα έχουν περισσότεροι εμπειρία στις ηλεκτρονικές αγορές από τους περισσότερους που γράφουν στο παρών θέμα

δυστυχώς το προηγούμενο θέμα a-mobiles.gr δεν σας δίδαξε τίποτα απολύτως...

με αποκορύφωμα μερικά μηνύματα που διαβάζω για επιστροφή χρημάτων στην τράπεζα (να γίνεται μέσα σε λίγες ώρες)

ενημερωτικά η επιστροφή χρημάτων γίνεται άμεσα αν είναι ίδια η τράπεζα σε περίπτωση που είναι άλλη η τράπεζα θέλει 1-3 εργάσιμες

τα λέμε στο επόμενο θέμα που θα αφορά κάποιο κατάστημα...

7 λεπτά πριν, Luxx είπε

Οσοι τελικά δεν θα πάρουν τα λεφτά πίσω από το καταστημα, τα χάνουν οριστικά; 

εξαρτάται...

αν κινηθούν με δικαστικά μέσα

ανάλογα τον τρόπο πληρωμής τους

μπορεί όμως να τα χάσουν οριστικά και αμετάκλητα

όπως και αυτοί που έχουν ψωνίσει από τις πέντε (5) επιχειρήσεις που οι αρμόδιες αρχές για την προστασία του καταναλωτή μοίρασε κάτι χιλιάδες ευρώ πρόστιμα ενώ τα κέρδη τους ήταν πολλαπλάσια τώρα που πήγαν τα χρήματα και φυσικά οι επιχειρηματίες...είναι άγνωστο...

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια ερωτηση. να καταλαβω κατι που δεν μου ηταν κατανοητο στο thread 
η επιστροφη των χρηματων (των συγκεκριμενων 326 ευρω, τοσο πληρωσα) εγινε μεσω Alpha Bank ?
και επισης εγω πληρωσα με χρεωστικη mastercard  της Εθνικης Τραπεζας. 
Αρα να περιμενω να φανουν τα χρηματα αυριο μεθαυριο στο λογαριασμο μου ??

image.png

Επεξ/σία από manos11i
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

λυπαμε με τα παιδια που εχουν δωσει τα χρηματα μακάρι να βγω ψευτης  αλλα 99,9% προκειται  για απατεώνα ....τωρα αυτοι που λενε οτι πηραν λεφτα πισω η αλλο προϊόν ειναι σίγουρα βαλτοί...παιδια μην το ψάχνετε και μην περιμένετε ..κατευθείαν στην αστυνομία και με της αποδείξεις ..μήνυση για απάτη και κατάχρηση χρημάτων ...τωρα αυτα για φόρτο και δεν προλαβαίνω ειναι τουλαχιστον του κωλου !! 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ωραία τα profile που γράφουν και σ αυτό και στο άλλο θέμα που κλείδωσε..

Βέβαια θέλει και τρελά skillz για να πληρώνεις με κατάθεση σε τράπεζα, δηλαδή πραγματικά μερικοί θέλουν να τους κλέψου, το ζητάει ο οργανισμός τους.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
  • ακύρωση υπομνήματος, έγινε υπόμνημα και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.