Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσεξτε τι εκανα εγω κ πραξτε αναλογα:

 

ενφιαφερθηκα για το iphone 6.

στο Skroutz το εβρισκα 100€ φθηνοτερα το EU.

ετσι πηρα σ ενα απ αυτα τα καταστηματα τηλ κ ρωτησα το εξης απλο "σε περιπτωση ζημειας ποιο καταστημα σερβις με καλυπτει;;;"

κ οι ανθρωποι μου απαντησαν "η info quest"

 

ok λεω. μεγας αντιπροσωπος, ετσι θα ειναι.....

παιρνω καπακι στην info quest κ τους λεω οτι τααααχα εχω ενα iphone 6 με χαλασμενο ακουστικο , αγορασμενο με αποδειξη απ το ταδε καταστημα, οι οποιοι κατα την αγορα , με ενημερωσαν σε περιπτωση service απευθυνομαι στην info quest.

αφου ημουν στο περιμενε κανα 10λεπτο

στο τελος μου ειπαν πως δεν υπαρχει καμιααααααα συνεργασια με το καταστημα κ πως πρεπει να πληρωσω τη ζημεια εγω. δεν υπαρχει ουδεμια εγγυηση!!!!!!

 

αρα;;;;;; προσεξτε απο πουυυυυ αγοραζετε τηλ διοτι κυκλοφορουν κ πολυ καλες απομιμησεις, μα δεν αξιζουν 634€ .......

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Tη σχεση εχει η info quest με το καταστημα η apple δινει την εγγυηση οχι το καταστημα η info quest ειναι υποχρεωμενη να το καλυψει διαφορετικα καταγγελια κατευθειαν μαλακιες σου παν ευρωπαικο τηλ εχω και ξερω και δεν ειναι το πρωτο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ποιο είναι πιο έμπιστο?

kinito.gr 

η

phonegallery.gr

 

 

Βλέπω και τα δύο έχουν καλές κριτικές.

Και απο τα 2 εχω παρει και απο τα 2 με προσφατα 2 galaxy απο phonegallery 

Επεξ/σία από Razor1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γραψω κι εγω την εμπειρια μου.

 

Απο skroutz ψωνιζω συχνα, πρωτη φορα ομως κινητο. Αγορασα λοιπον το LG G2 απο το Cityshop. Περα -φυσικα-  απο την σχετικα καλη τιμη, ρολο επαιξαν τοσο οι καλες κριτικες οσο και το γεγονος οτι εχει εδρα την πολη που μενω, οποτε γλιτωνα κουριερ. Η παραγγελια εγινε βραδυ Τριτης και φυσικα ηρθε αμεσως το email επιβεβαιωσης της παραγγελιας, το οποιο και με πληροφορουσε οτι το επομενο πρωι θα λαμβανα τηλεφωνο απο το καταστημα, για να επιβεβαιωθει και με τον τροπο αυτο η παραγγελια. Πραγμα και το οποιο εγινε, λεγοντας μου οτι μπορουσα να περασω οποτεδηποτε να το παραλαβω.

 

Στο 2ο σκελος που αφορα την συσκευη, ηταν κανονικα στο κουτι της με ολες τις ταινιες ασφαλειας και ολα τα παρελκομενα του τηλεφωνου (καλωδιο-φορτιστης, ακουστικα με ανταλλακτικα μαξιλαρακια, εγχειριδιο με οδηγιες και την ειδικη καρφiτσα σε σχημα G με την οποια ανοιγεις την υποδοχη της καρτας sim).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα και γω μεταχειρισμενο το note 3 απο σκρουτζομαγαζο το πηρε ο 1ο ιδιοκτητης

το κινητο γραφει οτι ειναι απο ιταλια στα αυτοκολλητα γνησιοτητας κλπ

τιμολογιο βεβαια ελληνικο

πηρα στην samsung λεω μην ηταν τπτ ψευτικα τα αυτοκολλητα πανω στην συσκευασια κλπ και ειναι εκτος ευρωπης

ειπα το imei και μου ειπαν οτι ισχυει κανονικα η εγγυηση για 2 χρονια απο την ημερομηνια τιμολογιου

ευτυχως ολα καλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσεξτε τι εκανα εγω κ πραξτε αναλογα:

 

ενφιαφερθηκα για το iphone 6.

στο Skroutz το εβρισκα 100€ φθηνοτερα το EU.

ετσι πηρα σ ενα απ αυτα τα καταστηματα τηλ κ ρωτησα το εξης απλο "σε περιπτωση ζημειας ποιο καταστημα σερβις με καλυπτει;;;"

κ οι ανθρωποι μου απαντησαν "η info quest"

 

ok λεω. μεγας αντιπροσωπος, ετσι θα ειναι.....

