Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παραγγειλα το motorola moto g 16gb απο ενα σκρουτζομαγαζο το planetmobile.eu http://www.planetmobile.eu/. Εχει παραλαβει κανεις; εντυπωσεις; λετε να ειναι απατη;

 

Ευχαριστω!!!

Εκανες την παραγγελια και μετα το ψαχνεις αν ειναι καλο το μαγαζι;

Λαθος τακτικη παλληκάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες την παραγγελια και μετα το ψαχνεις αν ειναι καλο το μαγαζι;

Λαθος τακτικη παλληκάρι.

ενταξει δικιο εχεις, οφειλα να ειμαι πιο προσεκτικος. Απο την αλλη δεν υπογραψα συμβολαιο ουτε εδωσα πιστωτικη καρτα κλπ επι της ουσιας υπαρχει καποιος που να εχει παραλαβει ή να την εχει παθει απο το μαγαζι αυτο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως παιδια με καψατε,πηγα πηρα σονι experia m apo kaizershop,το κινητο ειχε σοβαρο προβλημα στο ηχειο,οταν μιλαω στο τηλεφωνο κανει παντα παρασιτα,παω για αλλαγη,φυσικα και δεν γινεται,εχει και καλα εγγυηση,λεω στειλτο στη σονι,με παιρνει μετα απο μια εβδομαδα,μου λεει καναν ελεγχο ολα καλα,εννοειται οτι το ηχειο ειναι χαλια,ρωτησα μετα φιλους που πηραν απο αλλα σκρουτζομαγαζα,περιπου 1 στα 2 κινητα ειναι κομπλε,τα αλλα απο ελαφρως ασχημα ως για πεταμα,κριμα πολυ κριμα με την παραπληροφορηση.Επισης μου εδωσαν ενα χαρτι οταν και καλα το κοιταξαν,δεν ειναι απο σονι ειναι απο μια arvato teleservice,ειδα στο ιντερνετ παλι οτι η ιδια η sony εκει τα στελνει.Υ.Γ. μην ακουσω οτι δουλεω σε πλαισια γερμανο και τετοια,ανεργος ειμαι.


Και κατι αλλο,επειδη διαβασα πολυ εδω οτι ειναι ιδιας ποιοτητας με αυτα που πωλουνται σε ακριβοτερα μαγαζια,σκεφτειτε ποσες αλλαγες σε κινητα γινονται και εδω,στα μεγαλα μαγαζια που επιτρπουν αλλαγη και ειδικα στα μεγαλα μαγαζια της Ευρωπης,απο οπου τα κινητα στα σκρουτζομαγαζα λετε οτι προερχονται.Ολα αυτα τα κινητα τα πετανε?Δεν νομιζω,καπου τα ξεφορτωνονται,και εννοειται χωρις να τα επισκευασουν πρωτα.εκει νομιζω εξηγειται η σαφως μικροτερη τιμη τους.Ευχαριστω και ελπιζω να σωσω εστω και εναν.Επαναλαμβανω ,δεν ειναι ΟΛΑ τα κινητα μουφα,παντως σιγουρα ειναι ενα μεγαλο ποσοστο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τώρα που τσέκαρα λίγο το kaizershop και το birdphone τα οποία θεωρούνται από τα καλά,είδα ότι αναφέρουν πως δεν δέχονται να κάνουν άμεση αλλάγη σε περιπτώση DOA και πως πρέπει πρώτα να πάνε στο επισήμο σέρβις για να διαπιστώθει η βλαβη.Δώρον άδωρον δηλαδή και για τι είδους DOA μιλάμε...

 

Είναι λογικό κάτι τέτοιο;Θύμάμαι στο Πλαίσιο που είχα ρώτησεί μου έιπαν οτι γίνεται αλλαγή επί τόπου.Το ίδιο νομίζω γίνεται σε public,mediamarkt και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ιδιο θα παθαινες και αν το αγοραζες απο public, plaisio, germano κλπ κλπ.

