Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας!!! Ενδιαφέρομαι να πάρω ένα smartphone αλλά το μπάτζετ μου δεν μου επιτρέπει κάτι πάνω από 180 ευρώ...Οπότε κατέληξα στο Samsung Galaxy Core το οποίο σκεφτόμουν να παραγγείλω από το Phone Gallery με 176 ευρώ.Σήμερα όμως βρήκα οτι το Galaxy store το έχει με 145 ευρώ. Δεν διάβασα κακές κριτικές για το μαγαζί αλλά το skroutz δεν το έχει σαν επιλογή...Γνωρίζει κανείς τίποτε περισσότερο για τη συγκεκριμένη σελίδα??Είναι αξιόπιστοι??

 

Υ.Γ.Διάβασα πως σε κάποους έχουν κάνει νήλα με την τιμή, που άλλο γράφουν και άλλο ζητάνε μετά,γι'αυτό τηλεφώνησα ,αλλά  μου είπαν πως πράγματι πωλείται στα 145....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια λεω να παρω το lg g2 απο το citishop. Αν και ειδα πολυ θετικες κριτικες για το εν λογω μαγαζι ειπα να ρωτησω και δω για παν ενδεχομενο.

 

Γραφει στην σελιδα του μαγαζιου οτι εχει εγγυηση αντιπροσωπειας. Με αυτό εννοεί LG ή καμία άλλη εταιρία (πχ arvato - πως λεγεται δεν θυμαμαι);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,αναζητώ smartphone (maximum 100Ε) ,μετά από αρκετή αναζήτηση έχω βρει το παρακάτω Alcatel σε "προσφορά".

http://www.e-shop.gr/alcatel-ot-6010d-star-dual-white-eng-p-TEL.007683&sid=1

Με μια γρήγορη ματιά στα reviews σε διάφορες σελίδες,βλέπω θετικά σχόλια. Υπάρχει κάτι καλύτερο,πιο Value for money σε αυτά τα λεφτά ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,αναζητώ smartphone (maximum 100Ε) ,μετά από αρκετή αναζήτηση έχω βρει το παρακάτω Alcatel σε "προσφορά".

 

http://www.e-shop.gr/alcatel-ot-6010d-star-dual-white-eng-p-TEL.007683&sid=1

 

Με μια γρήγορη ματιά στα reviews σε διάφορες σελίδες,βλέπω θετικά σχόλια. Υπάρχει κάτι καλύτερο,πιο Value for money σε αυτά τα λεφτά ;;

μπορείς να πάρεις το xperia m στα 115 ευρώ αν μπορείς να δώσεις 15 ευρώ παραπάνω που θεωρείται και vfm σε αυτή την τιμή πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια λεω να παρω το lg g2 απο το citishop. Αν και ειδα πολυ θετικες κριτικες για το εν λογω μαγαζι ειπα να ρωτησω και δω για παν ενδεχομενο.

 

Γραφει στην σελιδα του μαγαζιου οτι εχει εγγυηση αντιπροσωπειας. Με αυτό εννοεί LG ή καμία άλλη εταιρία (πχ arvato - πως λεγεται δεν θυμαμαι);

Ναι,με αυτό εννοεί lg.H arvato είναι το "service" της sony που όλοι το θάβουν και όχι άδικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Ξέρει κανείς τι συνέβη με το birdphone? κοιτάω τιμές για ένα Nokia lumia 625 που με ενδιαφέρει και από τα 168 ευρώ που είχε χτες ξαφνικά εκτινάχτηκε στα 222 ευρώ!!! Το lumia 520 από 92 έφτασε τα 142 ευρώ και το ίδιο συνέβη και σε πολλά άλλα μοντέλα του ίδιου καταστήματος!

 

Πολύ περίεργα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Ξέρει κανείς τι συνέβη με το birdphone? κοιτάω τιμές για ένα Nokia lumia 625 που με ενδιαφέρει και από τα 168 ευρώ που είχε χτες ξαφνικά εκτινάχτηκε στα 222 ευρώ!!! Το lumia 520 από 92 έφτασε τα 142 ευρώ και το ίδιο συνέβη και σε πολλά άλλα μοντέλα του ίδιου καταστήματος!

 

Πολύ περίεργα πράγματα...

