Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι το χρυσό. Γιατί ρωτάς??

Το χρυσο το εχει το phonegallery  καλο μαγαζακι προσφατα πηρα ενα s4 mini black edition πολωνικο και ολα κομπλε

Αν το κινητό δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπίας, πράγματι μπορεί να το αναλάβει η ελληνική αντιπροσωπία. Υπάρχουν περιπτώσεις όμως όπου μου έχει τύχει το τηλέφωνο να είναι αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο και όταν έπαθε βλάβη με ενημέρωσαν ότι το παραλαμβάνει μεν η ελληνική αντιπροσωπία, αλλά το στέλνει στην Πολωνία, μιας και ήταν Πολωνικό. Χρόνος αναμονής 6 εργάσιμες εβδομάδες.

Σε μενα που ταν φιχτενικο απλα επρεπε να παραγγειλουν την πλακετα απο φιχτενια

Δεν ξέρω αν είμαι off topic αλλά έχω πάρει ένα s4 mini απο kaizershop και ψάχνω να βρω τρόπο να πάω σε 4.4.2 αλλά όταν κάνω ενημέρωση λογισμικού μου λέει ότι είναι ενημερωμένο,η cosmote μου είπε να αποτανθώ  σε γερμανό και εκεί μου είπαν ότι πρέπει το κινητό να πάει τσεχία(για εκεί ήταν προορισμένο το κινητό) για πάρει την αναβάθμιση...η samsung μου είπε ότι μέσω kies  μπορώ να το αναβαθμίσω αλλά το kies μου γράφει ότι είναι ενημερωμένο(δεν αναφέρει πουθενά τη λέξη android,σαν υλικολογισμικό το αναφέρει)...παρακαλώ τα φώτα σας...ευχαριστώ!

Εισαι αλλα θα σε πω καταρχην στο γερμανο οπως σχεδον σε ολους τους γερμανους λενε μαλακιες το κινιτο δε χρειαζετε να παει τσεχια απλα η αναβαθμιση δεν εχει βγει ακομα βεβαια το δικο σου θα αναβαθμιστει οταν αναβαθμιστουν τα τσεχικα οχι τα Ελληνικα μπορεις να βλεπεις μεσω kies αν ερθει η μεσω ota

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να εμπιστευτώ καιζερστορ για να παρω ενα lg g2? βλέπω πολυ καλες αξιολογήσεις

Λογικά θα είναι οκ αλλά σου προτείνω να το πάρεις από το kaizer store ( 10 λεπτά παραπάνω δηλαδή 270 ευρώ) γιατί το σάββατο αγόρασα ένα samsung galaxy s3 neo από το μαγαζί τους και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος και με απορίες που είχα σχετικά με το τι κάρτα σιμ έπαιρνε και φυσικά το κινητό σφραγισμένο και όλα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για αγορά ενός nexus 5 απο kaizerstore αλλά επειδή πολλά ακούγονται για προβληματικές παρτίδες, συσκευές κτλ θα μπορούν να μου το αντικαταστήσουν τις πρώτες μέρες αν χρειαστεί:: Είχε κανείς αντίστοιχη εμπειρία::

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο ερωτήσεις:

 

1) Kaizerstore, Kaizershop, Kaizer : Ποιός είναι ο original και γενικά τι φήμη έχουν. Καμιά φορά μου λέει κανένας "το πήρα από kaizer" και δεν ξέρω ποιο εννοούν.