Τα στελνουν Arvato και κανεις το σταυρο σου.

nicemanca οχι φιλε μου,θα εκανα αλλαγη,εχω κανει σε τετοια καταστηματα αλλαγη.Γιατι αραγε δεν γινεται στα σκρουτζομαγαζα αλλαγη?Εγω θα κινηθω νομικα,σε τετοια εποχη που δεν υπαρχει χρημα να σ εκλεβουν ετσι ειναι ανεπιτρεπτο

Πάντως τώρα που τσέκαρα λίγο το kaizershop και το birdphone τα οποία θεωρούνται από τα καλά,είδα ότι αναφέρουν πως δεν δέχονται να κάνουν άμεση αλλάγη σε περιπτώση DOA και πως πρέπει πρώτα να πάνε στο επισήμο σέρβις για να διαπιστώθει η βλαβη.Δώρον άδωρον δηλαδή και για τι είδους DOA μιλάμε...

 

Είναι λογικό κάτι τέτοιο;Θύμάμαι στο Πλαίσιο που είχα ρώτησεί μου έιπαν οτι γίνεται αλλαγή επί τόπου.Το ίδιο νομίζω γίνεται σε public,mediamarkt και άλλα.α

wakabanka μου ειπαν αλλαγει δεν παιζει το γραφει και στο καταστημα σε πινακακι,επισης αφου το εστειλαν και καλα για σερβις,μου δωσανε εναν ελγχο που ειναι ολα κομπλε,χωρις να κοιταξουν καν το χαλασμενο ηχειο,και μετα απο το μαγαζι που το πηρα ειχε ενα χαρτακι,που δεν το χε με την αγορα,και ελεγε οτι αλλγες γινονται μονο αφου τσεκαριστουν απο την arvato teleservice γιατι το kaizershop δεν εχει τεχνικη υποστηριξη,και εφοσον βρεθει σφαλμα.Σε εμενα που ειχα σφαλμα βγαλαν πορισμα οτι ειναι ολα ομαλα..Παπαλα η επιστροφη,που ετσι κι αλλιως δεν δεχοταν αρχικα το kaizershop.Αν υπαρχει καποιος αλλος που θελει να κινηθει νομικα για τετοια περιπτωση,απο οποιοδηποτε καταστημα,μικρο η μεγαλο,ας επικοινωνησει μαζι μου

Συνήθως δεν έχουν τόσο μεγάλο απόθεμα όπως τα μεγάλα μαγαζιά. Ωστόσο στην πράξη έχω διαβάσει να έχουν κάνει άμεσα αλλαγή κινητού που δεν άνοιγε.

 

 

Μετα συγχωρήσεως αλλά στην τελευταία σου παράγραφο γράφεις επιεικώς βλακείες. Η χαμηλότερη τιμή τους δεν οφείλεται εκεί. Ελλατωματική συσκευή μπορεί να αγοραστεί απ' οποιοδήποτε κατάστημα είτε skroutzoμαγαζο είτε μεγάλη αλυσίδα. Τι άλλο θα διαβάσουμε δηλαδή! Δηλαδή εγώ έπρεπε να αγοράσω το Note 3 στα 799 ευρώ από το Public της γειτονιάς μου και όχι στα 432 από το birdphone. Αντί να λες που γλιτώνουμε λεφτά με τα skroutzoμαγαζα και ξεφεύγουμε απο το καρτέλ των μεγάλων αλυσίδων, γράφεις μπούρδες όντας πανάσχετος με το όλο θέμα. Κανένας δεν πρόκειται να σε κατηγορήσει οτι δουλεύεις στο Πλαίσιο ή στον Γερμανό, τέτοια πράγματα δεν θα τα έγραφαν ούτε οι ίδιοι. Το γεγονός οτι σου έτυχε ελλατωματική συσκευή δεν αποτελεί δικαιολογία. Πάντως για την ενημέρωση σου κι απο το Πλαίσιο να το αγόραζες πάλι στην Arvato θα στο στέλνανε. Είναι το επίσημο service της Sony και της Htc στην Ελλάδα.

 

Α και για να μην το ξεχάσω. Γράφεις επιεικώς ΒΛΑΚΕΙΕΣ. Ελπίζεις να σώσεις κανέναν... ΠΑΝΑΣΧΕΤΕ. Εύχομαι το επόμενο κινητό που θα πάρεις από μεγάλη αλυσίδα να σου βγει κι αυτό σκάρτο και εκτός εγγύησης για να κλαις τα διπλάσια λεφτά που θα έχεις δώσει. Αλλά σε παρακαλώ γράψτο εδώ για να έχουμε την ικανοποίηση και το γέλιο που θα μας προσφέρεις.