 

Το 520 στα 108 το βλέπω και το 625 στα 185. Είναι γνωστή πρακτική των σκρουτζομάγαζων για να κάνουν ΄΄ανακύκλωση΄΄ πτώτη τιμής. Το birdphone ειδικά λόγω του ονόματος που απέκτησε (και όχι άδικα αφού κι εγώ 3 συσκευές απο εκει τις έχω πάρει) το συνηθίζει τώρα τελευταία δυστυχώς και θέλω να τους στείλω email για να μην το ξεφτιλίσουν άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 520 στα 108 το βλέπω και το 625 στα 185. Είναι γνωστή πρακτική των σκρουτζομάγαζων για να κάνουν ΄΄ανακύκλωση΄΄ πτώτη τιμής. Το birdphone ειδικά λόγω του ονόματος που απέκτησε (και όχι άδικα αφού κι εγώ 3 συσκευές απο εκει τις έχω πάρει) το συνηθίζει τώρα τελευταία δυστυχώς και θέλω να τους στείλω email για να μην το ξεφτιλίσουν άλλο.

 

Κάθε μέρα αλλάζουν τιμές αυτοί; Τι τακτικές είναι αυτές;

 

Όπως και να΄χει το χάσιμο είναι δικό τους γιατί αναγκάστηκα να πάρω το 625 από άλλο μαγαζί που το είχε στα 158 ευρώ. Είναι κρίμα γιατί το birdphone είναι σχεδόν δίπλα στο σπίτι μου και ήθελα να τους στηρίξω.

 

Τι να πεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια τα κινητα απο skroutz αν χαλαση και θελει αντικατασταση η συσκευη δν γινεται απλα φτιαχνουνε τν ιδια συσκευη και ταλαιπωριεσαι γτ το προβλημα θα παραμενη...δουλευα σε τετοια μαγαζια μεσο skroutz και τα ξερω πολυ καλα...και τα ελληνικα τηλ να ξερετε τα εχουνε παντα αυτη που τα δινουνε ακριβα γερμανος πλαισιο κ.λ.π..και ειμαι και παθον και το ξερω απο πρωτο χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,αναζητώ smartphone (maximum 100Ε) ,μετά από αρκετή αναζήτηση έχω βρει το παρακάτω Alcatel σε "προσφορά".

 

http://www.e-shop.gr/alcatel-ot-6010d-star-dual-white-eng-p-TEL.007683&sid=1

 

Με μια γρήγορη ματιά στα reviews σε διάφορες σελίδες,βλέπω θετικά σχόλια. Υπάρχει κάτι καλύτερο,πιο Value for money σε αυτά τα λεφτά ;;

Samsung Galaxy Ace 2 100 με 110 ευρω.

παλι τα ιδια παιδια,ενα καλο μαγαζι ωφειλει να κανει αλλαγη σε κινητο ταμπλετ πισι οτιδηποτε,ειδικα σε μια μερα απο την αγορα,δεν λεω ενα μηνα μετα,παντως και πριν το στειλει για τσεκαρισμα ο ιδιος ο υπαλληλος το ακουσε και μου πε οτι ναι εχει προβλημα το ηχειο,και μου πε δεν γινεται αλλαγη ετσι κι αλλιως,εμενα αυτη η πολιτικη δεν μ αρεσει,θα παω σε μαγαζι που δεχεται αλλγες,και αν παλι βγηκα μουφα,ξανα αλλαγη στην αλλαγη μεχρι να πετυχω κανονικο ολοκαινουριο κινητο,αν κανενα μαγαζι δεν το δεχεται αυτο,που το δεχεται  ,δεν θα ξαναπαρω ποτε,ευχαριστω ολους σας για τα σχολια σας και τις οποιοες πληροφοριες και σας ευχομαι παντα τυχη στις αγορες σας.

