Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά χαίρετε! Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό από skroutz, αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά θα ήθελα όποιος γνωρίζει να με βοηθήσει. Με βάση τις αξιολογήσεις που διάβασα είμαι ανάμεσα σε δύο μαγαζιά. Το ένα είναι το cityshop και το άλλο tokinito. Βασικά έχω ακούσει καλά λόγια για το birdphone, αλλά η τιμή του στο συγκεκριμένο κινητό είναι ιδιαίτερα αυξημένη σε σχέση με τα άλλα. Εάν γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες γι'αυτά ή έμεινε ευχαριστημένος από κάποιο άλλο και έχει να μου προτείνει, θα το εκτιμούσα.

το cityshop δε το ξερω αλλα απο τokinito εχω παρει 2 και ολα οκ για το birdohone εγγυηση αλλα τελευταια καβαλησε το καλαμι και πουλαει ακριβα τα ευρωπαικα κινητα που φερνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το cityshop δε το ξερω αλλα απο τokinito εχω παρει 2 και ολα οκ για το birdohone εγγυηση αλλα τελευταια καβαλησε το καλαμι και πουλαει ακριβα τα ευρωπαικα κινητα που φερνει

το παρατήρησα κι εγώ αυτό που λές για το birdphone. Πάντως για τα άλλα δύο βλέπω κυρίως θετικές αξιολογήσεις, αλλά παρόλα αυτά δεν είμαι σίγουρος στην επιλογή.

 

ποια συσκευη θελεις;

το iphone 5s σκέφτομαι να πάρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει κάποιο έμπιστο κατάστημα στο bestprice για το 32gb γιατί στο skroutz το έχει μόνο ένα κατάστημα και δεν έχω διαβάσει και τις καλύτερες κριτικές;
Υπάρχει μήπως κάπου αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρατήρησα κι εγώ αυτό που λές για το birdphone. Πάντως για τα άλλα δύο βλέπω κυρίως θετικές αξιολογήσεις, αλλά παρόλα αυτά δεν είμαι σίγουρος στην επιλογή.

 

το iphone 5s σκέφτομαι να πάρω. 

Το χρυσο θες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το cityshop δε το ξερω αλλα απο τokinito εχω παρει 2 και ολα οκ για το birdohone εγγυηση αλλα τελευταια καβαλησε το καλαμι και πουλαει ακριβα τα ευρωπαικα κινητα που φερνει

 

Απο το cityshop θα παρω εγω το G2. Περα απο τις καλες κριτικες, εδρευει και στην πολη μου, οποτε δεν θα εχω μεταφορικα και σε περιπτωση που χρειαστω κατι (αλλαγη/επισκευη, φτου φτου σκορδα) δεν θα μπλεξω με μεταφορικες κτλ. Αυτο που με προιδεαζει θετικα (ελπιζω να μην ειναι η εντοπιοτητα) ειναι η ποσοτητα των καλων κριτικων (δεν ειναι 10-20, αλλα πανω απο 100).

 

Επισης ελπιζω να αναφερομαστε στο ιδιο καταστημα, αφου βλεπω οτι υπαρχει και ενα citisshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κινητό δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπίας, πράγματι μπορεί να το αναλάβει η ελληνική αντιπροσωπία. Υπάρχουν περιπτώσεις όμως όπου μου έχει τύχει το τηλέφωνο να είναι αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο και όταν έπαθε βλάβη με ενημέρωσαν ότι το παραλαμβάνει μεν η ελληνική αντιπροσωπία, αλλά το στέλνει στην Πολωνία, μιας και ήταν Πολωνικό. Χρόνος αναμονής 6 εργάσιμες εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Ποια είναι η διαφορά εάν το κινητό προέρχεται από την Ευρώπη ή την Αμερική;

 

Από Αμερική δεν καλύπτεται με εγγύηση εδώ στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι off topic αλλά έχω πάρει ένα s4 mini απο kaizershop και ψάχνω να βρω τρόπο να πάω σε 4.4.2 αλλά όταν κάνω ενημέρωση λογισμικού μου λέει ότι είναι ενημερωμένο,η cosmote μου είπε να αποτανθώ  σε γερμανό και εκεί μου είπαν ότι πρέπει το κινητό να πάει τσεχία(για εκεί ήταν προορισμένο το κινητό) για πάρει την αναβάθμιση...η samsung μου είπε ότι μέσω kies  μπορώ να το αναβαθμίσω αλλά το kies μου γράφει ότι είναι ενημερωμένο(δεν αναφέρει πουθενά τη λέξη android,σαν υλικολογισμικό το αναφέρει)...παρακαλώ τα φώτα σας...ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

 

   Προκειται να αγορασω ενα κινητο απο ενα σκρουτζομαγαζο συγκεκρμενα ενα lg g2 16gb. Επειδη ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω κινητο με αυτο το τροπο και σκοπευω να το εχω για πολυ καιρο θα ηθελα ενας εμπειρος να μου δωσει οδηγιες στο τι να ρωτησω κατα τη διαρκεια της παραγγελιας και τι να προσεξω κατα τη παραλαβη του κινητου ωστε η αγορα να θεωρηθει πετυχημενη και εγω να μη την πατησω και κλαιω τα λεφτα μου.

 

Σας ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιταξεις το κατάστημα να έχει αρκετές αξιολογησεις (καλές), τους τρόπους πληρωμής -αποστολής που έχει αν σε βολευουν (πχ εγώ πάω στο καταστημα και πληρώνω εκεί). Αφού το πάρεις άνοιξε το κουτί μπροστά τους να ελεγξεις τη συσκευή αν έχει τα πάντα και νομίζω είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι off topic αλλά έχω πάρει ένα s4 mini απο kaizershop και ψάχνω να βρω τρόπο να πάω σε 4.4.2 αλλά όταν κάνω ενημέρωση λογισμικού μου λέει ότι είναι ενημερωμένο,η cosmote μου είπε να αποτανθώ  σε γερμανό και εκεί μου είπαν ότι πρέπει το κινητό να πάει τσεχία(για εκεί ήταν προορισμένο το κινητό) για πάρει την αναβάθμιση...η samsung μου είπε ότι μέσω kies  μπορώ να το αναβαθμίσω αλλά το kies μου γράφει ότι είναι ενημερωμένο(δεν αναφέρει πουθενά τη λέξη android,σαν υλικολογισμικό το αναφέρει)...παρακαλώ τα φώτα σας...ευχαριστώ!

φιλε θα σου προτεινα να πας στο sammmobile στο αντιστοιχο φορουμ για το κινητο σου και θα σε κατευθηνουν 100% μου εχει τυχει κιεμενα με το s4 και χρειαστικε απλα να αλλαξω firmware δεν είναι τιποτα απλα πρεπει να σου πουν εκει τι και πως να κατεβασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε θα σου προτεινα να πας στο sammmobile στο αντιστοιχο φορουμ για το κινητο σου και θα σε κατευθηνουν 100% μου εχει τυχει κιεμενα με το s4 και χρειαστικε απλα να αλλαξω firmware δεν είναι τιποτα απλα πρεπει να σου πουν εκει τι και πως να κατεβασεις

ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...