 

Προς όσους αναρωτιούνται για τις online αγορές, το αν ένα κινητό θα έχει πρόβλημα εφόσον βρίσκεται σε κλειστή συσκευασία, αφορά και μόνο τον νόμο των πιθανοτήτων. Σε κάθε παρτίδα είναι πιθανό να υπάρχουν κάποιες ελλατωματικές συσκευές και ουδεμία σχέση έχει το μαγαζί από το οποίο το αγοράζετε. Κοινή λογική λέγεται. Το τονίζω γιατί είναι κρίμα να πληρώνετε υπεραξία την ίδια συσκευή επειδή ο κάθε πανίβλακας νομίζει οτι ξέρει τι του γίνεται. 

 

Αυτά.

re grey γιατι γραφω βλακειες?βεβαιως ητνα πιθανο να πετυχαινα μουφα κινητο και σε πλαισιο και λοιπα,απλα εκει θα εκανα αλλαγη.τοσο απλο,δεν καταλαβαινω προς τι τοσος πολεμος σε οσους λενε αρνητικα σχολια

Συνήθως δεν έχουν τόσο μεγάλο απόθεμα όπως τα μεγάλα μαγαζιά. Ωστόσο στην πράξη έχω διαβάσει να έχουν κάνει άμεσα αλλαγή κινητού που δεν άνοιγε.

 

 

Μετα συγχωρήσεως αλλά στην τελευταία σου παράγραφο γράφεις επιεικώς βλακείες. Η χαμηλότερη τιμή τους δεν οφείλεται εκεί. Ελλατωματική συσκευή μπορεί να αγοραστεί απ' οποιοδήποτε κατάστημα είτε skroutzoμαγαζο είτε μεγάλη αλυσίδα. Τι άλλο θα διαβάσουμε δηλαδή! Δηλαδή εγώ έπρεπε να αγοράσω το Note 3 στα 799 ευρώ από το Public της γειτονιάς μου και όχι στα 432 από το birdphone. Αντί να λες που γλιτώνουμε λεφτά με τα skroutzoμαγαζα και ξεφεύγουμε απο το καρτέλ των μεγάλων αλυσίδων, γράφεις μπούρδες όντας πανάσχετος με το όλο θέμα. Κανένας δεν πρόκειται να σε κατηγορήσει οτι δουλεύεις στο Πλαίσιο ή στον Γερμανό, τέτοια πράγματα δεν θα τα έγραφαν ούτε οι ίδιοι. Το γεγονός οτι σου έτυχε ελλατωματική συσκευή δεν αποτελεί δικαιολογία. Πάντως για την ενημέρωση σου κι απο το Πλαίσιο να το αγόραζες πάλι στην Arvato θα στο στέλνανε. Είναι το επίσημο service της Sony και της Htc στην Ελλάδα.

 

Α και για να μην το ξεχάσω. Γράφεις επιεικώς ΒΛΑΚΕΙΕΣ. Ελπίζεις να σώσεις κανέναν... ΠΑΝΑΣΧΕΤΕ. Εύχομαι το επόμενο κινητό που θα πάρεις από μεγάλη αλυσίδα να σου βγει κι αυτό σκάρτο και εκτός εγγύησης για να κλαις τα διπλάσια λεφτά που θα έχεις δώσει. Αλλά σε παρακαλώ γράψτο εδώ για να έχουμε την ικανοποίηση και το γέλιο που θα μας προσφέρεις.

 

Προς όσους αναρωτιούνται για τις online αγορές, το αν ένα κινητό θα έχει πρόβλημα εφόσον βρίσκεται σε κλειστή συσκευασία, αφορά και μόνο τον νόμο των πιθανοτήτων. Σε κάθε παρτίδα είναι πιθανό να υπάρχουν κάποιες ελλατωματικές συσκευές και ουδεμία σχέση έχει το μαγαζί από το οποίο το αγοράζετε. Κοινή λογική λέγεται. Το τονίζω γιατί είναι κρίμα να πληρώνετε υπεραξία την ίδια συσκευή επειδή ο κάθε πανίβλακας νομίζει οτι ξέρει τι του γίνεται. 