Παλικαρε παρτο και απο τον θεο τον ιδιο που λεει ο λογος το κινητο αν δεν παει το τηλ στο σερβις της αντιπροσωπειας να δωσει το οκ δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομυριο να στο αλλαξουν οσο για το doa διαφερει απο μαγαζι σε μαγαζι  καποια ειναι με το οποιοδηποτε προβλημα ακομα και λογισμικου καποια αλλα οταν λενε doa εννoουν dead on arrival δηλαδη ειτε να σου ερθει και να μην ανοιγει καν ειτε να σου ερθει και μεσα στις 7 μερες συν ΣΚ εννοειτε να κλεισει και να μη ξανα ανοιξει στα υπολοιπα θεματα ηχεια οθονες κτλ εχουν την εγγυηση που δινει η αντιπροσωπεια δε σου αλλαζουν το κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Σκεφτομαι να παρω το Moto G και απ'οτι βλεπω υπαρχει αρκετη διαφορα τιμης Amazon σε σχεση με Ελλαδα.

 

http://www.amazon.com/Motorola-Moto-Global-Unlocked-Black/dp/B00GWR373M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1401225386&sr=8-1&keywords=Moto+g

 

Πιστευω οτι αξιζει η διαφορα τιμης το 16 gb με το 8 gb.Βγαινει καπου 14 ευρω ακριβοτερα.Εχει και το Moto G LTE,αλλα μονο σε 8 gb.

 

   Καλα θα ηταν να εδινε το LTE σε 16 gb.

 

1)Απο τα 8 gb μενουν καθαρα καπου 5,5 gb απ'οτι διαβασα.Ο χωρος αυτος μενει αφου το κινητο εχει παρει την Kit kat?Αν παρει το επομενο update τι γινεται,λιγοστευει ο χωρος και αλλο?

 

2)Ποιο πιστευετε οτι αξιζει,το 16 gb το απλο η το 8 gb το LTE?μπορει αργοτερα να βγαλουν και το LTE σε 16 gb?

 

3)Για Ελλαδα παραγγελνουμε το Global GSM για να λειτουργει στα δικτυα μας?

 

4)Ποσες ημερες κανει να ερθει απο Amazon,πηγαινει κατευθειαν στα ΕΛΤΑ η στο σπιτι?

 

5)Πατησα Procceed to check out και στην συνεχεια προχωρησε.Για να αγορασω 1η φορα πρεπει να επιλεξω I am a new customer,να βαλω email και στελνει κωδικο επιβεβαιωσης στο email?Και στην συνεχεια σε παραπεμπει να πληρωσεις μεσω Pay pal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Σκεφτομαι να παρω το Moto G και απ'οτι βλεπω υπαρχει αρκετη διαφορα τιμης Amazon σε σχεση με Ελλαδα.

 

http://www.amazon.com/Motorola-Moto-Global-Unlocked-Black/dp/B00GWR373M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1401225386&sr=8-1&keywords=Moto+g

 

Πιστευω οτι αξιζει η διαφορα τιμης το 16 gb με το 8 gb.Βγαινει καπου 14 ευρω ακριβοτερα.Εχει και το Moto G LTE,αλλα μονο σε 8 gb.

 

   Καλα θα ηταν να εδινε το LTE σε 16 gb.

 

1)Απο τα 8 gb μενουν καθαρα καπου 5,5 gb απ'οτι διαβασα.Ο χωρος αυτος μενει αφου το κινητο εχει παρει την Kit kat?Αν παρει το επομενο update τι γινεται,λιγοστευει ο χωρος και αλλο?

 

2)Ποιο πιστευετε οτι αξιζει,το 16 gb το απλο η το 8 gb το LTE?μπορει αργοτερα να βγαλουν και το LTE σε 16 gb?

 

3)Για Ελλαδα παραγγελνουμε το Global GSM για να λειτουργει στα δικτυα μας?

 

4)Ποσες ημερες κανει να ερθει απο Amazon,πηγαινει κατευθειαν στα ΕΛΤΑ η στο σπιτι?

 

5)Πατησα Procceed to check out και στην συνεχεια προχωρησε.Για να αγορασω 1η φορα πρεπει να επιλεξω I am a new customer,να βαλω email και στελνει κωδικο επιβεβαιωσης στο email?Και στην συνεχεια σε παραπεμπει να πληρωσεις μεσω Pay pal?

Πρόσεξε καλά. Μην το πάρεις από το αμαζον.κομ γιατί θα σου έρθει ταρίφα εκτελωνισμού όπου θα πληρώσεις αρκετά. πάρτο καλύτερα από το αμαζον αγγλιας χωρίς τελωνείο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...