 

2) Ποια καταστήματα γενικά στον χώρο αυτό που φέρνουν EU προϊόντα κλπ είναι εγγύηση και έχουν το καλύτερο όνομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Από συζητήσεις έχω παρατηρήσει ότι το Kaiser στην Ομόνοια, το kinito.gr, το kaizershop και το kinitomania είναι μια χαρά. Εγώ το δικό μου το πήρα από το Alfa δίπλα στο Kaiser και προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, προσοχή στο kaizerstore για το LG g2 γιατί είδα ότι για service το δίνουν στην arvato γι'αυτό και το έχουν φάτσα κάρτα

Πώς με πιάνεις!! Να σου πω. Arvato = πρόβλημα;

Καλημέρα! Από συζητήσεις έχω παρατηρήσει ότι το Kaiser στην Ομόνοια, το kinito.gr, το kaizershop και το kinitomania είναι μια χαρά. Εγώ το δικό μου το πήρα από το Alfa δίπλα στο Kaiser και προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα....

Εννοώ, αν ξέρουμε καταστήματα που αποδεδειγμένα προσφέρουν καλό after sales

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, προσοχή στο kaizerstore για το LG g2 γιατί είδα ότι για service το δίνουν στην arvato γι'αυτό και το έχουν φάτσα κάρτα

Επίσης, νομίζω από το Πλαίσιο τα στέλνουν Arvato και όταν πήρα στην LG να ρωτήσω για το Nexus 5 32Gb αν έχει εγγύηση, μου είπε ότι έχει κανονικά και για το service που ρώτησα, δεν μου είπαν απευθείας Procordia, αλλά με ρώτησαν από ποιο ηλεκτρονικό κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν πας στην Procordia εσύ ο ίδιος θα σου πουν οτι δεν το επισκευάζουμε εμείς αλλά η Arvato επειδή το αγόρασες από εκεί; Προφανώς κάποια χρήματα δίνει η Arvato για να παίρνει πελατεία, δεν εξηγείται αλλιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας παιδιά,μια απορία.

 

Σκοπεύω να αγοράσω το Sony Xperia Z2 από σκρουτζομαγαζο φυσικά. Μέσα στη συσκευασία η ευρωπαϊκή έκδοση περιέχει τα απλά ακουστικά ή τα καλά???

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν πας στην Procordia εσύ ο ίδιος θα σου πουν οτι δεν το επισκευάζουμε εμείς αλλά η Arvato επειδή το αγόρασες από εκεί; Προφανώς κάποια χρήματα δίνει η Arvato για να παίρνει πελατεία, δεν εξηγείται αλλιώς. 

Αυτό για το Πλαίσιο δεν το είπα στην τύχη. Το διάβασα από κάποιο χρήστη που είχε πάει στην Procordia και άκουσε δύο υπαλλήλους να συζητούν και να λένε ότι από το Πλαίσιο πηγαίνουν στην Arvato. Τώρα, στην υποθετική ερώτησή σου αν το πήγαινα στην Procordia, πραγματικά δεν ξέρω τι θα γινόταν στην περίπτωση που μεταξύ τους έχουν κάποια είδους συμφωνία και το έστελναν στην Arvato.

Κατά τα άλλα, την προηγούμενη Παρασκευή μου ήρθε το κινητό που παράγγειλα (LG G2 23GB) από το ebuy.gr και όλα πήγαν πάρα πολύ καλά. Δεν είχα ψωνίσει ποτέ από αυτούς (μάλλον δεν τους ήξερα κιόλας), αλλά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, οπότε θα κάνει και θετική αξιολόγηση στο skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Σκοπευω να αγορασω το lg g2 αλλα εκει που ημουνα ετοιμος να το αγορασω απο skroutz ανακαλυψα οτι εχει πεσει η τιμη του lg g2 και επιπλεον επειδη προκειται να βαλω και ενα προγραμμα κινητης τηλεφωνιας η τιμη του κινητου πεφτει στα ιδια επιπεδα με του skroutz..εδω τιθεται το ερωτημα.. Να το αγορασω απο κανονικο καταστημα ή απο skroutz? Απο τη μια δεν θελω να πληρωσω τις μεγαλες αλυσιδες αλλα δεν ξερω αν θα υπαρχει διαφορα μεταξυ κινητου που εισαγεται για την Ελλαδα και κινητου που προοριζοταν για αλλη χωρα.. Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...