παιρνω καπακι στην info quest κ τους λεω οτι τααααχα εχω ενα iphone 6 με χαλασμενο ακουστικο , αγορασμενο με αποδειξη απ το ταδε καταστημα, οι οποιοι κατα την αγορα , με ενημερωσαν σε περιπτωση service απευθυνομαι στην info quest.

αφου ημουν στο περιμενε κανα 10λεπτο

στο τελος μου ειπαν πως δεν υπαρχει καμιααααααα συνεργασια με το καταστημα κ πως πρεπει να πληρωσω τη ζημεια εγω. δεν υπαρχει ουδεμια εγγυηση!!!!!!

 

αρα;;;;;; προσεξτε απο πουυυυυ αγοραζετε τηλ διοτι κυκλοφορουν κ πολυ καλες απομιμησεις, μα δεν αξιζουν 634€ .......

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Άρα σε κορόιδεψαν από την Infoquest. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρα(το Ζ2) από το phonegallery.gr

Όλα καλά μέχρι τώρα.Η συσκευή λειτουργεί,η συσκευασία ήταν σφραγισμένη και ήρθε από Γερμανία με noise canceling ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρα(το Ζ2) από το phonegallery.gr

Όλα καλά μέχρι τώρα.Η συσκευή λειτουργεί,η συσκευασία ήταν σφραγισμένη και ήρθε από Γερμανία με noise canceling ακουστικά.

Της T-Mobile ή όχι???

Εγώ πριν λίγες ώρες το παρήγγειλα από Kaizer Store ελληνικής αντιπροσωπείας. Δεν περιέχονται τα noise cancel μου είπαν. Τες πα τι να κάνουμε.Πολλές μεγειές φίλε μου. Να το ευχαριστηθείς με την καρδιά σου και να του πιεις το αίμα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της T-Mobile ή όχι???

Εγώ πριν λίγες ώρες το παρήγγειλα από Kaizer Store ελληνικής αντιπροσωπείας. Δεν περιέχονται τα noise cancel μου είπαν. Τες πα τι να κάνουμε.Πολλές μεγειές φίλε μου. Να το ευχαριστηθείς με την καρδιά σου και να του πιεις το αίμα. :P

Το αν ειναι Ελληνικης αντιπροσωπιας παλικαρε θα στο πει η Sony με το imei ασε τη λενε αυτοι οι τραχαναδες

Όχι δεν έχει κανένα brand πάνω του.

Ευχαριστώ πάντως,να το χαρείς και εσύ  :D

Καλοριζικο παλικαρε το phonegallery ειναι ενα απο τα εμπιστα σκρουτζομαγαζα το μονο κακο με τη sony ειναι η Αrvato αχρειαστη να ναι η καταραμενη

Άρα σε κορόιδεψαν από την Infoquest. 

Φυσικα και τον κοροιδεψαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το Moto G 4G απο Σκρουτζομαγαζα το καλυπτει για εγγυηση η Motorola στην Ελλαδα οπως τα αλλα 2 Moto G η πρεπει να σταλει στην χωρα για την οποια προοριζεται?

 

Και εχω αυτη την απορια γιατι τα αλλα 2 Moto G τα εισαγει η Motorola στην Ελλαδα και πωλουνται απο τα γνωστα καταστηματα,Το 4G ομως οχι.Δεν το εισαγει η Motorola για την Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το Moto G 4G απο Σκρουτζομαγαζα το καλυπτει για εγγυηση η Motorola στην Ελλαδα οπως τα αλλα 2 Moto G η πρεπει να σταλει στην χωρα για την οποια προοριζεται?

 

Και εχω αυτη την απορια γιατι τα αλλα 2 Moto G τα εισαγει η Motorola στην Ελλαδα και πωλουνται απο τα γνωστα καταστηματα,Το 4G ομως οχι.Δεν το εισαγει η Motorola για την Ελλαδα?

Αν ειναι απο χωρα της ΕΕ φυσικα και το καλυπτει ασχετα αν η Μotorola Hellas το εισαγει η οχι εγω ειχα το samsung galaxy ace 2 nfc που η samsung Hellas δεν εφερνε στην Ελλαδα και σε οποιοδηποτε προβλημα το service το καλυπτε κανονικοτατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια σας παρακαλω τα φωτα σας... σκοπευω να αγορασω απο την kaizershop το Samsung Galaxy Note 4 οκταπυρηνο

στοιχιζει γυρω στα 620 ευρω με ολα μεσα.. και μου κανει λιγο εντυπωση γιατι η birdphone το εχει 680 λετε να συμβαινει κατι? γιατι τοσο μεγαλη διαφορα.. εχω ακουσει σε γενικες γραμμεσ οτι υπαρχει αξιοποιστια αλλα το χρηματικο ποσο ειναι αρκετο μεγαλο και ανυσηχω.. σας παρακαλω ας μου απαντησει καποιος που γνωριζει...

 

δειτε το λιγο ...

 

http://www.kaizershop.gr/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1/samsung-65/samsung-galaxy-note-4-n910c-black-eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...