Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα.Πριν λίγες ώρες αγόρασα το πρώτο μου iphone απο σκρουτζομάγαζο.Υπάρχει κάποιος τρόπος να πιστοποιήσω τη γνησιότητα του?Κάτι δε μου πάει καλά...Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο αποπάνω, πάρε τηλέφωνο στην apple αν και απο τη στιγμή που θα αναγνωριστεί από το itunes δεν τίθεται θέμα γνησιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες,τι διαφορα εχουν τα 2 μεταξυ τους και ειναι διαφορετικη η τιμη?

 

Βλεπω οτι το ενα ειναι ελληνικο και το αλλο ευρωπαικο δλδ με τι εχει να κανει αυτο? εγγυηση?

 

http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s4-16gb-%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF-gr   436

 

http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s4-%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF-eu            323

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι παίζει τελικά με την εγγύηση του nexus 5? Σε ένα thread Nexus 5 vs Lg G2 διάβασα οτι μόνο το μαύρο καλύπτεται απο την εγγύηση στην Ελλάδα. Τελικά προς nexus 5 λέω να πάω και πήρα τηλ καιζερ και μου είπαν οτι και κόκκινο και άσπρο καλύπτονται, και το service είναι η procordia. Ας με διαφωτίσει κάποιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες,τι διαφορα εχουν τα 2 μεταξυ τους και ειναι διαφορετικη η τιμη?

 

Βλεπω οτι το ενα ειναι ελληνικο και το αλλο ευρωπαικο δλδ με τι εχει να κανει αυτο? εγγυηση?

 

http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s4-16gb-%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF-gr   436

 

http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s4-%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF-eu            323

Τα λινκ σου δεν δουλευουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το 32GB Nexus 5 καλύπτεται από εγγύηση; Δεν μου φτάνουν τα 16GB και το 32άρι είναι μόνο παραεισαγωγές και δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα.....

 

Ξέρετε τη παίζει με την εγγύηση;

 

EDIT 28/4: Από τη φένεται μόνο το μαύρο 16άρι Nexus 5 καλύπτεται από εγγύηση.

Επεξ/σία από mason
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το 32GB Nexus 5 καλύπτεται από εγγύηση; Δεν μου φτάνουν τα 16GB και το 32άρι είναι μόνο παραεισαγωγές και δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα.....

 

Ξέρετε τη παίζει με την εγγύηση;

Από αυτά που έχω διαβάσει το 32άρι δεν καλύπτεται από την εγγύηση...Για σιγουριά παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς την lg hellas.Από κει και πέρα,αν όντως δεν σου φτάνουν τα 16GB ,υπάρχει επέκταση με  micro usb card reader της meenova μέχρι 64GB!Έχω το lg g2 και το σκέφτομαι σοβαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Πριν λίγες ώρες αγόρασα το πρώτο μου iphone απο σκρουτζομάγαζο.Υπάρχει κάποιος τρόπος να πιστοποιήσω τη γνησιότητα του?Κάτι δε μου πάει καλά...Σας ευχαριστώ.

 

Δε γινεται να πηρες μουφα Iphone Και να μην το καταλάβεις... Δε το συνδεσες στο Itunes? Ενεργοποιηση με apple id δεν εκανες;

 

Εχω αγοράσει 4 απο 3 διαφορετικά μαγαζιά και ΠΟΤΕ δεν ειχα θεμα ουτε με γνησιοτητα ουτε με εγγυηση. Ολα κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

πουλησα σημερα το 16αρι μου N5 Black και αυριο λεω να παω απο birdphone να χτυπησω το λευκο στα 32GB και εχω καποιες ερωτησεις:

 

1. Αγορασε κανεις προσφατα το συγκεκριμενο και τι παρτιδα ηταν

2. Ποια ηταν η χωρα προελευσης

3. Σε περιπτωση βλαβης πηγαινει για service στη χωρα απο την οποια εγινε η εισαγωγη

4. Πειτε οτι περνω τη συσκευη και δουλευει αλλα εχει καμμενο Pixel ή τρελο lightbleed (λεμε τωρα)...τετοια ζητηματα ειναι λογος αντικαταστασης απο το καταστημα ή πρεπει να παει για service

4. Πραττω σωστα που παιρνω τετοιο ρισκο

 

Αν και θα τα ρωτησω αυριο τηλεφωνικα, ειπα να προσπαθησω και εδω για να εχω μια ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα απο smarties το s4 mini

Αψογοι, με πηραν και τηλεφωνο να μου δωσουν τον αριθμο για το κουριερ, ωστε να κανονισω να ερθει πριν το πασχα!