 

Αυτά.

και ναι εννοειται οτι αν παρω απο πλαισιο και βγει μουφα θα τους κραξω εδω,και μαλιστα διπλα γιατι θα χω πληρωσει παραπανω,εφοσον δεν κανουν αλλαγη,αλλα σε παρακαλω χαρακτηρισμους στυλ πανασχετε και με κεφαλαια κιολας,λες κι αλλιως δεν θα το βλεπαμε,δεν γινονται δεκτοι,οπως σε σεβομαι θα με σεβεσαι.Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εισαι σιγουρος οτι θα εκανες αλλαγη. ΕΙΔΙΚΑ για το πλαισιο εχουνε ακουστει τα χειροτερα, κι αν η αρβατο ελεγε οτι δεν εχει θεμα, σιγα μη στο αλλαζανε.

 

Το λαθος ειναι δικο σου που δε ρωτησες απο πριν αν εχει doa το καταστημα, δε φταινε αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Googlare τι σημαίνει αρβάτο ή ψάξε στο φόρουμ ανάλογα θέματα όπου θα δεις ανθρώπους που αγόρασαν κινητα από μεγάλες αλυσίδες να ταλαιπωρούνται από την εν λόγω εταιρεία. Αφού δεν στο έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας στάθηκες τυχερός. Δυστυχώς η Sony και η HTC δείχνουν να μην έχουν την θέληση να αλλαξουν τη συγκεκριμένη εταιρεία από επίσημο σέρβις τους.

 

Θα σβήσω το παραπάνω μήνυμα γιατί είχα πιεί λίγο παραπάνω. Ζητώ συγγνώμη. Απλά φρόντισε να μην γράφεις τέτοιες ανακρίβειες για τις online αγορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εισαι σιγουρος οτι θα εκανες αλλαγη. ΕΙΔΙΚΑ για το πλαισιο εχουνε ακουστει τα χειροτερα, κι αν η αρβατο ελεγε οτι δεν εχει θεμα, σιγα μη στο αλλαζανε.

 

Το λαθος ειναι δικο σου που δε ρωτησες απο πριν αν εχει doa το καταστημα, δε φταινε αυτοι.

ok μαργαριτα αλλη φορα θα παιρνω και δικο μου τεχνικο πριν παρω κινητο.οκ λες το λαθος δικο μου,θα το δεχτω,γραφω ο,τι γραφω για να μην παθουν κι αλλοι "ασχετοι" ο,τι επαθα,και χωρις ειρωνεια πες μου τι ειναι doa

Googlare τι σημαίνει αρβάτο ή ψάξε στο φόρουμ ανάλογα θέματα όπου θα δεις ανθρώπους που αγόρασαν κινητα από μεγάλες αλυσίδες να ταλαιπωρούνται από την εν λόγω εταιρεία. Αφού δεν στο έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας στάθηκες τυχερός. Δυστυχώς η Sony και η HTC δείχνουν να μην έχουν την θέληση να αλλαξουν τη συγκεκριμένη εταιρεία από επίσημο σέρβις τους.

 

Θα σβήσω το παραπάνω μήνυμα γιατί είχα πιεί λίγο παραπάνω. Ζητώ συγγνώμη. Απλά φρόντισε να μην γράφεις τέτοιες ανακρίβειες για τις online αγορές.

δεκτη η συγγνωμη,ωστοσο δεν γραφω ανακριβειες,γραφω ακριβως ο,τι επαθα,και μακαρι να μην το παθει ποτε κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν αμφισβητεί όσα περνάς γιατί η arvato είναι ίσως η χειρότερη εταιρεία της Ελλάδας. Η ανακρίβεια βρίσκεται στο γεγονός ότι και και καλά η χαμηλότερη τιμή οφείλεται στο γεγονός πως πουλάνε ελαττωματικά προϊόντα.

 

Όπως και να χει κάνε καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή. Ξέρουν καλά από αρβατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...