σε 3 μερες ηταν εδω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμπειρια απο Birdphone & Nexus 5 32GB White - Αγορα 2 ΜΑΙΟΥ 2014

 

Δεν θα μακρυγορησω (ναι, καλα...ολοκληρο βιβλιο εγραψα!) ...λοιπον...ειχα ηδη ενα 16αρι black απο Public το οποιο γουσταρα τρελα και πουλησα για να χτυπησω ενα 32αρι λευκο απο birdphone. Ειχα καποιες αμφιβολιες οι οποιες απο ενα αναγνωριστικο τηλεφωνημα μηδενιστηκαν. Ρωτησα λοιπον αν μπορω να μαθω IMEI/παρτιδα και χωρα προελευσης πριν παραγγειλω. Η κοπελα πολυ εξυπηρετικη μου ειπε πως πρωτα πρεπει να δηλωσω παραγγελια ωστε να παρει IMEI η παραγγελια μου και μετα θα με επαιρνε να μου πει ωστε να κανω τον ελεγχο μου...σε περιπτωση που δεν  ηθελα, μπορουσα να την ακυρωσω. Να σημειωσω οτι ηθελα παραλαβη απο καταστημα για να κοψω και το χωρο, την εξυπηρετηση...να πιασω αυτο που λεμε "vibe" και για το οποιο θα αναφερθω σε λιγο. Εφοσον λοιπον κανω την παραγγελια, λαμβανω 15 λεπτα αργοτερα τηλεφωνο επιβεβαιωσης κατα το οποιο αρχισε να μου εξηγει τα παντα, ακομη και τι ειδος SIM παιρνει το τηλεφωνο κτλπ. Ρωτησα για παρτιδα και μου ειπε οτι ολα τουλαχιστον τα 32αρια που εχουν αυτη τη στιγμη ειναι 401. Απο το το τηλεφωνημα βγηκαν τα εξης:

 

1. DOA 7 ημερων ισχυει. Αν το τηλεφωνο επομενως εχει τρελο προβλημα, επικοινωνω με το καταστημα, το στελνουν procordia οι οποιοι και δινουν την εντολη για αντικατασταση. Αρα η αντικατασταση δεν γινεται σε πρωτο χρονο απο το καταστημα.

2. Εγγυηση 2 ετων απο procordia

 

Και συνεχιζω...ο χωρος απλος, προμοταρουν WIND απο οτι καταλαβα, ειχε επισης τις πιο προσφατες συσκευες σε dislay κατι που μου αρεσε γιατι χαζεψα και λιγο. Οταν πηρα τη συσκευη ρωτησα αν μπορω να την ανοιξω και δεν ειχαν κανενα προβλημα. Κοιτωντας ομως το κουτι που ηταν τυλιγμενο σε εργοστασιακη χοντρη ζελατινα δεν μπηκα καν στον κοπο. Εντυπωσιαστηκα γιατι ακομη και τα κινητα απο Public ειναι σφραγισμενα αλλα οχι με ζελατινα γυρω απο το κουτι.

 

Και παμε στο ζουμι τωρα...κουτι σφραγισμενο, παρτιδα 401, ζελατινες στη θεση τους, απο εγχειριδιο μαλλον το κινητο ειναι γερμανικο..ολα κομπλε. Η συσκευη αψογη χωρις κανενα απολυτως προβλημα, χωρις καμμενα pixel, lightbleed, σιγουρα revised εκδοση με μεγαλυτερες τρυπες στο ηχειο/μικροφωνο, volume rocker και power button χωρις να μπαλατζαρουν και αρκετα σφιχτα...τι να πω...για συγκριση...πηρα ενα 32αρι 350 ευρω οταν τα Public και WIND δινουν το 16αρι στα 399.

 

Επομενως, προτιμειστε αφοβα birdphone. Να τονισω εδω οτι και η τυχη παιζει ρολο, εγω οπως και οποιοσδηποτε μπορει να πεσει σε ελλατωματικο κινητο κατι το οποιο ολοι απευχομαστε και ειναι ο φοβος μας οταν σκαμε τοσα χρηματα για κατι που γουσταρουμε. Και δεν ειναι ο φοβος μηπως δεν επισκευαστει αλλα η ταλαιπωρια και η μιση χαρα της αγορας.

 

Αυτα απο εμενα, αν καποιος εχει απορια, ρωτατε!

Φιλικα, itasoulas/ XDA Recognized Themer

 

N5 Black vs. White: Το λευκο σε σχεση με το μαυρο ειναι πιο ενδιαφερον. Σε καμια περιπτωση δεν μετανιωσα την αλλαγη χρωματος. Η υφη απο το καπακι της μπαταριας ειναι σιγουρα διαφορετικη στο λευκο απο οτι στο μαυρο, οχι ιδιατερα γυαλιστερο/ολισθηρο. Δεν με χαλασε καθολου. Επισης...στο μαυρο το καπακι της μπαταριας με τα πλαινα δεν ευθυγραμμιζονται ακριβως (σαν το καπακι να ειναι ελαφρως πιο μεγαλο απο το σασι), οποτε οταν κρατας το κινητο νιωθεις λιγο την αγριαδα απο τα πλαινα του καπακιου. Στο λευκο αυτο δεν υπαρχει και η αισθηση στο χερι ειναι τελειως smooth.  Τελος, η γυαλαδα στα μαυρα πλαινα και της μαυρης οθονης σε αντιθεση με το λευκο καπακι και μπροστινο ακουστικο κανουν καραμπαμ απο μακρια!!!!

 

EDIT: Οπως βλεπω το 32αρι λευκο αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει στο birdphone. Φανταζομαι θα ξαναφερουν, αρα σταθηκα τυχερος μιας και πουλωντας το 16αρι ειχα μεινει χωρις κινητο

Επεξ/σία από itasoulas01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το birdphone ειναι απιστευτο κατάστημα. Ο ορισμος της εξυπηρετησης και της αξιοπιστιας. Κι εγω τις προαλλες πηρα ενα Note 3 και ολα ηταν αψογα. Ηταν η 3η φορα που κανω αγορά απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...